Kateri žar?

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
ynos ima vikend v bosni, tako da so vsi sosedje bosanci.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Dober dimnik je v Sparu. Je pa res, da se je podražil. Ko sem ga sam kupil sem dal ene 12€ s 25% popusta. Sedaj je pa redna cena tam 21€, če se prav spomnim.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Zdravo. Za na vikend bi nabavil eno cca 40-50 cm litozelezno pravokotno resetko za impro zar s cegli in peko z ogljem. Kaj se kaj priporoca?

In pa kateri neweber dimnik za prizgat brikete kupiti? Tnx

edini pravi neunicljivi vecni starter
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zdaj pa čist zares... ko gledam te objave me je kar minila želja do nakupa teh jajčk. Plin odpade torej smo na klasičnem rošilju. Torej kaj kupiti? Weber in je to to? Ali so še kakšne druge pametne trajne opcije?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Zdaj pa čist zares... ko gledam te objave me je kar minila želja do nakupa teh jajčk. Plin odpade torej smo na klasičnem rošilju. Torej kaj kupiti? Weber in je to to? Ali so še kakšne druge pametne trajne opcije?
Jaz mam Webra in še enga za par € iz najboljšega soseda, ker v webru največ smoukam. To pa traja in na ta pocenem prej kaj pripravim. Poleg tega, na webru sem dost goriva ponucal, da sem za 4 ljudi naredil na jest. Prevelik za eno družino. Lohk pa kdo bolje razloži kako racionalno webra uporabljat za burgerje recimo. Tega gre pri nas največ. Čivapi in podobno smo mal na stran dal.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Odvisno, koliko pleskavic in kruhkov boš delal. Za dva burgerja ga tudi jaz ne štartam ali pa če že, takrat uporabim nezgorele brikete od prejšnjih pek.
Če pa delaš več kot dva burgerja in hkrati gor karameliziraš čebulo, popečeš slanino ali kakšne druge dodatke za burger, lahko tudi jajca, potem se pa že splača zakurit.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Saj pravim, za štiri kose je Weber prevelik. Pa res je da verjetno sedaj govorino za fi 60 :). Za čebulco in slanino pa kr štedilnik uporabim. Za večje število pa ja. Za slanino in čebulco sem kr litoželezn vok nabavil. Krasna stvar.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Jst, če delam klasiko na Webru zakurm en dimnik in dam oglje čez tretino žara. Ostalo pa potem ponucam za off cono da je toplo, če hočem vse na enkrat nardit. Je pa drugače tudi Napoleon ok zadeva. Zadnje čase mogoče celo boljša izbira k Weber.
So pa tudi druge opcije.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113

Kaj pravite na to če ga dobim za 500€? Predrago? Ni vredno? 250€ plačaš samo voz?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Jaz mam Webra in še enga za par € iz najboljšega soseda, ker v webru največ smoukam. To pa traja in na ta pocenem prej kaj pripravim. Poleg tega, na webru sem dost goriva ponucal, da sem za 4 ljudi naredil na jest. Prevelik za eno družino. Lohk pa kdo bolje razloži kako racionalno webra uporabljat za burgerje recimo. Tega gre pri nas največ. Čivapi in podobno smo mal na stran dal.
Jaz imam na vikendu ta malega Webera 48cm in ima zraven nastavek da lahko kuriš levo desno, vmes pa nič. In če ta nastavek prestaviš na sredino, kuriš na eni stani. Na drugo pa lahko položiš alu folijo, da zrak gre bolj skozi oglje in ne rabiš ravno veliko oglja porabit.
Mojstri, ste že delali celega piščanca v Webru?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Jst imam nekaj takega od BBQ Bull firme.
Rešetke so 55,6 x 41,5 cm in pripravim ribe za 4 ali pa več hodni meni za 20+ oseb.
Res je pleh tanjši in ne drži temperature kar verjetno Weber opravi z odliko.
Dimnik pa tudi imam neko kopijo Webra in ravno tako zakurim brikete ali oglje.



1655234465164.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jst imam nekaj takega od BBQ Bull firme.
Rešetke so 55,6 x 41,5 cm in pripravim ribe za 4 ali pa več hodni meni za 20+ oseb.
Res je pleh tanjši in ne drži temperature kar verjetno Weber opravi z odliko.
Dimnik pa tudi imam neko kopijo Webra in ravno tako zakurim brikete ali oglje.



Poglej priponko 56757

Tole je pa fajna stvar, smo ga zadnjič palili v Sukošanu. Tista kljuka na desni je za spreminjanje višine rosta. Ni treba prestavljati rešetke po različnih nivojih, ampak kar celo kurišče dviguješ gor ali dol. Tudi regulacija zraka je dobra.

Dober žar, preprosto narejen in ga bom morda nabavil.