Kateri grški otok?

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik SPICEK pravi:
Pred šestim leti sem bil 14 dni na otoku Rodos, 2 in 3 teden v septembru. 14 dni nisem videl oblaka. Dnevne temperature so se gibale od 30 - 35 stopinj, morje je imelo 24-26stopinj, ponoči pa se je lepo shladilo na znosnih 18stopinj. Ko grem naslednjič v Grčijo grem absolutno spet septembra.

Jaz pa junija, pred sezono, ko so delavci še polni elana. Septembra so pomoje že precej povoženi
smile-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Bil tvojo varianto v GR 4x s frčoplanom + rentanje avta spodaj, pa meni osebno ne diši več in ni tako ugodno, kot si misliš: recimo karta, če ne fakneš prostora na čarterju te pride na glavo krepko več kot celotna pot z avtom tja in nazaj. Potem pomnoži to s št. članov, ki potujejo. Rentanje avta je tudi loterija: dobiš lahko novega za dobro ceno ali pa te nategnejo s staro kripo, pač stvar sreče, iznajdljivosti. Je pa rentani avto tudi obveznost, gledati moraš, da ga vrneš pravočasno, da ni opraskan, da je benza tok kot ob prevzemu, iskati dobre ponudbe itd.
Meni je moj avto na dopustu še vedno zakon in če je relativno blizu, 1200 km ni tako zelo daleč, avijon odpade.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Tele z letalom, časom ter 100 do 200€ več so pa precej relativnostne teorije.

zakaj.če je do krfa in nazaj trajekt za avto in 2 osebi 400€ iz benetk je karta za letalo iz benetk cca 150€ (ryanair,easy,volotea...)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
A je treba? A do Benetk prideš zastonj, da boš od tam odletel? A parkiraš zastonj? Kaj pa če želiš peljat še kaj poleg gat s seboj na dopust
grin1.gif


Pa nazadnje, ko sem šel z Anekom dol in gor z avtom ter dve osebi, so mi prasci vzeli 240€.

Vsakemu svoje, jaz v Grčijo ne morem stvari, ki jih potrebujem, prepeljat z letalom za normalno ceno, potem pa pač malo "križarimo".
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
pa ne pozabi, da je en najbolj obleganih otokov z Italjani. Še posebej jul/avg.

Predvsem avgust.
wink-1.gif


Pa meni se ne zdi tako ultra grozno, jim je itak malo upadel promet overall v zadnjih letih.
smile-1.gif
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Mi z dvema paroma smo šli na Lefkas v ta apartma http://www.fantastico.com.gr/. Drugače pa najdeš večino apartmajev tukaj
http://www.greeka.com/. Mi smo dali za 14 dni 700 evrov. Tam na otoku imaš spar in lidl. Mi smo sam vzel sabo radlerje in pa argeta paštete, ostalo smo tam kupil. Imajo pa vse. Luštn je na lefkasu, relaxiraš se in pa plaže so zelo lepe. Na plažah ko si je fajn če zaplavaš malo levo ali pa desno ob obali, lahko najdeš kako privat plažco. Pa prednost je če greš s svojim avtom je tudi ta , da nerabš rentat. avto.Avto rabš vsak dan, zdej si pa zračuni kolk pride renta car za 14 dni.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
No v glavnem če greš po15. avgustu ni takšna kriza z makarončki, se pa vedno nabijejo skupaj na plažo, kjer so marele in barček. Če pa se malo umakneš kakih 100 metrov si pa sam, no še kakšen švabski par v starejših letih se najde ki zabava tvoje mulce.
Če pa koga zanima 2010 nam je računal 40 evrčkov na noč v dvosobnem apartmaju http://www.greekviews.gr/hotel...175B6D3CF4AF782
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Midva imava namen it okrog 28.7. dol... Upam da tist teden še ne bo toliko Italjanov... Zbiram zdaj ponudbe pa se bova odločila potem kam bova šla...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Lahko kdo, ki je že bil na Kosu priporoča kakšen hotel oz. vsaj kraj? Zaenkrat gledava hotele v bližini mesta Kos(okol 2km stran) tako, da se da zvečer peš sprehodit do mesta pa kaj spit...
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Bili lani v Niriides hotelu, nekaj čez 2 km od Kosa. Peš se kar vleče, lahk greš pa na bus za cca. 1,2 € v eno stran. Priporočil bi ti nekaj bliza mesta, Kardamena npr. se mi je zdela dolgočasna. Samo plaže so na vzodni strani tko-tko. Okoli Kardamene oz. na južni strani otoka so boljše.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Mi smo bili v Atlantis beach. Tudi skoraj 2 km, ampak zvečer, ko se na vsakem koraku nekaj dogaja, je kar ok. sprehod. Če se ti pa ne da, pa na zaj z busom. Je pa mesto Kos tudi podnevi vredno ogleda, z svvsemi zanamenitostmi. Kak dan gresta lahko v Lido vodni park, ki je kar velik in lepo urejen.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Meni je ravno Kardamena zakon: priporočam ti hotel Akti beach club, 4* ali pa Norida beach malo više od prvega, tudi 4*. Do Kardamene je par minut hoje; je pa res da se ob 00 vse konča, še 2008 se je razbijalo in dogajalo do jutra, naslenje leto pa po 00 nič več. Iz Kardamene do mesta Kos je cca pol ure vožnje.
Meni je bil užitek peljati se sredi noči v mesto Kos, pa tam biti do jutra.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Mi smo bili v Atlantis beach. Tudi skoraj 2 km, ampak zvečer, ko se na vsakem koraku nekaj dogaja, je kar ok. sprehod. Če se ti pa ne da, pa na zaj z busom. Je pa mesto Kos tudi podnevi vredno ogleda, z svvsemi zanamenitostmi. Kak dan gresta lahko v Lido vodni park, ki je kar velik in lepo urejen.

Kako ste bili zadovoljni s hotelom? Med drugim sva gledala tudi Atlantis beach...

to ste bli v tem hotelu? http://www.atlantishotel-kos.com/
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Nas so takrat namestili v dep. v sklopu hotela, kjer smo imeli mini kuhinjico (za kavico ipd superca). Imeli smo polpenzion, ker dosti šibamo na okoli. Postaja za bus pred hotelom, sicer pa rentanje ipd. itak, če hočeš. Kafičev in restavracij ter marketov v okolici ne manjka. Kar nekaj zelenja (senca se najde tudi na plaži)....
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
eTud midva bova vzela polpenzion. Kakšna se vam je pa zdela kaj hrana in čistoča hotela? Saj nisva zbirčna ampak glavno, da je čisto...
Gledam mal po agencijah in npr. Intelekta ima za 70€ nižjo ceno kot Kompas... Razlike pa mislim, da ne more bit nobene.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
Če bo kdo potoval preko Intelekte naj sporoči, pa mu pošljem bon za 40eur
smile-1.gif
Vrednost aranžmaja pa mora presegat 500eur.
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Dobra lokacija, ravno prav iz mesta. Pa še to, na Kosu so zelo poceni ležalniki z marelo, samo 5 € za komplet, pa še dve vodi dobiš
smile-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

matr ste smešni.vozte se na dopust +900km stran 16ur in več
bonk.gif

Jst sovražim letališča, grem najraj z avtom kamorkoli se gre .... Z letalom iz Benetk je tko: 2 ure vožnje do letališča, dve uri prej moraš biti tam, dve uri se voziš, dve uri traja da dobiš prtljago in prideš do hotela/apartmaja. Skupaj torej 8 ur, s tem da teh 8 ur umiraš od dolgčasa in sam čakaš .... Stroški so pa taki, da te sama pot na letališče, parkirišče in pot nazaj z letališča pride toliko kot še ena letalska karta.
Da ne omenjam, da moraš tist kufer ene trikrat zložit, da ne presežeš dovoljene teže pa razmišljat kaj vse ne smeš met v ročni prtljagi.
bonk.gif
pa ko prideš tja, moraš še avto rentat ... tle ni nobene računice.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ampak na Kos in podobne otoke se težko pripelješ drugače.
Sploh ko so čarterji je zadeva z letalom simpl, če je iz Ljubljane. Ni nekega čakanja, enako tudi nazaj, na otoku pa te avtobus dostavi pred hotel. Na teh otokih prtljago dobiš tako, ko iztopaš iz letala jo praktično že vozijo z "vozički".

Nazadnje sem bil na Malti, ob 11.00 sem krenil iz hotela na Malti in bil doma okoli 20.00 ure z enim prestopom. Kako bi zadeva izgledala z osebnim vozilom si ne znam predstavljati. Trajekt do Sicilije, vožnja po Italiji itd.

Avto na dan pa te na takšnih otokih pride do 30 eur na dan, saj vzameš malega, ki malo popije, glavno da ima klimo. In računica se izide.

p.s.
če greš z agencijo se splača plačati transfer do letališča, je ponavadi bistveno cenejši kot z lastnim vozilom, kjer moraš plačati še drago garažno hišo.