Kateri žar?

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.844
349
83
Kup Kamadota big joe 3 pa maš mir. Sam mobiln je pa glih tok k zidan kamin :D

Edit: no pa malce dražji je od webbra. ampak malce
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ne razumem tega. Pokrov na pant, razumem,.zakaj pa bi bilo.tesnenje slabo če je pokrov na pant? A pokrova ne stisne dovolj dol ali...?
Naj bi se slabše zapiral in potem naj ne bi dihtal kar je pa potem problem za vzdrzevanje temperature. Koliko vem je tako na feder narejeno. Tako sem dobil jaz info. Ni sedaj, da verjetno to vsak dela je pa možnost. Lahko, da so tudi že kaj popravili. Ma pa prednost ker ima še deflektor ploščo in lahko izkoriščaš celotno kuhalno površino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Pokrov na pant verjetno enako zatesni. Ne vem sicer kako deluje, če tik preden se zapre še dodatno stisne, ali pa fedra venomer teži k dvigu pokrova. Nisem nikoli to probal, pa saj se lahko hitro to preveri v Bauhausu. Drugače pa je treba polagat pažnjo v katero smer se pokrov odpre.. Če imaš žar na prostem, ti je vseeno, če imaš nekje ob zidu, ni več tako.
za Webre sem bral , je moral prilagajati pant, da je ulovil pravilno zapiranje / tesnenje.

Jaz sem gledal Napoleona na patent, pa ni OK zapiral. Kontra od panta je pokrov zeval...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Tako, moral sem skočit po ene stvari v Bauhausa. Tam sem si ogledal tega strašnega "Premium" Webra za 400€ in sem razočaran nad njim. In ja, ta mehanizem za zapiranje je res sranje saj se pokrov sploh simetrično ne zapre dol ampak se zapre mimo, sicer se ga da z silo dol stisniti ampak vseeno nato gor skoči, tisti brez mehanizma pa lepo sede gor. Ampak to niti ni največja težava, bolj me je razočarala debelina pleha in kako je vse skupaj šibko, lahko, "plajtravo". Zraven je bil razstavljen skoraj enak žar od Napoleona. Nevem kakšna je cena ker ni bilo listka not, je pa neprimerljivo bolj stabilen, pleh debelejši, lepo tesni (ima pante), lepše skupaj narejen skratka meni kot amaterju izgleda bistveno bolši. Kako je kvalietata ne vem. Nekje na spletu sem na enem forumu zasledil da so tudi plinsko žari v kombinaciji na oglje. Kaj to pomeni? Pečeš ali na plin ali na oglje? Po želji?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Jaz sem gledal Napoleona na patent, pa ni OK zapiral. Kontra od panta je pokrov zeval...

Zanimivo, dekel Napoleonq razstavljenega v B. pa je pasal gor kot ata na mamo. Očitno je vse v montaži.

Po mojem sem gledal ta žar:

 
Nazadnje urejeno:

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Res je lahko v montaži.... Mene so s tem splašili in sem vzel Webra, tisti premium 5750
Mi čisto odgovorja, za velike in male kose mesa... pa ga uporabljam tudi cez zimo...

Sedaj imam bolj probleme, da ni časa,.... odsotni za vikend.. med tednom pa je prepozno za žarit...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
za Webre sem bral , je moral prilagajati pant, da je ulovil pravilno zapiranje / tesnenje.

Jaz sem gledal Napoleona na patent, pa ni OK zapiral. Kontra od panta je pokrov zeval...
Jaz sem mogo malo pilit lukno za šrauf, da se je pant na zadnjem delu bolj dol vsedo, da je dihtalo. Drugače je mimo pihalo.
Po parih pekah se je pa nabralo tistega sranja rjavega in zaj dihta isto kot na pokrovih brez panta.
Se pa splača tega vzet če misliš počasi na nizki šečt. Ker ma difuzor zraven. In lepo spodaj naložiš, zakuriš daš ta dekl difuzor gor in BP držiš 10 ur temperaturo. Pa še osta 1/3 briketov.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ok torej Napoleona ne poznamo?
Napoleon je tudi ok. Jih ima par kolegov in so vsi zadovoljni. Načeloma so mogoče bolj znani po plinskih žarih ampak tudi na oglje so ok.
Recimo kaj takega je isti nivo kot Weber 5775 na pant:

Dobra stran proti webru je litoželezna rešetka.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Svak ima takega Napoleona in mu zelo lepo dela. Litoželezna rešetka ja, samo malo bolj gosta bi morala bit.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ja vsaka stvar ima kak plus pa kak minus. Tako, da najbolje pogledat pa vidit, kaj ti pride najbolj prav.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Napoleon je tudi ok. Jih ima par kolegov in so vsi zadovoljni. Načeloma so mogoče bolj znani po plinskih žarih ampak tudi na oglje so ok.
Recimo kaj takega je isti nivo kot Weber 5775 na pant:

Dobra stran proti webru je litoželezna rešetka.

No ravno tega sem jaz v Bauhausu gledal zraven tega famoznega 5775 Webra. Če na Webru ne bi pisalo Weber in če gori ne bi bila prilepljena cena bi za Webra gladko rekel "kaj je to eno kitajsko sranje". Zato ravno vprašam saj ima ta Napoleon bolj debel pleh, je bolj kompakten, se lepše zapira (tesni), ima LŽ rešetko in nastavljiva je višina rešetke kar pri Webru menda ni ker je to brezveze ker to reguliraš z loputami, tako pravijo Weber strokovnjaki?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Jaz sem nazadnje kolegu, ko je kupoval svetoval tega Napoleona (dobra 2 mesca nazaj). Zaenkrat je zadovoljen. Sam imam pa Webra master touch s snemljivim pokrovom ene 4 leta starga ( ne vem ali so vmes bli kaki updejti) pa sem tudi zadovoljen za kar ga rabim. Edino vsake tolko bi mi pri low&slow prišla prav malo večja površina.

Ps: nista pa tudi to edini opciji
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Edino kaj sem bral neke tuje forume da je treba pri tem module Napoleona paziti da je LEG2 model da ti ne porinejo še kje iz zaloge LEG modela. Ta novi ima menda izboljšane ene stvari.