Vožnja na prehitevalnem pasu

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
hysterical-1.gif
narobe. prekrsek je 50% pod omejitvijo oz. pod 50kmh po avtocesti. 90kmh je o.k.
Narobe. Prekršek je brez upravičenega razloga vozit pod omejitvijo in ovirat ostale.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.469
2.938
113
Tudi sam sem, ko sem na avtocesti dosti na levem, saj so na desnem praktično zmeraj ko vozim sami Romuni in Ukrajinci. Gre dokler kdo ne skoči pred tebe iz desnega brez smernika (postaja skoraj tradicija). Vozim pa tam nekje med 140 in 160. Če je desni po nekem naključju prost vozim po desnem, tudi če me kdo dohiti se umaknem desno, razen če kolona na levem prehiteva kolono na desnem (mi pa takrat dvigajo pokrovko blendarji, ki se ti nalimajo na rit 5 metrov za avtom in bi najraje kolono pred sabo kar izrinili s ceste. Teh pa res ne razumem.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
LOL :D Glede na vašo nestrpnost v postih, se niti ne čudim stanju na naših cestah
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Oprosti, ampak to ni niti slučajno enako. Eno je samo kršenje pravil (predpisa), drugo pa je kršenje pravil in za povrh še omejevanje drugih udeležencev v prometu.
stupid-1.gif

Ne, oboje je prekršek in oboje nosi potencialne hude posledice. Eni vidite in zagovarjate en vidik, drugi spet drugega. Dejstvo pa je, da če bi se vsi držali CPP te teme sploh ne bi bilo.
priden.gif
Zelo zelo bistveno pri vsemu skupaj je, če bi se VSI držali pravila o prehitevanju in umikanju na vozni pas, bi bila pretočnost prometa mnogo boljša kot je. Enim cici-logika seveda ne seže tako daleč. Žal.
Druga stvar je, da takrat ko si že enkrat na prehitevalnem pasu (ko PREHITEVAŠ), ne rabiš kaj dosti gledat nazaj (kdaj bo priletu šalabajzer s sprednjimi blendami
rolleyes-1.gif
), ker se itak takoj po prehiteavnju vrneš na voznega. To je vsa umetnost.
Tretja stvar: zadnji mesec se vsakodnevno vozim po celi Sloveniji (cca. 150-200 km dnevno) predvsem po AC (kjer jo pač imamo) in se da povsem lepo vozit po voznem in prehitevat po prehitevalnem pasu. Brez migren in napetih živcev, kjub romunom in šleparjem.
Res da ne v najbolj "zabasanih urah", pa vseeno. Čisto nekaj drugega je Lj. obvoznica, tam je stanje adijo-pamet, takle mamo....
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Joj teli serifi, ki vozite 90 pa max 130....Za vas je ocitno res izziv avto vozit.
bonk.gif

NE IN NE. 130kmh je max dovoljena hitrost in ne MIN. A ti narisem diagram ali si toliko pameten in locis razliko?
confused-1.gif

Ampak stanje IQ prebivalstva se res hitro niza.
confused-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.222
113
42
Sej ti zarad mene lahko voziš tko, samo ne pojavi se mi na prehitevalnem pasu pol.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Saj zaradi take logike, da je normalno vozit po avtocesti 80-90 km/h in na navadnih cestah v naseljih 30km/h, smo pa tam kjer smo. :S Zanimivo, da takšni kekci ne upoštevajo pravila, da se umaknejo, ko se za njimi naredi kolona vozil - jih enostavno ne moti, da je za njimi več kilometrska kolona vozil, da morajo ljudje zaradi njih zavirati, ko se spravijo prehitevati s tako vratolomno hitrostjo nekoga itd. Prav tako jih ne moti, da se velika večina ljudi za njimi vozi pod stresom in so živčni, samo da oni niso. Egoizem brez primere.

Očitno je za večino res že ratal problem vozit 130 km/h po ravni avtocesti, kašen izziv jim šele predstavlja menjavanje pasov in prehitevanje?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Joj teli serifi, ki vozite 90 pa max 130....Za vas je ocitno res izziv avto vozit.
bonk.gif

NE IN NE. 130kmh je max dovoljena hitrost in ne MIN. A ti narisem diagram ali si toliko pameten in locis razliko?
confused-1.gif

Ampak stanje IQ prebivalstva se res hitro niza.
confused-1.gif

hysterical-1.gif


Kaj pa vceraj spet neka neumnost privrela po radiu, da so anketiral ocitno bedake in jih je najvec odgovoril, da ne ustavljajo pescem na prehodu, ker morjo zavirat in stem obrabljajo zavorne ploscice, pa se poraba bencina se jim poveca....
bonk.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik ggg pravi:

In ja, velikokrat si nastimam tempomat 90kmh, ker se vsaj normalno vozim do doma brez stresa in prehitevanj. Itak nimam vec kot 10km avtoceste. Zakaj biti zivcen za brezveze, se limati ostalim in svetiti z dolgimi lucmi vsem ki vozijo 2kmh manj kot jaz?!
confused-1.gif

Ampak stanje IQ prebivalstva se res hitro niza.
confused-1.gif

To menda ves, da tudi ko imas vkljucen tempomat, lahko med prehitevanjem pritisnes na stopalko za plin in pospesis, ko pa spustis stopalko za plin, je tempomat se vedno vkljucen in gres potem spet dalje z nastavljeno hitrostjo...
grims-1.gif
celo zazeljeno je, da ko prehitevas, da pospesis zato, da cimprej koncas manever prehitevanja... In se vrnes na vozni pas in ne da kar ves cas trmasto vztrajas z nastavljeno hitrostjo ...
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Dokler bo pri nas policija lovila samo prehitre voznike na znanih lokacijah - ker tako najlažje pobere denar bo stanje tako kot je.

Nikoli ne bo dobil kazni tisti ki se iz Ljubljane do Kopra pelje po prihitevalmem pasu 100 na uro amak tisti, ki je linksfarerja prehitel po desni in potem vozil 150 naprej.

Pa tudi ne bo dobil kazni tisti nedeljski šofer, ki vozi od Medvod do Ljubljane kot, da ga je krč v nogo in pelje 60 na uro ampak tisti, ki se pelje čez Medno 60 na uro.

Policija bi lahko malo bolj delala ne pa da stoji s tisto pistolo že 15 let na koncu celovške in meri tiste ki slučajno pripeljejo 55 na uro. Tam mi že avtomatsko noga pade iz gasa
cheer.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Kako pa mislite da se dosegajo tako nore številke pri porabi? Ravno zadnjič se je kolega pokazal za pacienta. Pri 1,2tsi naj bi imel porabo dobri 5 litrov. Pa sva šla, Čez mesto kot da bi bil avto v okvari, pa na ac in tam seveda 90, med šleperje. Prehitevanja je bilo seveda tudi pri 90, saj sicer takoj "pokvariš povprečje"
uf-1.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.636
1.339
113
Ne vem kako vas lahko @ggg ovira na prehitevalnem pasu, če je lepo napisal da pri vožnji z 90km/h ne prehiteva.

Citat:
Uporabnik ggg pravi:
In ja, velikokrat si nastimam tempomat 90kmh, ker se vsaj normalno vozim do doma brez stresa in prehitevanj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Kako pa mislite da se dosegajo tako nore številke pri porabi? Ravno zadnjič se je kolega pokazal za pacienta. Pri 1,2tsi naj bi imel porabo dobri 5 litrov. Pa sva šla, Čez mesto kot da bi bil avto v okvari, pa na ac in tam seveda 90, med šleperje. Prehitevanja je bilo seveda tudi pri 90, saj sicer takoj "pokvariš povprečje"
uf-1.gif

LoL
grin1.gif
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Sej ti zarad mene lahko voziš tko, samo ne pojavi se mi na prehitevalnem pasu pol.

Tako, je. Če se pa že pojavi, naj pa čimprej prehiti (izklopi tempomat nastavljen na 90km/h, pospeši in se umakne) in se vrne nazaj na vozni pas.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Ne vem kaj vsi ta tempomat omenjate, kot da vam zaklene gas. Tudi, če imaš vklopljen tempomat lahko normalno pospešuješ in ob spuščenem gasu se vrne nazaj na nastavljeno hitrost. Razen, če eni ne ločite omejevalnika hitrosti in tempomat.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Ne vem kaj vsi ta tempomat omenjate, kot da vam zaklene gas. Tudi, če imaš vklopljen tempomat lahko normalno pospešuješ in ob spuščenem gasu se vrne nazaj na nastavljeno hitrost. Razen, če eni ne ločite omejevalnika hitrosti in tempomat.

Ma, seveda, površen sem bil pri odgovoru v tem delu. Tako kot praviš, dodaš gas in prehitiš in potem se vrneš nazaj in spustiš gas.
 

rafko

Pripravnik
21. maj 2013
99
0
6
To je preveč za nekatere. Upam, da jim je tut preveč 110€ za vinjeto in bo manj takih pacientov na AC.