Kateri nosilec za kolesa?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Ja nosilnost po peciklu je 20 kil. Mopedi so vsi več.
Pa kolko gledam po slikah so roke za pecikle montirat tudi bolj švoh. Samo ajde to bi se verjetno samo pri nekem trku poznala razlika. Da bi lahko kaj zvilo in vdarlo v prtlažnik.

sam a ni tko, da se pri ebikeih da baterijo stran, in potem je kolo pac tok tezak kot obicajnen kolo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in McGiver

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.085
113
Giant 500wh 4255g (na vagi) pri 23.5kg težkem peciklu.
motor giant sync drive pro 3.1 kile (po katalogu)
Torej v primeru giant fathom e+ pro je samo motor in baterija 7.3 kile.
Pol pa par 100g v okvirju. Kablovje, kontroler, montaža baterije. Širse felne in 27.5+ gume in smo tam. Ostala oprema je enaka kot na žgance peciklu.
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
97
20
8
Mene samo zanima kako se tiste klipsne fiksirajo oz. ustavijo, da se "zahaklajo, zapnejo" da se ne odrahljajo, vem, moralo bi bit lahko pa mi ne uspe zato ne morem uporabljat nosilca Meabo Main za prtljažnik. Točno ta nosilec https://www.mimovrste.com/nosilci-za-kolesa/menabo-main

Vse bi šlo, če bi vsaj tiste klipsne lahko fiksno zapel, brez, da bi se odrahljali na vrh prtljažnih vrat (pod spojlerjem) Isti princip je kot ka kakšnih pasih za hlače. Gurtna po domače.. Na YT videjih zgleda zelo preprosto. Mogoče nisem pravilno napeljal trakov, klipsnov .. Ma kdo kak predlog ali video?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Menabota se čimprej znebi. Menabo so jajca. Vse je narjen glih tolk da je, ni pa ziher. pa polno enih gurten zraven ...WTF Jaz sem imel Menabo nosilec za na kljuko za 3 kolesa, pa sem odkar sem ga kupil skoz gledal bicikle skoz zadnjo šipo a bo al ne bo. Pa zategovanje čeljusti z imbusom VSAKIČ.
Prodal sem, dal 100 € zraven in nabavil Thule in zdaj sem miren. Ne gledam koles več sploh!
Mal v razmislek... Bil sem priča nesreči, ko je na AC enmu z večjega SUVa padel s strehe bicikel in sta dve punci z malim avtom nabasali na kolo ponoči sredi ceste. Pristali sta na strehi, poleg njiju pa sta se na prehitevalnem pasu še dva avta zabila en v drugega, ko sta se izogibala na strehi vrtečem avtu. Zaradi malomarno pripetega kolesa bi bili punci lahko odpeljani s tačrnim kombijem. Na srečo sta bili toliko prisebni in ob pomoči prisotnih pravočasno zapustili vozilo. Štala.
Tip ki mu je padlo dol kolo se je baje ustavil na bližnji pumpi in obvestil pompirje, da če najdejo kolo ki ga je izgubil, da naj ga pokličejo???
Če že moraš prevažat kolo na avtu, ga ustrezno zavaruj da ne pade dol. Misli tudi na druge!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Mirc4u2c

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Tudi Thule ni vsemogočen.
Ravno iz naslova varnosti in bolj stabilnega pripenjanja na kljuko, sem EasyFold XT 2 zamenjal za EasyFold XT F 2, saj moja kljuka podpira sistem Fix4bike.
Ampak se je en brihtol v Thuleju odločil, da je za njih veljavna samo kljuka na Volvotu in pač na mojo kljuko (ki ima varnostno rinko na zadnjem delu nad krivino), XT F 2 ne sede. Bojo to zrihtal v naslednji rundi proizvodnje - v SLO bo to enkrat...
Vračam EasyFold XT F 2 in gledam za Oris Traveller II Fixmatic.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Menabota se čimprej znebi. Menabo so jajca. Vse je narjen glih tolk da je, ni pa ziher. pa polno enih gurten zraven ...WTF Jaz sem imel Menabo nosilec za na kljuko za 3 kolesa, pa sem odkar sem ga kupil skoz gledal bicikle skoz zadnjo šipo a bo al ne bo. Pa zategovanje čeljusti z imbusom VSAKIČ.
Prodal sem, dal 100 € zraven in nabavil Thule in zdaj sem miren. Ne gledam koles več sploh!
Mal v razmislek... Bil sem priča nesreči, ko je na AC enmu z večjega SUVa padel s strehe bicikel in sta dve punci z malim avtom nabasali na kolo ponoči sredi ceste. Pristali sta na strehi, poleg njiju pa sta se na prehitevalnem pasu še dva avta zabila en v drugega, ko sta se izogibala na strehi vrtečem avtu. Zaradi malomarno pripetega kolesa bi bili punci lahko odpeljani s tačrnim kombijem. Na srečo sta bili toliko prisebni in ob pomoči prisotnih pravočasno zapustili vozilo. Štala.
Tip ki mu je padlo dol kolo se je baje ustavil na bližnji pumpi in obvestil pompirje, da če najdejo kolo ki ga je izgubil, da naj ga pokličejo???
Če že moraš prevažat kolo na avtu, ga ustrezno zavaruj da ne pade dol. Misli tudi na druge!!!

ampak sem ravno zadnjič razmišljal - koliko je teh nosilcev za kolesa? veliko. nesreč pa res zelo zelo malo, pa še to ponavadi zaradi malomarne montaže.

Tko da kljub temu, da videti bolj labavo vse skupaj, očitno drži na kljuki. Men so drugače obupni tisti na karvanih zadaj na vratih... k je vse z gurtnami zapeto, kolesa nametana en na drugem... za takim me je pa res kr strah vozit... ampak, očitno tudi tisto drži.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113
Izgleda dobro, sigurno je tudi cena aus Deutchland. Saj, če ne je pa Svenska. Imam Menabo, je ok.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Baje da to tole TOP nosilci za kolesa.... https://www.uebler.com/en/
Pozna kdo?
Jaz občasno uproabljam od fotra "original" BMWjevega, ki ga dela Uebler (in tudi izgleda enako kot na tvojem linku, le da je gor BMW logo). Funkcionira BP, do sedaj ni bilo nekih težav z njim, pa tudi nikoli ni bilo treba karkoli nastavljat/zategovat. Ravno tako nisem imel filinga, da karkoli ne bi dobro držalo, BP tudi po AC tja do 160km/h. Smo pa ravno včeraj ugotovili, da je ena ročka za zapenjanje kolesa fuč, bo treba menjat. Nisem ziher, da je boljši kot Thule, bi moral nekje dobit EasyFolda za sprobat, ker tudi sam ravno kupujem in je vprašanje tole ali EasyFold XT.

Če se motim, imajo tudi nekatere druge znamke (Volkswagen?) rebrandane njihove nosilce.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Baje da to tole TOP nosilci za kolesa.... https://www.uebler.com/en/
Pozna kdo?

In kljub vsemu ima gurtne.

1623402541537.png
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113