Vožnja na prehitevalnem pasu

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Mislim, da sem pred leti tudi tukaj opisal dogodek s štajerske AC, ko sem prehiteval kamion in mi je za ritjo z belim golfom (2) model blendal, da naj se umaknem. Se spomnim, da me je potem na vsak način hotel ustaviti na odstavnem pasu, kar mu je tudi uspelo, samo zato, da mi je s tem povedal, da ima v bistvu časa na pretek in se mu sploh nikamor ne mudi. Ko me je prehiteval, mi je še z neko značko ali izkaznico mahal in ko sem odprl šipo sem slišal nekaj o "kriminalistu, uradni osebi na nujni vožnji,....". Svašta majka rađa, je super reklo.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Če ti blenda medtem, ko ti voziš po prehitevalnem pasu, potem ga razumem.
Če pa ti blenda, medtem, ko ti prehitevaš, potem pa ko ga jeb....

zmaga.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Kok ste eni dosledni s temi 130....pospesite na 130 ko prehitevate...bog vas nima rad....sam zastoje delate.
bonk.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Se umaknem,če pa dohitim nekoga ,ko sem hitrejš vklopim levi smerokaz ,pa ga toliko časa čakam ,da se mi sam od sebe umakne.
Ponavadi to deluje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Ko lahko se umaknem (in to čimprej). Tudi če to zahteva, da stopim s plina za sekundo. Takšni loleki so itak hitro mimo, tako da, bolje, da se sam skanta, kot da še mene pobere zraven.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Kok ste eni dosledni s temi 130....pospesite na 130 ko prehitevate...bog vas nima rad....sam zastoje delate.
bonk.gif
zmaga.gif

Nikoli ne blendam,lepo se mu počasi približam,ima desno fraj ,pa se ne makne.kaj mi drugega preostane,kot da ga špricnem po desni.sem tudi že provido prehiteval po desni.
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Glih v soboto sem srečal enga tazga ''reveža'', ki se je z mini cooperjem peljal 130 po prehitevalnem pasu in to od cestnine Dob do Podsmreke (za naprej nevem), na voznem pasu živega človeka ni blo, za njim pa nas je blo vsaj 6, ki smo upali, da se s svojim svetlečim izpušnim loncem spoka na vozni pas...ampak neeeee, nekaj nas je pol šlo mimo po desni, on pa lepo naprej po prehitevalnem pasu...čestitamo, na tobačni imajo luknjač...
confused-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Najboljsi so tisti ki se vozijo po prehitevalnem pasu ko je vozni prazen, se mu nalimas na rit, se on umakne po kakih 30 s in potem gre nazaj na prehitevalnega ceprav ni nikjer nobenegar

Ne da to početje zagovarjam ampak možno, da so problematični uničeni vozni pasovi, po katerih se praktično zastonj vozi pol evropskega trazita ... Kolesnice, zaradi zaviranja težkih tovornjekov nagrban asfalt, ... naš denar za cestnine gre pa lepo v železnice.
E to vidiš. Tega se poslužujem med kozino in počivališčem priti ljubljani (ne vem imena, pred odcepom za sežano.) Tam se pelješ jo po stari betonirani gorenjki če ne slabše. Vendar kljub temu se kamikazam umikam (peljem oko li 130) na desno, grem pa levo kljub temu da je desen prazen.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.636
1.339
113
A ni bil tale odsek obnovljen maja letos?

Citat:
Delavci DARS d.d. bodo predvidoma v ponedeljek, 6. maja 2013, začeli s pripravljalnimi deli za postavitev delovne zapore na odseku primorske avtoceste A1 Divača–Kozina. Izvajalec del, v skupnem nastopu koprski CPK d.d. kot vodilni partner ter novogoriški CPG d.d. in GP Krk d.d. s Hrvaške kot partnerja, bo obnovil 6,4 kilometra vozišča avtoceste iz smeri Kopra proti Ljubljani. Pogodbeni rok je 48 dni, vrednost del, ki poleg obnove vozišča vključuje še zgraditev kabelske kanalizacije in telekomunikacijskega omrežja, znaša 4,74 milijona evrov (brez DDV). Promet na odseku Divača–Kozina bo predvidoma najpozneje do začetka zadnjega tedna v juniju, ko bo izvajalec zaključil z deli, potekal po drugi polovici avtoceste po treh zoženih pasovih, z možnostjo menjave dveh pasov v smeri povečanega prometa. Kakor je znano, je bila druga polovica avtocestnega odseka Divača-Kozina, to je v smeri Kopra, obnovljena v letu 2010.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik krko pravi:
A ni bil tale odsek obnovljen maja letos?

Citat:
Delavci DARS d.d. bodo predvidoma v ponedeljek, 6. maja 2013, začeli s pripravljalnimi deli za postavitev delovne zapore na odseku primorske avtoceste A1 Divača–Kozina. Izvajalec del, v skupnem nastopu koprski CPK d.d. kot vodilni partner ter novogoriški CPG d.d. in GP Krk d.d. s Hrvaške kot partnerja, bo obnovil 6,4 kilometra vozišča avtoceste iz smeri Kopra proti Ljubljani. Pogodbeni rok je 48 dni, vrednost del, ki poleg obnove vozišča vključuje še zgraditev kabelske kanalizacije in telekomunikacijskega omrežja, znaša 4,74 milijona evrov (brez DDV). Promet na odseku Divača–Kozina bo predvidoma najpozneje do začetka zadnjega tedna v juniju, ko bo izvajalec zaključil z deli, potekal po drugi polovici avtoceste po treh zoženih pasovih, z možnostjo menjave dveh pasov v smeri povečanega prometa. Kakor je znano, je bila druga polovica avtocestnega odseka Divača-Kozina, to je v smeri Kopra, obnovljena v letu 2010.
Definjitivno nje
cool-1.gif
 

rafko

Pripravnik
21. maj 2013
99
0
6
Fantje, pozabljate ključno pravilo - ko greš prehitevat stori to čimhitreje. Ko prehitiš vozilo, se čimhitreje umakni na vozni pas. Tu hitrost ni pomembna, ali prehitevaš s 100km/h ali pa s 150km/h.

Pa nehite špilat šerife v smislu "sej je 130 max hitrost". Če se drugi ne držijo pravil to ni vaš problem, ampak problem policije.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ma dej no? divjaki na cesti so problem vseh, ne samo policije. Naj se ti en tak neproblematik zaleti z 200 v rit (pa ne zares).
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
Fantje, pozabljate ključno pravilo - ko greš prehitevat stori to čimhitreje. Ko prehitiš vozilo, se čimhitreje umakni na vozni pas. Tu hitrost ni pomembna, ali prehitevaš s 100km/h ali pa s 150km/h.

Pa nehite špilat šerife v smislu "sej je 130 max hitrost". Če se drugi ne držijo pravil to ni vaš problem, ampak problem policije.

To je to!
467716-post_slo.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Če pelješ vrtoglavih 140 namesto 130km/h si že divjak ... ?!
rolleyes-1.gif


Sicer se strinjam da zna biti hitrost problem, vendar bolj v naseljih kot na AC, sploh pa, prehitevalni pas je za prehitevat ne za kampirat, ok ...
wink-1.gif


@paci, rafko,šiznit
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik krko pravi:
A ni bil tale odsek obnovljen maja letos?

Citat:
Delavci DARS d.d. bodo predvidoma v ponedeljek, 6. maja 2013, začeli s pripravljalnimi deli za postavitev delovne zapore na odseku primorske avtoceste A1 Divača–Kozina. Izvajalec del, v skupnem nastopu koprski CPK d.d. kot vodilni partner ter novogoriški CPG d.d. in GP Krk d.d. s Hrvaške kot partnerja, bo obnovil 6,4 kilometra vozišča avtoceste iz smeri Kopra proti Ljubljani. Pogodbeni rok je 48 dni, vrednost del, ki poleg obnove vozišča vključuje še zgraditev kabelske kanalizacije in telekomunikacijskega omrežja, znaša 4,74 milijona evrov (brez DDV). Promet na odseku Divača–Kozina bo predvidoma najpozneje do začetka zadnjega tedna v juniju, ko bo izvajalec zaključil z deli, potekal po drugi polovici avtoceste po treh zoženih pasovih, z možnostjo menjave dveh pasov v smeri povečanega prometa. Kakor je znano, je bila druga polovica avtocestnega odseka Divača-Kozina, to je v smeri Kopra, obnovljena v letu 2010.
Možno, od maja bil mislim da samo 2x na tem odseku in sem pozabil da je obnovljen. Prej je bilo ”katastrofa” po voznem.
 

rafko

Pripravnik
21. maj 2013
99
0
6
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Ma dej no? divjaki na cesti so problem vseh, ne samo policije. Naj se ti en tak neproblematik zaleti z 200 v rit (pa ne zares).

Pa kakšni divjaki?!? Eno je objestna vožnja 200/h, drugo pa kontrolirana vožnja 200/h, kar danes zmore vsaj 60% vozil (ne pa tudi voznikov).

Meni se ne bo na AC nihče zaletil v rit, ker uporabljam retrovizor in se hitrejšemu VEDNO umaknem, četudi pri 180km/h,
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.439
332
83
34
Jest vozim 110km/h po voznem in prehitevalnem, nikomur se ne umaknem dokler ni na voznem prostora, s tem pa skrbim za varnost in porabe na naših cestah.
evil.gif