Neprilagojena hitrost

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
moje trenutne sploh ne cvilijo pa lahko kopljem kar nekaj sekund skupaj! sploh v BTC ali na Rudniku, se ne sliši prav nič, čeprav avto koplje v prazno...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.691
9.347
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
aha za "normalne" ljudi (tebe) je isto... za normalne pa je oboje prekršek in oboje ima lahko za posledico hudo prometno nezgodo! in če kaznuješ enega moraš tudi drugega! ker oba sta nevarna!!!! samo seveda ti, divjak, zagovarjaš eno stran drugo bi pa kaznoval (ker bi po tvojem veleumnem razmišljanju odpravilo vse probleme)... jaz samo pravim da če kaznuješ enega marginalca daj še drugega! če se kazen za alko dvigne naj se še za hitrost... naj se vse zaostri... če divjaš (10km/h prekoračitev je divjanje... če imaš za alko 0 toleranco...) naj ti poberejo vse...

pa mimogrede še nekaj: že sedaj je vinjeni 2x štrafan 1. miličnik 2. zavarovalnica...
Meni ni jasno kaj hočeš? Sem lepo napisal, da če krši zakon, potem naj bo kaznovan. To seveda vključuje TUDI, ČE VOZI PREPOČASI. Upam, da ti bo sedaj jasno.
Glede 2x kaznovanja pijanca: meni je čisto OK.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
če se pustiš sprovocirat, imaš ti problem, psihični (obisk pri psihologu pa to..sej veš kako gre)..

ne boš verjetl vsakodnevno na moji poti se najde kak počasnež in ja, ce se da VARNO prehitet grem tudi mimo, vedno pa tudi ne, ker pač v naselju ga nimaš kaj srat. In ja, lahko bi se ga štrafalo ko prasca, ampak splošno se pri varnosti ne bi kaj dosti spremenilo.

Ker prepotentnega kratkokurčneža v BMWju bi potem zmotilo kaj drugega, recimo da je avto pred njim korejec. Pa bum na silo posilit.

sicer pa, verjamem da bo težka razumet napisane besede.
wink-1.gif

Od kar imam vozniško in en kup kilometrov za sabo me ni še nobeden sprovociral.....in tudi še nobene kazni nisem fasal ne za hitrost in ne za kaj drugega...mi se pa zdi nepravično da se kaznuje samo nekaj po zakonu kar prinaša denar in za drugo pa ne...naj se kaznuje tiste ki kršijo zakone take ali drugačne.........aja..........BMW pa nimam.

Kakorkoli.....policiji ni važno za varnost ampak samo za denar.........za varnost si moramo poskrbet sami.

In tisti prepočasneži če jih že poznaš so taki da vozijo 60-70 izven naselja in v naselju.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Kakorkoli.....policiji ni važno za varnost ampak samo za denar.........za varnost si moramo poskrbet sami.
Mater ste že smešni s tem, da vam država samo nekaj kasira. Smo ljudje, (oz. ko nekatere tukaj berem naj bi bili) in imamo um, da vemo kaj je prav in kaj ne, pravila so vnaprej določena in ko opravljaš izpit naj bi jih poznal, če jih pa ne spoštuješ je pa tvoj problem in pač plačuješ za svoje napake, a je enim to tako težko razumet, a ste še vedno na vejah v najbolj zabačenem delu balkana? Normalno da se mora vsak odrasel človek zavedati posledic svojih dejanj, a bomo vsakemu novorojenčku, dali par skrbnikov, da ga bodo vodili skozi celotno življenje, a nej kapsi vsakega posebaj v avtu spremljajo da bo svet varen, ja valda moramo za varnost sami skrbet! jao jao
rolleyes-1.gif


PS: Napisano nasplošno ne leti samo nate.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
aha za "normalne" ljudi (tebe) je isto... za normalne pa je oboje prekršek in oboje ima lahko za posledico hudo prometno nezgodo! in če kaznuješ enega moraš tudi drugega! ker oba sta nevarna!!!! samo seveda ti, divjak, zagovarjaš eno stran drugo bi pa kaznoval (ker bi po tvojem veleumnem razmišljanju odpravilo vse probleme)... jaz samo pravim da če kaznuješ enega marginalca daj še drugega! če se kazen za alko dvigne naj se še za hitrost... naj se vse zaostri... če divjaš (10km/h prekoračitev je divjanje... če imaš za alko 0 toleranco...) naj ti poberejo vse...

pa mimogrede še nekaj: že sedaj je vinjeni 2x štrafan 1. miličnik 2. zavarovalnica...

A sem kdaj o 0 tolerance pisal ali kaj? Daj malo pobrskaj nazaj ... Po starem: 0,5 do 0,8 bi morle biti nizke kazni, 0,8 do 1,2 progresivno višje in nad 1,2 ekstremno visoke + zelo dolgi odvzemi. Zapor za tiste, ki vozijo ob odvzemu (ne le odvzemu zaradi alkota, kateremkoli odvzemu). A to je zate 0 tolerance ali kaj? Ker sorry, 1,2 je za 140% prekoračlena omejitev. Kot mi se po mestu vozil 120 na uro namesto 50 ... In za take stvari je treba tudi pri hitrosti izjemno strogo kaznovat ...
60 namesto 50 je isto kot 0,6 namesto 0,5, recimo. In za 0,6 kaj dosti več kot 100 evrov loveku pobrat res ni treba. 200 za 0,6, 1000 za nad 0,8 plus progresivno odvzem en mesec tja do pol leta, nad 1,2 odvzemi za 1 leto do 5 let, recimo. Povratnikom za 1 ponovitev x2, za drugo x5 ali če gre za nad 1,2, kar za zmeraj vozniško vzet. Zelo na hitro in napamet ... Za realno oceno je seveda treba pogledat vpliv alkota pri posamzenih koncentracijah, statistiko nesreč, statistiko kršitev ...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Po moje moraš za dobro pritožbo res izključit čustva in se tehnično lotit problema in dokazov, ker če maš prav, maš prav, sam pizdit se je pa res neproduktivno...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Si me spomnil na ene škripajoče GY - GT3 če se ne motim... To je škripalo bolj ko v hollywood filmih....
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Lost vse to se ti dogaja zato k maš črnog beemveja
grin1.gif


Sem naredil ponoči pred časom velko neumnost na cesti in me je videla patrulja. Naštel so mi za 1000eu kazni in pike, dobil nisem nič, ker me je policajka samo opozorila. Zdej pa ne vem al se znam pogovarjat, al pa zato k mam alfo, pa si je mislila lej ga reveža sej mu bo zmankal keša za generalko
grin1.gif