Neprilagojena hitrost

sass

Guru
1. sep 2007
5.144
796
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ja? No dej, k imaš ravno časa v službi dovolj, malce prebrskaj,pa najdi trditve za tvoj post.
priden.gif
sem že doma, ne skrbi.
klik
klik
torej, zdaj že tretjič v dobrem letu in še malo. no, pa mogoče še kakšen vmes, s katerim se nisi pohvalil. jep, pri tebi bi samo opomin brez kazni izredno veliko dosegel
evil.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Hudiča......a če je policist "pošten" in more opravit dnevno normo potem gre lahko na eno križišče in tam počaka nekaj časa da se mimo pelje kak športni avto in kar na lepe oči mu napiše kazen ...samo registrsko pogleda in to je to?

Pri nas še vedno kasirajo na varjatno s pasom.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
pa še policist se bo moral zagovarjati zakaj si je izmislil prekršek.

Policistu se ni potrebno zagovarjat, saj si ti obtožen, ne on. Kvečjemu pade kazen, ne pričakuj opravičila.

Narobe. Če se dokaže da je nekoga namerno po krivem obsodil, je potem on na tapeti , za opravičilo mi je pa popolnoma vseeno.
Če bodo tvojo pritožbo upoštevali, in ti kazen izbrisali, bodo obenem priznali, da te je policaj hotel nategniti.
To se mi pa zdi malo verjetno.
Edino grožnja, da boš primer razbobnal v medijih in objavil posnetke, na katerih se vidi da si vozil normalno in bil kaznovan jih lahko prisili k izbrisu kazni.

Ja policaj bo moral k nadrejenemu na zagovor, kjer ga bodo pohvalii, da vneto zbira kazni ter opomnili, da naj drugič goljufa na drugem križišču kjer ni kamer in izbere take kandidate, ki bodo pohlevno plačali in se ne bodo pritoževali.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Hudiča......a če je policist "pošten" in more opravit dnevno normo potem gre lahko na eno križišče in tam počaka nekaj časa da se mimo pelje kak športni avto in kar na lepe oči mu napiše kazen ...samo registrsko pogleda in to je to?

Pri nas še vedno kasirajo na varjatno s pasom.

Mene je policist ustavil točno pred vhodom v PP, ker očitno ni imel vozila in je preverjal alkoholiziranost voznikov pred samim vhodom, kljub temu je bil korekten. Norma je vsekakor neumnost in hkrati nevarnost. Policist dela pod prisego, zato goljufanja naj nebi bilo. Nihče ti ne more 100% jamčit, tudi vojak te lahko ustreli na lepem, nedavno je bil primer "vzornih" vojakov ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.427
135
63
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ja? No dej, k imaš ravno časa v službi dovolj, malce prebrskaj,pa najdi trditve za tvoj post.
priden.gif
sem že doma, ne skrbi.
klik
klik
torej, zdaj že tretjič v dobrem letu in še malo. no, pa mogoče še kakšen vmes, s katerim se nisi pohvalil. jep, pri tebi bi samo opomin brez kazni izredno veliko dosegel
evil.gif

No pa poglejmo, prkšek ki sem ga naredil,je bil še v istem momentu plačan, prekršek ki ga pa nisem, pa verjetno nebom plačal kajne? In ker več glav več ve, se najde rešitev na forumu oziroma vsaj nasvet.
Vse to, pa je seveda irelevantno s tem primerom
wink-1.gif
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

Glede gum, ni bilo škripanje kot tist piskajoč zvok, mogoče sem malce slabo opisal, ampak zvok je bil tak, ko se zimske guma upre ob asfalt, je tudi grob zvok ki se slisi kako guma grabi, no tak zvok je bil. Cviljenje kot piskajočega zvoka z kakšnimi starimi gumami oziroma na kakšni čudni podlagi ni bilo.
Mater mora bit to en specialen policaj, sliši kot zajec, pri prižganem avtu, morda celo posluša radio, ampak on tebi sliši zvok gum, ki sploh ne cvilijo marveč samo malo bolj grabijo, deda bi ti rekel da kar svojo gumo pumpaj!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.427
135
63
Zaradi mene če je kadil joint al pa jedel hamburger vmes, sedaj imam dokaz kako se je vse skupaj odvilo in gre jutri dopis na PP, ti pa očitno bolje veš kako je bilo.

Na kraj prideš verjetno zadnji , a točno veš celotni potek še predenj ti kdo pove kaj se je zgodilo.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.471
113
42
[censored] zakaj nebi mogoče za trenutek vrjel da je model prpelav po omejitvi in da ga ni zanašalo? Takoj ga morate obtožit?
Recmo kaj se je men zgodilo. Pelem se mimo policajev lepo počas v drugo smer kot so bili oni. Čez 10 min se po isti cesti peljemo v koloni z kolegi. jaz sem bil vmes nekje in policaj je lihk mene šel ustavljat! Pa mi povejte s kakšnim razlogom me je ta policaj ustavil? Pa nisem nič naredil narobe. Samo zato ker sm mel hud avto? Je mislu da me bo zajebu al kaj? Previdevam da je to mislu glede na to da ni ustavil RS-e in druga reno jajca pred mano in za mano?
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
A zdaj si dva dni dokaz tukaj gori iskal? A boš gume na PP nesel? Na kakšen kraj naj bi jaz sploh hodil? Vozi kot bi se naj vozilo, pa te nobeden ne bo j.bal, ker ves čas samo vas enainiste za.ebavajo!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Se pravi, da te policist ne more kaznovati za neprilagojeno hitrost, če te ne izmeri z radarjem?
Potem ga gremo mimo policistov vsi nažigat na polno itak ne more dokazat da smo prekoračili hitrost
smile-1.gif
Dokler:
- ne prekoračiš hitrosti
- se pelješ po svojem voznem pasu
- lahko ustaviš, ko te ustavlja

hitrost pač ne more biti neprilagojena ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Tudi, če greš skozi rdečo nima dokaza. A to pomeni, da sedaj vsi lahko čez rdečo peljemo in ne moremo dobiti kazni?
Če greš skozi rdečo, te kaznuje, ko te vidi, da si šel skozi. Pri hitrosti te pač ne more videt, zato se jo meri.
Kako pa "vidi" prehitro vožnjo skozi ovinek, če si stalno na svojem pasu in imaš avto pod kontrolo? Oz.: kako zagotovo ve, da ga nimaš po kontrolo (ekvivalentno gotovosti, kakršna je, ko te vidi peljat v rdečo ali izmeri vozit prehitro)? Ne more. In zato bi se moral lost pritožit, če je treba vložit tudi zahtevo za sodno varstvo. Sem pripravljen stavit, da bi zmagal. Ker pro takih pavšalnih ocenah policajev se da zmagat.
Jaz recimo sem, ko je policist trdil, da sem nevarno prehiteval v nepregleden ovinek. Sem s slikami, metri in matematiko dokazal, da je bilo dovolj pregledno, Sodnik za prekrške je policaja praktično vrgel ven, da mu trati čas brez dokazov.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pač bilo je malce večje križišče, ovinek v levo in ni šlo sicer cist penzionistično skozi, ni bila pa šumaher scena,pač neki povprečnega, mogoče so malce gume se slišale ker so ravno nove, to je pa to.
Ni šlo čist po penzionistično (predvidevam, da penzionisti vozijo po omejitvah) = si šel prehitro, vendar ne ptako hitroo kot šumaher.
O gumah smo pa že debatirali in zelo dvomim, da ko greš normalno v ovinek, da škripajo.
Kje v ZVCP že piše, da gume ne smejo škripat? A ima policija kake tabelice, v katerih so korelacije med jakostjo in frekvenco škripanja, tipom gume in vozišča, bočnimi pospeški in zmogljivostmi posameznih avtov? Ker gume lahko škripajo pri zelo povprečni vožnji ali pa ne škripajo, ko se že zelo dogaja ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ne nismo same brihte... jaz sem samo sedajle mal "lončk" pristavil ker so eni tak pametni ko se gre za kaznovanje alkota... tukaj pa... se pravi njegov prekršek je manj vreden kot prekršek? ali on nebi mogel povzročiti nesreče? to je vprašanje za vse dušebrižnike ki podpirajo nevemkako stroge zakone...

zato pa pravim NE STROŽJI ZAKONI IN REPRESIJA TREBA DELAT PREVENTIVNO, VZGOJNO!!! a bi bilo kej slabše če bi g. miličnik Lost1 samo opomnil? zakaj mu je moral napisati kazen? a nebi bilo bolje da bi pjančka že pred gostilno poslali v taxi?
Pijančki naj si sami pokličejo taksi.
In ja, alko je treba kaznovat dosti strožje kot kup drugih prekrškov, pa če se vsi vi pijanci postavite na glavo. In na koncu se ga bo. Z zaporom vred. Garantiram.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Sem imel v življenju opravka z n-številom gum. Vse od t.i. čunga-lunga do HP gum in nobena ni ob normalni vožnji cvilila (govorim o novih gumah).
Potem pač nisi peljal gum, ki ob normalni vožnji cvilijo. Jaz sem jih enih par, večina je bila GY ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
pa sej ni lost en povprečen cigan, da bi mu rabil razlagat, da je neprilagojen
tongue-1.gif


pa policaji so žal v večini itaq same p33chke tko da se tako ali tako nebi zgodilo nič.

lost je danes uspel dobiti posnetek iz nadzorne kamere, tudi frame by frame in se lepo in jasno vidi, da vozila ni niti malo zaneslo in da je bil ves cas na svojem pasu, tako da pritožba zagotovo pade, pa še policist se bo moral zagovarjati zakaj si je izmislil prekršek.
cheer.gif
Pa še hitrost se da iz teha preračunat ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.427
135
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
In zato bi se moral lost pritožit, če je treba vložit tudi zahtevo za sodno varstvo. Sem pripravljen stavit, da bi zmagal. Ker pro takih pavšalnih ocenah policajev se da zmagat.

Prejle spisal, jutri pošljem, je pa zadeva naslovljena kot Ugovor na plačilni ... saj sklepam da je to enako kot zahteva za sodno varstvo ali je to drugače?
Razmišljam samo še, ali naj jim sprintam le en izsek iz posnetka, da bodo videli da ga res imam, ali naj jim ga dam poleg na CDju, ali pa ga samo omenim in jim ga pokažem na razgovoru oziroma zagovoru.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
pa še policist se bo moral zagovarjati zakaj si je izmislil prekršek.

Policistu se ni potrebno zagovarjat, saj si ti obtožen, ne on. Kvečjemu pade kazen, ne pričakuj opravičila.
O ja, se mu je treba. Ga pač prijaviš, ko se postopek konča. Jaz sem enega tudi, ne le, da je imel problemčke, še celo en memo je zaokrožil o tem, kje se ne meri hitrosti ...
evil.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
In zato bi se moral lost pritožit, če je treba vložit tudi zahtevo za sodno varstvo. Sem pripravljen stavit, da bi zmagal. Ker pro takih pavšalnih ocenah policajev se da zmagat.

Prejle spisal, jutri pošljem, je pa zadeva naslovljena kot Ugovor na plačilni ... saj sklepam da je to enako kot zahteva za sodno varstvo ali je to drugače?
Razmišljam samo še, ali naj jim sprintam le en izsek iz posnetka, da bodo videli da ga res imam, ali naj jim ga dam poleg na CDju, ali pa ga samo omenim in jim ga pokažem na razgovoru oziroma zagovoru.

Ne, ni isto. Če ti tole zavrnejo, potem vložiš zahtevo za sodno varstvo. Ker tale ugovor bodo obravnavali na 1. stopnji (PP), če zavrnejo, vložiš zahtevo za sodno varstvo, potem gre pa na sodišče. In takoj priloži kompletno vse dokaze, ki jih imaš. In navedi vse argumente. Drugače se lahko zgodi, da ti jih sodnik ne bo dovolil, ker jih nisi prej.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Se pravi, da te policist ne more kaznovati za neprilagojeno hitrost, če te ne izmeri z radarjem?
Potem ga gremo mimo policistov vsi nažigat na polno itak ne more dokazat da smo prekoračili hitrost
smile-1.gif

Samo to kar eni tle pišete je pa res too much. Recimo pelješ izven naselja, kjer je splošna omejitev 90 in pripelješ v ovinek z 90 km/h pa zletiš s ceste. Glede na to, da ne prekoračiš hitrosti, to po trditvah nekaterih veleumov sploh ni neprilagojena hitrost.

Glede losta pa ne vemo kaj je bilo,ker smo slišali samo od losta. Jaz bi rekel, da ima policaj že prav. Lost pa tudi tle piše tole, da bo izpadel frajerček pred sebi podobnimi in bo dobil zadoščenje za kazen.