Kolesarji na cesti

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Kolesar ima pravico do 1 m cestišča od bankine - ne gre komot mimo po enem pasu, poleg tega ti bo kolesar enkrat nenadoma zavil v levo in ga boš imel na havbi (po možnosti pri 90 na uro).
 

Swetko

Pripravnik
24. jun 2009
307
1
18
Mah, prepirati se je tak brezveze. Imaš bedake med šoferji in kolesarji. Pri vsakih je določen procent, ki mislijo da so bogovi in nedotakljivi. Malo strpnosti na obeh staneh pa bo šlo. Pa cestne predpise upoštevati . Vsaj tiste osnovne.
In srečno vožnjo
LP
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Robert pravi:

Ampak še vedno bo miličnik ustavil mene, ker sem ga (jih) prehitel brez smernika,...
sprasujem se.gif

In sedaj še reč, da si fasal kazen. Idrijski varuhi pravice?

Citat:
Uporabnik Robert pravi:
eXhair - a imaš kakšen posnetek na zalogi ?
Nimam. Mam enega specijalca, ko se je vozil po sredini. Kdo bi vedel. Sem malo potrobil in čakal da bo začel mahat. Bi ga prehitel vstavil avto in ga vprašal par vprašanj. Taki me razpizdijo v 3pm. Pa sem tudi sam naredil 3-4kkm letno z gorskim. Sam jebeštrga, ker se nismo mel za vse na cesti, ampak smo se zavedali, da smo šibkejši člen in se bo treba prilagajat močnejšim (avto, kamion, avtobus)

Ker že od nedelje rešujem eno pobrisano datoteko nimam trenutno kartice. Bi pa bila dva fina posnetka, kako si zakupijo cesto in tebi nič meni nič, so na dirki.
crazy1.gif
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Citat:
Uporabnik Swetko pravi:
Mah, prepirati se je tak brezveze. Imaš bedake med šoferji in kolesarji. Pri vsakih je določen procent, ki mislijo da so bogovi in nedotakljivi. Malo strpnosti na obeh staneh pa bo šlo. Pa cestne predpise upoštevati . Vsaj tiste osnovne.
In srečno vožnjo
LP

+1
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
Kolesar ima pravico do 1 m cestišča od bankine - ne gre komot mimo po enem pasu, poleg tega ti bo kolesar enkrat nenadoma zavil v levo in ga boš imel na havbi (po možnosti pri 90 na uro).

Ja saj. ne pa da bi se gospod peljal lepo ob bankini in ne bi oviral prometa.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ustavil bi in ga spraševal??? A nimaš bolj pametnega dela, ga obvoziš in si misliš svoje, ne pa da iz tega teater počneš. Najraje mam take pravičnike, ki bi vse nekaj učili in se pregovarjali za vsak pasji drek.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.703
3.588
113
Matr si hud in močan. Smo srečali včasih (v devetdestih ko smo bili dnevno po več ur na cesti) večkrat kakšnega junaka tvojega sloga (opletači s pajserjem). Eden potem na sodišču kar naenkrat ni bil več tako pogumen in pameten, nekaj jih je pa odneslo z odtrganim špeglom ali luknjo v maski (v fiat tipo pred fejsliftom je šla cela noga lepo do hladilnika). Sam sem bil seveda po duši in srcu pi*ka in sem naredil črto kot antijunaki iz tvoje pravljice (zame velja "vol je kdor se z volom bode").

V kateri skupini je več bedakov se pa kar ne morem odločit, sumim pa da se isti osebki pojavlja-jo(te) v obeh skupinah ("bedaki na cesti" in "kolesarji na cesti").
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik Swetko pravi:
Mah, prepirati se je tak brezveze. Imaš bedake med šoferji in kolesarji. Pri vsakih je določen procent, ki mislijo da so bogovi in nedotakljivi. Malo strpnosti na obeh staneh pa bo šlo. Pa cestne predpise upoštevati . Vsaj tiste osnovne.
In srečno vožnjo
LP

467716-post_slo.gif


Tudi sam sem voznik in kolesar in se probam tega držat.Kolesarim pa raje po manj prometnih cestah in v klanece.
Kolesarskih se izogibam :slišal sem da zdaj tudi šerifovi redarji na Tacenski na veliko ustavljajo specijalkarje in ostale koleserje ,ki se vozijo po cesti in ne po kolesarsk.Moram priznati ,da ne vem če bi jim ustavil.Policaju ja redarju pa ne .
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik miha123 pravi:
@ggg no ja, ravno na 100m pa se ni kolesarjev, so pa predvsem zivcni vozniki.
a da ne? hotemaze-komenda, na 100m sami armstrongi. samo, da je suho vreme, ker je v enem bednem vodnicku pisalo da je fajn relacija za kolesarje. teh 20km vsakodnevno je mucnih. a nastevam se druge relacije?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Najprej morem vprašat Utisevalca kolk sekund pred kolesarjem rabi posnetek?
grin1.gif
Mal heca more bit.

edit:
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/SurI5KKZgK4&feature&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/SurI5KKZgK4&feature&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>
Fak, tastar, a si prezivel to situacijo... Pa to ni res, prometno mocno preobremenjena cesta, mojster s kolesom pa tebi nic, meni nic lepo po sredi. In sele po pol minute dolgem zvocnem signalu se je za silo umaknil... To vas pa cisto zastopim, da se vam ultra soferjem strga, potem pa posledicno pride se do nasilja doma, nad zeno ali otroci, nekje je potrebno jezo sprostiti...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Res je, sila stresna situacija, ni druge, kot prvega okol kepe dvakrat. Si moreš mislit, On je pripeljal in kolesar se ni vrdel v graben, da bi mu pot naredil, groza.
 
Nazadnje urejeno:
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Glede zakonov kolesarjenja ... tudi policisti na kolesu delajo prekrške .. po LJ ... sem že parkrat videl, da kar sami prekrške delajo ...

Kdor se s kolesom ne bavi, je kot da bi govoril v prazno ... Kolesarji imamo svoje cilje ipd ... res da moreš upoštevati cppje .. ne moreš pa se zdaj cel čas voziti za nekom 3 dolžine kolesa .. potem bi na maratonu bilo po par km kolona ...

Jas sicer res pazim, da ne oviram vozila za sabo ... mam specialko, ki je itak na vsako majhno jamico haklih, pa se vseeno umaknem na rob cestišča, samo da koga ne oviram ... eni kolesarji pa se vozijo, kot da je cela cesta njihova .. taki pa me res ganejo ...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Današnje poročilo iz MB:
- najprej zjutraj dva policaja na kolesu po enosmerni v kontra smeri (pod Evroparkom),
- zgodnje popoldne blod policistka v Octaviji in policaj na motorju celo Ptujsko cesto en za drugim jajcata pod omejitvijo po levem pasu, potem pa oba diagonalca na pas za uvoz na AC (motorist malo bolj kulturno, kot njegova kolegica).
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Najprej morem vprašat Utisevalca kolk sekund pred kolesarjem rabi posnetek?
grin1.gif
Mal heca more bit.

edit:
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/SurI5KKZgK4&feature&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/SurI5KKZgK4&feature&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>
Fak, tastar, a si prezivel to situacijo... Pa to ni res, prometno mocno preobremenjena cesta, mojster s kolesom pa tebi nic, meni nic lepo po sredi. In sele po pol minute dolgem zvocnem signalu se je za silo umaknil... To vas pa cisto zastopim, da se vam ultra soferjem strga, potem pa posledicno pride se do nasilja doma, nad zeno ali otroci, nekje je potrebno jezo sprostiti...

Glede na to, da je cesta dovolj široka bi se Armstrong lahko že precej prej umaknil bolj desno in ne bi povzročal živčnosti voznika za seboj in obema olajšal pot ter prišparal živce. Tudi zadaj vozeči bi lahko zavil skrajno levo in ga med prehitevanjem porinil preko bankine(j-ga ena svečka več)
Glede na to, da je na kolesu brez zaščite pred hrupom (šipe, pleh) in glede na to, da je snemalec očitno znan po svojemu dirkaškemu duhu bi moral kolesar slišati škripanje gum in grozen ropot auspufa-da plozalce sploh ne omenjam !
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Današnje poročilo iz MB:
- najprej zjutraj dva policaja na kolesu po enosmerni v kontra smeri (pod Evroparkom),
- zgodnje popoldne blod policistka v Octaviji in policaj na motorju celo Ptujsko cesto en za drugim jajcata pod omejitvijo po levem pasu, potem pa oba diagonalca na pas za uvoz na AC (motorist malo bolj kulturno, kot njegova kolegica).
V naselju ni minimalne hitrosti (oziroma nista vozila pod njo), niti ni prepovedano po levem pasu voziti.
Ne da zagovarjam, samo pravim.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Najprej morem vprašat Utisevalca kolk sekund pred kolesarjem rabi posnetek?
grin1.gif
Mal heca more bit.

edit:
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/SurI5KKZgK4&feature&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/SurI5KKZgK4&feature&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>
Fak, tastar, a si prezivel to situacijo... Pa to ni res, prometno mocno preobremenjena cesta, mojster s kolesom pa tebi nic, meni nic lepo po sredi. In sele po pol minute dolgem zvocnem signalu se je za silo umaknil... To vas pa cisto zastopim, da se vam ultra soferjem strga, potem pa posledicno pride se do nasilja doma, nad zeno ali otroci, nekje je potrebno jezo sprostiti...

Glede na to, da je cesta dovolj široka bi se Armstrong lahko že precej prej umaknil bolj desno in ne bi povzročal živčnosti voznika za seboj in obema olajšal pot ter prišparal živce. Tudi zadaj vozeči bi lahko zavil skrajno levo in ga med prehitevanjem porinil preko bankine(j-ga ena svečka več)
Glede na to, da je na kolesu brez zaščite pred hrupom (šipe, pleh) in glede na to, da je snemalec očitno znan po svojemu dirkaškemu duhu bi moral kolesar slišati škripanje gum in grozen ropot auspufa-da plozalce sploh ne omenjam !
Maš res... jaz se čudim, da sta oba živa, nepoškodovana prišla iz te krizne situacije...
aplauz.gif
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
men gredo pa blazno na živce armstrongi, ki kljub označeni kolesarski stezi vozijo po sredini ceste...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
pa še tole, dva kolesarja se vštric po cesti ne smeta vozit:
zvcp, člen 103:
(1) Kolesarji morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

(2) Kolesarji morajo voziti drug za drugim, razen na kolesarski poti, kjer smeta voziti dva kolesarja vzporedno, če širina poti to omogoča.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
pa še tole, dva kolesarja se vštric po cesti ne smeta vozit:
zvcp, člen 103:
(1) Kolesarji morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.

(2) Kolesarji morajo voziti drug za drugim, razen na kolesarski poti, kjer smeta voziti dva kolesarja vzporedno, če širina poti to omogoča.

Torej lahko mirne duše levega zgazim
d055.gif