Dost vas mam dinamikov

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:
zanimivo, da vas je vedno več "šerifov" na cesti.....na začetku pa vsi na polno udrihali po meni. Tipično slovensko, na začetku "udri po njem", potem pa...V glavnem, še vedno vozim po omejitvah(tud ne da se mi več gont) in če se boš nasral za mano na avtocesti in blendal vedi, da balkanc si ti in ne jaz, ki vozim/prehitevam s 129 kmh,
lp
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ravno zaradi tega, ker je čedalje več "šerifov", je stanje na cestah še slabše, kot bi bilo samo ob poplavi dinamikov. Kdo je balkanc, če se ne umakne nekomu (kljub temu, da ima prostor), bi se dalo pa razpravljat. Ni vse v predpisih. Treba je imeti tudi v glavi pošlihtano, da si lahko dober voznik. Ti zelo očitno nimaš, če je za tvoj ego prehudo, da te nekdo prehiti
smirk-1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Koliko narazen smejo biti vozila, da se šteje, da so tri in da jih prvi ovira?
Kako dolgo morajo voziti za tem avtom, da se štejejo kot kolona?
Nekaterim je težko videti nazaj, skozi dva avtomobila, da ugotovijo, da so za njim že tri vozila, ki jih ovira.
Če se pelje 75kmh v območju za 90kmh .. in so za nekim avtom 4 vozila .. a je to kolona? Jah, če tudi oni vozijo 75 in jih to ne moti, potem se temu prvemu ni potrebno izločiti iz prometa ..

Tu je toliko mehkega tkiva, da je zato težko nekaj dokazati. Vemo, da pade že vsaka zadeva, ki smrdi po kakršni koli majhni neskladnosti .. če ni to, je pa brat od sosedove punce, ki dela s sestro natakarice, ki je včasih skupaj hodila v šolo s tem ki toži .. in pol ga morajo izločiti in .. se spet ne splača
frown-1.gif


Da ne bo pomote, tudi mene motijo prepočasni vozniki .. pa tudi tisti prehiti! ..
wink-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Pomen izrazov
23.člen
53. kolona vozil so tri ali več vozil, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.638
145
63
Jst pravim da ja, v kontekstu da hitreje spelješ (ne spiš v križišču itd), kasnej bremzaš itd..
grin1.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Jst pravim da ja, v kontekstu da hitreje spelješ (ne spiš v križišču itd), kasnej bremzaš itd..
grin1.gif
Mogoče pelješ kdaj tudi par km počasneje, da se ti potem ni treba ustavljat na semaforju, lahko pa tudi par km hitreje, da ne padeš lih na rdečo,... pa tukaj ne mislim 120 na 50... mogoče pospešiš proti 60 in to je to. Pravočasno se razvrščaš, potem npr. že ko se približuješ križišču brez semaforja spremljaš promet, tako da se ti niti ni treba ustavit (razen pač če je stop znak). Pa še zadnje in tudi najbolj pomembno: tako na avtocesti, kot na ostalih cestah se pobožno umikaš modrim imprezam.

Kar se prehitevanja kolon tiče. Prehitevaš 3 pa po 3 avte... če so preveč skupaj pa raje kakšnega manj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.845
113
Hmmm...kako temo si ti odprl...

(Če jo najdeš čez deset let si pridi prebrat kaj si napisal...pa komentarje nekaterih na tvoje pisanje...pa boš presojal kdo je imel komentarje bolj na mestu).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.658
6.054
113
pri taščici
LeQuack pa je v zadnjem času že najmanj peto temi privlekel na plano po cca 5 letih. Kako jih iščeš, izbiraš katero boš obudil?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Hmmm...kako temo si ti odprl...

(Če jo najdeš čez deset let si pridi prebrat kaj si napisal...pa komentarje nekaterih na tvoje pisanje...pa boš presojal kdo je imel komentarje bolj na mestu).

Ja, pred petimi leti sem jo odprl. Se ni pa nič spremenilo. Še več, pacientov je na cesti vsak dan več...
smirk-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
.....
Ja, pred petimi leti sem jo odprl. Se ni pa nič spremenilo. Še več, pacientov je na cesti vsak dan več...
smirk-1.gif
res je. vedno več je nesposobnih arognatnih voznikov, ki mislijo, da je cesta samo njihova.
Jajcajo, drkajo telefone med vožnjo, pred vsakim semaforjem ( ob zeleni luči ) zmanjšajo na 30 ( kaj če se slučajno vklopi rumena ), po AC drvijo z 110 km>/h na prehitevalnem , po mestih pa ob omejivi blaznih 50 drvijo z zmernih 25-30 in v vsakem ovinku zmanjšajo na varnih 15. Mogoče še parkirajo na prehodu za pešče ali pa kar na sredi ceste oz na pločniku in pustijo vklopljene vse smernike.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.945
9.126
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Hmmm...kako temo si ti odprl...

(Če jo najdeš čez deset let si pridi prebrat kaj si napisal...pa komentarje nekaterih na tvoje pisanje...pa boš presojal kdo je imel komentarje bolj na mestu).

Ja, pred petimi leti sem jo odprl. Se ni pa nič spremenilo. Še več, pacientov je na cesti vsak dan več...
smirk-1.gif

In na tvojo žalost si ti eden izmed teh pacientov in to je dejstvo.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Najbolj "ljubim" tiste, ki hitrost znižajo na 60% dovoljene v trenutku, ko na nasprotni(!) strani vidijo policijsko vozilo.