Ko se tele vključuje na avtocesto

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.762
597
113
Skoraj vsak dan sem v situaciji, ko je pred mano na pospeševalnem pasu neko tele, ki ne ve, da je pospeševalni pas namenjen pospeševanju in da mu ne bo razsulo motorja, če slučajno pride kazalec za obrate blizu rdečega polja in da se pospešuje do konca pospeševalnega pasu, če je treba, pa tudi še po odstavnem. Zanima me, kakšna je pravilna reakcija v teh dveh situacijah:



Tele torej zavije s pospeševalnega pasu s hitrostjo kakih 60km/h, ker je pred kamionom luknja. Voznik v belem miniju za njim ima dve opciji:
- zavije za teletom (tudi pogosto videno)
- tele prehiti po pospeševalnem pasu in se normalno ter varno vključi na vozni pas.

Še druga situacija:



Na AC ni prometa, ampak tele zavije s 60km/h na vozni pas, voznik v belem miniju za njim ima zopet dve opciji:
- zavije za teletom
- tele prehiti po pospeševalnem pasu in se vključi na vozni pas.


Kaj je pravilno? Se vožnja mimo po pospeševalnem pasu šteje kot prekršek oz. prehitevanje po desni?
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Če je precej prometa prehitim po pospeševalnem.
Če je cesta prazna prehitim po prehitevalnem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Se strinjam, teleta so svinjsko nevarna in žal jih je preveč.
Prehitevam jih ne več po pospeševalnem, ker so teleta slepa in jih lahko to konkretno prestraši, ko prideš v njihovo vidno polje. Sicer si običajno že mimo in ti nimaš težav, lahko pa naj... kakšen drugi nedolžen.
Sam vztrajam na pospeševalnem/odstavnem z ustrezno hitrostjo, da se potem lahko varno vključim. Tudi, če je treba pustiti, da te ostali prehitijo po voznem. Čeprav do sedaj se je vedno našel nekdo, da mi je dal prostor za vključitev.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.552
79
48
Od križišča mal naprej na desno
Sam grem vedno po pospesevalnem mimo, tele pa gleda res kot tele, ko ga prehitim po desni. Se pa to dogaja dnevno....veckrat na dan, po celem ac krizu. Teletov na cesti za odmet
smile-1.gif
. Danes se je na Povodju vkljuceval tele z nemskimi tablicami na ac, vse lepo in prav ce se nebi na zacetku pospesevalnega pasu ustavil, cakal da je frej ac potem pa direkt na vozni pas in to ne 60kmh ampak iz nule do najvec 20 kmh.
Potem naj mi pa se kdo rece da nemci znajo voziti....yea right
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.205
5.533
113
Nemci znajo vozit...tale tvoj je bil izjema...prej bi rekel da ma kake italjanske al pa gorenjske korenine...

Najvec telet okol KamRineš pa Lesc/Ðesenica...

Naredim kot ti in alpine...pucanje ventilov v drugi&tretji do blokade.. Pol pa extra pazljivo ko se iz odstavnega vkljucujem na vozni..

Zadaj pa zmeda in trobljenje.. Blendanje
cheer.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
Sem opazil že parkrat ekstrem, ko folk misli da je omejitev 40km/h na uvozu veljavna do konca pospeševalnega pasu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.205
5.533
113
Rad bi vidu statistiko 91-16 za potalane kazni za prepočasno vkjučevanje na AC v Slo...
 
Nazadnje urejeno:

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.552
79
48
Od križišča mal naprej na desno
Kva pa vem no, sem tedensko v Minhnu pa vedno znova obolevam kaksne to pocnejo po ac. Definitivno niso slovenci nic slabsi vozniki kot nemci. Prejsnji teden sem vozil od Minhna proti Salzburgu in oboleval, ker hitrost ni bila vecja od 120kmh pa se to redko raje okoli 100 kmh pa seveda vsi na prehitevalnem pasu, ceprav je bilo obilo prostora na desni kamor sem se prestavljal samo jaz in se enih par mandeljcev.
Jodlarjev pa raje ne omenjam, ker to pa je bolnica na cesti sploh ce se malo dez pade.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Rad bi vidu statistiko 91-16 za potalane kazni za prepočasno vkjučevanje na AC v Slo...

0,0000000000000000000000000000000

Sicer pa je odvisno, kolikšnja je luknja med teletom in tistim na voznem pasu. Če za minijem na pospeševalnem pasu ni nikogar, luknja pa majhna, je varneje spustiti tistega na voznem pasu naprej in se vključiti šele za njim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.658
6.054
113
pri taščici
Ce je pospesevalni pas se dovolj dolg (pac nimam 200konjskega avta) , potem naredim prekršek in ga prehitim po desni. Precej pogosto se taka zgodba zgodi v zadobrovi, smer Stajerska. Tam je dvojni pospesevalni pas (prvi dolg nekaj 100m, drugi pa dober km ker ie sedaj zdruzen z zaviralnim za sneberje), vecina voznikov pa ima zeljo direktno vletet na AC (ki je v prometni konici precej polna). Grem lepo mirno po desni mimo, ni hudica da na dobrem km ne najdem luknje. Takrat bodo teleta za vsa na prehitevalnem.... (ampak se vedno za menoj
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.821
14.618
113
Kot prvo - bravo za uvodbni post, umru sm od smeha, ko sem na vključevalnem pasu dejansko zagledal tele
aplauz.gif


In kot drugo - pojma nimam ali se prehitevanje teleta, ki je že na voznem pasu, ti pa ga prehitiš po vključevalnem, prekršek (verjetno je) in kakšna je kazen ampak sam to izvedem prav vsakič, kadar ocenim, da bi z vključitvijo na AC za teletom še dodatno ogrožal sebe ter ostale udeležence, ki se približujejo od zadaj. Se dogaja, da tako prehitim tudi kak kamijon ampak v takšnih primerih vključevanja se mi zdi potem zelo pomembno, da dobro opazuješ promet, saj se ob koncu vključevalnega pasu ali pa še kasneje (če se vključujoči zaradi situacije še malo pelje po odstavnem) vozniki že premikajo s prehitevalnega nazaj na voznega (tisti ta normalni) in te lahko kdo spregeda in se hočeta dati istočasno na voznega, eden z leve, drugi z desne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.845
113
Saj bi te vprašal ali se vključuješ na istem odseku kot jaz, a žal je povsod enako
crazy1.gif


Tudi meni ni to jasno..ponavadi ima tak še pod pokrovom 150+ konj...pospešuje pa kot bi želel imeti konatsten gas, pa mu nezavedno noga rahlo polzi navzdol
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.388
1.792
113
Sam probam teleta identificirat še preden je prepozno in jih, če je le mogoče spustim dovolj naprej in si naredim prostor da se lahko varno vključim. Verjetno zaradi tega na uvozu dvigujem pritisk komu ki je za mano, ampak bolje to, kot končati pod kolesi kakega pijanega romunskega kamionarja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prehitevanje po desni je prekršek, pa vožnja po odstavnem tudi (razen z namenom ustavitve ob okvari)!
Cccc, da tega ne veste.
Prehitevanje po odstavnem pasu na avtocesti: 300 EUR + 5 kazenskih točk,
Prehitevanje po desni strani: 120 EUR,

Vse ostalo se globoko strinjam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.821
14.618
113
No meni je jasno, da je prehitevanje po desni prekršek, nisem bil pa prepričan kako se tretira NORMALNO vključevanje na AC po prehitevalnem pasu medtem, ko se na voznem cijazi nekdo s 60-70km/h (in ki se je že vključil na AC brez pospeševanja). Za vožnjo po odstavnem pa ni bilo dileme spljoh
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Teoretično gledano je uvoz na AC praviloma 40 ali 60 do stika z AC, takrat začneš pospeševat in ko "ujameš" hitrost mimovozečih se vključiš z enako hitrostjo.
wink-1.gif


Praksa?
smile-1.gif
Opisana zgoraj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.821
14.618
113
Ja sej a ne, teleta pa hop na vozni pas z nepovišano hitrostjo, ki se šele v naslednjih 10km dvigne do mogoče 100km/h. In če potem jaz upoštevam pravilo prilagoditve hitrosti, valda ne bom prilagodil hitrosti tuistemu teletu ampak vsem ostalim, kar pa pripelje do prehitevanja teleta po desni
grin1.gif