Dost vas mam dinamikov

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ma v Sloveniji je šoferska kultura na psu. Nimamo kaj dosti več debatirat. To da so na cestah še generacije, ki so delale izpite daleč pred resnim obstojem avtocest, je malenkost. Najhujše so mlajše generacije brez nobenega spoštovanja. Blendanje, ne umikajo se nikomur, prehitevanje po desni in poiskusi vrivanja pred tiste, ki pravilno drže varnostno razdaljo, cikcakanje brez smerokazov, vse živo.
To da imamo cestno varnost najslabšo med EU članicami je pač posledica predvsem zanič kulture. Tle ne more pomagat noben zakon, razen da postaviš kamere povsod in online sistem, ki takoj trga denar s TRR za vsak prekršek. Torej zelo, zelo, zgrda. Al pa da daš policaje, ki divjaka pred vsemi izvlečejo iz avta in premlatijo ter dajo velik napis TA JE VOZIL PREHITRO in podobne varijante. Torej srednjeveško - javne usmrtitve in podobno. Jebat ga, taka je Slovenija.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Dovolj bi bilo, da bi namesto stacionarcev za AC nabavili še 10 provid in jih izrecno poslali lovit nekulturne in nevarne - prehitre pa le takrat, ko sodijo v prejšnji dve skupini. Bi se ljudje hitro naučili uporabljat ogledala, se umaknit, ne težit od zadaj ipd ...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Ali pa uvedejo satelitsko cestninjenje, zraven pa še satelitsko spremljanje hitrosti povsod po Sloveniji
evil.gif

Science fiction ? Ne, če Pahor bere forum.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Dovolj bi bilo, da bi namesto stacionarcev za AC nabavili še 10 provid in jih izrecno poslali lovit nekulturne in nevarne - prehitre pa le takrat, ko sodijo v prejšnji dve skupini. Bi se ljudje hitro naučili uporabljat ogledala, se umaknit, ne težit od zadaj ipd ...

Jep. Nekaj več provid bi koristilo. Zaenkrat sem jo videl v akciji samo enkrat, pa delam po 40.000 km letno. Takrat je "ulovila" divjaškega taksista na avtocesti in ga spravila na odstavni pas.
smile-1.gif


Ogo
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pha, tle po LJ so kar v akciji, jih kar velikokrat vidim na obvoznici. in glede na to, da je na obvoznici velik odstotek kretenov, se jim en krog po obvoznici kar splaca. in verjemite, da ne ustavijo le enega ... upam, da ne lovijo samo hitre in drzne, temvec tudi nevarne in neprevidne.
smile-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Ma problem je ker ustavljajo le prehitre voznike....je potrebno ustavit tiste ki nas ogrožajo čeprav peljejo s predpisanimi hitrostmi.

In dokler se ne bodo navadili kulture in potrpežjivosti....in da nisi na cesti sam ker so tudi drugi ravno toliko enkovradni kot vsi ostali.............do takrat ne bo nič pomagalo.

Praktično.....ne delaj drugim tistega kar nočeš da drugi delajo tebi.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
zmaga.gif
itak to je bistvo, če ti gre na k. da te en izsili, je fajn da ti nikol nobenga itd....
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Folk se vse preveč dokazuje na cestah, tisti ki po cesti najbolj oponaša F1 je navadno samo pomočnik smetarskega vajenca v službi ali pa ima kake druge komplekse.
Jaz se tega zavedam in se folku umaknem, naj oddivjajo naprej. Ni vredno izgubiti enega samega živčka zaradi prometa.

Da bi 'urejal' promet ? Zakaj ? Mislite, da se bedaka kaj prime ? Se sami spomnite kako ste vozili mesec dni nazaj ? Prav tako je tudi bedak pozabil vašo lekcijo. Eni so pač nesposobni voziti in jaz ne mislim biti zraven, ko ga bo končno doletela naravna selekcija.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mene pa razpizdijo taki primerki, ko po voznem pasu pelje kolona vozil npr. 100km/h ter po prehitevalnem pasu cca 130km/h in si ti na prehitevalnem...pelješ za vsemi vozili, potem se ti pa en prilepi 20cm za rit in začne blendat, da se mu umaknem. Kam naj se umaknem [censored] en, na vozni pas, da me prehitiš pa potem nazaj na prehitevalnega vozit za tabo 130km/h???

No to so pa res obupni vozniki. Čez dan itak nimaš kaj blendat, če je pač kolona je kolona. Itak je sedaj vsa drhal na AC, ko je bla prej po magistralnah.

In tisti, ki tako zagovarjate bednih 130km/h in se opirate na tole, da se vozite po predpisih. Zame ste šerifi. Sedaj se ne vozim več 150km/h, ker je en kup enga šundra v avtomobilu. Lepo kruzam do 110. Prehitevam recimo en kamion in vidim 100m naprej še en kamion. Nekdo se mi rahlo približuje. Jaz osebno malo pritisnem na gas in mogoče iz tistih 110, 120 ali 130 pridem tudi do 140 ali 150. Da nekaj ne zadržujem klapo za sabo in trmasto v glavi, sej več se ne smem vozit
crazy1.gif
Mejduš šerifi dejte mal sodelovat v prometu. Spolni organ se itak ne bo podaljšal, se bi pa pretočnost in ne obremenjujete tistega za sabo.

Da ne govorimo o pravilu zadrge. Ja faaaaaaaaaak, vsi bi bli radi prvi spredaj in takoj vključeni. Ko bi se ti kreteni že prej razvrstil ne bi blo nobenega ustavljanja in jajcanja. Sam kako to razlošt, da bojo zastopil.
confused-1.gif
Vsekakor Misija nemogoče 12.del.

No situacija danes zjutraj.

Se pripeljem za kolono na prehitevalnem pasu, ki se pelje cca. 120 in prehiteva 5-6 tovornjakov. Lepo zmanjšam hitrost iz 140, tako da se normalno peljem za tremi pred mano. Za menoj se pripelje bedak, ki se mi nalima na rit. Ker ne odneha, mu malce pomežiknem z zavorno lučjo in se malo umakne. Ko prehitimo tovornjake in se trije pred mano lepo umaknejo na vozni pas pa začne blendati kot bedak. Kljub temu, da sem jaz pospešil na 145 in prehitevam štiri avtomobile. Seveda je še enkrat dobil lekcijo z zavorno lučjo, tokrat malce hujšo.

Če sem zaradi tega šerif pa naj bom.
.

Točno o tem sem pisal.
uf-1.gif
Misim kakšni kreteni ej. Najbolje, da se mi vsi umaknejo na vozni pas, pa potem ko jih on prehiti, se postavijo nazaj na prehitevalni.

Sicer pa sem videl par let nazaj 2 pametnjakoviča na poti iz bosne v SLO...kolona totalna, dva pa po odstavnem mimo celotne kolone par KM. In to ne 20-30km/h, ampak tam bližje 80-100. Čez 15 km, sem videl oba avta v jarku na strehi, mi smo jih pa s 15km/h na uro prehiteli.
smirk-1.gif



Še ena stvar, ki me pa najbolj razpizdi. Sem zelo dinamičen v mestni vošnji in pozoren na promet. Zelena, štartam..., ko tisti pred mano štarta, štartam skoraj hkrati ipd... Razpizdi me pa, ko čakam na križišču, da zavijem levo z nasprotne smeri pa kolona vozil...in čakam...in čakam...., nakar se nasprotni začnejo ustavljat, ravno hočem speljat (se niti rumena luč ni prižgala za čiščenje križišča), mi zadaj se nekdo obesi na trobljo "tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu". Jebem te glupa...., takrat pa nalašč speljem v prvi in peljem 10km/h še vsaj 200m.
jezen.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hehe, jaz imam isto taktiko ... nasploh če mi nekdo nekaj brezveze trobi.

bolj me pojezijo ta čakanja, in potem se najde en pametnjakovič, ki ne zna vklopit smernika, in namesto da bi lepo oba hkrati zavila (recimo, da je prostor), zaradi tega zamudiš in spet čakaš in čakaš ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Kaj pa vklopljen smernik, ko se vozi cel krog po zunanjem pasu krožnega prometa?
grin1.gif


"če so pa v avtošoli rekli, da naj vozim kar po zunanjem pasu, žmigavc se pa ni hotu sam izklopit"
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Uf, o krožnem je govora .. tle pa meni film poči!

Rondo, Medvode .. tam je na tleh celo POLNA ČRTA in MORAŠ zaviti ven, če se pelješ proti KR oziroma proti LJ po zunanjem pasu.. Za vstop v rondo sta pa dva pasa in tisti z levega sme AVTOMATSKO zaviti v rondo .. in potem naletim na cepce, ki so v rondoju na zunanjem pasu, prevozijo polno črto, izsilijo tistega, ki se vključuje, potem pa imajo še jaj.ca, da pizdijo nad drugimi! uff, me pogrebe!
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Uf, o krožnem je govora .. tle pa meni film poči!

Rondo, Medvode .. tam je na tleh celo POLNA ČRTA in MORAŠ zaviti ven, če se pelješ proti KR oziroma proti LJ po zunanjem pasu.. Za vstop v rondo sta pa dva pasa in tisti z levega sme AVTOMATSKO zaviti v rondo .. in potem naletim na cepce, ki so v rondoju na zunanjem pasu, prevozijo polno črto, izsilijo tistega, ki se vključuje, potem pa imajo še jaj.ca, da pizdijo nad drugimi! uff, me pogrebe!

Ta črta za mene ne obstaja, saj imam zelo zelo slab občutek če sem na notranjem pasu in bi tam hotel ven - če je kdo ob meni na zunanjem pasu... Te rondoje delajo vsacga drugače in folk preprosto ni dovolj pozoren, da bi videl signalizacijo. In tle v Medvodah je prav loterija vsakič ko sta 2 vštric, ali bo zunanji res peljal ven ali bo potegnil - in treščil v tistega ki gre ven iz notranjega pasu. Kot pravim, sem čist presran in zelo spremljam, saj ne bi rad si celil poškodb če bi prišlo do najhujšega.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Kaj jamrate, jaz sem že videl folk v rikverc vozit po rondoju, ker so zgrešili svoj odcep.
stupid-1.gif
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
To sem že parkrat doživel da mi je kdo pripeljal nasproti v rondoju...potem pa imel še predrznost da se razburja in mi kaže češ da sem jz nor kako vozim
bonk.gif