Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Verjetno enako, če si imel simptome gripe, hudega prehlada ipd, si poklical zdravnika, po telefonu ti je povedal, da se oglasiš pri njemu ko boš boljši, povedal si mu da potrebuješ bolovanje in si ga dobil. Vsaj tako gre to pri mojem, verjamem pa da ni pri vseh enako in nekateri ne dobijo bolovanje zlepa ne. Upam pa, da je korona to spremenila, ker meni osebno res ni bolj nagravžnega kot da sodelavec 1m stran od mene kiha in smrka vse naokrog. Pač upam ,da bo sedaj vsak lahko tudi za gripo pa prehlad uspel dobit bolovanje. Sicer pa ko smo že ravno pri simptomih, obstaja asimptomatski prehlad in gripa?

Obstaja asimptomatska okužba z vurusom influence ali drugim ustreznim prehladnim virusem. Ne obstaja pa asimptomatski prehlad ali gripa ker je to bolezen, in če si asimtomatski pomeni da nimaš bolezni in torej ne more bit to to.

Tudi ne obstaja asimptomatski kovid (covid-19 je uradno ime bolezni), obstaja samo asimptomatska okužba z virusom SARS-CoV-2.

Gripo in prehladnih virusov se rutinsko ne preverja s testiranji, se jemelje samo random vzorce zaradi spremljanja statistik na NIJZ. Tako da od okuženih z gripo se jih testira kakšen %, ostalih se ne ampak se jim v karton napiše "gripa" če so zboleli v času gripe in je ta prisotna v območju od kjer je pacient. Da bi se testiralo počez kar vse prebivalce ali imajo virus influence pa se do sedaj ni dogajalo (ne pri nas ne drugje na svetu). Po nekaterih raziskavah pa naj bi gripa in podobnih prehladni virusi kot asimptomatsko stanje predstavljali med 50-80% vseh okužb. Skratka nič drugače kot s koronavirusom.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Right, sem se zatipkal, sem seveda mislil na asimptomatsko okužbo z virusom prehlada ali gripe ali RSV ipd.

Ampak mislim, da je vsakemu že jasno, zakaj se COVID za razliko od RSV in drugih virusov prehlada in gripe testira zadnje dve leti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če govorimo v kontekstu teme. Zaradi covida (ali s covidom) ni v sloveniji umrl noben otrok do 15 leta starosti. Zaradi RSVja jih je pa že letošnjo jesen/zimo ene par. Smiselnost testiranja otrok je bila tako vedno vprašljiva, sedaj z omikronom pa sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Jasno, še več jih je umrlo zaradi raka in z rakom, ampak obstaja razlog, zakaj s(m)o se tako napalili na covid.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Jasno, še več jih je umrlo zaradi raka in z rakom, ampak obstaja razlog, zakaj s(m)o se tako napalili na covid.
Misliš zakaj smo tako napadli mladino... Naj se cepijo da zavarujejo svoje dedke in babice.... Aja katere ob pomanjkanju kadra v šolstvu kličejo/vabijo da vskočijo na pomoč flikat!
Zdaj naekrat rizična skupina lahko gre pomagat v rizične razmere?
Hmmmmm
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
delovno aktivno prebivalstvo je od ne vem 20let do 65let, ti nosijo €v državno blagajno, ostali vsi samo odnašajo.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Jasno, še več jih je umrlo zaradi raka in z rakom, ampak obstaja razlog, zakaj s(m)o se tako napalili na covid.

Daj prosim pojasni zakaj?
Kaj je na kovidu tako posebnega, da ga dobesedno z lučjo iščemo pri otrocih in "nekritičnih"? V luči omikrona in njegove nalezljivosti je vse skupaj še bolj bizarno.

Kritični imajo več kot zadostno če ne že kar odlično možnost zaščite pred kovidom. Statistika bolnišnic in ICU govori v prid temu.

Čemu torej vztrajamo pri palčkanju in "jebanju" tistih, kateri imajo mikronsko šanso za "slab potek", na račun idiotov z ogromnimi šansami, pa brez želje po cepljenju?

Naval na PCR teste je tako velik samo zaradi papirjev. Če ukinemo PCT na EU nivoju, bodo jutri PCR odvzemna mesta skorajda prazna, tako pa rekorde tolčejo. A je smiselno da "potrjujemo" toliko bolezni samo zaradi free pass-a za javno življenje? Ne zaradi zdravstva, ne zaradi ukrepov.......zaradi papirjev.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
sole imajo navodilo, da recimo v ponedeljek (ali katerikoli dan po zakljucku karantene celega razreda in sole od doma) se ucenci potestirajo in ce je kaksen med njimi pozitiven, potem se ga odmakne od drugih, kar pomeni, da so skupaj manj kot 15min (kao) in ce so vsi ostali negativni potem ni karantene za celotni oddelek.
problem nastane ce je nekdo pozitiven v sredo ali petem, ker ne morejo opravicit "vec kot 48ur" od zadnjega stika.

vsaj tak so mi na nasi soli razlozli in sestra ki je uciteljica v eni drugo osnovni soli.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
To je blo. Od prejšnje srede ni več tega.
Zdaj grejo do 30% in vsakodnevno testiranje. Nad 30% pa celi razred.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ocitno je vecini vsec sedanje stanje ko podiramo rekorde. Mio letijo v zepe na nivoju Slovenije,na nivoju sveta mrd.
Se glede smrti (pred)lani.
Odstejmo tiste ki so umrli s covidom in tiste ki so umrli v DSO, katere nismo znali (hoteli) zascitit.
Na kakšno številko bomo prišli? Bo 4 mestna?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Vprašanja ?
FLG8gLHXEA8t4pS.jpeg



Na sredini je:
Kathy Hochul
Governor of New York
Party: Democratic Party
 
  • Žalosti me
Reactions: koral45
5. apr 2015
1.325
685
113
Sploh pa je ponavadi generalka pred official tvitom.. Rečejo ajde otroci, kričite kolikor morate, veselite se, kot bi santa prišel.. In potem če boste dovolj happy, ne potrebujete več mask.

Torej, vse je tako izzvzeto iz konteksov..

In ne, ne bom kliknil in bral tviterja. Raje sem douchebag. :D