Kateri grški otok?

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
251
1
18
Mi lahko prosim nekdo pomaga najti letalsko karto za Kreto (Heraklion) po 22. septembru. Jaz direktne povezave po temu datumu ne najdem, v poštev pa pridejo bližnja letališča. (do recimo Benetk)
 
Nazadnje urejeno:

psytoma

Pripravnik
2. feb 2010
251
1
18


Našel sem še tole na začetku septembra, cena je za 2 osebi. Sicer je bil odhodni let komaj 20€ do nekaj dni nazaj pa sem zamudil.

Če prav razumem odhodni let je 1.septembra zvečer, pristane pa 2.septembra okoli enih?

Edit: sem rezerviral seda tole ponudbo za 2 osebi, vse skupaj sem plačal s prtljago in taksami vred 421 €
 
Nazadnje urejeno:

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
No sva koncno rezervirala Continental Palace. 29.7.-5.8. sva dol. Kdo ve kako je kaj z najemom skuterja v Grciji? Rabim se kaj poleg izpita? Aja pa se a mi bodo dal samo 50 kubicne varjante glede na to, da nimam izpita za A kat. al se da dobit tud kaj mocnejsega?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.318
297
83
39
Ljubljana
Samo da neboš nasedu na njihov "full insurance"
smile-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
793
113
V grčiji lahko samo do 50 brez A, drgač pa maš štirkolesnike za mal draži. So pa 150 on 250 kubični.

lp
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ko prides dol ti hoce tvoja agencija nasponat renta avto za 7 dni z full insuranceom za recmo okol 270eur, vprasas agenta kaj je to full in ti pravi vse razen gum in podvozja, in zraven ti nabija da se cimprej odloci ker jih potem nebo vec, ti pa se spakiras ne. No zvecer gres po glavni ulici na sprehod in se ustavis pri 4ih rentacarjih in dobis enega za 160eur kater zajema ves insurance edino gum in podvozja ne, torej sem prsparal 100eur in za ta denar smo sli en dan 4 komadi na celodnevni izlet z ladjo po otokih, katero ti spet se pred tem ponuja agent spet nevem koliko drazjo.

Lefkas je bil meni super, nobenih divjacin z mladino, ce si hotel lokal do jutranjih ur si ga dobil ni pa bila to diskoteka. Gor imas okol 8 glavnih najlepsih plaz in gres vsakdan na eno, za te podvige si izberes avto, nam se skuterji niso splacal. Najraje oziroma vec ali manj sem jedel samo girose ki so po 2 eur in meni zelo dobri, tist kar se v stari ljubljani dobi od girosa ni pol qrca vredno.

Stacun dosti z normalnimi cenami, mas pa tudi lidl in se neki podobnga.

Ne kupuj olivnega olja na letaliscih ker g adobis istega v Ljubljani v mercatorju.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
cheer.gif

Lani smo bili tudi na Lefkasu in poznamo pot, čas in dolžino.
cool-1.gif

Letos tudi gremo z avtom, peljemo se pa po bivši jugi. Pot je dolga 1600 km (16 do 17 ur vožnje po omejitvah), od tega 1250 avtoceste ostalo regionalna cesta. Stroški, če imaš disel te pride približno okoli 180 evrov v eno smer cestnine in nafta. Če bi šli z ladjo je meni osebno zguba časa in denarja. Prvo kot prvo je do tja z ladjo traja vse skupaj 32 ur. Ladja te kar pride en strošek pa še zapravš kej gor. Sem si primerjal cene ladje ali pa prevoz z avtom. Pa ko si tam nerabš avta rentat, tuki pršparaš kar nekaj. Pa ceste so tam na otoku, kar dobre oz solidne. Sama pot po jugi pa je drugače zelo v redu. Na sami poti smo imeli zelo lepo vožnjo brez problemov. Hrvaška in Grška avtocesta sta super proti naši, v Srbiji je približno tako kot pri nas in v Makedoniji malo slabše kot pri nas. V Grčiji rabš gasilni aparat, kot dodatno opremo v vozilu.
Če rabš oz. rabte kako kol informacijo o sami poti oz. bivanju na lefkasu oz. tudi kefalonij pišite. Lani smo bili v tem apratmaju fantstico . Take kot so slike na internetu za lefkado so tudi v resnici oz. še lepše.
Pot si lahko splaniraš tukaj Viamichelin
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Aha sem mislil da boste leteli. Kje pa najdes ter super apartmaje? Google? Agencije? Ker zgledajo res lepi.

Hvala
LP
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Do kdaj se pa še splača it dol glede vremena - konec spetembra, začetek oktobra?

A je varianta dol it z avtodomom in tam spat po kampih? Ceste so primerne za avtodom?
 
Nazadnje urejeno:

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Ceste na otoku so dobre, kje so pa malo bolj ozke (ozke so bolj tam kjer se dostopa do kakšnih plaž). Lahko si tudi na kaki plaži ki ni tolk turistična z avtodomom (recimo tukaj gialos beach , nobedn ne preverja. ali pa si kar postavš šotor na plaži. Avgusta je vroče in polno, septembra je tud vroče in pa že kar prazno (mogoče pade kaka stopinja sred septembra). Najbolj se splača septembra ,zmerno vroče in malo turistov. Drugače se mi pa zdi da sta dva kampa, ne vem boš moral sam preverit.