Dost vas mam dinamikov

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Meni se zdi popolnoma normalno, da se umaknem na prehitevalni pas,

Jest se hocem pa tega odvadit, zaradi nekega idiota ki se na obvoznico vklucuje z 60km/h se bom jest umaknil in vame bo priletel motorist ali podoben bedak in jhest ga bom imel na vesti.

Na obvoznico se da vkljuciti z 80km/h + brez da bi avto moral pohodit do konca.

Jest se vklopim na obvoznico brez da semi mora kdo umikat, v sekundi takoj vidis al bos moral se malo pritisniti ali pa malo popustiti da se normalno vklopis v promet.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Zato ker opazuješ promet, eni ga pač ne oz ne j. 5% pa uletavajo
bonk.gif
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Men kalkulator pove, da je to povprečje čez dvesto kilometrov na dan. Vsak dan, od tvojga 18. leta dalje.
Zdej, če nisi glih taksist... pol je neki narobe s tabo.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Po moji logiki si sam naredil napako, ker je prehitevalni pas pas za prehitevanje in ne za vožnjo po njem in tudi ne za umikanje (gledano generalno), torej si oviral tistega, ki te je mislil prehiteti, čeprav je bil morda zaradi prevelike hitrosti v prekršku. Tisti zadaj pa bi moral predvideti nastalo situacijo in že zaradi tega zavirati, zato je po mojem mnenju krivda tukaj deljena. Pospeševalnega pasu pa tudi ni kar naenkrat konec in se ponavadi nadaljuje v odstavni pas, tako da tudi vključujoči avto ni bil v neki kritični situaciji, da bi se moral na hitro in nujno vključiti. Je pa smotana situacija, enakovredno alternativna po karakterju in se je težko odločiti, kako odreagirati.
smile-1.gif


Glede blendanja pa gredo meni bolj na organ tisti dinamiki, ki mi pri 160 na prehitevalnem blendajo, naj se jim umaknem.
bonk.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
@Simon_Vi : [censored], [censored], pa še enkrat [censored] ! Ja prav maš .. na tebe leti to ..
13.gif


Dokazal si ,da nimaš niti 3 % zdrave pameti, da se obnašaš veliko bolj kretensko kot človek, ki bi ti odzadaj pripeljal 300 , ..

Odkod ti pravica, da si jemlješ zakon v svoje roke in govoriš kaj kdo lahko in kaj ne ... To koliko se kdo pelje po avtocesti je njegova stvar in nikakor TVOJA ! Pa niti slučajno mi ne o ogrožanju drugih udeležencev v prometu, ker si ostale udeležence v tem tvojem " manevru" ti veliko bolj ogrožal, kot pa nekdo, ki se po prehitevalnem pacu pripelje 160 ! Matr zato pa ni čudno da se dogaja to kar se .. sama fovšija ljudi na cestah .. če jaz neupam, nemorem, nisem sposoben peljati več kot 130 , tudi drugi nebodo ... to me spominja na dedke, ki krilijo z pestmi, ko jih po desni prehitiš potem, ko se 5 km voziš za njim na prehitevalnem pasu, pa je vozni čisto prazen, ampak umakne se pa ne .. takšnim se je samo za zasmejat in odpeljat naprej ... Saj enkrat jih bo že izučilo, ko bodo naleteli na enga, ki se pa nebo ustavu ... komaj čakam, da te en nagazi, pa te spravi iz naših cest! Kaj šele na magistralah počneš ? Sploh si pa sam napravil prekršek, zaradi katerega bi lahko bil za nesrečo dejansko 100% ti kriv. Brez potrebe si zamenjal pas, saj nisi nikogar prehiteval, niti nisi pogledal če lahko varno prehitiš ( če bi že koga prehiteval ) . Nevem kje so te naučili, da se je potrebno pred uvozom postaviti na prehitevalni pas .. LOL
aplauz.gif


BTW: tudi sam se VEDNO umaknem na prehitevalni pas .. vendar le pod pogojem, da je to VARNO za mene in ostale in da s tem nikogar ne oviram
wink-1.gif


lol ... ostanite v cvetju in na cesti .. pa predvsem po pameti
wink-1.gif


Lp Miha
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Meni se zdi popolnoma normalno, da se umaknem na prehitevalni pas,

Jest se hocem pa tega odvadit, zaradi nekega idiota ki se na obvoznico vklucuje z 60km/h se bom jest umaknil in vame bo priletel motorist ali podoben bedak in jhest ga bom imel na vesti.

Na obvoznico se da vkljuciti z 80km/h + brez da bi avto moral pohodit do konca.

Jest se vklopim na obvoznico brez da semi mora kdo umikat, v sekundi takoj vidis al bos moral se malo pritisniti ali pa malo popustiti da se normalno vklopis v promet.
Dostikrat se je treba umaknit (če se da) tudi, ko so hitrosti praktično izenačane (recimo tam, ko dve AC prideta skupaj). Je pač malo gneče. In je to edino prav. Najmanj pomemben je tisti najhitrejši, na levem pasu. On naj se prilagaja. Malo poglej, kako to zunaj laufa.
Tako, ki se ne umikajo, so enaki bedaki kot tisti, ki se po 2-pasovnici v mestu peljejo po denem pasu, vidijo nekoga, da čaka, da se bo vključil iz stranske ulice, pa se ne umaknejo na levi pas. Kultura na aboslutnem podnu ...
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Fonzl pravi:
Men kalkulator pove, da je to povprečje čez dvesto kilometrov na dan. Vsak dan, od tvojga 18. leta dalje.
Zdej, če nisi glih taksist... pol je neki narobe s tabo.
Presojati človeka po tem, da ni taksist, pa je vseeno dosti na cesti.. no ja... no comment...
samo če gledam ta mesec... 7000km je že, še 1600 jih bom imel. Najmanj.

Murska Sobota - Portorož - Murska Sobota - Novi sad - Murska Sobota. 1600km.

Torej?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ce bi bli usi dinamiki, bi blo veliko manj nesrec, grem stavit, da je dinamik veliko bolj osredotocen na voznjo, kot nekdo, ki sanja za volanom.....in ponavad lih sanjac kej skuha, poje pa dinamik.....
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.652
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Meni se zdi popolnoma normalno, da se umaknem na prehitevalni pas,

Jest se hocem pa tega odvadit, zaradi nekega idiota ki se na obvoznico vklucuje z 60km/h se bom jest umaknil in vame bo priletel motorist ali podoben bedak in jhest ga bom imel na vesti.

Na obvoznico se da vkljuciti z 80km/h + brez da bi avto moral pohodit do konca.

Jest se vklopim na obvoznico brez da semi mora kdo umikat, v sekundi takoj vidis al bos moral se malo pritisniti ali pa malo popustiti da se normalno vklopis v promet.

in najhuje je, ko se za takšnim sanjačem sam vključuješ na AC - iskreno, ponavadi se počutim kot sedeča račka, ki čaka, da jo lovec pokne ...
crazy1.gif
če sem pa na voznem pasu, se pa vseeno umaknem, naj se vključi, pa upam, da ga kdo ne sname ...
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ce bi bli usi dinamiki, bi blo veliko manj nesrec, grem stavit, da je dinamik veliko bolj osredotocen na voznjo, kot nekdo, ki sanja za volanom.....in ponavad lih sanjac kej skuha, poje pa dinamik.....

Bla, bla, bla. Manj bi bilo nesreč kot končni rezultat, ker bi se vsi prej dinamično pobili.

Ogo
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:


Na obvoznico se da vkljuciti z 80km/h + brez da bi avto moral pohodit do konca.

Jest se vklopim na obvoznico brez da semi mora kdo umikat, v sekundi takoj vidis al bos moral se malo pritisniti ali pa malo popustiti da se normalno vklopis v promet.

zmaga.gif


No vidite alter, čist simpl je
wink-1.gif
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
in s čim se ukvarjaš, da narediš toliko kilometrov? ker preko 800k kilometrov za 26 letnika, ki ni profesionalni šofer, res ni normalno
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Res je da dosti ljudi ne ve, čemu služi pospeševalni pas, ampak načrtno ovirati ljudi po AC je pa bedarija brez primere.
Ko imaš pod pasom nekaj 100k kilometrov, vidiš že par prometnih nesreč in se zaveš kakšne so lahko posledice.
Na TV bi moral namesto butastih scen s odpuščujočimi policistkami dati par posnetkov pravih nesreč, pa bi folk videl kaj se lahko zgodi. Tako si pa nekdo kupi ena italijanska jajca in se gre delat brezjajčnega vigilantija po sistemu 'sicer bom mrtev, ampak bo un prasec kriv'.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Problem je zna biti v tem, da imajo nekateri alterjevci povprečno na AC 180 in več ( saj imajo dobre avte ranga A6, BMW5(67), MErc, E S.....in ti naju znajo pošteno popljuvat

Nerabis met takega avta da gres 180, to danes zmore vsak povprečen klio.
In prav je da pljuvamo, hitrost mi kvečemu lahko omeji provida za mano, kar tudi pošteno plačam, ne
pa nek kekec ki svojo debeloritko pelje "gemitlih" 130 in misli kako je hud, ker je nekoga zasabo zeznil.

Kak pri hudiču pa ti lahko veš, da on nima na zadnjem sedežu žene ki mu pravkar rojeva in se jima mudi v bolnico?
Res da je takih primerov malo, ampak kaj boš pa naredil ko boš v časniku bral, da je ženska rodila v avtu, ker
z možem nista pravočasno prišla v bolnico in je sedaj otrok v življenski nevarnosti zaradi xy stvari.
In tudi če se zdaj najde pametnjakovič da se nosečnica v 9tem mesecu nima kaj okoli vozit, kaj pa če rojeva en mesec predčasno.
Al pa pustimo nosečnost, kaj če ma zadaj sina ki je zelo hud asmatik in je nekje zgubil pumpico, zdaj se pa duši in
hitita v bolnico/domov/pač nekam kjer majo pumpico.

Ne bodite tak hudi in oh in sploh kak zezate prekrškarje, to naj delajo plavci, ne pa vi kekeci.

In ker pošteno plačam kazen, jo hočem tudi popolnoma izkoristit, ne pa da mi nek kekec skače na tretji pas, kot
da priključevalni pas nima cel čas odstavnega pasu, če bi že tako hudo zagustlo in se nebi mogo vklučit.

Res ste eni hinavci in jezni na cel svet. Pustite folk naj se vozi 160, kazen je tako nizka, očitno te že ni tako hud prekršek,
če se za pas plača več kot za to minimalno prekoračenje.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
in s čim se ukvarjaš, da narediš toliko kilometrov? ker preko 800k kilometrov za 26 letnika, ki ni profesionalni šofer, res ni normalno
smile-1.gif

V službo 50km v eno smer, je 2200 mesečno, 26k letno, X 6 let = 158400 + 100k za privatne narave je komaj 258K;
pomoje se je zatipkal in je mislil 180k km.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
.
Kak pri hudiču pa ti lahko veš, da on nima na zadnjem sedežu žene ki mu pravkar rojeva in se jima mudi v bolnico?
Res da je takih primerov malo, ampak kaj boš pa naredil ko boš v časniku bral, da je ženska rodila v avtu, ker
z možem nista pravočasno prišla v bolnico in je sedaj otrok v življenski nevarnosti zaradi xy stvari.
In tudi če se zdaj najde pametnjakovič da se nosečnica v 9tem mesecu nima kaj okoli vozit, kaj pa če rojeva en mesec predčasno.
Al pa pustimo nosečnost, kaj če ma zadaj sina ki je zelo hud asmatik in je nekje zgubil pumpico, zdaj se pa duši in
hitita v bolnico/domov/pač nekam kjer majo pumpico.

Ajoj taki k si zmisljo taka opravičila so še večji bolniki k Simon_Vi.......kaj pa če mene lih scat takrat pa se mi mudi na prvo počivališče....ker za svoj avto z usnjenimi zici sm se zapufu do zadnga centa in ni šans da se uščijem v hlače v avtu....mislm bolani izgovori
bonk.gif


mX lep pozdrav iz totega Maribora.
pozdrav.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Pospeševalnega pasu pa tudi ni kar naenkrat konec in se ponavadi nadaljuje v odstavni pas, tako da tudi vključujoči avto ni bil v neki kritični situaciji, da bi se moral na hitro in nujno vključiti. Je pa smotana situacija, enakovredno alternativna po karakterju in se je težko odločiti, kako odreagirati.
smile-1.gif

Ja na zalost 90% folka misl da je tista bela črta nakonc pospeševalnega pasu zid.....in se na silo urinejo na vozni pas pa tud če morjo zato šlepar iz ceste zrint
bonk.gif


Enako mam za velik procent voznikov občutek da cviknejo če hočš ti preko te bele črte podalšat pospeševanje.....prec panika pa bremzanje....k da maš tm zid uspred
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
mene pa nič ne moti če drugi vozijo 180 mimo mene.....pač pazim na tiste zadaj......in ko se vključujem na vozni pas imam hitrost preko 100 in nimam nobenih težav....tudi nobenega umikanja ne rabim....so me učili na avtošoli da je moj problem kako se bom vklučil in če se mi kdo umake je to samo zaradi njegove dobre volje.

In še nikoli nisem imel potrebe po trobljenju in žmiganju z lučmi.....če jaz kršim predpise potem ne silim ostalih da jih tudi oni kršijo.....vsak gre svojo pot....ne oviram drugih in tudi pričakujem to od ostalih.


pa mimogrede....če bi te tisti mercedes nabil v rit bi bil ti kriv pa še s ceste bi te zabrisalo ven ali pa v tistega ubogega voznika ki se je hotel varno vklučit v promet....pa pazi na kamere ker vse vidijo na AC.