EV subvencije

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Kako pa to poteka pri, recimo, Zoe, torej ko so baterije v najemu? Vseeno se dobi polna subvencija, ali je kaj manj?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Zakaj se sploh sekirate kolk bo subvencija če bo spet ena ali dve firma vse pobrali?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Subvencije so ločene za fizične in pravne osebe.
wink-1.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
ksz

V temi o nakupu Leafa v tujini se lahko prepričate, da so eko-subvencije samo metanje denarja skozi okno oz. v žep proizvajalcem. Na Češkem stane Leaf manj, kot v Sloveniji s subvencijo - komu torej gre subvencija?
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Zakaj potem ta zapis?

Citat:
Uporabnik ByeBenzin pravi:
AndY1,

5k res ni malo. Poglejmo z dobre strani. Jaz sem avto dobil toliko ceneje, da tudi če bo letošni razpis 7K nisem izgubil nič EUR. Dobavitelj me je po drugi strani stisnil z roki, ki so potekli včeraj (po emalu si dopisujemo že kak teden, da ne bo pol kaj narobe :p ). En teden roka se mi je zdelo tudi pošteno. Po drugi strani pa s tem omogičim, da še nekdo kupi EV, ki ga v primeru, da ne dobi subvencije nebi.
...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Zato, ker so vsi lastniki Leaf-ov v Sloveniji, avto uvozili in tudi za avto iz uvoza lahko uveljavljaš subvencijo.

A ker se je ByeBezinu mudilo s ponudbo, ki je veljala le do prejšnjega tedna, razpisa pa še ni bilo zunaj, se je odločil za nakup, ampak priložnost je bila res enkratna.
Čemu pa tako ugodna cena, pa ne bi vedel.

Cene po Evropi so pa drugače take: http://suchen.mobile.de/neu/auto/nissan-leaf.html?mke=18700&mde=53
 
Nazadnje urejeno:

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Specialna promocijska cena v navezi/kooperaciji Nissan Central Europe - GWL.

Danes sem govoril z njimi in na zalogi imajo samo še enega, žal so za zadnjega tudi dvignili ceno za 5k EUR. Glede na to, da se s tem poveča tudi DMV, DDV in registracija. 5k * DMV (0,5%) * DDV (22%) = 6125 EUR + premosorazmerno obvezno in kasko zavarovanje in, da je Praga dosti dalje kot Avstrija, mislim, da se zadnjega ne splača kupiti.

Če se le da, predlagam koriščenje subvencije. Kakor je omenil AndY1 jaz žal te možnosti zaradi rokov nisem imel.

Drugače sem z Leaf-om zelo zadovoljen. Se pa še navajava en na drugega:)
 
Nazadnje urejeno:

wxy

Pripravnik
18. jul 2014
202
0
16
Koliko pa je bila prejšnja ponudba, da se splača? Trenutna cena je brez DDV in DMV.
 

wxy

Pripravnik
18. jul 2014
202
0
16
Z DDV? Če ni, prišteješ cca 4500 za DDV in cca 100 za DMV, pot, ... je na koncu kar huda cena. Žal ti tistih 5 k€ eko sklalda manjka.
 
Nazadnje urejeno:

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Huda je v avstriji cca 31k. Ker je pri nas DDV večji in pride na koncu cca 32k. Minus 5k subvencije pa je cca 27k. Še vedno dražje.

Kar se tiče poti, računaj, da sem šel zraven še po robo za firmo. Dodaj še 2k km pa dnevnice, ki jih plača podjetje. Pri električarju ti tudi pripada 0.37EUR na prevoženi km. Dnevnic je verjetno zaradi polnjenja vozila več kot pri benzinarju, itd... Računica se lahko hitro spremeni glede na namembnost uporabe vozila.

In zgrešila sva topic na koncu do konca
frown-1.gif



PS: Zgrešena investicija je zame nakup vozila na vodik. Npr. takega, ki ga ima naša vlada v bruslju in stane koliko ? Miljon, dva ?
 
Nazadnje urejeno:

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Citat:
Uporabnik ByeBenzin pravi:
Specialna promocijska cena v navezi/kooperaciji Nissan Central Europe - GWL.

Danes sem govoril z njimi in na zalogi imajo samo še enega, žal so za zadnjega tudi dvignili ceno za 5k EUR. Glede na to, da se s tem poveča tudi DMV, DDV in registracija. 5k * DMV (0,5%) * DDV (22%) = 6125 EUR + premosorazmerno obvezno in kasko zavarovanje in, da je Praga dosti dalje kot Avstrija, mislim, da se zadnjega ne splača kupiti.

Če se le da, predlagam koriščenje subvencije. Kakor je omenil AndY1 jaz žal te možnosti zaradi rokov nisem imel.

Drugače sem z Leaf-om zelo zadovoljen. Se pa še navajava en na drugega:)

Čestitke za nakup. Upam, da boš posredoval nam na foorumu svoje (dobre in verjetno tudi kako slabo) izkušnjo z leafom, tako kot Andy s svojo ampero, in opogumil še koga za nakup.
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Sam spremljam uradni list in eko sklad že lep čas.

Ali je tudi kdo druga opazil kako na eko skladu delajo reklamo za kredite: "Trenutno so na voljo samo ugodni krediti za izvedbo okoljskih naložb."
Ali pa tole: "Podaljšan javni poziv za kreditiranje okoljskih naložb občanov 51OB14"

Denar očitno je, ampak z smernicami za kredite. Denar iz javnega poziva 51OB14 (iz leta 2014), ki ga na veliko ponujajo še v 2015, bi komot lahko prenesli za npr. električna vozila. Občutek imam, da državi sploh ni do emobilnosti, ampak bo razpis smao za to, ker EU tako pričakuje.