Restavracije/gostilne - predlogi? LJ okolica

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.880
6.509
113
Popolnoma nič posebnega, ko nimajo vrta, pa še cel dan "dišiš" po menzi. Moja izkušnja tam je bila zelo slaba, preveč opevana in preveč reklame. Že to, da nimajo na mizi jedilnika oz.dopisanih cen, ti da misliti da je to en nateg. Glede na ocene na spletu, je totalno nahajpano, na koncu z računom in celotno vsebino, priporočam obvoz.

Npr. fajn domača hrana je gostilna Grabnar v Radohovi vasi (pr Johan), če že hočeš domačo hrano al pa čez cesto, pr Bakal. Je pa res izven Ljubljane.
Ocitno je bila tvoja izkusnja slaba. Meni je tam hrana dobra ampak draga zato ni moja prva izbira. Se pa dostikrat zgodi da sem tja povabljen in glede na klientelo, ki jo bos sicer nasel se po raznih cubotih in podobnih restavracijah, ni cudno da so navili cene. Cca 10 let nazaj so imeli npr povprecne cene malic
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.095
309
83
Popolnoma nič posebnega, ko nimajo vrta, pa še cel dan "dišiš" po menzi. Moja izkušnja tam je bila zelo slaba, preveč opevana in preveč reklame. Že to, da nimajo na mizi jedilnika oz.dopisanih cen, ti da misliti da je to en nateg. Glede na ocene na spletu, je totalno nahajpano, na koncu z računom in celotno vsebino, priporočam obvoz.

Npr. fajn domača hrana je gostilna Grabnar v Radohovi vasi (pr Johan), če že hočeš domačo hrano al pa čez cesto, pr Bakal. Je pa res izven Ljubljane.

Gremo včasih tudi ven iz Ljubljane. Ko bo prilika, bova pogledala kako se imajo v Radohovi vasi.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.095
309
83
Ne jem po gostilnah, sploh pa ne po lj ;)
Nisem(nisva ) tip cloveka ki ne bi mogla prezivet ce ne bi zahajala na kosila v 3mestni cifri ;)
Mesa imam zaenkrat dovolj tako po moji kot njeni žlahti ;)
Ker pa sem nekoc zivel blizu Domžal, sem napisal kaj so nekoc govorili za Zajca.

Enako. Ampak včasih pa zapaše, sploh kaka bolj eksotična zadeva. Ali pa enostavno ni časa. Ali pa pač kar tako ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.095
309
83
Cene so zdaj take ja. Pa še to v ne posebej zahtevnih gostilnah/restavracijah. Malo višje si hitro proti sto. Za dva. Slow food, pa večkratni hodi pa podobni štosi si na tej ceni (proti sto in več) za enega. Brez preseravanja z vini.
Branetova cena je v menzah, recimo Šparova restavracija. Pa še tam jo z lahkoto prebiješ...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.933
3.455
113
40
Lj
Ne pozabit tudi da so porcije zmeraj manjše, vsakič ko podražijo tudi porcije zmanjšajo ali pa so slabše kvalitete. Recimo ravno ta teden so v McD spet podražili Big Mac, zdaj je že 4,1€. Si predstavljaš da daš 4€ za tist mini otroški burger lol.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.475
1.090
113
Celje
Koliko je za vas sprejemljiva cena običajnega obroka za 2 osebi?
Brez juhe - glavna jed, solata, pijača - 35€. Več je drago.
mah vse je odvisno kje je ta obrok...

Če greva dopoldan na hitro "malico" v okoliških gostilnah, korektno jeva in spijeva neko pijačko praviloma 20-25€.
Če greva nekaj "bolj znanega" + kozarec vina pa si zelo hitro na 50+
več hodne "izkušnje" pa itak ni konca kar se cene navzgor tiče ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.299
2.365
113
Koliko je za vas sprejemljiva cena običajnega obroka za 2 osebi?
Brez juhe - glavna jed, solata, pijača - 35€. Več je drago.

Brezveze je o tem govorit ker je čist odvisno ali greš na malico ali na kosilo in odvisno kam. Če ne izbiraš se lahko komot naješ in to dobro za 10€ po glavi s pijačko vred. Ponekod so za 7-8€ res konkretne in dobre malice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in igi