Lovci in streljanje v obljudenih območjih.

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Torej, ne zanimajo me moralne zadeve, ampak le to, ali je normalno da lovec strela divjad zvečer na območju, kjer se ob večernih urah veliko ljudi sprehaja, rekreira, kmetje kosijo, itn...

No, danes se mi je namreč pripetilo, da med "rekreacijo" gonim kolo po eni potki, in naenkrat poči ene 50m od mene. Valda se je pes takoj usral, ravno tako jest. pogledam naokoli, in vidim v eni visoki travi k skače ena srna, mal stran pa še lovc, k se mi zdi da je še meril vanjo. In bili smo postavljeni takole: jest, srna, za njo pa lovec. Sm mislu, da je 1. falil, in da jo misli še enkrat. Ampak mislim, da ko me je videl, ni streljal, ampak je dal puško dol, in šel stran. Jest sm se ustavil, ga gledam kaj mu je, un pa kr hladno hodi stran. No, in pol sm ugotovu, da je že eno drugo bogo srno počil s prvim strelom in je šel do nje, kjer se je neki slačil, pa neki je veje obiral, vglavnem pač tista rutina, očitno... mogoče je spil še njeno kri...
rolleyes-1.gif


Zdej ne vem, a so lovci vedno tako zaverovani vase, da misli, da ne more zgrešit? al kako si upa streljat ob 20h zvečer, okoli pa polno rekreativcev??

In potem grem mal naprej, in že vidim en avto se pelje proti nam, pa notri dva vesela lovca, vsa nasmejana... ampak ok... ne bomo zdej o tem...
smirk-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Žena ti je rogove nabila pa te je zamenjal za jelenčka
evil.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
off: to ni bil lovec, to Kameleon trenira za desant na Savudrijo

on: Nekateri od lovcev so precej čudni. Živim blizu lovskega doma in včasih vidim, v kakšnem stanju se spravijo na lov. Ker je največ lova v zimskih mesecih, se veliko tistih, ki samo "stražijo" zateče k prisrčnicam. Ko ga vidiš, se kar obrneš in greš domov. Enkrat sem srečal lovca, ki se je vračal s solo lova. Bil je tako nažgan, da ga je bilo dovolj po celi cesti. Ko se je približal, je božal moje pse in ju futral z bonboni. Pokazal mi je puško in rekel, da je pripravljena za strel. Sem bil kar malo posran, zato sem popokal kuzle in otroka ter odšel domov.
Drugače pa jih je večina čisto skuliranih. Pozimi vložijo veliko napora v to, da prinesejo hrano do krmilnic, do katerih ne prideš z avtom, ampak samo peš. več ali manj so to eni in isti lovci, tisti tahudi pjančki pridejo samo na nedeljske jage.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem ravno včeraj gledal enega puškarja kako se odpravlja..nisem bil prepričan, a poklicat policijo..a ga odzad lopnem s kolom..
potem sem pa v duhu referenduma pustil bedaka in se brigal za svoje probleme.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Težava je, da so srne samo v obljudenih oziroma kmetijskih območjih. V gozdu srn ni, ker tam nimajo kaj za jesti.
Mislil sem, da je sedaj lovna sezona samo enkrat pozno jeseni. Res čudno, da je lov sedaj, ko imajo srne mladiče??? Mogoče je šlo za poškodovano žival v kaki prometni nesreči. Nekdaj so lovci sicer vsako nedeljo pokali po vasi in mi ob nedeljah nismo kar tako šli daleč od hiše, ker preprosto nisi bil varen. Sploh kadar so bili na "obisku" (za dragocene devize seveda) italijanski lovci.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
čisto normalno je to v naši deželi
se spomnim par let nazaj so v mb eno nedeljo po kalvariji med vinogradi pokali kot da imajo desant na drvar...
vmes seveda sprehajalci, rekreativci itd
bonk.gif

celo proti sprehajalcem so streljali s šibrami ne čisto direkt , recimo malo desno oz levo, ampak vseeno.
stupid-1.gif

lahko bi tudi koga na zgornji ali pa spodnji stezi zadeli
stupid-1.gif


ampak za njih je to čisto ok
drugače pa ne smejo bližje kot 50 m do bajte ali ceste
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
heh... pol je tale očitno vedel, da mora iti 50m stran...

no ja... če je to neka stalnica, potem nimamo kej.

lahko samo upamo, da bo vedno v prvo zadel.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Srn je mnogo preveč in postale so že domače živali, zato lovci pokajo okrog hiš.

Nažalost več nima naravnega sovražnika.

Lp
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Srn je mnogo preveč in postale so že domače živali, zato lovci pokajo okrog hiš.

Nažalost več nima naravnega sovražnika.

Lp

Imajo...klateške pse + take ki jih lastniki nimajo na povodcu
grims-1.gif


sicer pa lovec nima kaj streljati če so v bližini ljudje sploh pa če so v smeri kamor strelja pa tudi če je ta razdalja velika
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.754
152
63
ksz

da meni pride 50m do bajte pokat, bo fraj, ga ne najdejo več. Teren okoli je dosti močnat, truplo se pogrezne v 2 dneh.

lp
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
nikoli ne bom razumel, v čem je fora kr neki v prazno streljat???

a se ob tem počuti človek bolj MOŠKEGA, al kako??

in tud lovcev ne morem poštudirat. Po eni strani imajo "radi" živali, po drugi jih pa šicajo, in se ob tem celo zabavajo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
heh... pol je tale očitno vedel, da mora iti 50m stran...

no ja... če je to neka stalnica, potem nimamo kej.

lahko samo upamo, da bo vedno v prvo zadel.

Lahko bi recimo vzel mobilnik, poklical policaje in rekel, da je nekdo streljal čisto blizu tebe in da naj te pridejo rešit. Bi hitro prileteli. Če bi to vsi počeli, bi te oborožene pijance hitro ukrotili.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
vsi lovci, ki jih poznam so lovci zgolj zato, da se lahko izživljajo nad živalmi oz. da jih lahko ubijajo.
crazy1.gif
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Čudno jaz jih pa poznam kar nekaj in jih vsaj 90% ni takšnih. Moj foter je recimo že 25 let lovec, pa puška poka samo ko jo nastrelat nese(1x letno, zaradi dovoljen,...). Nek odklon pa seveda je kot v vsaki družbi.