Maldivi - Maafushi ali kateri drugi naseljen otok?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem..

Sem iskal in so same zelo stare teme za maldive in odpiram novo..

Vglavnem, konec februarja gremo s familijo na maldive in radi bi šli na poseljen otok in ne na otok, kjer je samo 1 resort.. In v oči nam je padel otok Maafushi.. Tudi ena slovenka dela na tem otoku in sem že v kontaktu z njo, ker se ukvarja z organizacijo raznih ogledov in izletov in tudi nočitev..

No, in sedaj bi rad slišal kakšno mnenje ljudi, ki so že bili na maldivih.. Na Maldivih bomo 7 noči in v planu je kak dan ali 2 poležavanja, osale dni pa kak izlet na sosednji otok, potapljanje, plavanje z morskimi psi (če bom mel jajca :D ), itd..

Zanima me naslednje:
1. Je že kdo bil na otoku Maafushi? Tista slovenka (ki tam živi) je rekla, da je na otoku dobra ponudba hrane in da hrana v restavracijah ni draga (okoli 10$ na obrok). Je to res? Sicer sem že večkje slišal, da če greš na maldive, obvezno all inclusive, ker je hrana draga, ampak na poseljenih otokih je verjetno drugače kot na resort otokih, kajne?
2. Kako ste si zrihtali prevoze iz Male do vašega otoka - vnaprej ali tam na destinaciji?
3. Je bil kdo na obeh tipih otokov - poseljenih in na tistih, kjer je samo 1 resort? In če bi še šel enkrat, kaj bi izbral?
4. Je na samem otoku Male kaj za videt? Si vzet kak dan za ta otok?

To se zaenkrat pride na misel.. Če se mi porodi še kakšno vprašanje, se vrnem.. ;)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
1. nisem bil, ker je v 3 PM na jugu. Letel boš tja z lokalnim avionom - predvidevam, ker s hitrim čolnom zna to bit 4+ ure R&R. Sicer vsak svojo malho hvali (sploh če tam živiš od turistov) ampak "tetka Slovenka" ima prav glede cen. Pa da boš vedel, tudi na poseljenih otokih ni nič kaj več "življenja" kot v resortih.
2. Prevoz se rihta vnaprej, hitri čolni so 2X dnevno (ne vem če 2X za Maafushi) in so lahko že vnaprej zasedeni, gor gre cca 25 oseb. Če boste leteli pa sploh.
3. vsekakor na domačinski, čeprav tam ni alkohola.
4. Male imaš tri ure vrh glave, tako da mi to združujemo s čakanjem na avijon.

Pazi kako imaš lete, da boš lovil transferje na tvoj otok. Jaz bi ti predlagal Ukulhas ali Rashdo, ker sta precej bližje Maleju - cca 1 uro 20 s hitrim čolnom. Povratna karta za hitri čoln cca 80$ po osebi, da boš vedel v kakšnih cenovnih rangih se gibljejo transferji; letala pa par 100$ po osebi!
Imaš pa še javni brrr, brrr "trajekt" za par $ za par ur vožnje. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Sicer na večih straneh piše, da je od Male do Maafushi nekje 50 min s speadboat (https://12go.asia/en/travel/male/maafushi), trajekt pa nekje 1,5h... In da so cene za speadboat okoli 40$ po osebi, trajekt še precej ceneje... Ampak to pravi internet.. ;)

Samo Izoliranc : Maafushi je bližje kot sta omenjena otoka.. Google maps ob iskanju "Maafushi" včasih najde en drug otok... ;) Pravi Maafushi je prvi večji otok južneje od Male..
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ja sem sedaj pogledal in me je navigalo na južnega, na tem oz. pred njim pa sem bil z ladjo - na njem pa ne hvala - čisto preveč turizma in poseljeno za tisti mali otok. Ja cene prevoza za "tvojega" +- veljajo.

Pa še nekaj, ravno tukaj so imeli pred dvemi leti "afero" ko so policaji prijeli turistko v bikiniju - beri naših normalnih kopalkah.

PS: pa še državni zapor imaš na otoku! :valjamse:
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Mafushi je fajn kot spalni otok.
Je od oka 30-45 minut ure s speedboatom do letališča, odvisno ali gre direkt ali okoli Maleja.
Glede hrane so cene ugodne, restavracij je ene 10, tak da za en teden je kul.
Gor je ene par teh agencij, ki ponujajo raznorazne izlete za čez dan (na kak resort, te in one ribice, morski psi ipd). Imajo pa tudi bikini plažo, tako da brez skrbi v kopalke.
Resorti so pa eni bolj eni manj lepi, ampak so tako majhni, da ti mora biti chiliranje res zelo všeč, da ostaneš tam dlje kot kak dan ali dva.

Skratka, go for it, zakaj pa ne :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Glede one turistke, ki so jo prijeli policaji, sem nekje zasledil nek članek, ja.. Ampak nekak sem prepričan, da je bila verjetno tudi sama precej kriva, ampak ne poznam podrobnosti.. Verjamem pa, da če normalno odreagiraš kot turist, težko pride do takšnih problemov.. ;)

Glede alkohola nebo problemov.. ;)

Vsi trije v družini bi pač radi enkrat videli in doživeli Maldive in sedaj iščemo najboljšo lokacijo.. ;) Vem pa, da se ljudje precej razlikujemo.. ;)
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
180
13
18
Lahko pa pogledaš otok Vashafaru - tam je tudi ena slovenka. Kar je na tebi je samo, da kupiš letalsko karto do Maleja, notranje povezave pa ona zrihta.
Sem bil 1 dan v resortu pa po pravici povedano mi je bil lokalni otok bolj všeč :).
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Hej vsem..

Sem iskal in so same zelo stare teme za maldive in odpiram novo..

Vglavnem, konec februarja gremo s familijo na maldive in radi bi šli na poseljen otok in ne na otok, kjer je samo 1 resort.. In v oči nam je padel otok Maafushi.. Tudi ena slovenka dela na tem otoku in sem že v kontaktu z njo, ker se ukvarja z organizacijo raznih ogledov in izletov in tudi nočitev..

No, in sedaj bi rad slišal kakšno mnenje ljudi, ki so že bili na maldivih.. Na Maldivih bomo 7 noči in v planu je kak dan ali 2 poležavanja, osale dni pa kak izlet na sosednji otok, potapljanje, plavanje z morskimi psi (če bom mel jajca :D ), itd..

Zanima me naslednje:
1. Je že kdo bil na otoku Maafushi? Tista slovenka (ki tam živi) je rekla, da je na otoku dobra ponudba hrane in da hrana v restavracijah ni draga (okoli 10$ na obrok). Je to res? Sicer sem že večkje slišal, da če greš na maldive, obvezno all inclusive, ker je hrana draga, ampak na poseljenih otokih je verjetno drugače kot na resort otokih, kajne?
2. Kako ste si zrihtali prevoze iz Male do vašega otoka - vnaprej ali tam na destinaciji?
3. Je bil kdo na obeh tipih otokov - poseljenih in na tistih, kjer je samo 1 resort? In če bi še šel enkrat, kaj bi izbral?
4. Je na samem otoku Male kaj za videt? Si vzet kak dan za ta otok?

To se zaenkrat pride na misel.. Če se mi porodi še kakšno vprašanje, se vrnem.. ;)

o kaksnem cenovnem rangu je tukaj govora? recimo tocno ta ze nacrtovana destinacija, enak cas, lokacija, ...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
ericks , destinacija (maafushi) sicer še ni fix, ampak iščemo poseljen otok (ne resort) in dokaj blizu letališča (otoka Male).. čas je fix (konec februarja)... Cenovno sicer nikoli ne pretiravamo, ni pa problema dat kak euro več za boljše bivanje, boljšo hrano in udobje..

Zakaj si vprašal?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
ericks , destinacija (maafushi) sicer še ni fix, ampak iščemo poseljen otok (ne resort) in dokaj blizu letališča (otoka Male).. čas je fix (konec februarja)... Cenovno sicer nikoli ne pretiravamo, ni pa problema dat kak euro več za boljše bivanje, boljšo hrano in udobje..

Zakaj si vprašal?

ker so za drugo leto planirani maldivi, pa da vem na kaksen znesek v EUR moram racunat :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
ericks , priporočam ti, da če že veš termin, čimprej rezerviraš letalske.. Mi trije gremo konec februarja iz dunaja preko abu dhabi na Male z wizzair.. Za letalske smo dali 370 eur po osebi (se da še ceneje, mi smo pač gledali za termin med počitnicami).. Ampak to je "goli" let, brez sedežev, 1 dodatna prtljaga (v ceni 3 nahrbtniki (40x30x20cm)) in tudi prespimo v abu dhabiju in potem na poti nazaj smo še 3 dni v Dubaju. Drugače je zadnje čase bilo dosti akcij iz dunaja ali benetk z boljšimi letalskimi družbami za okoli 550 eur povratna (Qatar, Etihad)..

Glede nočitev zapraviš toliko, kolikor hočeš (na poseljenem otoku boljši hoteli okoli jurja za 7 noči (z zajtrkom), za resorte ne vem cen).. Pač pri nočitvah imaš največ izbire glede porabe eur.. ;) Mi računamo dobrega jurja za boljši hotel za 7 noči..

In potem še razni transferji in izleti in hrana, ki pa še ne vem, koliko kaj stane.. Ampak tak od oka mislim, da bomo zapravili nekje jurja po osebi za maldive.. ;)

Tak na hitrco.. ;)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
No tale Wizz preko Abu Dhabija, me pa res zanima kako se vam bo izšlo - jaz ne bi z otroki šel tako varianto niti slučajno.

Pa upam da veš, da je vsak let samostojen in če en izpade, na ostalih nimaš nobenih pravic oz. refunda - zamenjave.

Vso srečo!
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Samo Izoliranc , seveda vem vse to.. ;) In ni taki bavbav tale wizzair, čeprav sem jih par let nazaj tudi sam pošimfal tu na forumu.. ;) Drugače pa smo že večkrat potovali z njimi in je blo vse ok.. ;) Tamala bo stara 11 let in je že bila marsikje in je že pravi veteran pri letenju.. ;)

Če pa se bo že kaj zalomilo, pa verjamem, da bo pozitivna energija in dobra volja rešila vse.. ;) Drugače pa se lahko tudi pri boljših letalkih družbah kaj zalomi in ti pokvari potovanje.. ;)

In tudi na vse te malenkosti sem opozoril v prejšnjem mojem prispevku.. ;)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Si si preračunal koliko te "prisilni" postanek v Abu Dahabiju in nazaj grede v Dubaju košta? Mene neprisilni v Dohi s Qatar-ci 50€ na noč za 2 v 4-5* hotelu z zajtrkom. ;)

Ko sem si preračunal Dunaj - Male z Wizzom brez spanja na poti in s Qatarci je bilo ob enaki uslugi razlika manj kot 50€.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Sem, sem.. Vse opcije smo imeli na mizi.. In imaš prav glede vsega, kar si napisal.. ;) Ampak sem imel še dobropis pri wizzair, ki sem ga moral čimprej porabit zaradi veljavnosti, in tudi oba postanka (v abu dhabiju in nato nazaj dubaju) smo izbrali z razlogom.. ;)

Pa tudi denar ni taki problem.. ;)

Hotel pa sem samo povedat uporabniku ericks , da ima na voljo več cenovnih opcij tako pri letalskih kartah kot pri nastanitvah.. ;) Potem pa se pač vsak odloči za njemu najbolj primerno.. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sem bil sicer na Fulidhoo, isto naseljen mini otoček.
1. torej ne vem
2. Prevoz z lokalnim trajektom je bil 3$ po osebi (3-4 leta nazaj), trajalo je 3 ure, nazaj zaradi aviona s speedboatom 45$ po osebi, trajalo nekih 45 minut, če ne bi bil s časom omejen, vsekakor raje s trajektom, ker je vožnja mirna, gledaš ostale otoke in resorte pa še ležiš lahko na klopcah.
3. Oboje je za vidt, je pa lokalni otok men, vseen bolj cozy, ampak vsakemu svoje
4. Kot so že rekli, Male nimaš kaj delat, jaz sem prvo noč vzel tam za spat, pa sem si po 2 urah premislil in šel direkt na otok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Aja še to, ko sem bil na Maletu, se je ena bejba šla kopat v bikinkah na plažo, ki ni bila za to namenjena, sta prišla kmalu 2 policaja ampak sta ji čisto mirno in lepo razložila, da se tukaj ne sme kopat v bikinkah in je šla lepo ven in drugam, tako da na splošno se mi zdi, da so kar skulirani.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
ericks , priporočam ti, da če že veš termin, čimprej rezerviraš letalske.. Mi trije gremo konec februarja iz dunaja preko abu dhabi na Male z wizzair.. Za letalske smo dali 370 eur po osebi (se da še ceneje, mi smo pač gledali za termin med počitnicami).. Ampak to je "goli" let, brez sedežev, 1 dodatna prtljaga (v ceni 3 nahrbtniki (40x30x20cm)) in tudi prespimo v abu dhabiju in potem na poti nazaj smo še 3 dni v Dubaju. Drugače je zadnje čase bilo dosti akcij iz dunaja ali benetk z boljšimi letalskimi družbami za okoli 550 eur povratna (Qatar, Etihad)..

Glede nočitev zapraviš toliko, kolikor hočeš (na poseljenem otoku boljši hoteli okoli jurja za 7 noči (z zajtrkom), za resorte ne vem cen).. Pač pri nočitvah imaš največ izbire glede porabe eur.. ;) Mi računamo dobrega jurja za boljši hotel za 7 noči..

In potem še razni transferji in izleti in hrana, ki pa še ne vem, koliko kaj stane.. Ampak tak od oka mislim, da bomo zapravili nekje jurja po osebi za maldive.. ;)

Tak na hitrco.. ;)
Tole glede ptljage si dobro omenil. Za na maldive ne rabiš nič oblek, ker je cel čas toplo, nobenih jaken, nobenih čevljev, ker si itak bos ali v japonkah. Itak gremo od nas v nekih dolgih hlačah in majici, in to je vse. ŠE če vam uspe pozimi dobit nek pameten transport do letališča, predlagam, da še bundo pustite doma. Glede oblek so pa Maldivi res najboljša lokacija
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če gledaš Maafushi, potem preveri (ali pa vsaj od tam pojdi na izlet) na Gulhi - to je mali otok (precej manjši od Maafushija, kjer je mimogrede edini zapor na maldivih), ampak ima super plažo. Moraš vedeti da so ti otoki tako: vsak ima t.im bikini beach (kar ne pomeni, da si lahko v bikinkah, ampak normalnih kopalkah, jasno ne topless), in pa t.im. plažo za domačine (kjer se kopaš v "pižami"). Seveda ima lahko otok več enih ali drugih. Potem preveri kako je dejansko za kopanje. Kar nekaj plaž je takih, da imajo precej hitro korale, potem ob oseki ni "užitno" za plavat. No, Gulhi ima lepo in par sto m dolgo bikini plažo, medtem ko ima Maafushi samo eno mogoče 100m široko pred enim hotelom (seveda mivka), pa je zaradi majhnosti skoz polna. Iz Male-ja je oboje oddaljeno približno enako, če sem si prav zapomnil enih 20 minut, mogoče kaka več, s speedboatom (tudi za mularijo prebavljivo). Nazadnje dvakrat sem bil na Ukulhasu (so ti ga omenili zgoraj če se ne motim), ampak do tja je 1 uro pa 15/20 minut s speedboatom. Na Gulhi hodi folk na poldnevne tripe iz sosednjih otokov (Maafushi). Slabost Gulhija (jaz sem bil julija, izven sezone) je, da ni gor zgledne restavracije - ko si zaželiš recimo frišno ribo pravijo da ni sezona pa dobiš odtajano tuno :bonk:, ni to da bi šli oni do reef-a pa ujeli nekaj (ok, imaš riževe jedi, indijske stvari (curry), kaki club sandwichi, pica,...). Jaz sem šel ravno obratno: iz mirnega Gulhija na bolj "party" - v narekovajih - muslimanski svet, ni alkota (uradno) Maafushi na izlet. Tam je seveda hrana povsod tudi izven sezone (isto na Ukulhasu). Odkrito ne vem kako je februarja ko je sezona, ampak to je to. Aja, še če se odločiš za Ukulhas: razen 100-minutne vožnje je sicer ostalo top, edino v zadnjem letu je prišlo do precejnje erozije obale, neverjetno kako vidiš razliko v enem letu. Plaža sicer dolga, ampak kot rečeno ko je oseka mivka vmes pa korale, tako da je za kopat samo na enem koncu otoka, tako da je fino da si izbereš tisti konec za hotel (aja, itak je otok 1000x200m, tako da ni panike).
Aja, speedboat: če ti rata se "zagrebi" za sedet čim bolj zadaj pri motorjih, spredaj poskauje k svinja, pa ne šparajo jih.
Letalske: klasika je sicer Flydubai, iz Ljubljane v Dubai, pa od tam v Male. V Maleju pa nimaš kaj delat en dan, če hočeš videt gužvo pač greš za domov nazaj dopoldan s speedboatom, pustiš prtljago na letališču v hrambi, pa s trajektom v Male, ene 10 minut, najceneje. Zvereč pa nazaj, let v Dubai je itak ob 23.30.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Če gledaš Maafushi, potem preveri (ali pa vsaj od tam pojdi na izlet) na Gulhi - to je mali otok (precej manjši od Maafushija, kjer je mimogrede edini zapor na maldivih), ampak ima super plažo. Moraš vedeti da so ti otoki tako: vsak ima t.im bikini beach (kar ne pomeni, da si lahko v bikinkah, ampak normalnih kopalkah, jasno ne topless), in pa t.im. plažo za domačine (kjer se kopaš v "pižami"). Seveda ima lahko otok več enih ali drugih. Potem preveri kako je dejansko za kopanje. Kar nekaj plaž je takih, da imajo precej hitro korale, potem ob oseki ni "užitno" za plavat. No, Gulhi ima lepo in par sto m dolgo bikini plažo, medtem ko ima Maafushi samo eno mogoče 100m široko pred enim hotelom (seveda mivka), pa je zaradi majhnosti skoz polna. Iz Male-ja je oboje oddaljeno približno enako, če sem si prav zapomnil enih 20 minut, mogoče kaka več, s speedboatom (tudi za mularijo prebavljivo). Nazadnje dvakrat sem bil na Ukulhasu (so ti ga omenili zgoraj če se ne motim), ampak do tja je 1 uro pa 15/20 minut s speedboatom. Na Gulhi hodi folk na poldnevne tripe iz sosednjih otokov (Maafushi). Slabost Gulhija (jaz sem bil julija, izven sezone) je, da ni gor zgledne restavracije - ko si zaželiš recimo frišno ribo pravijo da ni sezona pa dobiš odtajano tuno :bonk:, ni to da bi šli oni do reef-a pa ujeli nekaj (ok, imaš riževe jedi, indijske stvari (curry), kaki club sandwichi, pica,...). Jaz sem šel ravno obratno: iz mirnega Gulhija na bolj "party" - v narekovajih - muslimanski svet, ni alkota (uradno) Maafushi na izlet. Tam je seveda hrana povsod tudi izven sezone (isto na Ukulhasu). Odkrito ne vem kako je februarja ko je sezona, ampak to je to. Aja, še če se odločiš za Ukulhas: razen 100-minutne vožnje je sicer ostalo top, edino v zadnjem letu je prišlo do precejnje erozije obale, neverjetno kako vidiš razliko v enem letu. Plaža sicer dolga, ampak kot rečeno ko je oseka mivka vmes pa korale, tako da je za kopat samo na enem koncu otoka, tako da je fino da si izbereš tisti konec za hotel (aja, itak je otok 1000x200m, tako da ni panike).
Aja, speedboat: če ti rata se "zagrebi" za sedet čim bolj zadaj pri motorjih, spredaj poskauje k svinja, pa ne šparajo jih.
Letalske: klasika je sicer Flydubai, iz Ljubljane v Dubai, pa od tam v Male. V Maleju pa nimaš kaj delat en dan, če hočeš videt gužvo pač greš za domov nazaj dopoldan s speedboatom, pustiš prtljago na letališču v hrambi, pa s trajektom v Male, ene 10 minut, najceneje. Zvereč pa nazaj, let v Dubai je itak ob 23.30.
:aplauz: :aplauz: :aplauz:

Jaz bi samo dodal, da če imaš zadnji dan za Male, vzameš na Huhulmale (blokovski otoček tik za letališčem povezan z mostom) najcenejšo sobo, daš prtljago tja, nazaj grede pa se pred letalom v miru stuširaš in malo spočiješ. Razlika med najemom sobe in garderobo za prtljago na letališču bo kakih 30€.

PS: kateri del Ukulhasa se je usul?