Vožnja na prehitevalnem pasu

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Na prehitevalnem pasu nimaš kaj cijazit. Hitro prehiti in se umakni na vozni pas.

Kdo cijazi ? Še enkrat preberi , logično razmisli, pa še enkrat napiši
wink-1.gif

Ja CIJAZIJO. Nekateri. Ko se po voznem premika s 90 na uro in gre prehitevat tovornjaka, ki vozi s 85 na uro, gre na prehitevalnega in po njem še kar z 90. Če se za njim pripelješ z dovoljenih 130, pa moraš kar ornk bremzat.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Na prehitevalnem pasu nimaš kaj cijazit. Hitro prehiti in se umakni na vozni pas.

Kdo cijazi ? Še enkrat preberi , logično razmisli, pa še enkrat napiši
wink-1.gif

Ja CIJAZIJO. Nekateri. Ko se po voznem premika s 90 na uro in gre prehitevat tovornjaka, ki vozi s 85 na uro, gre na prehitevalnega in po njem še kar z 90. Če se za njim pripelješ z dovoljenih 130, pa moraš kar ornk bremzat.

Še enkrat ... OMEJENA je na 130 .. tudi 90 je dovoljeno vozit in prehitevat po avtocesti
wink-1.gif


Saj v osnovi bi se strinjal s tabo, tudi meni gredo na živce, ampak to še ne pomeni, da delajo kaj narobe
wink-1.gif


LP M .
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Jaz to gledam na takle način::

Kdo si ti, da boš drugemu odrejal kako hitro se on vozi?

Ko gre se mu umakneš in naj gre svojo pot....ti pa tudi.

Ker meni grejo najbolj na organ imbecili, ki vozijo po levem paso kot je omejitev in zdaj oni đeki odrejajo kako hitro se bo pomikala AC v času, ko so oni na njej - običjano vozni pas prazen (med te imbecile pa ne štejem ženske, ki vozijo po levem pasu, kljub praznem desnemu..ker one se ne zavedajo kje so...in jih običjno zdrami izvoz katerega bi mogle zadeti....
crazy1.gif
).

Torej moj odgovor...JA, UMAKNI SE!

Jaz vedno težim da sem na desnem pasu, tudi če sem najhitrejši, če je prostor med dvem avtoma se pomikam desno...pač skačem levo in desno vsakih par sto metrov, ko ulovim naslednjega....včasih celo opazim da kak 'levak' zaprepadeno ugotovi, da bi se lahko tudi sam kdaj pa kdaj (sicer sila redko..a možnost obstaja) pomaknil na desni oz. vozni pas....
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Kdo si ti, da boš drugemu odrejal kako hitro se on vozi?

Enako bi lahko vprašal tebe, kdo si ti, da si jemlješ pravico kršiti hitrostne omejitve, ki veljajo za vse. Ta debata je brezpredmetna, edina rešitev za vse probleme v prometu bi bilo spoštovanje CPP s strani vseh udeležencev (na enem in drugem spektru hitrosti).
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Oprosti, ampak to ni niti slučajno enako. Eno je samo kršenje pravil (predpisa), drugo pa je kršenje pravil in za povrh še omejevanje drugih udeležencev v prometu.
stupid-1.gif
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
V čem je problem, dragi soalteraši?
Jaz ne vidim nobenega problema v razumevanju vožnje po avtocesti.

Poglejte, preprosto je.

Samo ena logika je, da se vedno vračaš na vozni pas.

Tam pelješ s svojo hitrostjo in ko se približaš avtomobilu spredaj, pogledaš v vzratno ogledalo, vključiš levi smernik, pogledaš še enkrat in v kolikor je prehitevalni pas prost, da varno zapelješ nanj, to tudi storiš in potem ko počasnejši avto na voznem pasu prehitiš, se tudi ti vrneš nazaj na vozni pas.

Skratka, bistvo je še enkrat, da se vračate nazaj na VOZNI pas in s tem sproščate PREHITEVALNI pas, razumete PREHITEVALNI.

Na prehitevalnem pasu je treba v vzratnem ogledalu stalno opazovati dogajanje za seboj, kajti če vidiš nek avto, ki je hitrejši od tebe in se ti približuje, se mu enostavno čimprej varno umakneš v kako luknjo (v primeru gostega prometa) na voznem pasu.

Seveda tu nastane problem, če ste vsi tko nedorasli in imate temu primerne EGO-te.
Če bi bili dorasli, tega posta sploh ne bi bilo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Odlično napisano!

Če bi bili ljudje kulturni, bi lahko vsak vozil kolikor ga je volja (riziko in posledice prehitre vožnje tako ali tako nosi sam).

Naj se pa tu eden oglasi, ki se 100 % drži vseh omejitev na cesti...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Domnevni razlogi "levakov" (navedni tudi v tej temi):

-če se peljem po prehitevalnem pasu mi ni treba nič menjati pasu levo/desno, ampak se lepo konstantno peljem naravnost, kar je varneje (pa še lažje štelam radio, govorim po mobitelu itd...)
-dovoljeno je prehiteti tudi več avtov zapored (tudi če je naslednji km ali več naprej)
-asfalt na prehitevalnem pasu je boljši
-vozni pas je za tovornjake
-vozim 120, kar je skoraj po omejitvi (malo rezerve je treba imet), zato me itak nihče ne sme prehiteti (in je varneje da kar ostanem na voznem pasu)
-ne da mi se še umikat na vozni pas
-itak je kolona

Pri meni je tako: če je na desni dovolj prostora da grem komot mimo, to tudi naredim. Moron ima namreč dovolj prostora in tudi razlog da se umakne.

Kako pa ravnate v primeru, ko je na prehitevalnem pasu kolona, na voznem pa sem ter tja kakšen avto ali tovornjak? Jaz se vseeno umaknem levo, ker mi je lažje vozit po pasu z manj prometa, tudi če jetreba zato vsake toliko menjati pas. Vozi se pač po voznem pasu (in je dostikrat tudi varneje kot gas bremza sistem na levem). Včasih grem zato kar mimo kolone na levem pasu, oziroma drugače, jaz peljem z konstantno hitrostjo, kolona na levem pa bremza in ostanejo zadaj.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Kako pa ravnate v primeru, ko je na prehitevalnem pasu kolona, na voznem pa sem ter tja kakšen avto ali tovornjak? Jaz se vseeno umaknem levo, ker mi je lažje vozit po pasu z manj prometa, tudi če jetreba zato vsake toliko menjati pas. Vozi se pač po voznem pasu (in je dostikrat tudi varneje kot gas bremza sistem na levem). Včasih grem zato kar mimo kolone na levem pasu, oziroma drugače, jaz peljem z konstantno hitrostjo, kolona na levem pa bremza in ostanejo zadaj.

Jaz grem na voznega, ampak se običajno potem peljem s hitrostjo kolone na levi, kolikor pač to gre (ne bremzam). Ko pride čas za vključitev nazaj na prehitevalnega, tisti, ki si bil že prej pred njim običajno nima kaj proti. A se bo zdaj našel kdo, ki me bo obdolžil, da oviram tiste, ki bi radi prehitevali po desni?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
1. Po desni se ne prehiteva, torej nikogar ne oviraš.
2. Načeloma tudi sam raje vozim po voznem, kadar je kolona na prehitevalnem, ker je vožnja manj stresna, imam daljšo varnostno razdaljo in se lahko VEDNO z najmanj enaka hitrostjo vključim v "kolono" na prehitevalnem pasu.
In res se kar pogosto zgodi, da se avto, ki prej ni mogel zaviti v desno zaradi blokiranega volana, nenadoma najde moč, da obrne volan v desno in vozi po voznem pasu.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.222
113
42
Normalno da se bom umaknil na vozni pas če je le ta prazen... Nevem kaj je folk to tok težko
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Oprosti, ampak to ni niti slučajno enako. Eno je samo kršenje pravil (predpisa), drugo pa je kršenje pravil in za povrh še omejevanje drugih udeležencev v prometu.
stupid-1.gif

Ne, oboje je prekršek in oboje nosi potencialne hude posledice. Eni vidite in zagovarjate en vidik, drugi spet drugega. Dejstvo pa je, da če bi se vsi držali CPP te teme sploh ne bi bilo.
priden.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.222
113
42
Bullshit. Enim tudi CPP ne pomaga in CPP sploh ne zagotavlja varnosti.

edit:zagotavlja
 
Nazadnje urejeno:

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
CPP sploh ne zagovarja varnosti.

Zakon o varnosti cestnega prometa ... to pa, da je potrebno zakon izvajati preko sankcij pa je ja jasno vsakemu, ki ima IQ vsaj na nivoju sobne temperature. Tipični primerki za to se najdejo v celotni temi ...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Tu pride v igro vozniška kultura, katere del smo vsi ... noben zakon tega ne more nadomestiti...
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
To je tipično slovensko,vsak gleda samo nase,za druge pa se mu fučka in to se odraža tudi na cesti.
 

rafko

Pripravnik
21. maj 2013
99
0
6
90km/h po prehitevalnem je prekršek!

Ja, je omejitev 130km/h in če voziš pod omejitvijo si v prekršku. Sicer ne vem, koliko je meja, da si, mislim da 20-30km/h.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hysterical-1.gif
narobe. prekrsek je 50% pod omejitvijo oz. pod 50kmh po avtocesti. 90kmh je o.k.