Dost vas mam dinamikov

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Žmigovc je zakon.

V vseh normalnih državah.
Če nekdo zna pritiskat gas, se nekako predvideva da zna tud bremzo najt.

Vsi taki, ki vam to ni jasno, ne spadate na cesto niti med normalne ljudi.

Men dol visi, če nekdo vozi 300 po prehitevalnem pasu. Glih pred njega ne bom zapeljal, ampak zgolj zato ker ma ful kul dobr in hitr avto, prehitevalni pas še ni njegov.

Umikanje na prehitevalni pas, tistim ki se vključujejo, je pa stvar kulture in bontona. To smo pa pri nas leta 45 ukinili in z zakonom prepovedali. Zato se vam niti ne čudim. Niti vas ne obsojam. Je pa zlo težko žvet z vami.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa ne sanja se ji da bi vi mel kak lokal
evil.gif

Kje sem napisal da mam jaz kak lokal?
confused-1.gif


Zanimivo, ker jaz NIMAM sestrične v Mariboru.
hysterical-1.gif



Pardon vsem za OFF. Grema na PM, da vidim na katero si se spravil.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.754
152
63
ksz

dejstvo je, da je Rover_driver zaradi svojega povišanega testosterona v nevarnost spravil 3 vozila. Brez potrebe.
Če bi bil policist, bi ga ustavil in oglobil. Ker pa nisem, bi si mislil, kaki **** in se peljal naprej.

lp
 

IAmLost

Pripravnik
3. sep 2007
87
0
6
tvoje ravnanje bi v primeru nesreče, če torej tisti za tabo ne bi mogel ustaviti in bi te nežno ali ne tako nežno dotaknil od zadaj, bilo 100% tvoja krivda. Tako bi 100% odločilo tudi sodišče (videl kar nekaj tovrstnih primerov na sodišču, vključno s pravnomočnimi sodbami).
Četudi tebi verjetno ni logično, sodna praksa pravi, da bi on, ki je pripeljal od zadaj, peljal naprej (čeprav je vozil več kot 130) nemoteno, če mu ti ne bi izsilil prednosti, zato si ti kriv, ker si mu presekal pot. Vedno mora tisti, ki menja pas, pogledati, ali lahko to varno stori.
Tisti, ki pripelje od zadaj, je lahko kriv le za prekršek, če mu ga dokažejo (npr z izvedencem). V zelo izjemnih primerih bi sodišče odločilo, da je krivda deljena, pa še to največ 25-75%.

Tako da, naslednjič pamet v roke.
ne-ne-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Tule si delno ustrelil mimo: ker zakon predvideva, da imaš pravico predvidevat, da se tisti, ki je na levem pasu in te dohiteva, pelje po omejitvah, tvoja trditev velja samo pri nekih normalnih odstopanjih od njih. Če pa prileti na polno (podobna zgodba je dostikrat pri "izsilil motorista" zadevah), pa sodišče dostikrat presodi (kar poglej si sodno prakso), da tisti, ki je izsilil, pač ni mogel pričakovati in oceniti, da je nekdo za njim pripeljal s toliko preveliko hitrostjo. Naleloma se pri 50 in več % prekoračitvah stvari obrnejo v prid tistega, ki je "izsiljeval". Kar je tudi logično ... Hočeš primer? Če je cesta pregledna toliko, da se da varno vključit pri 50 na uro (recimo 100 m v vsako srtran) in se ti vljkučiš, ko je teh 100 m popolnoma praznih (ne se obešat na cifre, ker so le primer), pa motorist na to omejitev 50 prileti 100, bo 100% kriv sam. Zakaj? Zato, ker si ti naredil vse, kar zakon predvideva. Podobno je tudi na AC.
 
Nazadnje urejeno:

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Se strinjam, policajev je absolutno premalo na vseh cestah. Namesto povečanja kadrov, pa kupujejo nove avtomobile.
KK rulz
bonk.gif
off: Nakupe je "zakuhala" Janševa vlada, saj je razpis za vozila, ki so prišla ta teden bil v mandatu prejšnje vlade. Pa če se spomniš še malo bolj nazaj je vlada JJ kupila tudi Touarege, Octavie RS, motorna kolesa Yamaha, marice Renault Master in še nekaj vozil o katerih ne bi tu na forumu razglabljal.
LP
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:.............. jaz se mu pa, kot vedno umaknem na prehitevalni pas, da ima on prosti uvoza na avtocesto. Preden to naredim, vidim za mano C klaso Merđo, dinamika, ki je vozil krepkoooo nad 130. Jaz pa namenoma na prehitevalnega hahaha je bremzal ko prf,..knjen, potem pa še blendal haha bedak ...........
BEDAK s takim početjem si TI !!! Škoda ker te ni nabil od zadaj in pospravil še enega debila iz naših cest !

In ne tolaži se s tem, da je pri naletu vedno kriv tisti zadaj. V primerih na AC policija kot krivca pokaže v 90% na tistega spredaj. In prav je tako ravno zaradi takih kot si ti !

Bodi vesel, da te ni zapel in se s takim razmišljanjem bolj boj samega sebe kot drugih
rolleyes-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
in s čim se ukvarjaš, da narediš toliko kilometrov? ker preko 800k kilometrov za 26 letnika, ki ni profesionalni šofer, res ni normalno
smile-1.gif
načeloma sem računalničar
smile-1.gif

Drugače pa zadnjega pol leta res delam dosti manj kilometrov, kot pa sem jih še v 2008.

Kilometri so nabrani s prevozi na delovno mesto, k strankam, in pa tudi kar nekajkrat sem peljal folk v Milano, Ženevo itd... kar tudi niso ravno redke poti, glede na moje hobije, ki mi kar znajo vzeti časa.... se kaj hitro nabere 2 tisočaka v 2 dneh...
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.706
71
48
Tipa si izsilu, on je tebi in tvoji ženički rešu življenje, sedaj ga pa še kle blatiš.

Drugače pa je tako. Imamo več vrst isiljevanja,
- blago izsiljevanje pomeni, da morš spustit gas
- grobo izsiljevanje pomeni, da morš bremzat
- naslednja stopnja je pa tako izisljevanje, da ne morš preprečt trka

Ti si kar grobo izsilil voznika za sabo. Najbolj grozno pa je da si to storil ZAVEDNO in NAMENOMA! In to samo zato ker je šel nekdo po tvoje prehitro. Res neobčudovanja vredna gesta.


Namesto da bi lepo vozil po voznem pasu pa naj un ki se vključuje kot polž pospeši ali pa še naprej vozi po odstavnem,.. njegova hitrost je itak primerna samo za tja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Policija bi lahko taka lepa priznanja iz forumov kar uporabila in modela oglobila.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.879
2.177
113
da si računlaničar je jasno saj drugega kot njih v portorožu od ponedeljka ne bo
nahrung002.gif
no ja nekaj malega bo še prodajalcev
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
to ni mžno, ker tudi Æepinke niso ko je izjavila da je vozila 300 proti Kranj
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Drugače pa je tako. Imamo več vrst isiljevanja,
- blago izsiljevanje pomeni, da morš spustit gas
- grobo izsiljevanje pomeni, da morš bremzat
Ne pretiravaj. Dokler ni treba resno bremzat (velja za AC), pa res ni izsiljevanje ... Če moram malo spustiti gas ali malo zavirat je pa to res čisto normalno. Saj potem spet gas pritisneš in je. Je pa res, da se moja toleranca za precej zmanjša, če peljem po omejitvi - kar je pa na AC itak zelo redko, pe redkeje se mi pa v takih primerih dogaja, da bi me kdo "izsilil" (navednice so tu pomembne).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:
Vsem:
hysterical-1.gif
Post je bil napisan namenoma, da vidim vaše reakcije in guess what, ste me malo presenetili, saj sem pričakoval od nekaterih tudi malo bolj "široko" razpravo, tko se pa debata nadaljuje, kot za šankom s parimi piri v riti.
lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Kaj sedaj se boš neumnega delal, da tega ni bilo
smirk-1.gif
in da si se vse skupaj izmislil.