Kateri grški otok?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.318
297
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
A bo 50cc skuter dovolj za po otoku za dva? Govorim za Lefkas. Glede na to da so klanci kar konkretni, bi bilo verjetno za razmislit o kakem konkretnejsem motorju? Avta nebi rentakl da me ne palijo se s parkirninami.

LP

Nama je bil dovolj navaden skuterček po Lefkasu, ampak da najdeš izpravnega je pa tud loterija...
smile-1.gif
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Jaz bi se izogibal korejskih / kitajskih skuterjev, s tem ne prideš nikamor. Na Samosu prevozil 500+ km s Peugeot Trekker, priporočam, tud v klance je zmogel B.P.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
da iskoristim temo.
Dobili smo neko sporočilo, za letovanje v Grčiji... Krf.... kao izbran.... in celo (pazi) -zastonj.
Agencija Jupiter..... menda žrebajo vsake tolko časa. A ve kdo kaj o tem????? Menda jih je že kar nekaj šlo na tak način...
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
A si dobil tole:

Citat:
Katka Jupiter:
Izbrali smo te za brezplačne počitnice v Grčiji na Krfu.
(podarita Jupiter in največja ladijska družba, ki povezuje Grčijo in Italijo - Anek Lines Italia, ki sta z junijem ustanovila skupno partnerstvo v Italiji za nastop na italijanskem trgu).

Zato bomo samo v tem tednu iz naše FB baze vsak dan izbrali 10 srečnežev, ki lahko potujejo na brezplačne počitnice na Krf (plačan apartma - podari Jupiter + ladijski prevoz - podari Anek Lines Italia). Vsi, ki gredo s tabo plačajo samo prevoz (od 82 eur dalje), apartma pa tudi oni dobijo plačan.
V povratnem sporočilu mi pošlji svojo telefonsko številko ali me pokliči, da te lahko obvestim o nagradi. AKCIJA!!!

»Katarina Bregar
Sektor nagradnih iger
Tel.: 070/ 550- 549
mail: katarina.bregar@jupiter.si«

Letos nas bo samo na Krfu 15.000 iz petih držav (Slovenija, Hrvaška, Italija, Makedonija, Srbija). Zaradi izjemno velikega števila potnikov in sporazumu z ladijskim prevoznikom Anek Lines Italia lahko občasno ponudimo takšne akcijske nagrade.
..
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Mi je pa zanimivo, da vsi priporočate Krf. Jaz bi ga uvrstil na zadnje mesto (imel sem občutek, kot da bi bil v Albaniji, ne pa v tipični Grčiji.)!

Meni so bili najbolj pri srcu, od prvega do zadnjega:
1. Santorini
2. Kefalonija
3. Rodos
4. Karpatos
5. Kreta
6. Krf
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Verjami, da imajo vse stroške pokrite s prevozom in zapestnico, katera moraš obvezno dokupiti.
"Apartma", ki ti ga ponujajo je pa soba za 8 ljudi s skupnimi kopalnicami.

Se bolj splača, da si sam organiziraš. Bo ceneje in bolje.
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
A bo 50cc skuter dovolj za po otoku za dva? Govorim za Lefkas. Glede na to da so klanci kar konkretni, bi bilo verjetno za razmislit o kakem konkretnejsem motorju? Avta nebi rentakl da me ne palijo se s parkirninami.

LP
50 cc je bilo za naju dovolj. Skupaj tehtava okol 130 kg. Je dobro vlekel tudi v hrib iz Porto Kacikija, pa maš občutek, da te bo okol obrnilo, tak klanec je. Bodo pa pozoren kje tankaš gorivo. Priporočal bi ti večje bencinske servise, ker majo mali lahko slab bencin, kot se je zgodilo nama, pa skuter potem ni nikamor vlekel, dokler nismo ponovno natočili "dober bencin".
Skuper je bil se mi zdi Piago, skratka nek italijanski in je kar dobro letel. Vzel sem ga v neki agenciji, ki sodeluje s Kompasom. Mogoče malo dražje, vendar je v ceni tudi že zavarovanje, kar je pa kar dobro imet.
Maš pa tut za skuterja parkirnino na Portokacikiju, vendar se mi zdi, da je samo 2€, sitnica.
Večerja za dva s pijačo od 20 do 25€ lani. Cene nekje na našem nivoju.
Veliko Mitos pivo od 2,5 do 3€.

Lefkas je meni naravnost čudovit, veliko lepši kot npr. Kreta, na drugih otokih pa še žal nisem bil.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Aha ce je bilo za vaju dovolj bo tudi za naju. Se nekaj me zanima, ker se nikol nisem vozil skuterjev
smile-1.gif


LP
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Sposodi si kakšnega "normalnega" skuterja (Peugeot Speedfight, Gilera Runner, Piaggio NRG/typhoon, Aprila RS50, Yamaha Aerox...).
Imajo pa različno, od 6 do 12L. V najslabšem primeru imaš za vsaj 150km, pa do 400km.
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Na nekaterih skuterjih celo delajo števci za gorivo, po večini pa ne. Najboljš je, da greš mal večkrat tankat pa ni frke. Bencinskih je pa po samem otoku kar nekaj, tako da ni panike. Gre pa noter okol 5l bencina, tako da tank verjetno drži res 6 litrov. Je pa fajn met kakšna očala, ko boš vozil, ker boš v nasprotnem primeru dobil marsikatero mušico v oko.
Pa čelado obvezno gor, domačini je sicer po pravilu nimajo, tako da takoj ugotoviš kdo je turist.
Pa bodi previden, ker udeleženci v prometu ne upoštevajo ravno najbolj cestnoprometne predpise. Ni pa neke panike.
Je pa skuter defenitivno top za po otoku, men se za 2 zdi veliko bolj primeren kot avto, pa še cenejši je.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
da iskoristim temo.
Dobili smo neko sporočilo, za letovanje v Grčiji... Krf.... kao izbran.... in celo (pazi) -zastonj.
Agencija Jupiter..... menda žrebajo vsake tolko časa. A ve kdo kaj o tem????? Menda jih je že kar nekaj šlo na tak način...

Nateg.

Oziroma bolje rečeno - v končni fazi plačaš približno isto, kot bi za enak aranžna z drugo agencijo.