Dobra pizza na dom - Ljubljana

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Men je ok, je pa dosti odvisno tudi od dostavljalca. Je pa super ker lahko potek naročil spremljaš prek aplikaciji. tudi kako dostavlja v relanem času.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Men je ok, je pa dosti odvisno tudi od dostavljalca. Je pa super ker lahko potek naročil spremljaš prek aplikaciji. tudi kako dostavlja v relanem času.

Zanimivo. Vidima da imata oba dostavo nekje 2€ tam okoli. Edino kar mi je pa zoprno ko sem par restavracij sprobal, se pravi te ki imajo prek ehrana npr. imajo pice skoraj vsi tam okoli 8-9€ (tisti s svojo dostavo pa sem že prej rekel omenil da 11-12€). Ampak minimalno naročilo je pa 10€ skoraj pri vseh, in teh 2€ za dostavo ehrana ne šteje zraven, se pravi končni znesek je 11€ ampak sistem pravi premalo si naročil. Tako da malo nateg, če naročim pico nočem še enih dragih dodatkov zraven.

A ima Wolt kaj boljš to narejen?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Probaj še Pr'Buric picerijo, če ti dostavljajo v tvoj konec če so bile orle v igri (ne vem kero stran golovca rabiš), meni nazadnje ni bila slaba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ne, samo minimalno naročilo mislim da je na Woltu 8€.

Hm to je dejansko bolj smiselno, ker lahko potem samo eno pico normalno naročiš. ehrana ti sicer pusti naročiti tudi za manj kot 10€, ampak ti v košarici potem zaračuna dodatek, kolikor manjka do 10€. Kako plačaš tem ehrana/Wolt, gotovina? Ali je pričakovana tudi napitnina?
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Hm to je dejansko bolj smiselno, ker lahko potem samo eno pico normalno naročiš. ehrana ti sicer pusti naročiti tudi za manj kot 10€, ampak ti v košarici potem zaračuna dodatek, kolikor manjka do 10€. Kako plačaš tem ehrana/Wolt, gotovina? Ali je pričakovana tudi napitnina?
sorry, ampak imaš pa probleme z naročanjem pice.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Hm to je dejansko bolj smiselno, ker lahko potem samo eno pico normalno naročiš. ehrana ti sicer pusti naročiti tudi za manj kot 10€, ampak ti v košarici potem zaračuna dodatek, kolikor manjka do 10€. Kako plačaš tem ehrana/Wolt, gotovina? Ali je pričakovana tudi napitnina?
Pri woltu placas v aplikaciji ki je vezana na kartico, pri ehrani je pa vec opcij, ker vcasih dostavi direktno dostavljalec picerije
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Res redko naročam, pa sem še zmer kadar naročim čist zadovoljen s picopeko dostavo. Velike pa men dobre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Še en članek ko je glih aktualen
Ta članek je tud treba mal z rezervo jemat. Recimo ta teden je Pad Thai v akciji -20% na Woltu, zato se ga več naroča. Septembra, ko so bile 6 dni zapored popularne veganske jedi je bilo pa zato, ker so imeli takrat -20% akcijo na veganske jedi. Folk pač največ naroča, kar je v akciji.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Ali pa naročiš direktno pri piceriji. eHrana in Wolt imata dokaj visoke provizije in to se odraža na višjih cenah v aplikaciji ker podjetje to provizijo prevali na kupca.
Očitno ne prevzemaš hrane v picerijah oz. ne naročaš hrane. Teorija iz člankov je brezveze (ali pa tvoje osebno poznavanje krčmarja).
- Osnovne cene pri ehrani oz. woltu so praviloma povsem enake kot če prideš osebno iskat - cenik je isti... ne glede na to da ehrana oz. wolt pristavita piskrček - torej prevalijo ceno dostave tudi na kupce, ki pridejo hrano iskat sami.
- Samo ponekod dostavo še dodatno posebej plačaš, pogosto je vračunana v osnovno ceno.
- Ponekod dodatno plačaš osebni prevzem, saj računajo embalažo (npr. mala vrečka 0,1 evra, v vsaki piceriji skoraj karton za pico ponavadi 0,5 evra / lahko več...) - pri dostavi tega ne računajo.
- Mislim, da obstaja celo nekaj lokalov kjer je za osebni prevzem 5-10% popusta, ampak če so trije taki od 50 je veliko.

Zadnjič sem se nasral z eno picerijo na obrobju Ljubljane, ki je imela brezplačno dostavo ampak sem raje želel spotoma pobrat / bo hitreje, ceneje.../ ... plačal sem štiri škatle - po evro vsaka. To je 4€ samo za škatle ob tem ko bi jim že brez tega pustl 45-46€. Če bi naročil domov bi mi za isto ceno pripeljali zastonj 6km - v škatlah, pa še avto bi smrdel njim, ne meni. Je pa res da so imele "zlate" škatle na sredi še "stolček" pa aluminijasto folijo - kar bi imele verjetno tudi pri dostavi.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Dobra pizza v LJ, na dom, v lokalu ali na travniku.... vseeno kje in kam. Ko sem živel v LJ tega nisem nikoli razumel, zakaj tam ne znajo spečt dobre pizze. Vse ostalo štima, koncentracija dobrih restavracij ampak roko na srce, pizze pa za en drek. Če bi tam kdo odprl dobro pizzerijo bi zagotovo naredil zgodbo, dam roko v ogenj. Razen če se je v zadnjem letu, dveh kaj bistveno spremenilo.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Očitno ne prevzemaš hrane v picerijah oz. ne naročaš hrane. Teorija iz člankov je brezveze (ali pa tvoje osebno poznavanje krčmarja).
- Osnovne cene pri ehrani oz. woltu so praviloma povsem enake kot če prideš osebno iskat - cenik je isti... ne glede na to da ehrana oz. wolt pristavita piskrček - torej prevalijo ceno dostave tudi na kupce, ki pridejo hrano iskat sami.
- Samo ponekod dostavo še dodatno posebej plačaš, pogosto je vračunana v osnovno ceno.
- Ponekod dodatno plačaš osebni prevzem, saj računajo embalažo (npr. mala vrečka 0,1 evra, v vsaki piceriji skoraj karton za pico ponavadi 0,5 evra / lahko več...) - pri dostavi tega ne računajo.
- Mislim, da obstaja celo nekaj lokalov kjer je za osebni prevzem 5-10% popusta, ampak če so trije taki od 50 je veliko.

Zadnjič sem se nasral z eno picerijo na obrobju Ljubljane, ki je imela brezplačno dostavo ampak sem raje želel spotoma pobrat / bo hitreje, ceneje.../ ... plačal sem štiri škatle - po evro vsaka. To je 4€ samo za škatle ob tem ko bi jim že brez tega pustl 45-46€. Če bi naročil domov bi mi za isto ceno pripeljali zastonj 6km - v škatlah, pa še avto bi smrdel njim, ne meni. Je pa res da so imele "zlate" škatle na sredi še "stolček" pa aluminijasto folijo - kar bi imele verjetno tudi pri dostavi.

Očitno ti ne naročaš hrane. Recimo za konkreten primer si poglej McDonaldsov cenik na woltu in eHrani, potem pa se zapelji na drive in ali poslovalnico in primerjaj cene z cenikom tam. Cena je na aplikaciji vsaj za 10 - 20% višja kot v restavraciji, potem pa zraven doplačaš še dostavo.
Če bi imel čas, bi se zapeljal in ti poslikal. Lahko pa to tudi sam narediš.

Drugi primer je pizzerija Parma, kjer ob osebnem prvezemu s klicem direktno v pizzerijo plačaš 10% manj, kot če naročiš preko wolt/eHrana.

In še bi lahko našteval.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Evo, sem se samo tebi na čast potrudil in na spletu našel cenik:

1611843344883.png




Pa še primerjava iz Wolta:

1611843405533.png


1611843421401.png



Sedaj pa glej in se čudi in ne soli pameti. Večina izdekov je med 20 - 24% dražja preko aplikacije, kot v živo.
 
Nazadnje urejeno:

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Se strinjam, teh primerov je ogromno. Včasih je za posamezno jed ob plačilu dostave razlika skoraj 80-100% glede na ceno v restavraciji.
Priznam, da nisem niti kaj dosti gledal, odkar smo zaprti, tako da se je mogoče kaj spremenilo, ma velikokrat precej preplačaš jed v primerjavi, če bi jo sam na poti pobral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak