Vlom v stanovanje

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Lej maš dve izbitri, protivlomna vrata, ključavnica, ki jo ne morjo odpreti kar tako (stane 130 eur). Pa alarm na zvok, ki bo zbudil štuk v katerem živiš.

Za začetek to..........

Vlom je neprijetna zadeva, tudi če nič ne vzamejo, je feeling zelo neprijeten.... Psa v bloku ne priporočam, ker imaš praktično destrojerja v bajti + bombončki, ki jih pušča po celem fletu.

Da od tega, da si kosmatinc privošči spanje na pojstli, samopostrežno v kuhinji ne govorim...

govorim iz lastnih izkušenj.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
evo, sedaj ko si v hiši, pa dvometrski zid okoli, pa psa čez dan v pesjaku, ponoči pa prosto okoli hiše pa neko hudo veliko ovčarsko pasmo ali pa bandoga..
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Lej ti bom tko reku, kupi si pocen alarm in ko bo vrata odpru in bo to tulilo na vse strani po bloku se bo sigurno pobral, cena vrejtno 100eur pa nova kljucavnica ce se ti spet zgodi. Pa to ne mislim alarm super duper z 200 senzorji, ze pred leti smo mel skatlo k se jo namontira na strop, ima senzor, izklopljiva na daljinec, prov nek poceni jajc ki je zadostoval.

Imaš kak link o tej zadevi??
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
Za protivlomna vrata Vovko sem dal vse skupaj ~1300e, s tem da sem imel se nadsvetlobni del za naredit, kar je podrazilo vso stvar. Mislim, da za dobrega jurja evrov lahko dobis konkretno.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Mene je prišlo pri vovkotu 1100 in drobiž, s tem, da sem si zmišljeval furnir. Zaenkrat zadovoljen z zvočno izolacijo, protizmikavtske funkcije pa še nisem sprobal
evil.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.342
113
če sem v najemu , bi se jaz preselil na tvojem mestu. čeprav roko na srce, verjetno ti zadaj en cajt noben ne bo prišel vlomit, razen če si sam dost sumljiv, kao da imaš milijone
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Lej ti bom tko reku, kupi si pocen alarm in ko bo vrata odpru in bo to tulilo na vse strani po bloku se bo sigurno pobral, cena vrejtno 100eur pa nova kljucavnica ce se ti spet zgodi. Pa to ne mislim alarm super duper z 200 senzorji, ze pred leti smo mel skatlo k se jo namontira na strop, ima senzor, izklopljiva na daljinec, prov nek poceni jajc ki je zadostoval.

Imaš kak link o tej zadevi??

Dej na netu napis home alarm na senzor pa bos dobil ven pravo stvar pomojem, ker od tega je 20let. SKratka isci nekaj na senzor ker le o tem je tudi poanta da je usmerjen proti vratom.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.355
79
48
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
No ja, zdej za začetek sem se z lastnikom zmenu, da da zahtevek zavarovalnici, zakaj ne če lahko. Potem pa ga še mal povprašam, če mu je v interesu, da se kaka vrata namontira al pa kej, če ne, za začetek vsaj kako alarmno, ta mogoče ni slaba za štart. Zdej kakšna je fajn, da ni tko, da tuli, pol pa un vseka po njej pa je konc zgodbe bomo vidl, grem v ponedeljek mal v akcijo povprašat, plus še za cene vrat, kok bi to kej nanesl.
Oh ja, loh'blo slabš.

Glej, ne ga srat, pa dajat enga čuka za nova proivlomna vrata (pa tudi polovico ne), ker to je CELOTNI STROŠEK lastnika. On mora to plačat, če ne se raje odseli pa skur ta dnar s punco za razvajanje. Boš več imel od tega.
Iz lastnih izkušenj ti govorim, da so nekateri lastniki pripravljeni kupit tudi pomivalca ali pralni stroj, pa čeprav je lahko hitro strošek najemnika. Ker če se lastniku je.be za tebe in tvoje počutje, bi se na tvojem mestu odselil. Sploh pa, če se tudi tvoja draga slabo počuti v tem fletu. Ker če ne boš porihtal boš kmalu sam notri spal oz. s katero drugo.
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

puncyka

Zelenc'
19. dec 2011
17
0
1
Se ne strinjam, da je to CELOTNI STROŠEK lastnika, zakaj že? Če bi imela vsa najemniška stanovanja protivlomna vrata ali bi bil to razlog za najem stanovanja, potem pač da, drugače pa ne. In, a pri selitvi bo pa iskal stanovanje s protivlomnimi vrati, hm? Če je drugače zadovoljen, potem verjetno zaradi tega ne bo šel drugam.
Se pa morda z lastnikom domeniti za del pokritja stroškov,...?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Nakladanje (pre)požrtnega lastnika
aplauz.gif


Stanovanje je last lastnika. (In ne najemnika, ne?)

Vrata spadajo k stanovanju. In vrata so last lastnika - ne najemnika, ne?

Torej?
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.355
79
48
Točno to, Tony.

Za take malume in pohlepne ljudi kot so @puncyka za katere velja edino zakon močnejšega, dokler jih ne dobi po 3,14čki, potem pa ugotovi, da obstajajo tudi drugi zakoni, kot je npr. Stanovanjski zakon, kjer so tudi razmerja opredeljena med lastnikom in najemnikom. Če smo slučajno še v pravni državi.
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

twins

Pripravnik
21. nov 2011
63
0
6
Savinjska
ja halo, ki pa piše da more lastnik kupit use kar se najemniku sprdne? še novga pomivalca pa kavč, pa tv, pa dormeo povšter... dej ga no srat... če hočeš razkošje pejt u hotel tam majo use, pa še k riti ti prnesejo... če je najemnik resen (ne kak študnet ko ****** po 3 mescih), bi bla bol razumna delitev stroškov, sj navsezadnje lastnik ne živi notr..
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.355
79
48
Citat:
Uporabnik twins pravi:
ja halo, ki pa piše da more lastnik kupit use kar se najemniku sprdne? še novga pomivalca pa kavč, pa tv, pa dormeo povšter... dej ga no srat... če hočeš razkošje pejt u hotel tam majo use, pa še k riti ti prnesejo... če je najemnik resen (ne kak študnet ko ****** po 3 mescih), bi bla bol razumna delitev stroškov, sj navsezadnje lastnik ne živi notr..
ne vem ali govoriš v tri dni ali na podlagi lastnih izkušenj.
Samo za začetek.... najem stanovanj se razlikuje glede na to ali je opremljeno ali ne. In glede na slednje je tudi višina najemnine odvisna. In ja, sem že živel v podnajemu, kjer mi je lastnik nudil razkošje hotela, če se zgledujem po tvojih kriterijih.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Citat:
Uporabnik twins pravi:
ja halo, ki pa piše da more lastnik kupit use kar se najemniku sprdne? še novga pomivalca pa kavč, pa tv, pa dormeo povšter... dej ga no srat... če hočeš razkošje pejt u hotel tam majo use, pa še k riti ti prnesejo... če je najemnik resen (ne kak študnet ko ****** po 3 mescih), bi bla bol razumna delitev stroškov, sj navsezadnje lastnik ne živi notr..

Žal danes temu ni tako. To pa zato, ker je naš nori gradbeniški lobi zgradil preveč nepremičnin, ki jih trg ne more kupiti, prodajalci pa ne prodati. So pa ti zato že zelo srečni, če ga lahko dajo v najem (saj veš, banke pritiskajo, ker so v svoji neskončni prepožrtnosti tudi same dale preveč pufov...
cheer.gif
) nekonfliktnemu najemniku, ki redno plačuje. In če ima stanovanje razsuta vrata, je prav, da tudi nova kupi lastnik. Po možnosti spodobna vrata. Ker:
a) je zato stanovanje vredno več (=dražja najemnina in večja možnost, da bo flat sploh kdo najel)
b) se zato poviša % možnosti, da bo najemnik še ostal v stanovanju.
 

twins

Pripravnik
21. nov 2011
63
0
6
Savinjska
mi dajemo v najem 2 stanovanja in hišo. Oba stanovnja smo oddali prazna (razn kuhna pa kopalnica), in si je najemnik sam opremu notr kak mu paše (sicer je notr ze vec kot 10 let), drugo stanovanje smo kupili pred kratkim, in se je tudi oddalo prazno(spet razn kuhne in kopalnice), najemnik si je iz prejsnega stanovanja prinesu use kar je mel.. zato ne razumem, ka če bo najemnik reku da hoce novo mikrovalovko, morm js al pa fotr letet v merkur pa mu jo kupit? ne, pr nam ne gre to tako. Hišo ki jo oddajamo, smo se pa z najemniki zmenili da jim pustimo use notr (pač popokal smo kej osebnih stavri, to je pa tut use), uni pa so si tut prnesl par stvari zram... če hočjo met novo TV naj jo kupjo (sicer smo jim pustil notr eno novejšo).. al pa če hočjo svoj jogi met naj ga kupjo... je pa res da je obnova strehe in menjava centralnega ogrevanja (smo sli na plin), bla nas strošek... ampak kar se notranje opreme tiče pa ne... no, tako mamo mi dogovorjen, nvm kake prakse majo ostali...


aja še to... trenutno delam prek študenta v podetju ki se ukvarja z upravljanjem nepremičnin... in guess what, vsa občinska stanovanja in stanovanja od stanovanjskega sklada, se oddajo prazna (no, vsaj v našem kraju)... notr je samo parket in komplet kopalnica... brez kuhne, ali kakšrne koli opreme... pa tut najemnine niso tako grozne nizke, da bi reku da se splača notr it kr nima opreme pa bo zato najemnina nizja... je pa res da smo dobil ze kr neki zavrnitev prevzema stanovanja, kr novim najemnikom ne paše stara oprema v novo stanovnje, in si ne morejo privoščiti nove opreme...
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
V moj najemniški flat sem si tudi sam prinesel svojo posteljo, pisalno mizo, garderobno omaro in tri druge omare. In jih bom ob selitvi tudi vse odnesel s sabo.

Ampak, za božjo voljo, vrata so pa ja del stanovanja.
zmaga.gif
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
584
42
28
Vrata lahko smatraš kot streho ali pa centralno ogrevanje. Vrat ne moreš vzet s seboj, ko greš iz stanovanja, zato je to strošek lastnika.

Če bo pa lastnik na to pristal je pa druga zgodba. Da se tudi zmenit, da kupiš vrata potem pa kompenziraš z najemnino.


Lep pozdrav,
Torus
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Bomo probal to ja, prvo so dobra vrata če bo ratalo, drugo, pa alarmna naprava. Zdej kje majo to kej pri nas, kake so dobre, pa kako je pol z mantažo, ti oni al sam. Kako je pa una sirena pol, da ni tko, da dvakat useka pa neha, kje se to spoh da. Mal bom šel povprašat za ceno in kako je kej, če kdo ve kje so. Hvala za enkrat vsem, delamo na tem, da nas ne psihira, čeprou na vsak loput z vrati trzneva, ko na hodniku užgein vsak nama je sumljiv pred blokom. Počasi bo, probala bova nardit tko, da se ne ponovi po najboljših močeh.
 
Nazadnje urejeno: