Dost vas mam dinamikov

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
men je v nedeljo zvečer ko sem se vozil v LJ, pridem v jarše na AC pa se lih vključujejo Evo9, Hyundai coupe in nek Golf 4ka, valjda sta morala hyundai in golf evotu pokazat kako sta hitra, u glavnem se odpeleta naprej, jaz pa sem peljal naprej 140, nakar ju prehitim pri odcepu za bežigrad, zakaj sta zmanjšala hitrost ne vem, in se peljem dalje, čez 1 km hyundai mimo mene jaz pa na prehitevalni in pač prehitevam eno kolono 3 vozil, me dohiti golf in začne blendat in prilepi 1 meter za ritjo, čeprav sem peljal verjetno 30 na uro več od prehitevanih, pa itak bi bil čez 5 sekund mimo vseh in bi se umaknil...

pa sma lepo zabremzala na 90, da sem se lahko za kolono uvrstil na desni pas

ni problema, se umaknem če hoče
evil.gif

dobra!
evil.gif

ja jebeštrga, jaz sem samo naredil kar je on hotel od mene, umaknil sem se.. nisem mogel v drug avto not zapeljat...
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
men je v nedeljo zvečer ko sem se vozil v LJ, pridem v jarše na AC pa se lih vključujejo Evo9, Hyundai coupe in nek Golf 4ka, valjda sta morala hyundai in golf evotu pokazat kako sta hitra, u glavnem se odpeleta naprej, jaz pa sem peljal naprej 140, nakar ju prehitim pri odcepu za bežigrad, zakaj sta zmanjšala hitrost ne vem, in se peljem dalje, čez 1 km hyundai mimo mene jaz pa na prehitevalni in pač prehitevam eno kolono 3 vozil, me dohiti golf in začne blendat in prilepi 1 meter za ritjo, čeprav sem peljal verjetno 30 na uro več od prehitevanih, pa itak bi bil čez 5 sekund mimo vseh in bi se umaknil...

pa sma lepo zabremzala na 90, da sem se lahko za kolono uvrstil na desni pas

ni problema, se umaknem če hoče
evil.gif

dobra!
evil.gif

ja jebeštrga, jaz sem samo naredil kar je on hotel od mene, umaknil sem se.. nisem mogel v drug avto not zapeljat...

Sem prepričan da ti je blendal ker si šel prehitro in te je opozarjal da pelji 130
grin1.gif
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
jao, kr neki...
eni pa res morajo biti debili na cesti. Sploh oni, ko zapelje na levi pas, če vidi, da prihaja en hiter po njem. Zakaj vas motijo drugi. Pelji svojih 100 ali 130 pa daj mir. Enkrat bo prišel en Q7 zadaj z 200+ in bo takega nabasal, da ne bo ostalo nič od njega. Bo kaj drugače, če mu bo na nagrobniku pisalo "vozil po predpisih"?

Če prehitevaš pač pospeši tam do 150 pa potem nazaj not. Ampak raznim TDI fahrerjem bo to zjeb* povprečno porabo 4.843l/100km, zato prehitevajo s 5km/h večjo hitrostjo od vozila na desni strani. Še večji polom so tisti, ki se nočejo nikakor umaknit z levega pasu, vztrajajo pri 130 in imajo 10 avtov za sabo. Tudi tisti, ki bledajo, čeprav vidijo, da je še nekaj avtov pred tabo, so čudni. Ne podpiram niti tistih, ki norijo. Sem pa mnenja, da nekaj dinamike/prilagodljivosti ne škodi.
Sam se dosti vozim po tujini in kmečka pamet povsod funkcionira, ko pa prideš k nam pa je kot da bi prišel na drug planet. Vsi igrajo neke šerife na cesti, zadrge itak noben ne pozna, zakaj se levi pas na avtocesti imenuje PREHITEVALNI pa tudi folku ni jasno. Dajmo se vsi malo prilagodit pa bo promet dosti bolj tekoč.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Ma v tujini je meni jasno zakaj vsi vozijo lepo. Ker je sistem jasen, po AC furaš svojih 130, razen tam kjer je 100 ( tuneli, podvozi ) ali izjemoma 80 za kakšne zjebane tunele.

Pri nas pa imaš na AC vse od 130, 100, 80, 60, 50.. ni da ni, nekaj je AC čeprav ne zgleda in nima odstavnega pasa, nekaj ni AC čeprav ima vse kar potrebuje...

Ko pa zapelješ z AC dol, pa sploh, 100 metrov 80, 50 metrov 60 ker so se domačini tko zmislili potem spet klasičnih 50, pa potem spet 100... preveč vsega. Sam peljite se do Vrhnike po stari cesti pa boste videli o čem govorim.

Ko bo sistem jasen in pregleden, uporabljal 2-3 hitrosti, potem se bo dalo tudi lepo vozit. Zdaj pa pol folka vozi ziheraških 45 na uro povsod, drugi bi pa dirkali, oboji so pa jezni na druge.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
To si dobro povedal! Verjamem, da je krivda tudi v tem, da marsikdo ni ziher glede omejitve in raje vozi manj. Dokler to počne na desnem pasu, še ni tako hudo.
Te ziheraške hitrosti občutimo predvsem tisti, ki se vozimo veliko tudi izven avtocest. Imaš določeno skupino ljudi, ki vozi 60km/h konstantno (naselje in izven). Potem za njim pride še en taki in še kakšen kombi pa smo tam. Če je cesta več ali manj nepregledna, se lahko voziš 60 na uro tudi po 10km in več izven naselij... Potem so tu še taki, ki ob malenkostni spremembi vremena (rahel dež, sneg) upočasnijo za 50% in delajo zastoje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
men je v nedeljo zvečer ko sem se vozil v LJ, pridem v jarše na AC pa se lih vključujejo Evo9, Hyundai coupe in nek Golf 4ka, valjda sta morala hyundai in golf evotu pokazat kako sta hitra, u glavnem se odpeleta naprej, jaz pa sem peljal naprej 140, nakar ju prehitim pri odcepu za bežigrad, zakaj sta zmanjšala hitrost ne vem, in se peljem dalje, čez 1 km hyundai mimo mene jaz pa na prehitevalni in pač prehitevam eno kolono 3 vozil, me dohiti golf in začne blendat in prilepi 1 meter za ritjo, čeprav sem peljal verjetno 30 na uro več od prehitevanih, pa itak bi bil čez 5 sekund mimo vseh in bi se umaknil...

pa sma lepo zabremzala na 90, da sem se lahko za kolono uvrstil na desni pas

ni problema, se umaknem če hoče
evil.gif

dobra!
evil.gif

ja jebeštrga, jaz sem samo naredil kar je on hotel od mene, umaknil sem se.. nisem mogel v drug avto not zapeljat...

Sem prepričan da ti je blendal ker si šel prehitro in te je opozarjal da pelji 130
grin1.gif

tam je omejitev 100, tak da sem peljal 40 preveč uni mi pa blenda naj en avto s ceste zrinem
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Ja pa naj kako sekundo počaka....je treba imet malo potrpljenja pri vožnji............če se mu je pa tako zelo mudilo je pač moral it 1 uro prej od doma :D:D
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To jaz vedno pravim
hysterical-1.gif


Enkrat mi je ena bejba izstopila iz avta za mano in potrkala po šipi (totalno ji je dvignilo pokrovko ker pri zavijanju v levo nisem prevozil še 3 s rdeče kot vsi ostali ampak lepo ustavil) začela neki kokodakat jaz pa lepo mirno z medenim glasom "ja gospa dejte zjutraj melo prej vstat, da se vam ne bo pol tolk mudilo"
cool-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.454
1.187
113
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:

Če prehitevaš pač pospeši tam do 150 pa potem nazaj not.

zakaj bi zaradi dinamikov kršil zakon? kaj pa če moja kanta gre samo 140kmh ?
budala ena
smirk-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kva pa prejle, dohitim focusa karavan ko kruza 60 zunaj naselja. OK malo počakam če ima namen kaj pospešiti, vozim lepo za njim in mi tip 3x pohodi bremzo za trenutek. Nič jasno, preblizu mu nisem, nisem ne blental ne hupal, nič. Nasproti fraj, ga lagano prehitim, pa vidim starejšega modela ko mi žuga in se dere name skozi šipo
confused-1.gif
)

V glavnem nedeljskemu vozniku se opravičujem za pokvarjen dan
smile-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Ma take kruzerje s 60 na uro imam jaz na naši lokalni cesti vsak dan........taljani......ma voziš pa lahko po lokalni komot 100-110......je ravna ko ac......je pa prometna in ne moreš prehitevat.....in potem so kolone po par kilometrov zaradi takih.

Jaz bi jim dal lepo kazen za oviranje prometa.......samo policaji pa to ne delajo.

Pa nisem policaj in tudi ne bi bil nikoli !
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
da ločimo tri vrste prehitevanja:
- na AC in obvoznici velja, da se lahko po prehitevalnem pasu pelješ 1km/h več kot tisti na voznem pasu, pa je to zakonito!!!!
- v mestu, kjer je dvopasovnica (npr. Šmartinka, Dunajska ...) se po zakonu smeš peljati ali po levem ali po desnem pasu, saj sta oba enakovredna. Tukaj smeš prehitevati ali po levi ali po desni!!
- prehitevanje na navadni cesti mora biti hitro in varno ..

V nobeni različici prehitevanja pa ni dovoljeno peljati več kot je dovoljena hitrost! Pa še nekaj, če piše omejitev 90km/h, je to NAJVIŠJA dovoljena hitrost. Tam se je dovoljeno peljati tudi samo 70km/h, pa je to po predpisih.

In če mi v katerikoli situaciji nekdo zadaj blenda (pod pogojem, da nisem nikogar izsilil) še raje peljem počasneje, pa naj tisti zadaj popeni in se dere, Ne jeb... 5%
ne-ne-1.gif


@Benady ... stari se je vozil po predpisih .. Ampak si pa res grd, da si ga pripravil do razburjenja! Saj bi ga lahko še kap, no ..
grin1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik kripo pravi:


V nobeni različici prehitevanja pa ni dovoljeno peljati več kot je dovoljena hitrost! Pa še nekaj, če piše omejitev 90km/h, je to NAJVIŠJA dovoljena hitrost. Tam se je dovoljeno peljati tudi samo 70km/h, pa je to po predpisih.

In če mi v katerikoli situaciji nekdo zadaj blenda (pod pogojem, da nisem nikogar izsilil) še raje peljem počasneje, pa naj tisti zadaj popeni in se dere, Ne jeb... 5%
ne-ne-1.gif

Ja seveda je tak zakon da se lahko pelješ tudi 60.......ampak kolikor vem ne smeš ovirat prometa za seboj....če delaš kolono ,naj bi se odstranil na prvem primernem prostoru.Je tako? Mislim da je tudi predpisana kazen za oviranje prometa.Ne pravim da morejo zdaj vsi divjat....daleč od tega.......lahko pa bi se umaknili......jaz se ,ko se vozim počasi.

Kar se tiče blendanja....jaz to ne delam nikoli....pa tudi jezim se ne.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Stari se je peljal po predpisih, jaz sem ga pa prehitel po predpisih pa je to to
rolleyes-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kripo pravi:Pa še nekaj, če piše omejitev 90km/h, je to NAJVIŠJA dovoljena hitrost. Tam se je dovoljeno peljati tudi samo 70km/h, pa je to po predpisih.
Je, AMpak: predpisi pravijo tudi, da se moraš v takem primeru umaknit kolini vozil, ki pelje za tabo, če ni možnosti prehitevanhja. Ne lahko - moraš! Pa se še kamionarji ne umikajo ... Policija pa nič.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
kr vsem replayem na moj post:

Se strinjam z vsemi. Če delaš kolono na cesti MARŠ dol na prvem možnem mestu! .. Ampak kaj, ko je kultura na psu
frown-1.gif
Isto na AC .. ko se enkrat spravi folk prehitevat, ni šans, da se umakne koloni za njim ali pa samo enemu vozilu zadaj .. ne, dokler ne bo prehitel vseh 5ih vozil, pa če mu vzame 34km al pa eno uro ..

Benady .. tisto je bilo mišljeno sarkastično
wink-1.gif
Vem, da si peljal čisto pravilno ..

Še nekaj .. da vidite, da ni vse črno belo .. in zakaj se policisti razen v ekstremnih zadevah ne lotevajo te jurisdikcije .. kaj je to oviranje prometa?
evil.gif
Dajte svoje definicije ..


Zanimivo, da se vedno vse kritike usmerijo na policijo .. zakaj nihče ne qrca avtošol (vzgojili voznika), pa staršev (vzgojili osebo), pa župana (ker dovoli takšno vožnjo), pa učiteljem (ker vzgoja in morala nista dovolj globoko v biti posameznika), pa sorodnikov (ker ne poskrbijo za boljšo vožnjo posameznika), pa sosedov (ker ne ukrenejo ničesar, ko vidijo, da ima 17letnik svoj avto) .. pa še milijon drugih organov v tej državi? .. Vedno samo policija! .. Ko pa kaj naredijo, jih pa vsi popluvajo ..
jezen.gif


Če naredijo kaj, jih popuvajo, če ne naredijo ničesar, jih popuvajo .. pol pa vsak naredi kar je boljše za njegovo rit .. da se izogne obtožbam .. tko je .. Da smo pa prišli tako daleč, smo pa krivi mi, mediji .. itd itd .. ampak to je pa že utopija .. in druga zgodba ..
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, nabere kolona vozil in ni mogoče takega vozila varno prehiteti, mora voznik na prvem primernem kraju zapeljati toliko izven vozišča, da ga kolona varno prehiti ali pelje mimo.
Citat:
kolona vozil so tri ali več vozil, ki vozijo v vrsti po istem prometnem pasu na taki medsebojni razdalji, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti. in v majhni medsebojni razdalji.
Citat:
Kadar je hitrost vozila, za več kot 50 % nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, mora voznik takega vozila vklopiti vse štiri smernike. Ko se za njim nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, mora zapeljati na prvem primernem kraju izven vozišča in pustiti mimo kolono vozil.
vir: http://www.tecajcpp.com/cpp/
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
jezimo se na policijo z enim samim razlogom.......ker ustavljajo in kaznujejo samo prehitre....prepočasne pa ne.

bi te rad videl kako voziš za nekom ki vozi pred tabo 60 namesto 90 in to 20km brez da se ti umakne....prehitet pa ne moreš....pa pogledaš v ogledalce pa ti pokaže kolono da ni videt konca.

policajo so dvignili kazni in folk vozi počasneje in prometnih nesreč je manj......no zdaj pa bi blo fino da se kaznuje tudi prepočasne ki ovirajo promet...tako da bo normalna vožna stekla brez težav.

imaš pa povsem prav da jih na avtošolah ne naučijo pravilne vožnje........meni je inštruktor rekel...vozi kolikor je omejitev in vsi bodo zadovoljni.