Dost vas mam dinamikov

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Hmmm...kako temo si ti odprl...

(Če jo najdeš čez deset let si pridi prebrat kaj si napisal...pa komentarje nekaterih na tvoje pisanje...pa boš presojal kdo je imel komentarje bolj na mestu).

Ja, pred petimi leti sem jo odprl. Se ni pa nič spremenilo. Še več, pacientov je na cesti vsak dan več...
smirk-1.gif

In na tvojo žalost si ti eden izmed teh pacientov in to je dejstvo.

Dejstvo je, da slabo bereš.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A je možno dinamično vozit v okviru zakonskih omejitev?
Vseeno lahko pospešuješ kot se zagre, recimo med omejitvami 60 in 90 v tretji s polnim gasom in ne lagano sportski v 5. s polovico gasa.
Drugače se vsaj meni zdi precej neumno, da bi upošteval povsem vsak znak izven naselja. Naselje ok, nimam nič proti omejitvi 50, zdaj ali voziš povsem od znaka do znaka 50 je tvoja stvar. Pa če vidim da ni žive duše okoli, tudi na čase potegnem do 60.
Izven naselja pa zmanjšujem po moji presoji, ne po presoji nekoga drugega, ki je mislil, da bi bilo na nekem mestu pametno it 60 namesto 90. Pač kjer je nevarnost, da se mi nekdo vključi, recimo na moji poti je ena trgovina takoj ob cesti, dam v 3. da mi hitrost pade na 80, ko vidim da ni nikogar pa spet pohodim do 100. Zanimivo, da tam kjer res rabiš zmanjšat pa ni nobenega znaka.

Dinamično drugače vozim že od prvega dne, ne razumem kako se lahko folk cijazi po cesti, pa takih se je nabralo v zadnjih 6 letih iz nekje 60% na 90%, res žalostno je na naših cestah.
Sicer pa da bi bil s kakšnim drugim voznikom povsem zadovoljen, se ne bo zgodilo, tudi če vozi lepo 100, ga bo čez čas začel nekaj srat. No ja, tudi logično da ti ne more bit všeč noben voznik, ki ga dohitiš, ker to pomeni da je počasnejši od tebe, takega ki vozi vsaj tako hitro kot voziš sam, pa itak nikoli ne dohitiš. (ta trditev ni povsem moja, sem nekje drugje prebral, ampak mi je všeč)

Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Najbolj "ljubim" tiste, ki hitrost znižajo na 60% dovoljene v trenutku, ko na nasprotni(!) strani vidijo policijsko vozilo.
Sam grem raje še malo hitreje ko kakega srečam, malo adrenalina ne škodi.
Sicer pa vprašanje kdaj bi te ustavil, če bi te premeril samo na oko, tam pri 150 na 90 bi se mu verjetno že res čudno zdelo, bi te pa v takem primeru tudi težko ujel, če je na nasprotnem pasu. Ampak pri 120 pa ne vem kaj ti lahko policaj naredi, če nima popolnoma nobenega dokaza da si res tolk šel.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.923
3.447
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Drugače se vsaj meni zdi precej neumno, da bi upošteval povsem vsak znak izven naselja. Naselje ok, nimam nič proti omejitvi 50, zdaj ali voziš povsem od znaka do znaka 50 je tvoja stvar. Pa če vidim da ni žive duše okoli, tudi na čase potegnem do 60.
Izven naselja pa zmanjšujem po moji presoji, ne po presoji nekoga drugega, ki je mislil, da bi bilo na nekem mestu pametno it 60 namesto 90. Pač kjer je nevarnost, da se mi nekdo vključi, recimo na moji poti je ena trgovina takoj ob cesti, dam v 3. da mi hitrost pade na 80, ko vidim da ni nikogar pa spet pohodim do 100. Zanimivo, da tam kjer res rabiš zmanjšat pa ni nobenega znaka.

Kaj pa če se nekomu zdi neumno upoštevati stop znak ali pa rdečo luč?
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Danes tudi dinamiki niso mogli nič ko je vse stalo na obvoznici.

Ravno v dežju, ko je slaba vidiljvost in daljša zavorna pot so še bolj dinamični, menjajo pasove za 1cm profita, se vrivajo, menjajo pasove na rondoju tomačevo itd itd..
Super so pa tisti, ki prižgejo zadnjo meglenko, skoraj tako kot kombi ki sem ga srečal, ki mu od štirih luči tri niso delale (zadaj tema, spredaj ena)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.945
9.126
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Hmmm...kako temo si ti odprl...

(Če jo najdeš čez deset let si pridi prebrat kaj si napisal...pa komentarje nekaterih na tvoje pisanje...pa boš presojal kdo je imel komentarje bolj na mestu).

Ja, pred petimi leti sem jo odprl. Se ni pa nič spremenilo. Še več, pacientov je na cesti vsak dan več...
smirk-1.gif

In na tvojo žalost si ti eden izmed teh pacientov in to je dejstvo.

Dejstvo je, da slabo bereš.

Prebral sem, da si nekomu namerno zapeljal na prehitevalni pas. Sem mogoče narobe prebral?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kot sem rekel, slabo, povšrno bereš. Moja vožnja je bila po predpisih, še več, bil sem uvideven in sem dovolil mirno in varen vklop na AC vozilu, ki je vozilo po pospeševalnem pasu. Zdej, način mogoče res ni bil fajn za projektila, ki se je priletel za mano, po drugi strani pa če voziš 130kmh+ moraš tudi imeti v glavi tak scenarij, torej zaviranje iz nedovoljene na dovoljeno hitrost.

btw: to je bilo 5 let nazaj, ko je bilo viška denarja in ni bilo familije....Danes je situacija malo drugačna
smile-1.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.699
62
48
Pod črto: vidu si "divjaka" in si šel vseeno namerno nagajat,. Njegovi refleksi in zaviranje so ti rešili življenje, njemu pa cel kup sitnosti. Lahko si srečen. Ker če bi se ti tkole poknu v rit, bi on obstal na prehitevalnem z razbitim avtom, mogoče bi v najslabšem primeru podrsal ograjo, tebi bi pa odneslo zadnji konec in z malo smole bi avto pristal na strehi v jarku ali pa na drugi strani ac.

Samo toliko v razmislek preden igrate šerife na AC. Bolj varno je enmu vozit 10cm za ritjo, kot obratno. Še preveč hitro se zgodi scenarij iz youtube posnetkov kjer ameriški policisti ustavljajo ubežnike tako da se jim zaletavajo v zadnji del vozila. Ampak uni se ponavad mal matrajo in jim ne rata vedno, takrat ko nočeš pa ponavadi še prehitro uspe.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Samo toliko v razmislek preden igrate šerife na AC. Bolj varno je enmu vozit 10cm za ritjo, kot obratno. Še preveč hitro se zgodi scenarij iz youtube posnetkov kjer ameriški policisti ustavljajo ubežnike tako da se jim zaletavajo v zadnji del vozila. Ampak uni se ponavad mal matrajo in jim ne rata vedno, takrat ko nočeš pa ponavadi še prehitro uspe.
zmaga.gif

Samo to dopovedat enemu Slovenčku, ki igra od boga poslanega policaja, je rahlo težko.
Ok, če smo čisto pošteni ameriški policisti zapnejo pri strani zadka in ga ''porinejo'' v stran, ampak kot si napisal. Ko tega nočeš, se vse prehitro zgodi, čeprav je tudi res, da sedaj ESP reši marsikakšno takšno situacijo.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Samo toliko v razmislek preden igrate šerife na AC. Bolj varno je enmu vozit 10cm za ritjo, kot obratno. Še preveč hitro se zgodi scenarij iz youtube posnetkov kjer ameriški policisti ustavljajo ubežnike tako da se jim zaletavajo v zadnji del vozila. Ampak uni se ponavad mal matrajo in jim ne rata vedno, takrat ko nočeš pa ponavadi še prehitro uspe.
zmaga.gif

Samo to dopovedat enemu Slovenčku, ki igra od boga poslanega policaja, je rahlo težko.
Ok, če smo čisto pošteni ameriški policisti zapnejo pri strani zadka in ga ''porinejo'' v stran, ampak kot si napisal. Ko tega nočeš, se vse prehitro zgodi, čeprav je tudi res, da sedaj ESP reši marsikakšno takšno situacijo.

Obema
zmaga.gif


Ja tale ego je huda stvar. Pa bi jo lahko čisto lepo rešila. Ampak slovenc ne ve kaj je to sodelovanje v prometu. Sem se veliko prefural po AC 3leta, pa sem se vozil med 100 in 110. Pa niti eden mi ni blendal, ker mi dol visi kako drugi vozjo, pa vem zakaj so vzratna ogledala in včasih sem tudi pritisnil na gas, ker se mi zdi brezveze enega onegavit v glavo, ko prehitevaš 3 kamione. Jaz osebno mam raje prehitre, kot prepočasne. S hitrejšim mam manj problemov, ker mu takoj nakažem kje lahko prehiti in takoj rešiva problem. Pri prehitevanju pa doživljam, da mi dajo še gas. Brezveze res.....
uf-1.gif


Najprej se cjazi 60, ko ga hočem prehiteti mi je dal pa gas, da mi ni uspelo. Pa si ne upam dat posnetka gor, ker bi se najbrž prepoznal. Potem bi pa bil tisti, kateri se dela šerifa nedolžen, kot je pri slovencih v navadi.
crazy1.gif


Simon še 1x si preberi post od Ircarja, ker je res lepo napisano. In na koncu bi tako ti, kot kamikaza zadaj dobila kazen. (Apollo drži?)
Ne splača se v glavnem
wink-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.945
9.126
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Kot sem rekel, slabo, povšrno bereš. Moja vožnja je bila po predpisih, še več, bil sem uvideven in sem dovolil mirno in varen vklop na AC vozilu, ki je vozilo po pospeševalnem pasu. Zdej, način mogoče res ni bil fajn za projektila, ki se je priletel za mano, po drugi strani pa če voziš 130kmh+ moraš tudi imeti v glavi tak scenarij, torej zaviranje iz nedovoljene na dovoljeno hitrost.

btw: to je bilo 5 let nazaj, ko je bilo viška denarja in ni bilo familije....Danes je situacija malo drugačna
smile-1.gif

Kakorkoli obrneš sem očitno prebral prav, sam ti si pač tupoglav, Dovoljeno, nedovoljeno nima veze, ti si zavestno zapeljal pred nekoga na prehitevalni pas. Kaj je počel un nima nobene povezave. To je podobno, kot bi zavestno stopil pred avto ko vidiš, da en žge skozi rdečo luč, zakonsko je to dovoljeno, un je v prekršku, sam ti si pač na koncu pašteta.
In moje mnenje ni spremenjeno, si pacient, podobno kot tisti, ki jih skušaš pošolat.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.346
1.212
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ma ne razumeš, on je bil prijazen in uvideven, da je nekomu omogočil vključitev na vozni pas.... Če pa je zahebal voznika na prehitevalnem pasu in skoraj povzročil trčenje, pa who cares....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.821
14.618
113
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Samo toliko v razmislek preden igrate šerife na AC. Bolj varno je enmu vozit 10cm za ritjo, kot obratno. Še preveč hitro se zgodi scenarij iz youtube posnetkov kjer ameriški policisti ustavljajo ubežnike tako da se jim zaletavajo v zadnji del vozila. Ampak uni se ponavad mal matrajo in jim ne rata vedno, takrat ko nočeš pa ponavadi še prehitro uspe.
zmaga.gif

Samo to dopovedat enemu Slovenčku, ki igra od boga poslanega policaja, je rahlo težko.
Ok, če smo čisto pošteni ameriški policisti zapnejo pri strani zadka in ga ''porinejo'' v stran, ampak kot si napisal. Ko tega nočeš, se vse prehitro zgodi, čeprav je tudi res, da sedaj ESP reši marsikakšno takšno situacijo.

Obema
zmaga.gif


Ja tale ego je huda stvar. Pa bi jo lahko čisto lepo rešila. Ampak slovenc ne ve kaj je to sodelovanje v prometu. Sem se veliko prefural po AC 3leta, pa sem se vozil med 100 in 110. Pa niti eden mi ni blendal, ker mi dol visi kako drugi vozjo, pa vem zakaj so vzratna ogledala in včasih sem tudi pritisnil na gas, ker se mi zdi brezveze enega onegavit v glavo, ko prehitevaš 3 kamione. Jaz osebno mam raje prehitre, kot prepočasne. S hitrejšim mam manj problemov, ker mu takoj nakažem kje lahko prehiti in takoj rešiva problem. Pri prehitevanju pa doživljam, da mi dajo še gas. Brezveze res.....
uf-1.gif


Najprej se cjazi 60, ko ga hočem prehiteti mi je dal pa gas, da mi ni uspelo. Pa si ne upam dat posnetka gor, ker bi se najbrž prepoznal. Potem bi pa bil tisti, kateri se dela šerifa nedolžen, kot je pri slovencih v navadi.
crazy1.gif


Simon še 1x si preberi post od Ircarja, ker je res lepo napisano. In na koncu bi tako ti, kot kamikaza zadaj dobila kazen. (Apollo drži?)
Ne splača se v glavnem
wink-1.gif

Vsem trem
zmaga.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Pod črto: vidu si "divjaka" in si šel vseeno namerno nagajat,. Njegovi refleksi in zaviranje so ti rešili življenje, njemu pa cel kup sitnosti. Lahko si srečen. Ker če bi se ti tkole poknu v rit, bi on obstal na prehitevalnem z razbitim avtom, mogoče bi v najslabšem primeru podrsal ograjo, tebi bi pa odneslo zadnji konec in z malo smole bi avto pristal na strehi v jarku ali pa na drugi strani ac.

Samo toliko v razmislek preden igrate šerife na AC. Bolj varno je enmu vozit 10cm za ritjo, kot obratno. Še preveč hitro se zgodi scenarij iz youtube posnetkov kjer ameriški policisti ustavljajo ubežnike tako da se jim zaletavajo v zadnji del vozila. Ampak uni se ponavad mal matrajo in jim ne rata vedno, takrat ko nočeš pa ponavadi še prehitro uspe.

Khmm... to se izide samo pri vozilih na zadnji pogon, FWDja ne boš tako zlahka zavrtel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.658
6.054
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A je možno dinamično vozit v okviru zakonskih omejitev?
Kar nekaj lokalnih regionalnih cest izven naselja ima omejitev 90. Če želiš iti 90 tudi po ovinkih, verjemi da ne boš imel veliko sopotnic. Večina voznikov vozi okoli 60-70po takih ovinkih. Če bi bili pregledni, če ti vozniki ne bi sekali ovinkov, potem bi jih mirno prehitel v ovinku.
V temi golf 7 al kaj že, se celo omenjajo odseki, kjer so ovinki prevozni v prvi prestavi. Misliš da je hitrost omejena na 20kmh?. Vse kar je več mislim da bi moralo iti z drugo prestavo tudi pri 1.2 tsi.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Khmm... to se izide samo pri vozilih na zadnji pogon, FWDja ne boš tako zlahka zavrtel.
Stran pogona ima pri tem zelo malo vpliva. Ima pa ogromen vpliv ESP sistem, če ga ima avto vgrajen. Potem ga bo pa skoraj nemogoče (na normalni cesti z normalnim oprijemom) obrnit.