Kolesarji na cesti

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Si nor, veš kolk škode boš mel, bicikl ti lahko še tank prebije. Bodi pameten, samo rukni ga, da bo podrl še tistega, ki prav vozi. Mogoče ga bo ta potem še tožil. Muahahahaha.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
ksz

Kok eni pretiravate. Tud jst velik kolesarim pa v celem letu vidim dva primera peljanja vštric. Tudi ne vidim kolesarjev, ki se vozijo po sredi ceste.
Vidim pa ogromn bedakov za volanom, ki na semaforju spijo ali klepetajo po telefonu, ki se pri zavijanju kar peljejo, ne da bi preverili ali gre čez prehod kolesar ali pešec, na nesamoforiziranih prehodih izsiljujejo tiste ki majo prednost, v primeru nesreč bulijo in povzročajo zastoje, na prazni cesti vozijo 30km/h ipd. In med takimi nesposobneži je največ takih, ki majo ogromn za pripomnit čez kolesarje, ker vsakič znova ugotovijo da sploh ne znajo vozit, ker jim je nekdo odvzel 50 cm ceste.

Mal več strpnosti, cesta je namenjena vsem nam.
lp
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
... Tud jst velik kolesarim pa v celem letu vidim dva primera peljanja vštric. Tudi ne vidim kolesarjev, ki se vozijo po sredi ceste. ...

Resno? Na relaciji Ljubljana - Horjul in naprej imaš vsak kolikor toliko lep dan popoldne teh primerov v izobilju. Sploh pa ob torkih, ko je očitno na sporedu tour-de-something.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
ksz

Kok eni pretiravate. Tud jst velik kolesarim pa v celem letu vidim dva primera peljanja vštric. Tudi ne vidim kolesarjev, ki se vozijo po sredi ceste.
Vidim pa ogromn bedakov za volanom, ki na semaforju spijo ali klepetajo po telefonu, ki se pri zavijanju kar peljejo, ne da bi preverili ali gre čez prehod kolesar ali pešec, na nesamoforiziranih prehodih izsiljujejo tiste ki majo prednost, v primeru nesreč bulijo in povzročajo zastoje, na prazni cesti vozijo 30km/h ipd. In med takimi nesposobneži je največ takih, ki majo ogromn za pripomnit čez kolesarje, ker vsakič znova ugotovijo da sploh ne znajo vozit, ker jim je nekdo odvzel 50 cm ceste.

Mal več strpnosti, cesta je namenjena vsem nam.
lp

Ne ne pretiravamo. Jaz cesto preplacam najprej ze ob vsakoletni registraciji (130eur-postavka uporaba cest, ampak ti najbrz nimas izpita), potem z vinjetami in nekatere ceste so res precej bolj obremenjene s kolesarji kot druge. Kolesarji se pa obnasajo kot, da si lastijo magistralke.
Pa ne mi spet tezit, da ne poznam duse kolesarjev in psiholoskega profila kvazi armstrongov, ker se vozim skoraj vsak dan na siht s kolesom, 22km v eno stran.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
pa še tole, dva kolesarja se vštric po cesti ne smeta vozit:
zvcp, člen 103:
(1) Kolesarji morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

(2) Kolesarji morajo voziti drug za drugim, razen na kolesarski poti, kjer smeta voziti dva kolesarja vzporedno, če širina poti to omogoča.

Škoda, da ZVCP ne velja več - s 1.7.2011 se je pričel uporabljati ZPrCP.

Le-ta pa mimogrede pod določenimi pogoji dovoljuje vožnjo vštric (glej 94. člen - sicer pa je o pravilih za kolesarje največji del zbran v 93. členu).

Sedaj pa še ON TOPIC: Sam sem tudi v dvojni vlogi - avto in kolo (avto 60k+, kolo 2k+ na leto). In edino napotilo vsem: STRPNOST in upoštevanje cestnih pravil (veljavnih, ne starih
tongue-1.gif
) v največji moæni meri in bomo uspešno "sobivali" - predvsem pa bomo preživeli. Vsakršno izsiljevanje samo poveča možnost nesreče - kdo pa v primeru kolo/avto potegna ta krajšo pa je tudi jasno. Pa v najhujšem primeru "zmagovalcu" verjetno tudi ne bo lahko do konca svojega življenja.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
ksz

Kok eni pretiravate. Tud jst velik kolesarim pa v celem letu vidim dva primera peljanja vštric. Tudi ne vidim kolesarjev, ki se vozijo po sredi ceste.

To sem nekak ugotovil, da je različno po predelih slovenije. V tem, najbrž, vsekakor prednjači zloglasna Keltika. Nekateri že mislijo, da je z mano kaj narobe, ampak so tudi oni izkusili, da ta predel je res [cenzura] up. Sami šumaherji. No, pa sem dobil dva sogovornika takoj na svojo stran. Ampak sta dejansko probala tele [cenzura] up ljudi, mentaliteto, kaj te vem.

Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Vidim pa ogromn bedakov za volanom, ki na semaforju spijo ali klepetajo po telefonu, ki se pri zavijanju kar peljejo, ne da bi preverili ali gre čez prehod kolesar ali pešec, na nesamoforiziranih prehodih izsiljujejo tiste ki majo prednost, v primeru nesreč bulijo in povzročajo zastoje, na prazni cesti vozijo 30km/h ipd.
lp

Pa bom še sam tako vprašal, kot se nekateri vprašajo. Če nekdo pred tabo v križišču govori po telefonu si ogrožena kako? Kako veš, da ne preveril, če bi šel kdo čel čez prehod za pešče. A to se da videt mišljenje govorečega in kaj mu roji po glavi? No, to je bilo vseskupaj bolj za šalo kot zares. Pa ne zagovarjam teh dejanj, da ne boš mislila. Samo malo hudomušno sem vprašal.

Sicer pa ponavljaš stvari s katerimi se popolnoma strinjam s tabo. Potem prehitiš te debile, pa tebi palcaj napiše kazen. Ah ja.....
crazy1.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Vsi predpostavljate,da so kolesarji samo kolesarji...Niso vsi nekateri so na cesti s kolesom in avtom,kakor kdaj,tako kot jaz!! (pa plačujem tud cestnino SI LAHKO MISLIŠ)
evil.gif

In vsi tisti kateri toliko pluvate po kolesarjih vam pa priporočam en test.......
Vsedite se malo na kolo in naredite par km po mestu in par km izven,pa boste spremenili pogled na svet. Garantirano ti bodo večkrat izsilili prednost, te zalili (če bo kje kakšna luža),ti trobili pa čeprav bodo kak kilometer še do tebe (da slučajno nebi preslišal Šumija,ki se mu mudi),ti z odbijačem toliko,da ne drasali po zadnjem kolesu,ker te ne morajo prehitet,ker nasproti vozijo ostali........
stupid-1.gif

Ne rečem da niso kateri kolesarji debili,ampak na cesti sem veliko in z različnimi prevoznimi sredstvi,pa vam povem da je številčno gledano največ idio....tov tistih kateri imajo v roki volan (če imajo slučajno katero prosto
redface-1.gif
)
Malo strpnosti,pa bo
priden.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Za vse vrle avtomobiliste, saj veste, kaj pravijo: rđavom kur#u svaka dlaka smeta...
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Vsi predpostavljate,da so kolesarji samo kolesarji...Niso vsi nekateri so na cesti s kolesom in avtom,kakor kdaj,tako kot jaz!! (pa plačujem tud cestnino SI LAHKO MISLIŠ)
evil.gif

In vsi tisti kateri toliko pluvate po kolesarjih vam pa priporočam en test.......
Vsedite se malo na kolo in naredite par km po mestu in par km izven,pa boste spremenili pogled na svet. Garantirano ti bodo večkrat izsilili prednost, te zalili (če bo kje kakšna luža),ti trobili pa čeprav bodo kak kilometer še do tebe (da slučajno nebi preslišal Šumija,ki se mu mudi),ti z odbijačem toliko,da ne drasali po zadnjem kolesu,ker te ne morajo prehitet,ker nasproti vozijo ostali........
stupid-1.gif

Ne rečem da niso kateri kolesarji debili,ampak na cesti sem veliko in z različnimi prevoznimi sredstvi,pa vam povem da je številčno gledano največ idio....tov tistih kateri imajo v roki volan (če imajo slučajno katero prosto
redface-1.gif
)
Malo strpnosti,pa bo
priden.gif

Zanimivo kako smo si različni. Men recimo na AC nobeden ne blenda (vem ni primerna tema, ma sem se rahlo dotaknil). Ko kolesarim mi nobeden ne trobi. Pa v čem je finta? Jaz sem pa moral potrobiti, da se mi je Armstrong umaknil.(se strinjam, ni bilo težko, ma ni v tem finta a je težko al ne) A sem zato nestrpen? Bi moral voziti za njim, dokler nebi Armstrong pogruntal, da je nekdo za njim? Ne sprašujem tebe. Nasplošno. Men nobeden nikoli ne trobi, blenda. Eni mate pa tolk problemov. Skoraj ne morem verjeti, da srečujem samo strpne voznike.
confused-1.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Pogledal sem tvoj posnetek in ja normalno da si potrobil,se strinjam,bilo je upravičeno. Koliko sem udeležen v prometu,pa nima veze s katerim "vozilom" se trudim ravnat po cpp in namerno ne izzivam ali ogrožam nikogar. Verjemi velikokrat se mi zgodi da se peljem pa mi že od daleč kdo trobi,pa čeprav se peljem pravilno ob robu.....to vzamem nekako takole: spravi se s ceste ker se jaz pripeljem....Kot da kdo drug nima pravice se tam peljat,kaj šele,če ni za avom.....
stupid-1.gif

Moj namen ni bil zagovarjat kolesarje,ampak sem pojasnil da neglede ali sem v avtu,na kolesu,ali motorju so največkrat osebki v avtomobilih tisti kateri ga "serjejo"
confused-1.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Še najbolj je problematično,kadar greva s kolesom s sinom,kateri še nima izpiljeni vseh veščin in tehnik
cool-1.gif

Vsem se preveč mudi in kar je počasnejše od njega mu je na cesti nadloga
sprasujem se.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Kolesarji se pa obnasajo kot, da si lastijo magistralke.
Pa ne mi spet tezit, da ne poznam duse kolesarjev in psiholoskega profila kvazi armstrongov, ker se vozim skoraj vsak dan na siht s kolesom, 22km v eno stran.

Te se pravi, da si ti tudi lastiš magistralke .. Prvo govoriš o njih, potem pa sam sebe vpleteš v to, da se sam voziš vsak dan s kolesom v službo ...

In ja ... eni kolesarji res vozijo, kot da so sami na cesti, spet drugi pa vozimo tako, da če je treba, zapeljemo na bankino, samo da ovemu za mano ni treba trobiti ali preveč zmanjševati hitrosti ...

Najbolj me ganejo kolesarji, ki se en ob drugem vozita, pa slišita, da avto gre, pa se še kar tak peljeta ...

Take kolesarji, ki si omenil, so po navadi glih tisti, ki hodite v službe in v štacune ter okoli po mestu pa tam po vasi ... da ne boš kaj preveč pametoval.

Jaz mam za sabo že več kot 20.000km s kolesom, pa mi ne moreš praviti, da ne vem kako se kolesarji vozimo ipd ...

Pač ... po cestah delajo bedarije prav tisti, ki hodijo v službe, mularija in pa tisti, ki se skupaj vozijo na kolesu, da je cele pol ceste njihove ...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Mene so vedno ucili, da je treba paziti na sibkejse od sebe. In to v zraku, na cesti ali vodi... In kar se ceste tice, je najsibkejsi pesec, na njega je potrebno najbolj paziti... takoj za njim pa kolesar. Vam povem, da ni prijeten obcutek, ko te izsili lokalni kmet s traktorjem ali pa vaski dirkac z Golfom II GTI. Sploh ker ves, da je njim enostavno pospesiti, na kolesu ti pa to vzame veliko energije, sploh ce te izsili nekje na zacetku klanca... Ne vem, ali vam je res tako tezko malo popaziti na sibkejse udelezence v prometu? Mene tudi zamika, da bi komu idiotu za volanom piz#o razbil, kaj bom pa dosegel s tem??
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Take kolesarji, ki si omenil, so po navadi glih tisti, ki hodite v službe in v štacune ter okoli po mestu pa tam po vasi ... da ne boš kaj preveč pametoval.
Se ne strinjam s tabo. Živim ob cesti, ki je zelo privlačna za kolesarje (relativno blizu mesta, ni veliko prometa,...) in se na njej kar tare kolesarjev. Večina se jih vozi normalno, tudi "Pantaniji". Ne sicer po bankini, niti ne po sredini.
Majhen del teh kolesarjev (recimo 1-2% pa popolnoma pokvari sliko, saj se s hitrostjo cca. 30 kmh vozijo vštric, veselo klepetajo in ne yebejo prometa za seboj. Cesta je precej ovinkasta in samo čakam, da se bo nekega dne našel nek norec na štirih kolesih, ki bo za ovinkom enega takšnih kolesarjev naložil na havbo. Najbrž je jasno, kdo jo bo odnesel slabše ne glede na to, kdo bo kriv. Ti drugo so izključno kvazi "Armstrongi".

Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Pač ... po cestah delajo bedarije prav tisti, ki hodijo v službe, mularija in pa tisti, ki se skupaj vozijo na kolesu, da je cele pol ceste njihove ...
Od mularije lahko pričakuješ, da ne bodo ravnali 100% odgovorno, 30-50 let stari ljudje pa bi že lahko znali paziti nase.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Mene so vedno ucili, da je treba paziti na sibkejse od sebe. In to v zraku, na cesti ali vodi... In kar se ceste tice, je najsibkejsi pesec, na njega je potrebno najbolj paziti... takoj za njim pa kolesar.

Se popolnoma strinjam. Ampak to še ne pomeni, da ko se gre čez cesto, se pač gre čez cesto brez pogledat in z mislijo "se bo že ustavil" To tudi ne pomeni, da se lahko potem dva Armstronga peljeta vštric in se ne zmenita kaj se dogaja za njima. Zakaj? Gretzki je omenil.
wink-1.gif


Mene so pa učili, da se je treba močnejšemu prilagajat. Zakaj? Ker jo boš slabše odnesel, če pride do sranja. No, eni mislijo, da so po mačkah podedovali 9 življenj.
grin1.gif
Tisti dres jih naredi neuničljive. Kakorkoli, vsak bo delal kakor sam ve da je prav. In vsem skupaj želim čez vikend čim manj sranja z Indurajni in vaškimi dirkači z dvojkami GTI.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kolesarji so butli in ne znajo vozit, so objestni ter prepričani, da so ceste njihove
Avtomobilisti so butlni in ne znajo vozit (predvsem Ljubljančani) so objestni, zbijajo pešce in kolesarje kot keglne, preričani so, da so kralji na cestah.

Nekako takole prepucavanje berem že celo temo in vam povem, da je skrajno debilna in otročja. [cenzura] je [cenzura], naj bo v avtu, na biciklnu ali peš. Ko je v avtu, je prepričan, da je najmanj Šumaher, ko presedla na bicikl, je Armstrong zanj nedeljski kolesar in ko je peš ima PRAVICO.
Večina nas vozi primerno zavedanju, da nismo sami na cesti, predvidevamo, da je vsak okoli nas lahko bebo iz zgornjega odstavka in smo na to pripravljeni, se kritični situaciji ognemo in gremo dalje, nekateri pa iz tega naredite 2 strani blebetanja in prepucavana v prazno.
 

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Torej moraš s kolesa dol, peš in kolo za ušesa prek prehoda, pol greš pa lahko spet na kolo in ihaha.
crazy1.gif
Glupo do konca.

Tako je!
Zakon pravi, da se mora tam, kjer NI kolesarske steze (na površini, namenjeni pešcem), kolesar gibati z hitrostjo pešca, ki je kakšna 2 km, največ 3 km na uro.

Ne pa, da se vozakajo kot armstrongi (20-35 km na uro).

Upam tudi, da jih čimprej (policisti?) SESTOPIJO s kolesa, ker bodo potem ugotovili, da ni razlike, če gredo s kolesom ,ali pa peš.

Še enkrat za manj pametne (kolesarje): kolesar se sme po površini, ki ni označena kot kolesarska steza, gibati le z hitrostjo pešca!
Vir: Žurnal.