Neprilagojena hitrost

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Sej to tudi pravim jaz...na podlagi česa naj policist oceni kaj je neprimerno...zaradi glasnosti gum.......ampak res...nekatere gume nenormalno cvilijo ,držijo pa vseeno.
akcija - reakcija

Na podlagi dokaza. Če si zletel s ceste - potem nisi obvladal avta. Dokler si na cesti, na svojem pasu, vse ok.. si definitivno obvladal avto.

Če zna npr. lost1 izvest tak manever, ki ga polcaj ne zna in ga zato straši (tko kt recmo indijance parna lokomotiva na začetku) potem mamo hud problem. No lost ga ma v obliki 6 pik in kazni.

Ne more bit kazen šele potem, ko bo že nesreča. Hitrost je naprilagojena lahko, tudi če ni nesreče. Ker za nesrečo mora bit večinoma poleg tega še kak drug faktor. Tako da se mi zdi možno, da je ta kazen čisto upravičena.
O takih dejanjih, ki bi se lahko končale z nesrečo, pa se niso, smo pa tukaj že kar veliko brali. Pa še dotične osebe so se hvalile, kako se dobro znajdejo v takih razmerah. (msenju, synthman...)

Če bi blo tako potem bi lahko policaji stali na LJ obvoznici in kasirali od vsakeega voznika ki bi se peljal mimo...vsi smo potencialni prekrškarji za policaje....ga ni ki bi bil izjema.

Laserski radar ima pogrešek ampak policaj pa ne
hysterical-1.gif

Če je tako, kot si ti razlagaš, bi lahko vsak, ko dobi vozniško dovoljenje, že vnaprej plačal 1000€ kazni.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Ne more bit kazen šele potem, ko bo že nesreča. Hitrost je naprilagojena lahko, tudi če ni nesreče. Ker za nesrečo mora bit večinoma poleg tega še kak drug faktor. Tako da se mi zdi možno, da je ta kazen čisto upravičena.
O takih dejanjih, ki bi se lahko končale z nesrečo, pa se niso, smo pa tukaj že kar veliko brali. Pa še dotične osebe so se hvalile, kako se dobro znajdejo v takih razmerah. (msenju, synthman...)

Ni bila prilagojena čemu?

To ti pa jaz ne znam povedat. Zakaj pa nisi vprašal policaja, čemu ni bila prilagojena?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:

To ti pa jaz ne znam povedat. Zakaj pa nisi vprašal policaja, čemu ni bila prilagojena?


Sem ga , odgovor je bil "ni bila prilagojena" .
crazy1.gif
 

alex3

Pripravnik
7. jul 2009
85
0
6
V križišču Tomačevske in Kranjčeve v Lj bi ob dežju lahko vsakemu drugemu napisali kazen za sunkovito speljevanje... ker brez elektronike moraš tam speljati kot po jajcih, če nočeš, da se gume zavrtijo v prazno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.476
2.816
113
v lokalni ostariji
ja tako je treba. vse divjake pa pjančke (ki spijejo eno pivo...enako kot tale divjak ki je prehitro speljal) treba kaznovat do konca...

zdaj razumete zakaj so vsi tile linči neumni? zakaj je vse zaostrovanje BV? ker enkrat so na udaru "pjančki" drugič "divjaki" (kot lost1). in a je lost res tak divjak? a je nekdo ki spije 3 pire in ostane brez vožniške res pjanček? ali je vse skupaj namenjeno polnjenju proračuna?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Na izi morš speljevat in zavirat. To je jasno. Problem pa je, ker ni točno definirano in merljivo kaj pomeni sunkovito.

Sori ampak škripanje gum zame ni pokazatelj. V naši garažni hiši npr sploh ne morm avta do izhoda spravt brez da bi gume škripale.. veliko je odvisno od podlage in samih gum. Obstajajo tudi take gume, ki praktično spustijo glasu.
Tale člen za zaviranje in speljevanje je budalaština, pa tudi pade s pritožbo brez problema... Enkrat sem speljal iz avtopralnice v Mostah, avtohiša Opel, šel naravnost čez križišče v BTC. Takoj za križiščem me ustavi miličar, ker nisem bil privezan. Nič niso pomagale prošnje, da grem samo iz avtohiše do BTC-ja, ampak je padla položnica, pospremljena s provokativnim obnašanjem organa oblasti. Ves zadovoljen jo zmečkam in vržem v avto, volan malo obrnem, da so bila kolesa obrnjena proti miličarju in sunkovito speljem. Ker je tam malo peska po cestišču je tega normalno odneslo miličarju po nogah... plačam položnico še isti dan, čez kak teden pa dobim domov novo, z nekim čudnim členom... mi kolega (ki je zaposlen na policiji...) pove, da gre za speljevanje ali zaviranje... Napišem ugovor, da je vse skupaj nesrečen splet okoliščin, namreč TDI mašina s turbo luknjo, močno naložen avto (pasat karavan...), zaradi česar je bilo težišče pomaknjeno močno nazaj in posledično manj oprijema na pogonskih kolesih, pesek na cestiču in pa potreba po malo hitrejšem speljevanju (ker je na tej lokaciji gneča ob katerikoli uri dneva, bilo je pa konkretno ob cca 16h...). Vse to skupaj pa je bil razlog, da so se ob speljevanju z mesta in vključevanju v promet za kratek čas zavrtela pogonska kolesa v prazno... Amen in oprostitev plačila kazni (za speljevanje, ne za pas...).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.005
10.409
113
ja lost je divjak in bi bil že čas da ga zaprejo.. kot se mi zdi ima tudi motor, to pa vemo v katero kategorijo spadajo takšni tipi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.448
15.432
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Jest poznam 2 ki sta dobila kazen zarad skripanja gum pri startu v kriziscu, pa ni pomojem noben prekoracil omejitve.

Jaz pa sem videl primere, ko so se osebki pritoževali, da jim je policaj napisal enako kazen, ker so driftali v krožišču a so "po njihovo" imeli vozilo pod nadzorom in se je policaj motil.

evo mene
pozdrav.gif


ampak jaz se v tem primeru nisem pritoževal nad tem, ali sem imel kontrolo ali ne, temveč zato, ker mi je očital nepravilno speljevanje, jaz pa nisem speljeval temveč driftal. speljal sem na semaforju kakšnih 500m stran od tam, kjer mi je bil prekršek očitan in sem bil ustavljen. spet druga debata je pa ko ti zaradi driftanja očita izgubo kontrole......
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.448
15.432
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ja lost je divjak in bi bil že čas da ga zaprejo.. kot se mi zdi ima tudi motor, to pa vemo v katero kategorijo spadajo takšni tipi.

hysterical-1.gif


467716-post_slo.gif
not.
 

ErrikDJ

Pripravnik
6. nov 2008
738
5
18
Razglabljamo lahko mi v nedogled z takimi in drugacnimi pogledi in dejstvi...lost bo verjetno plačat mogu...te plave ku..be bojo pša še naprej dajale kazni iz foušije ker oni ne znajo 40 čez ovinek peljat brez da ga v robnik vrže!!

klošarji prekleti plavi!
jezen.gif
 

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ja lost je divjak in bi bil že čas da ga zaprejo.. kot se mi zdi ima tudi motor, to pa vemo v katero kategorijo spadajo takšni tipi.

13.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik lenovo pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ja lost je divjak in bi bil že čas da ga zaprejo.. kot se mi zdi ima tudi motor, to pa vemo v katero kategorijo spadajo takšni tipi.

13.gif

Če si motorist si avtomatsko divjak,tko da je v policiji kar nekaj divjakov, predvsem v enoti prometne policije.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Jest poznam 2 ki sta dobila kazen zarad skripanja gum pri startu v kriziscu, pa ni pomojem noben prekoracil omejitve.

jz pa poznam en primer, k je dobu kazen zaradi "driftanja" v krožnem v btcju, jasno se pritožil in napisal da se je mogu na hitro izogniti eni oviri in po 2 letih nikome ništa
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Jest poznam 2 ki sta dobila kazen zarad skripanja gum pri startu v kriziscu, pa ni pomojem noben prekoracil omejitve.

jz pa poznam en primer, k je dobu kazen zaradi "driftanja" v krožnem v btcju, jasno se pritožil in napisal da se je mogu na hitro izogniti eni oviri in po 2 letih nikome ništa
grin1.gif

Pa misls da res nikome ništa, al je kolega plaču in se naredu frajerka kolk dobre pritožbe pise?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Po prebiranju tvojih postov v avto delu foruma sem nekako ugotovil tole:
- večkrat si se že uspešno pritožil zoper očitani ti prekršek
- imaš visoke dohodke in razlika med polovičko in polno ceno ti ne pomeni kaj dosti

Torej, če upoštevamo obe zgornji postavki in to, da nikakor nisi navudešn nad kar 6 kazenskimi točkami (kdo bi pa bil za tako zadevo), bi jaz dejal, da je pametno se pritožiti, saj ti, če je bilo res tako, kot si opisal dgodek, zelo težko pripišejo očitani ti prekršek...največ, kar te stane, je dodatnih dobrih 200 evrov, to pa v tvojem primeru ni nek hud znesek, medtem ko se, če ti uspe pritožba, izogneš tako plačilu vsega denarja kot tudi ne dobiš teh 6 točk. Še enkrat ista fora, pa jih je že kar 12, potem mora pa človek res orenk paziti. Pritoæbe znaš očitno delati dobre, komunikativen pred sodnikom najbrž tudi si, argumentirati boš zmogel...