Neprilagojena hitrost

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik predator pravi:
O gumah smo pa že debatirali in zelo dvomim, da ko greš normalno v ovinek, da škripajo.

Preberi kar sem napisal zgoraj...

....

EDIT: Bom kar sam skopiral, da ti ne bo potrebno iskati..

Nekatere gume dejansko cvilijo za vsak drek. Ko sem kupil avto je imel gor neke čudne zimske gume, seveda z dovolj profila in vse, vendar ko sem se peljal v rondo z več kot 15kmh je cvililo kot če bi norel in ne vem kaj delal. Pa če bi me takrat kakšen policaj ustavil zaradi divjanja bi ga pa dejansko na licu mesta vprašal za zdravje.

 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Ni šlo čist po penzionistično (predvidevam, da penzionisti vozijo po omejitvah) = si šel prehitro, vendar ne ptako hitroo kot šumaher.
O gumah smo pa že debatirali in zelo dvomim, da ko greš normalno v ovinek, da škripajo.

In prepričan sem 100%, da se policist ne bi kar tako za teboj zapeljal in ti šel pisat kazni brez vzroka, saj nisi sinthman
wink-1.gif

Pod penzionistično vožnjo običajno mislim krepko pod omejitvijo, že 100m pred semaforjem spusti gas ( čeprav ima hitrost 40km/h) , tako da pripelje skozi ravno enih 10km/h ..skratka, po domače, da zajebe celotno kolono in močno zmanjša pretok križišča, temu jaz rečem penzionistična vožnja.

Glede gum, ni bilo škripanje kot tist piskajoč zvok, mogoče sem malce slabo opisal, ampak zvok je bil tak, ko se zimske guma upre ob asfalt, je tudi grob zvok ki se slisi kako guma grabi, no tak zvok je bil. Cviljenje kot piskajočega zvoka z kakšnimi starimi gumami oziroma na kakšni čudni podlagi ni bilo.
Policisti se večkrat zapeljejo za marsikom in ga tudi ustavijo brez razloga, res pa da kasneje iščejo razlog za pisanje kazni (štetje povojev, štetje žarnic, luči, pas,...pač nekaj). Nekateri namerno hočejo pisati kazen čim ustavijo nekoga, češ "Ti misls da se mi bos zmuznu,ti bom že neki napisal" , nekateri pa vseeno imajo človeški faktor in si želijo vzpostaviti dobro ime , mogoče kaznujejo z opozorilom, bolj milo kaznijo, etc... Poznam par takih ki so OK in par takih k bi najraj dnevno napisali posamezniku 1.500€ kazni.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Sem imel v življenju opravka z n-številom gum. Vse od t.i. čunga-lunga do HP gum in nobena ni ob normalni vožnji cvilila (govorim o novih gumah).
Še enkrat pa povem tudi, če ne bi bilo škripanja gum bi policist šel za njim, ker je glede na gibanje vozila ocenil da gre prehitro.
(ja vem zdej boste začeli udrihat glede gibanja vozila, ipd...).
V glavnem, Lost1 če veš da lahko izpodbijaš kazen napiši pritožbo. Samo, da ne boš na koncu presenečen (negativno)
wink-1.gif
, čist tko v razmislek.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
OK, pri novih gumah je verjetno res drugače, vendar nimaš vedno novih gum na avtu. Tiste, ki so bile na avtu, ko sem ga kupil so bile stare če me spomin ne vara okrog 4 leta. Sem jih pa seveda dal zamenjati takoj, ko so bile nove gume dobavljene, ker jim nisem zaupal.
Kar želim rečti je to, da je lahko guma kriva za škripanje tudi pri zelo nizki hitrosti čeprav je avto vodiljiv povsem normalno in tukaj faktor neprilagojene hitrosti nima smisla. A kazen se pa lahko vseeno dobi.. To se mi ne zdi prav. In če se pelješ, kot je bilo v mojem primeru 15kmh v rondo (pa tudi če si se peljal 10kmh je cvililo!) si v prekršku zaradi neprilagojene hitrosti. Policaj bi mi lepo napisal kazen in bi moral plačati, ker ob morebitni pritožbi bi itak verjeli policistu. A se ti to zdi prav? Če je policist slabe volje in ti napiše kazen moraš plačati, če je dobre volje te pusti pri miru.

...Drugo je pa ko en recimo na semaforju štarta kot kakšno tele in gume cvilijo. V takem primeru pa nabit kazen.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Sem imel v življenju opravka z n-številom gum. Vse od t.i. čunga-lunga do HP gum in nobena ni ob normalni vožnji cvilila (govorim o novih gumah).
Še enkrat pa povem tudi, če ne bi bilo škripanja gum bi policist šel za njim, ker je glede na gibanje vozila ocenil da gre prehitro.
(ja vem zdej boste začeli udrihat glede gibanja vozila, ipd...).
V glavnem, Lost1 če veš da lahko izpodbijaš kazen napiši pritožbo. Samo, da ne boš na koncu presenečen (negativno)
wink-1.gif
, čist tko v razmislek.

Saj sem ti opisal cviljenje no, daj poštekaj že da ni cvililo kot klasično cviljenje ampak nekaj drugega. A je tvoj DD država, da nikakor ne dojameš
evil.gif
.
Za pritožbo se bom odloču te dni ali bo ali nebo, se še dogovarjam za ogled posnetka,ker je križišče na srečo pod kamero, samo uradno ga ne smem videti...briše se pa po parih dneh.
crazy1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.005
10.409
113
da jaz stopim pred tebe s kapo, pa ti recem da si neprilagojen, pa potem ti meni, češ da to ni res, si takoj v kareti s cuckom pa se objemata.

tako da si imel preklemansko srečo, da te nisem jaz ustavil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.448
15.432
113
pa sej ni lost en povprečen cigan, da bi mu rabil razlagat, da je neprilagojen
tongue-1.gif


pa policaji so žal v večini itaq same p33chke tko da se tako ali tako nebi zgodilo nič.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
da jaz stopim pred tebe s kapo, pa ti recem da si neprilagojen, pa potem ti meni, češ da to ni res, si takoj v kareti s cuckom pa se objemata.

tako da si imel preklemansko srečo, da te nisem jaz ustavil.

No vidis, to je problem policije ( pa če si al pa nisi) , vzvišen odnos v stilu "Jaz imam značko in pištolo, sem bog i batina, če bos meni rekel da nimam prav, te bom nabil" , prakticno je to cist ciganski način razmisljanja in komuniciranja.

In zaradi par bedakov ki delajo v tej firmi, pride dosti zelo dobrih policistov na slabo ime.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
pa sej ni lost en povprečen cigan, da bi mu rabil razlagat, da je neprilagojen
tongue-1.gif


pa policaji so žal v večini itaq same p33chke tko da se tako ali tako nebi zgodilo nič.

lost je danes uspel dobiti posnetek iz nadzorne kamere, tudi frame by frame in se lepo in jasno vidi, da vozila ni niti malo zaneslo in da je bil ves cas na svojem pasu, tako da pritožba zagotovo pade, pa še policist se bo moral zagovarjati zakaj si je izmislil prekršek.
cheer.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
pa še policist se bo moral zagovarjati zakaj si je izmislil prekršek.

Policistu se ni potrebno zagovarjat, saj si ti obtožen, ne on. Kvečjemu pade kazen, ne pričakuj opravičila.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.177
820
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
...
zato pa pravim NE STROŽJI ZAKONI IN REPRESIJA TREBA DELAT PREVENTIVNO, VZGOJNO!!! a bi bilo kej slabše če bi g. miličnik Lost1 samo opomnil? zakaj mu je moral napisati kazen? a nebi bilo bolje da bi pjančka že pred gostilno poslali v taxi?
he he, pravega si dal za primer. lost1 se vsake pol leta "pohvali" z novo kaznijo in zgleda nič ne zaleže, ti bi pa na njemu uporabil vzgojni pristop samo z opozorilom
smile-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Ja? No dej, k imaš ravno časa v službi dovolj, malce prebrskaj,pa najdi trditve za tvoj post.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
pa še policist se bo moral zagovarjati zakaj si je izmislil prekršek.

Policistu se ni potrebno zagovarjat, saj si ti obtožen, ne on. Kvečjemu pade kazen, ne pričakuj opravičila.

Narobe. Če se dokaže da je nekoga namerno po krivem obsodil, je potem on na tapeti , za opravičilo mi je pa popolnoma vseeno.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Posnetek s kamere se ne more uporabiti kot dokaz. Sem imel prometno nesrečo (udrt blatnik) in ker povzročitelj ni hotel priznati krivde je vse skupaj šlo sodniku za prekrške. Tam sodnici povem, da imajo na bencinskem servisu posnetek kako je do nezgode prišlo in mi pove da to ne more uporabiti kot dokaz
confused-1.gif



Ko boš zadevo rešil prilepi odločitev sodišča sem notri v to temo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Pa so shranili posnetek? Namreč v mojem primeru je posnetek posnela kamera ki je namenjena točno temu, nadzoru prometa, posnetek je shranjen, imam pa tudi v lastni režiji ga, za potrebno demonstracijo na PP oziroma pri sodniku za prekrške.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
lost1,

ti nisi po krivem obsojen, temveč obtožen, poleg tega gre za prekršek, ne kaznivo dejanje, pri slednjem poznamo sankcije za krivo obtožbo. V praksi policist ne gre zaradi "krivih prekrškov na tapeto", vsaj dokler nima dol. število pritožb/obdobje.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
To imaš prav,ampak če se mu nek vzorec ponavlja, verjetno nadrejeni nebodo veseli. Jaz ne vem koliko oseb se je pritožilo zoper njega, mogoče noben, mogoče pa že 10 ljudi v zadnjem tednu/mesecu/letu.

Jaz ga ne mislim zajebavati v glavo, samo me pa jezi, da mi spiše popolnoma brezvezno kazen za prekršek, ki ni bil storjen.Moj namen ni da on dobi kazen, da njega drkajo,...ampak da jaz pridem na čisto.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pa so shranili posnetek? Namreč v mojem primeru je posnetek posnela kamera ki je namenjena točno temu, nadzoru prometa, posnetek je shranjen, imam pa tudi v lastni režiji ga, za potrebno demonstracijo na PP oziroma pri sodniku za prekrške.
Jap, na Petrolu mi je uslužbenka napisala št. kasete, datum in čas in se je spodaj lepo podpisala. Ta "pildek" sem tudi pustil pri sodnici.
Možno, da me je sodnica hotela "nategnit". Takrat sem bil mladi voznik, itak pa veš kako "sprejemajo" mlade voznike, kot da so morilci in največji norci na cesti. Čeprav se niti ne obremenjujem preveč, krivec je znan, samo čas rešitve primera ne. Jebeni sodniški mlini
jezen.gif


Upam, da se primer reši v tvoje dobro
zmaga.gif


p.s. DD je država, če dobiš kazen in jo plačaš, jaz lažje pridem do plače
evil.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
To imaš prav,ampak če se mu nek vzorec ponavlja, verjetno nadrejeni nebodo veseli. Jaz ne vem koliko oseb se je pritožilo zoper njega, mogoče noben, mogoče pa že 10 ljudi v zadnjem tednu/mesecu/letu.

To je problem, ti ne veš koliko pritožb ima, hkrati pa trdiš, da bo imel težave. Nadrejeni z njim opravi razgovor, kar pa ni isto, kot sankcija. Pri ponovitvah je pa druga zgodba, ampak do tega redkokdaj pride, namreč operativce v teh časih, še kako potrebujejo.