Neprilagojena hitrost

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Zakaj? Je bilo prehitro? Omejitev tam je 50km/h, s tem da to niti pod razno ni bilo preseženo, torej s tega sklepam da prehitro ni moralo biti, pa tudi če bi šel teoretično 200km/h, na uč policisti nemore vedeti da je prehitro in dokler je vozilo na svojem pasu, bi s tega sklepal da očitno voznik nima neprilagojene hitrosti.
Bi pa razumel,če bi avto odneslo do pločnika, pa da bi ga lovil levo desno, pa nevem kaj še vse, potem mi je jasno da je neprilagojena.
Ko se boš pritožil, bo pa policaj rekel, da je videl, da te je zaneslo na pločnik ali na drugo stran ceste, da si komaj ušel nesreči in kako boš zdej dokazal da te ni nikamor zaneslo? Ga boš vprašal, zakaj ti ni potemtakem napisal kazen za vožnjo po nasprotnem pasu ali pločniku? Imaš kakšne priče? Jih ima on?

Policaj je rabil izpolnit normo, pa je tebe našel. Policaj dobro ve, da mu nič ne moreš tudi če goljufa.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Jokcanje gor, jokcanje dol, iskanje lukn da bi se izognil kaznji,.....bla bla bla.

Kakorkoli zgleda odprta tema, po zgoraj napisanem policaj tisti dan ni dobil, pol se je pa treba mal znest na enga. V tem primeru pritožba, če si bil po omejitvah in če si bil na svojem pasu. Če si olepšal zgodbo sam veš. Mislem [censored] materna pa kam to pelje ej. Edn je pa že 4 totalke naredu, zdej je skoraj eno punco poslal v smrt in pobegnu s kraja dogodka, policaji ga majo med problematičnimi, ampak ON SE ŠE KAR VOZI po cesti. Pa predragi uporabniki ( tist ki je policaj, ne mi zdej napisat, da delate to kar vem je dano. Ker to mi gre počas že na spolni organ. Udarte po miz, pa pošlte nekam ministrstvo z nesposobnimi organi. Ker s tem se sam strinjate da delate z veseljem to kar vem je naročeno. Mislem, gnoji. Sem kar mal jezn, še posebno po tistem dogodku, ko sem ga opisal v tem postu. GNOJI!
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
431
48
28
43
Nevem, če sem prav prebral, ali pa sem najbrž slabo...ampak razumem, kot da ti je policaj dal kazen-zato ker si mimo pripeljal in po NJEGOVIH SUBJEKTIVNIH ocenah si vozil neprilagojeno. WTF!!!!
Pritoži se, kako ti bo pa dokazal, da si kršil-z izpiskom z radarja, ki ga ni bilo. Z zvokom od gum, ki ga ni nobeden slišal. Z alkotestom, ki je bil negativen.
Če bo stvar postala taka, potem se lahko zmišljujejo karkoli-banda!
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Sej to tudi pravim jaz...na podlagi česa naj policist oceni kaj je neprimerno...zaradi glasnosti gum.......ampak res...nekatere gume nenormalno cvilijo ,držijo pa vseeno.
akcija - reakcija

Na podlagi dokaza. Če si zletel s ceste - potem nisi obvladal avta. Dokler si na cesti, na svojem pasu, vse ok.. si definitivno obvladal avto.

Če zna npr. lost1 izvest tak manever, ki ga polcaj ne zna in ga zato straši (tko kt recmo indijance parna lokomotiva na začetku) potem mamo hud problem. No lost ga ma v obliki 6 pik in kazni.

Ne more bit kazen šele potem, ko bo že nesreča. Hitrost je naprilagojena lahko, tudi če ni nesreče. Ker za nesrečo mora bit večinoma poleg tega še kak drug faktor. Tako da se mi zdi možno, da je ta kazen čisto upravičena.
O takih dejanjih, ki bi se lahko končale z nesrečo, pa se niso, smo pa tukaj že kar veliko brali. Pa še dotične osebe so se hvalile, kako se dobro znajdejo v takih razmerah. (msenju, synthman...)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Ne more bit kazen šele potem, ko bo že nesreča. Hitrost je naprilagojena lahko, tudi če ni nesreče. Ker za nesrečo mora bit večinoma poleg tega še kak drug faktor. Tako da se mi zdi možno, da je ta kazen čisto upravičena.
O takih dejanjih, ki bi se lahko končale z nesrečo, pa se niso, smo pa tukaj že kar veliko brali. Pa še dotične osebe so se hvalile, kako se dobro znajdejo v takih razmerah. (msenju, synthman...)

Ni bila prilagojena čemu? Stari mami ki ima 80 let , refleksov nic?
Nevarno je marsikej,ampak to zdej je pa pretiravanje, mal hitrej greš skozi ovinek in je kar neprilagojena hitrost, čeprav ima avto elektronike notri malo morje, da bi moral res prinoret 150, če bi hotel da ga kam odnese,v tem primeru se pa strinjam da bi bila neprilagojena hitrost,ker nebi obvladoval avta.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik splash pravi:
Nevem, če sem prav prebral, ali pa sem najbrž slabo...ampak razumem, kot da ti je policaj dal kazen-zato ker si mimo pripeljal in po NJEGOVIH SUBJEKTIVNIH ocenah si vozil neprilagojeno. WTF!!!!
Pritoži se, kako ti bo pa dokazal, da si kršil-z izpiskom z radarja, ki ga ni bilo. Z zvokom od gum, ki ga ni nobeden slišal. Z alkotestom, ki je bil negativen.
Če se bo pritožil ni policaj tisti, ki bo moral karkoli dokazovati ampak bo lost1 tisti, ki bo moral dokazat, da ni vozil z neprilagojeno hitrostjo.

Citat:
Uporabnik splash pravi:
Če bo stvar postala taka, potem se lahko zmišljujejo karkoli-banda!
Stvar je že danes taka, da si policaji lahko izmišljujejo karkoli, ti pa moraš dokazovat da nekaj ni bilo, kar si je policaj izmislil.
Verjame se vedno policaju, ker je uradna oseba in se po defaultu ne laže, ne goljufa, je vedno pravičen, razen če sam ne dokažeš nasprotno.
Pa jih tričetrt tu še vedno meni, da imajo policaji premalo pooblastil.

In če se bo lost1 pritožil, A misliš bodo policaji (kadija te duži, kadija te sudi) odpisali da ima prav in da so ga amo hoteli nategnit, ker jim manjka denarja?
Ker če bi s pritožbo uspel je to to.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
ksz in malce off.

Me zanima, zakaj koji k morajo vsi lastniki vozil imeti v avtu rezervne komplete žarnic, če pa žarnice na mnogih avtih lahko zamenjajo le na servisu? Pa, kako je, če bixenon crkne? Bi lastnik avta moral imeti rezervnega v prtljažniku? Zakaj morajo invalidni vozniki/ce imeti v avtu odsevni brezrokavnik?........

Teh vprašanje je tisoče. Nihče, ki piše zakonodajo, ne pomisli/pogleda na 'wide picture'.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Sorry, mene je zadnjič ravno za žarnice vprašal. Je iskal, pa ni našel, kje bi jaz 'pogorel'.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.706
71
48
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Ne more bit kazen šele potem, ko bo že nesreča. Hitrost je naprilagojena lahko, tudi če ni nesreče. Ker za nesrečo mora bit večinoma poleg tega še kak drug faktor. Tako da se mi zdi možno, da je ta kazen čisto upravičena.
O takih dejanjih, ki bi se lahko končale z nesrečo, pa se niso, smo pa tukaj že kar veliko brali. Pa še dotične osebe so se hvalile, kako se dobro znajdejo v takih razmerah. (msenju, synthman...)

Govoriš kot da nesrečo sploh ni kriva neprilagojena hitrost. Kul.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Temu se reče neprilagojena hitrost in neobvladovanje vozila oziroma z drugimi besedami "zna vklopit lucke in tiscat gas, namesto da bi preveril če je sploh prosta pot".

KLIIIK

Zanimiv mi je ta del.

Citat:
...ki zaradi neobstoja tahografov v obeh policijskih vozilih ni znal povedati, s kakšno hitrostjo sta patrulji trčili ena v drugo...

Zanimivo, da pri vseh nesrečah določijo hitrost, smer vetra, radijsko postajo ki so jo poslusali in pa ce je zjutraj sexal ali ne, a v tem primeru ne vedo nič, ker ni tahografa.
Ma nej grejo v ...
10.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mene že par let ni noben vprašal po žarnicah, prvi pomoči ...
Mene pa 4 mesce. Ko je videl, da imam prtljažnik nabito poln, je policaj hotel videt vso obvezno opremo, tako da sem vse moral zložit ven, kajti luči, trikotnik, prvo pomoč in rezervno kolo imam na dnu prtljažnika.
Pred leti mi je pa en gledal v rezervne žarnice, če so vse nitke cele.
 

Minister

Pripravnik
21. avg 2009
418
1
16
Na oblasti
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Pred leti mi je pa en gledal v rezervne žarnice, če so vse nitke cele.

je videl, da ti jih v glavi kr precej manjka in ti jih je verjetno hotel zamenjat, s tem bi ti velik pomago
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Sej to tudi pravim jaz...na podlagi česa naj policist oceni kaj je neprimerno...zaradi glasnosti gum.......ampak res...nekatere gume nenormalno cvilijo ,držijo pa vseeno.
akcija - reakcija

Na podlagi dokaza. Če si zletel s ceste - potem nisi obvladal avta. Dokler si na cesti, na svojem pasu, vse ok.. si definitivno obvladal avto.

Če zna npr. lost1 izvest tak manever, ki ga polcaj ne zna in ga zato straši (tko kt recmo indijance parna lokomotiva na začetku) potem mamo hud problem. No lost ga ma v obliki 6 pik in kazni.

Ne more bit kazen šele potem, ko bo že nesreča. Hitrost je naprilagojena lahko, tudi če ni nesreče. Ker za nesrečo mora bit večinoma poleg tega še kak drug faktor. Tako da se mi zdi možno, da je ta kazen čisto upravičena.
O takih dejanjih, ki bi se lahko končale z nesrečo, pa se niso, smo pa tukaj že kar veliko brali. Pa še dotične osebe so se hvalile, kako se dobro znajdejo v takih razmerah. (msenju, synthman...)

Če bi blo tako potem bi lahko policaji stali na LJ obvoznici in kasirali od vsakeega voznika ki bi se peljal mimo...vsi smo potencialni prekrškarji za policaje....ga ni ki bi bil izjema.

Laserski radar ima pogrešek ampak policaj pa ne
hysterical-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Jest poznam 2 ki sta dobila kazen zarad skripanja gum pri startu v kriziscu, pa ni pomojem noben prekoracil omejitve.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Vožnja z vozilom po cesti

25. člen

(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

(2) Voznik mora voziti po desnem smernem vozišču oziroma desni kolesarski stezi glede na dovoljeno smer vožnje. Na dvosmerni kolesarski stezi mora voziti po desni strani steze.

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov, morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

(4) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik osebnega avtomobila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik motornega kolesa in kolesa z motorjem mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.

(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prejšnjim odstavkom tega člena. Vozniku osebnega avtomobila, ki izpušča krmilo ali se vozi po dveh kolesih ter vozniku motornega kolesa in kolesa z motorjem, ki izpušča krmilo ali se vozi po enem kolesu, se izreče tudi 5 kazenskih točk.

(6) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena.

(7) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
u peezda, pol pa ne smem več brez rok vozit motorjev/skuterjev al kaj

ok bolš da se zdaj odvadim, ko pa ko mi 300€ kazni napišejo ker sem si bundo zaprl/odprl
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Jest poznam 2 ki sta dobila kazen zarad skripanja gum pri startu v kriziscu, pa ni pomojem noben prekoracil omejitve.

Jaz pa sem videl primere, ko so se osebki pritoževali, da jim je policaj napisal enako kazen, ker so driftali v krožišču a so "po njihovo" imeli vozilo pod nadzorom in se je policaj motil.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.706
71
48
Na izi morš speljevat in zavirat. To je jasno. Problem pa je, ker ni točno definirano in merljivo kaj pomeni sunkovito.

Sori ampak škripanje gum zame ni pokazatelj. V naši garažni hiši npr sploh ne morm avta do izhoda spravt brez da bi gume škripale.. veliko je odvisno od podlage in samih gum. Obstajajo tudi take gume, ki praktično spustijo glasu.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Tudi jaz sem v avtohišah, garažah, delavnicah in podobnih zgradbah velikokrat naletel na to, da so mi gume škripale za vsako figo, ampak površina na cesti je popolnoma druga. Tam mi celo s superduper Maloyo Cresto, s katero sem po parkirnih hišah spuščal zvoke kot bi predriftal celotnega polža, ni uspelo izvabiti niti najmanjšega zvoka, če seveda tega nisem sam želel. In nekako tako je po moje na to gledal tudi policist.