Dost vas mam dinamikov

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ti bi se mogu pisdit na unga, ki se vkljucuje
wink-1.gif
Itak bo pa zmerej prihajal do taksnih in drugacnih situacij.....
Meni je tudi ucer sred Lj ena kokos trobila, ces naj se pomaknem v krizisce, ki je bilo polno....z stranskih so pa vozili, ker sem pustil prostor.....normalno kajne? Ampak tega 99% folka u LJ ne dojame....ker gledajo samo na svojo rit. Ampak zaradi takih se ne bom sekiral.....ker je ona omejena, ne jaz.
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16


To je stvar osebne zrelosti in kulture. Pa zamislite se malo, ceste so nevarne. Vsake toliko časa se kak cestni ekspert zakalkulira in ubije, še huje, ubije druge udeležence v prometu. Seveda, vsak taki pa ve, da se to njemu ne more zgoditi. Totalna lahkomiselnost. Dosti takih ekspertov potem cvili na sodiščih, ko povozijo poešča, ki mu je slučajno nepričakovano skočil na cestišče, on pa ga je žgal 80 skozi naselje.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Pa kaj zdaj ste že vsi policaji,da boste kao na lastno pest delali red na cesti??
rolleyes-1.gif

Kaj imaš ti s tem če se on pelje 160 ali koliko že?
confused-1.gif

Če te že to moti se lahko samo kavsneš v rit in nimaš nobene pravice ga izsiljevat!
grims-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Se strinjam, policajev je absolutno premalo na vseh cestah. Namesto povečanja kadrov, pa kupujejo nove avtomobile.
KK rulz
bonk.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Meni se zdi popolnoma normalno, da se umaknem na prehitevalni pas, ko se folk vključuje iz počasnega (recimo tovornjakarji) ali pa na uvozih na avtocesto. Dam kar precej časa prej smerokaz levo in se počasi umaknem na prehitevalni pas. Če pa mi je za ritjo prilaufal kak dinamik z 200 km/h, pa je na njem, da si uničuje zavore. Jaz si svojih ne bom. Nikoli ne skačem na prehitevalni pas brez smerokaza in sunkovito. Tudi vozim ne po avtocesti 90 km/h. Torej je na dinamikih, da prilagodijo svojo hitrost razmeram na cesti. In časa imajo pri meni na pretek. Torej gre lahko samo za problem v njihovih bolanih glavah, saj imajo povečini svoje avte za podaljšek svojega k..... In če jim stopiš na ... pač ego trpi.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Pa če se jebem me pridem veliko čez sto ma pospeševalnem. Kaj naj sedaj? Neham se vozit po AC.
Meni najljubša tistim ki mi blendajo pri 130+.
Ročna!!!
Sam ne na polno, ker je škoda moje rje
grin1.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
a te bo kej manj če se mu boš umaknil?
bo tvoj ego preveč trpel ko te bo nekdo prehitel?
raje tvegaš nesrečo s tem ko zateguješ ročno na avtocesti (ne pozabi, da bi jo ti veliko slabše odnesel ko bi ti odnesel zadnji konec avtomobila)

ne počnite tega na cesti kar nočete da drugi delajo vam pa bo
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Hočeš povedat, da si ga izsilil in sedaj tukaj iščeš odobravanje za tvoje dejanje?
evil.gif

Tako je, pravno sem ga izsilil, namenoma! Če bi on vozil 130, ga pa ne bi.

In zdaj misliš, da si storil pravilno, ko "preprečuješ" prekrške s tem, da sam delaš prekrške.
crazy1.gif


Tudi če bi se taki, kot si ti, odstranli s cest, bi bilo precej manj blendanja in vroče krvi. Pusti človeka, da gre mimo, če je možno. Druga stvar je, če ti prehitevaš kolono tovornjakov ali kaj podobnega.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Moje mnenje o dinamikih je enotno. Prejšnji Rover je bil pa drugi avto, avto za dušo( in ne za divjanje po cestah).
V mojem primeru,, je imel mercedes dovolj metrov, da se je varno ustavil....mogoče sem res napisal tako, da sem mu dejansko pot prekrižal.
Poanta je v tem, da zaradi takih dinamikov, ne teče promet "dinamično" , torej tekoče in brez spreminjanja potovalne hitrosti. Tudi tempomat na naših AC je skoraj neuporaben. Od tu moja teza po bolj tekoči vožnji po AC.

ne vem, zakaj potem meni uspe s tempomatom na 150 priti od Ljubljane do Kopra. pa nikogar ne ogrožam, nikoli ne blendam, razen, če mi tovornjakar oz. nekdo s prehitevalnega BREZ SMEROKAZA zapelje tik pred mene.

vse se da če se hoče - jaz sem veliko na cesti in zato, ker se vozim 150 namesto 130, prišparam kar precej časa (delamo fure cca. 500 - 800 km dolge in se pozna).

po drugi strani pa cenim, da si tako omogočil nekomu varno vključevanje na AC, ker to je vrlina, ki našim voznikom ni niti malo poznana. kolikokrat se bi lahko voznik umaknil na prehitevalni pas, pa se to zgodi samo v 10%. kaj jih pa košta se umaknit.

priznam, sem malce dinamičen in si dostikrat rečem, qurc pa omejitev, ampak spremljam promet okoli sebe in ga tudi upoštevam.

v tvojem primeru - enostavno bi počakal da se spokaš na vozni pas in vsi bi bili veseli in srečni.

še ena stvar ki jo opažam - za razcepom Zadobrova, v smeri Štajerske, je polna črta, črtkana na stani voznega pasu - kar pomeni, da nekdo na voznem pasu lahko gre na prehitevalnega, tisti ki je na prehitevalnem, pa pač ne - kolikokrat se umaknem vključujočim se v promet, pa počakam, da se polna črta zaključi - in ta čas velikokrat kdo blenda ...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Hočeš povedat, da si ga izsilil in sedaj tukaj iščeš odobravanje za tvoje dejanje?
evil.gif

Tako je, pravno sem ga izsilil, namenoma! Če bi on vozil 130, ga pa ne bi.

Te po enis trani razumem, uporabi pa tudi zdrav razumem da če enmu tako uletiš da vsaj potegni malo. Da imaš vsaj mal več kot 130. BTW ko imaš 140 po števcu dvomim da je to sploh realnih 130..

Ti bo enkrat en takole v rit prletu, ko mu ne bo ratalo zbremzat, te bo obrnilo po AC in da te ne bodo na koncu vn rezal iz avta.

Dej pomisli, je smisel to počet pr taki hitrosti??? +si mel lev žigovc ko si bil takole na levem pasu???

Res je pri nas je obupna cestah , kar pa pomeni da treba precej bolj pazit na vse ostale in precej več stvari predvidevat, ker lahko zelo hitr rata pizdr.

In s tem ko namerno delaš take pizdr samo seb ego dviguješ. P. kaj si tolk obremenjen če je kdo hitrejši, pač počaka oz se umakneš, seveda ko imaš možnost
bonk.gif


Moj namen je samo da pazi na svojo glavo, sam pomisl kaj bi blo če bi te mečka nasadila pr 130 na AC
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Moje mnenje o dinamikih je enotno. Prejšnji Rover je bil pa drugi avto, avto za dušo( in ne za divjanje po cestah).
V mojem primeru,, je imel mercedes dovolj metrov, da se je varno ustavil....mogoče sem res napisal tako, da sem mu dejansko pot prekrižal.
Poanta je v tem, da zaradi takih dinamikov, ne teče promet "dinamično" , torej tekoče in brez spreminjanja potovalne hitrosti. Tudi tempomat na naših AC je skoraj neuporaben. Od tu moja teza po bolj tekoči vožnji po AC.

Sorry, ampak to pa ni res. Sam se veliko vozim po AC in tempomet okoli 160 je zelo (in veliko) uporabna zadeva.

Sicer ne podpiram takega skakanja na levi pas, ampak: če se nekdo vključuje na AC, se mu kulturno umaknem na levi pas in naredim prostor. Če sem na levem pasu, pa dohitevam takega, kot si bil ti (mislim v takem položaju, ne tak tip človeka), zmanjšam, da mu dam prostor, da se umakne na levi pas in desnega sprosti za tiste, ki se vključujejo. Ti je edino kulturno in pravilno.

Saj je preprosto: ne obsojam hitre vožnje na AC (dokler koga ne ogroža) in jo prakticiram sam, ampak: največjo odgovornost nosi najhitrejši in on je tisti, ki se moral prilagajat. Če imaš dosti konjev, da se voziš 160, jih imaš tudi dosti, da zmanjšaš na 130, da se spredaj lahko ljudje porazvrstijo, in potem pospešiš nazaj na 160 (ali 180 ali 200). Če tega iz kateregakoli razloga nisi sposoben, se pač ne vozi tako hitro (spet: ne leta nate osebno, ampak na vse voznike).
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Imam že kar nekaj 10kkilometrov vožnje po avtocesti za sabo, od tega tudi veliko vožnje po tujini, samo po evropi.
Sm lahk tvoj prjatel?
In kaj si dosegu s tem da si šel na prehitevalni pas, ker je un vozu več kot 130? Lahko bi ogrožal sebe, svojo punco oziroma ženo in ostale. Kaj če bi bil v unem avtu, voznik ki ima reflekse ko crknjen konj, mogoče bolan, pijan, slaboviden, karkoli. ( na naših cestah se vsega najde). Lahko se bi drugače končalo. Glavno da si mu dokazal svoje a?
Pa kaj tebe briga kolk vozi un. Si policaj morda?
 
Nazadnje urejeno:

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ne vem, zakaj potem meni uspe s tempomatom na 150 priti od Ljubljane do Kopra. pa nikogar ne ogrožam,

Tudi sam ne vem kako šele men uspe, ko se vozim do 110, da mi nobeden ne blenda ko prehitevam kamione in avtobuse
confused-1.gif
S tem da mi ni težko včasih tudi pritisniti na gas, da sem hitreje mimo. Samo kaj čmo ne, je dokazal svoje. Jaz osebno nebi tega delal že zaradi sebe, ker se imam preveč rad.

Ni lepo tole napisat ma upam, da bo 1x eden njemu tako skočil na prehitevalnega, njegovi ženi bo pa že voda odtekla in en prstek bo zunaj.
wink-1.gif


Dobri posti nad mano in vsa poanta te norišnice na cesti je, ker klapa sanja za volanom. Vsa umetnost tekočega prometa brez živčnosti, trobljenja in mahanja je SODELOVANJE v prometu. Za vse ostalo bodo poskrbeli pa varuhi pravice. Ja? Sedaj kako dobro bojo pa to opravili pa jebat ga. Tukaj ne moremo nič narest. Je kakor je, več ali manj slabo.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
35
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ja in? Mentalno zrelost si dokazal s tvojo izjavo in "smeškoti".

Ti si pa svojo dokazal s tem dejanjem, potem se greš pa še hvalit tle na forumu, res odraslo od tebe, špilanje avtocestnega šerifa
smirk-1.gif
verjetno imam vsaj 5x manj kilometrine kot ti, ampak jaz se na AC preusmerim na drug pas le v primeru, da je frej in da ne prihaja nekdo od zadaj s precej večjo hitrostjo od moje. Ne vem, v čem je problem, da spustiš gas ali pa še malo pobremzaš, da avto, ki se vključuje s pospeševalnega pasa, spustiš noter. Enim vam ego očitno zelo trpi, enim nam pa ne, jebiga.

Pa da ne boš mislil, da zagovarjam tistega tipa v Mercedesu, ki je vozil nad omejitvijo. Ziher si tudi ti svoj pleh pritisnil že mnogokrat čez 130, pa verjetno ne bi bil vesel, če bi ti ZANALAŠČ pred nos skočil kakšen [censored], da bi moral ti na polno pribremzat in mogoče tvegat še kakšno nesrečo. Potem pa še gestikuliranje s pestmi... še en razlog, da balkanska mentaliteta še dolgo ne bo zapustila naše deželice.

Aja, potem pa še debata spet zavije v smer podaljškov kurca, nimaš kej, alter je alter.
crazy1.gif
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Ko boš imel par 100k km za sabo boš ugotovil, da je življenje (tvoje in tvojih sopotnikov) več vredno kot 5 sekund visokega ega in polnega kur.ca. In ti tudi v sanjah ne bo prišlo na misel, da bi izvajal karkoli takega.
Da pa ne boš čakal toliko časa poglej po youtube-u kdo jo običajno na.jebe v trku od zadaj pri takih hitrostih. Zadnji avto se pač ustavi s sesutim sprednjim koncem, prednji avto pa (razen, če ima svinjsko srečo) običajno naredi par lepih obratov in odleti s ceste dol. Pa razmisli kaj to pomeni npr. pri 130 km/h.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik kihko pravi:
Ko boš imel par 100k km za sabo boš ugotovil, da je življenje (tvoje in tvojih sopotnikov) več vredno kot 5 sekund visokega ega in polnega kur.ca. In ti tudi v sanjah ne bo prišlo na misel, da bi izvajal karkoli takega.
Da pa ne boš čakal toliko časa poglej po youtube-u kdo jo običajno na.jebe v trku od zadaj pri takih hitrostih. Zadnji avto se pač ustavi s sesutim sprednjim koncem, prednji avto pa (razen, če ima svinjsko srečo) običajno naredi par lepih obratov in odleti s ceste dol. Pa razmisli kaj to pomeni npr. pri 130 km/h.
Jaz sem mu isto napisal, a ti si bolj slikovito...
smile-1.gif