Vožnja na prehitevalnem pasu

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Ma dej no? divjaki na cesti so problem vseh, ne samo policije. Naj se ti en tak neproblematik zaleti z 200 v rit (pa ne zares).

Pa kakšni divjaki?!? Eno je objestna vožnja 200/h, drugo pa kontrolirana vožnja 200/h, kar danes zmore vsaj 60% vozil (ne pa tudi voznikov).

Meni se ne bo na AC nihče zaletil v rit, ker uporabljam retrovizor in se hitrejšemu VEDNO umaknem, četudi pri 180km/h,


Taki pametnajkoviči, ki itak vejo, da imajo vozilo stalno pod kontrolo pri 200 na uro, so itak klasa zase. Omejitve so postavljene, če ti niso sprejemljive, pojdi tja kjer jih ni. In če ti opravičuješ vožnjo z 200 na uro, sem prepričan, da imajo tisti, ki vozijo stalno po levi, tudi za njihovo betico nek sprejemljiv razlog zakaj to počnejo. In ko se na cesti združijo prvi in drugi bedaki, pa imaš stanje kot je pri nas.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.665
113
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
Fantje, pozabljate ključno pravilo - ko greš prehitevat stori to čimhitreje. Ko prehitiš vozilo, se čimhitreje umakni na vozni pas. Tu hitrost ni pomembna, ali prehitevaš s 100km/h ali pa s 150km/h.

Pa nehite špilat šerife v smislu "sej je 130 max hitrost". Če se drugi ne držijo pravil to ni vaš problem, ampak problem policije.

Ne vem, ali se nič ne vozite po naših avtocestah, ali ste pa vsi najjaæi na vasi (Alterju), da še niste dojeli da se od nedelje 22:00 do petka 22:00 promet na voznem pasu odvija z hitrostjo 80-90km/h zaradi tranzita. Torej po vaše mora normalen voznik vozit nekako tako: pelješ se 90, pospešiš na 130 in takoj za tovornjakom nazaj na 90, in tako all ower the way. Seveda pa itak mora vsak vedet daje je prehitevalni pas rezerviran padobrancem ki prižgejo 180. Ma ja.. My ass. Normalno da se bom umaknil takoj ko bo možno, ampak daj mi tistih 100 metrov da pridem mimo tovornjaka no...
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ja, ampak..zakaj hudiča pa? Sicer vedno vozim po voznem, na prehitevalnega grem samo, kadar prehitevam. Teoretično gledano pa... ko jebe kretena. Zakon je jasen -NAJVIŠJ dovoljena hitrost je 130, ne priporočena. A zdaj bomo pa vsi morali v grabne skakati, kadar pripelje zadaj en bizgec in blenda? Naj gre na Grobnik se izživljati...

Dej ne kompliciraj, no. Umakni se pa je. Pa ne bodi zafrustriran še ti. Matr si date eni opravka z nekimi obrobnimi stvarmi. Na svetu ni 100% pravice. Ko boš razmišljal še o čem drugem kot o tem kako boš šel tisti dan kakat, se ne boš šel takega seciranja nekih postranskih stvari.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Že nekaj časa vozim avtomobile, ki bi načeloma lahko vedno "ušli". Pa se vseeno umaknem vsakemu, ki me dohiti, če le imam prostor. Ina načeloma vedno vozim po voznem pasu (le zakaj ima tako ima) in samo prehitevam po prehitevalnem (pati, ima povsem drugačno ime).

In ja, tudi na voznem pasu je tempomat na 150.
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Jaz se vedno vozim po odstavnem pasu. In to vedno minimalno 80km/h.
smirk-1.gif
 

rafko

Pripravnik
21. maj 2013
99
0
6
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Ma dej no? divjaki na cesti so problem vseh, ne samo policije. Naj se ti en tak neproblematik zaleti z 200 v rit (pa ne zares).

Pa kakšni divjaki?!? Eno je objestna vožnja 200/h, drugo pa kontrolirana vožnja 200/h, kar danes zmore vsaj 60% vozil (ne pa tudi voznikov).

Meni se ne bo na AC nihče zaletil v rit, ker uporabljam retrovizor in se hitrejšemu VEDNO umaknem, četudi pri 180km/h,


Taki pametnajkoviči, ki itak vejo, da imajo vozilo stalno pod kontrolo pri 200 na uro, so itak klasa zase. Omejitve so postavljene, če ti niso sprejemljive, pojdi tja kjer jih ni. In če ti opravičuješ vožnjo z 200 na uro, sem prepričan, da imajo tisti, ki vozijo stalno po levi, tudi za njihovo betico nek sprejemljiv razlog zakaj to počnejo. In ko se na cesti združijo prvi in drugi bedaki, pa imaš stanje kot je pri nas.

In kam spadaš ti?
 

rafko

Pripravnik
21. maj 2013
99
0
6
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
Fantje, pozabljate ključno pravilo - ko greš prehitevat stori to čimhitreje. Ko prehitiš vozilo, se čimhitreje umakni na vozni pas. Tu hitrost ni pomembna, ali prehitevaš s 100km/h ali pa s 150km/h.

Pa nehite špilat šerife v smislu "sej je 130 max hitrost". Če se drugi ne držijo pravil to ni vaš problem, ampak problem policije.

Ne vem, ali se nič ne vozite po naših avtocestah, ali ste pa vsi najjaæi na vasi (Alterju), da še niste dojeli da se od nedelje 22:00 do petka 22:00 promet na voznem pasu odvija z hitrostjo 80-90km/h zaradi tranzita. Torej po vaše mora normalen voznik vozit nekako tako: pelješ se 90, pospešiš na 130 in takoj za tovornjakom nazaj na 90, in tako all ower the way. Seveda pa itak mora vsak vedet daje je prehitevalni pas rezerviran padobrancem ki prižgejo 180. Ma ja.. My ass. Normalno da se bom umaknil takoj ko bo možno, ampak daj mi tistih 100 metrov da pridem mimo tovornjaka no...

Če prehitevaš s 130km/h ti ne bo noben težil! Problem je, ker folk prehiteva z 90 - 110km/h. Pa prehiti se po en, dva tovornaja skupaj, ko je vmes 100m do tretjega tovornjaka se umakne, ne pa da se cjazi skoz po levem pasu!.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Najboljsi so tisti ki se vozijo po prehitevalnem pasu ko je vozni prazen, se mu nalimas na rit, se on umakne po kakih 30 s in potem gre nazaj na prehitevalnega ceprav ni nikjer nobenegar

Ja, ker je vozni pas zheban od tovornjakarjev in imaš občutek da voziš po lojtri.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.222
113
42
Dej en prbiji no. Zjeban je samo v klancih navzgor.

NOben policaj še nobenega ni ustavil na AC ker se je peljal 150..
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Ma dej no? divjaki na cesti so problem vseh, ne samo policije. Naj se ti en tak neproblematik zaleti z 200 v rit (pa ne zares).

Pa kakšni divjaki?!? Eno je objestna vožnja 200/h, drugo pa kontrolirana vožnja 200/h, kar danes zmore vsaj 60% vozil (ne pa tudi voznikov).

Meni se ne bo na AC nihče zaletil v rit, ker uporabljam retrovizor in se hitrejšemu VEDNO umaknem, četudi pri 180km/h,

zmaga.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.837
834
113
MB
Pacienti prehitevajo z tempomatom nastavljenim na 130, avto, ki vozi po voznem pasu 125.

Ni čudno, da rabijo km steze za prehitevanje, zadaj pa jim nekdo blenda.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Baje, da tistim, ki prehitevajo pri 130km/h, nihče ne blenda.
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
Če prehitevaš s 130km/h ti ne bo noben težil!

Razen ti al kaj? Kako hitro pa naj prehitevajo ljudje, da se boš v svojem svetu počutil sprejetega in več vrednega? Za kdaj pa imaš ti tempomat? Ko greš na Hrvaško na morje za 14 dni?
hysterical-1.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Kaj vam ni jasno ? Na avtocesti je v Sloveniji hitrost OMEJENA na max 130 km/h. Če nekdo prehiteva z 110 ali 90 to NI PREKRŠEK. In nimaš kaj kokodakat za njim, če se ob prvi priliki umakne. Res je problem uporaba vzvratnega ogledala pri nas. PO drugi strani imam pa dovolj debilov, ki ti blendajo na prehitevalnem pasu, če imaš varnostno razdaljo ( primerno hitrosti ) za nekom, ki pred tabo prehiteva za recimo 120 ali 130 km /h. Sej bi ga tudi jaz rad prehitel, vendar se mu za rit pač nebom vozil. Včasih se je še dalo peljat 150 km /h na tempomatu po avtocesti z laganim menjavanjem pasov. Zdaj to že lep čas ni več možno. Na prehitevalnem pasu se vozi od 90 do max 140 v koloni , medtem ko je na voznem pasu vsakih 100 m tovornjak. In ja ... NEBOM se umikal nestrpnežem za mano, če bi tudi jaz rad peljel več, pa žal normalno varno negre. ( dobro obstajajo odseki , kjer promet steče, vendar je to bolj izjema kot pravilo ) .

Še enkrat da boste nekateri razumeli, na avtocesti je MAX 130 km / h in ljudje, ki vozijo malo počasneje niso ovire na cesti.

Lahko pa naredimo pasove 90-100 vozni, 100-130 prehitevalni in pa 130+ super prehitevalni , vendar lahko o tem žal samo sanjamo .
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dej en prbiji no. Zjeban je samo v klancih navzgor.

NOben policaj še nobenega ni ustavil na AC ker se je peljal 150..

Na AC mogoce res se niso nobenega ustavili, ce je sel 150 km/h... Ti pa posljejo poloznico tudi za 141 km/h, ce se slucajno pripeljes mimo skatle ob cesti... Preverjeno.. Sicer ni veliko (se mi zdi, da je bilo 40€, polovicka pa 20€) a vseeno kasirajo...
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.837
834
113
MB
Na prehitevalnem pasu nimaš kaj cijazit. Hitro prehiti in se umakni na vozni pas.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Če voziš na prehitevalnem pasu in dejansko prehitevaš, potem lahko (tudi mimo škatle) pelješ prehitro, ker bosta na sliki 2 in ni možno določiti, kdo je prehiter.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Na prehitevalnem pasu nimaš kaj cijazit. Hitro prehiti in se umakni na vozni pas.

Kdo cijazi ? Še enkrat preberi , logično razmisli, pa še enkrat napiši
wink-1.gif