Kateri grški otok?

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
182
13
18
Pred šestim leti sem bil 14 dni na otoku Rodos, 2 in 3 teden v septembru. 14 dni nisem videl oblaka. Dnevne temperature so se gibale od 30 - 35 stopinj, morje je imelo 24-26stopinj, ponoči pa se je lepo shladilo na znosnih 18stopinj. Ko grem naslednjič v Grčijo grem absolutno spet septembra.
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Krfa se sam zaradi obljudenosti izogibam in dvomim, da ga bom kdaj videl.

Kako pa veš kakšna je obljudenost, če nisi bil še nikoli tam?
confused-1.gif


Za ilustracijo - v zadnjih letih je precej manj turistov kot 5+ let nazaj, ko se je res zdelo, da se čisto vsak Evropejec hoče stlačiti tja gor. Je pa po drugi strani porast srbskih turistov, ki zadnji dve leti ne rabijo več vize.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
No saj... za začetek spoznavanja grških otokov je kakšen izmed večjih Jonskih pomojem še najboljša izbira. Če ne drugega, da se navadiš na način življenja in potem na večjih in bolj oddaljenih otokih izgubiš manj živcev...
grin1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Hvala vsem. Bova malo pregledala ponudbe in se nekaj odločila.. Kako pa je kaj s hrano v Grčiji? Je dobra? Se splača zunaj jest ali je predrago? Zanima me zato, ker se odločava kakšno storitev bi vzela. AL mi nekako ne diši, ker si potem dosti vezan na hotel... Nočitev z zajtrkom ali polpenzion mogoče?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Polpenzion je pomoje čisto ok. Čez dan si itak nekje naokrog oziroma ti ne paše toliko jesti, je pa fino, da se ti potem ni treba ubadati z večerjo...
smile-1.gif


Če se bosta odločila za Krf in sta pripravljena sama kaj splanirati (trajekt), ti lahko dam telefonsko enega hotelirja, pri katerem že veliko let tradicionalno letuje precej Slovencev, ni pa v nobeni agencijski ponudbi. Sem precej prepričan, da bo ugodnejše kot drugje.
wink-1.gif
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.064
123
63
Lahko napišeš kaj več o tem? Gres s svojim avtom na trajekt in pol dol? Od kod bi štaltal s trajektom? Lahko na ZS.
Šel bi pa obvezno v septembru ali celo oktobru. Ne rabim nujno 35 °C v senci
wink-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
poglej še mykonos.meni je bil bomba.sedaj greš lahko iz benetk z novim budget airlinerjem(volotea-iz benetk še kos,santorini in kreta).mislim da v septembru pride karta 58€ povratna.da se ne je.beš lih na ladji.izposodiš si ATV za 18€ na dan in imaš pod kontrolo vse najlepše težko dostopne plaže.jaz sem bil v apartmaju pred leti ker hočem biti na dopustu bolj freelander kot vezan na hotel in njihove obroke.vzel sem superior sobo in plačal v septembru cca 230€ za dva z zajtrkom

http://www.panormosvillage.gr/mykonos/index.html
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Zanzibar pravi:
Lahko napišeš kaj več o tem? Gres s svojim avtom na trajekt in pol dol? Od kod bi štaltal s trajektom? Lahko na ZS.
Šel bi pa obvezno v septembru ali celo oktobru. Ne rabim nujno 35 °C v senci
wink-1.gif

krf z anekom povratna in avtom do 4,25metra te pride 400€ s tem da zabiješ 2 dni dopusta.rajši z letalom
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Kar se grških otokov tiče sem predelal vse tri velike Krf, Lefkado in Kefalonijo pa vsak me je pustil zaljubljenega po po svoje,ma vsi imajo svojo osebnost, Kefalonija z njenimi plažami in cestamami, Krf z zgodovino, Lefkas p z klifi in mamco ki nam je natočila olivno olje iz skalnate luknje pod hišo.Grki so ljudje z velikim ponosom in velikim srcem, upam da razumeš kaj hočem povedati.
Kar pa se tiče Lefkasa z avtom, mala malca če sem šel 90 na Peloponez s katarinco.
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Mi smo šli lansko poletje v začetku septembra z avtom na otok lefkas. Vozili smo se s postanki približno 16 ur. Avtoceste so na Hrvaškem super, Srbija tako kot pri nas, Makedonija pa malo slabše kot pri nas. Grčija ima pa prav tako dobro avtocesto. Približno je 1200 km avtoceste in 400 km navadne ceste. Preko interneta smo rezervirali apartma z razgledom na super sončni zahod.
Drugače sem pa kolebal tudi, da bi šli do lefkasa z trajektom sam sm se po razmisleku odločil da ne, ker prvič traja vsega skup približno 32 ur (pot do benetk, prihod vsaj 2 ure prej, pa dnar gre na ladji) in drugič je kar drago. Prevoz z avtom te pride v eno smer z cestninami, nafto, hrana približno170 evrov.
To je glede prevoza če te pa zanima še kaj pa piši. Lp
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Bil sem pred leti na Kreti, ki me je pustila relativno hladnega, lani pa na Lefkasu, ki pa me je popolnoma navdušil.
Plaže da te kap-izredno visoki klifi, pod njimi pa prodnata plaža, morje pa kot bi ga narisal. Res, da so v avgustu najbolj znane plaže precej obljudene (npr. Porto Kaciki, Mylos), se pa najde povsod brez problema dovolj prostora. Lahko pa greš malo stran od teh plaž pa si bolj na samem, vendar je dostop do plaž precej težaven. Te izredno lepe plaže so na zahodni strani otoka, na vzhodu so podobne kot npr. v Istri ali S. Dalmaciji. Midva z punco sva prevozila cel otok po dolgem in počes z skuterjem, ki je tam nekako must have.
Cene so se mi zdele lani izredno ugodne. Večerja za dva z pijačo je vrgla od 20 - 25€. Pri nas ob morju bi bilo gotovo več. 0,5l piva (Mytos) je bilo lani od 2,5 do 3€.
Jaz vsekakor priporočam obisk tega čudovitega otoka. Ponujajo pa naše agencije po večini le nočitve z zajtrkom, vendar je to še najboljša opcija, če precej raziskuješ, ker lahko potem ješ kjer koli želiš.
Pa še ena zanimivost. V 1 tednu nisem nikjer po celem otoku videl niti enega policaja. Pa še po eni stvari takoj ločiš turista od domačina - ma ni šans, da bi kakšen Grk nosil čelado na motorju.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
No, ker ste tako lepo opisali, bravo.

Še moja slikca plaže Egremni:
1500885-egremni.jpg
 

Priponke

  • 1500885-egremni.jpg
    1500885-egremni.jpg
    62 KB · Ogledi: 424

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Tele z letalom, časom ter 100 do 200€ več so pa precej relativnostne teorije.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Ker:

- ima lepo naravo (najbolj zelen grški otok)
- ima lepe plaže (od proda do mivke, odvisno kje boš)
- ima precej za pogledat (mesto Krf, Achilleon princese Sissy, Paleokastritsa, Sidari...)
- je simpatično majhen, da vse prevoziš s skuterjem
- pelje direktna linija Benetke - Krf
- je sorazmerno ugoden

Sem pomoje že pisal o Krfu tukaj, poskusi iskanje, če najdeš...
smile-1.gif

Super. Hvala ti. Sem malo iskal ampak nič pametnega našel...

pa ne pozabi, da je en najbolj obleganih otokov z Italjani. Še posebej jul/avg. Drgač pa kot pravjo zgoraj: Lefkas - very nice. Avion do dol, rentanje štirikolesnika in si zmagal. Edino kar me je pa res motil (pač top sezona), da je tud ful Italjanov, ki se namažejo z unim oljem in ko grejo v morje dobesedno zaplava un olje na vodi. bljak. tko da priporočam,d a greš takrat ko ni cigan.ov. dol.


lp