Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Počas bi blo fajn, da bi vsi skupaj nehal krivit en druzga, ker je to brez k. Poznam kar nekaj necepljenih (med temi par orto antivax) in tudi cepljenih, pa nobenega ne krivim za karkoli, niti ga nikol nisem. Nekateri pa že odkar so cepiva vn pršla, lajate en čez druzga. :rolleyes:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Če nič drugega se mi zdi, da so po pol leta potihnili starši z motorkami pred šolami, ki so protestirali proti palčkanju njihovih otrok. Nek napredek pa le je.
Sem pričakoval, da bo vsakodnevno palčkanje dvignilo riti staršem in bodo spet z motorkami letali po šoli in da bo to 14 dni spet glavna tema po tv, pa tema…
Po eni strani sem čisto razočaran.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Če nič drugega se mi zdi, da so po pol leta potihnili starši z motorkami pred šolami, ki so protestirali proti palčkanju njihovih otrok. Nek napredek pa le je.
Sem pričakoval, da bo vsakodnevno palčkanje dvignilo riti staršem in bodo spet z motorkami letali po šoli in da bo to 14 dni spet glavna tema po tv, pa tema…
Po eni strani sem čisto razočaran.

In z palčkami smo naredili kaj? Manjko učiteljev zaradi karanten...... Fenomenalen uspeh......

Je pa res da se neki delček % vseh okužb odkrije v šoli. Potem je šel cel razred v karanteno in na pouk od doma. Učiteljev zmanjkalo.
Prenesenih okužb znotraj razredov/mehurčkov pa zopet na nivoju par desetink procenta.

Ampak nekateri so mnenja, da vsaka malenkost v epidemiji šteje.....
Je pa res da zopet lovimo drobtinice ki padajo z mize.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
In z palčkami smo naredili kaj? Manjko učiteljev zaradi karanten...... Fenomenalen uspeh......

Je pa res da se neki delček % vseh okužb odkrije v šoli. Potem je šel cel razred v karanteno in na pouk od doma. Učiteljev zmanjkalo.
Prenesenih okužb znotraj razredov/mehurčkov pa zopet na nivoju par desetink procenta.

Ampak nekateri so mnenja, da vsaka malenkost v epidemiji šteje.....
Je pa res da zopet lovimo drobtinice ki padajo z mize.
Imaš prav. To, da so sedaj spremenili in mora biti 30% razreda okuženo, ni nič. Nje?
Drugače pa tisti tvoj promil. En froc bil pozitiven, šli v karanteno cel razred (še po starem), 5 frocov dobilo Covid od 25-ih v naslednjih 2-3 dneh.
Toliko o tvojih promilih.

Vse kar znate, je pljuvati. Bom za mesec spet raje šel ven iz teh tem. Je bolj zdravo za psiho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Kretenizrm šolskih odlokov. V razredu hčere so v ponedeljek odkrili 4 pozitivne. Poslali domov in nadaljevali s šolo po protokolu. Ker to še ni 30% okužb ne gredo vsi domov v karanteno. Napove se vsakodnevno testiranje. Pride otrok v torek iz šole in reče, da se niso testirali, ker tisti štirje še niso dobili potrjenega PCR testa.
 
  • Haha
Reactions: novaa

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Kretenizrm šolskih odlokov. V razredu hčere so v ponedeljek odkrili 4 pozitivne. Poslali domov in nadaljevali s šolo po protokolu. Ker to še ni 30% okužb ne gredo vsi domov v karanteno. Napove se vsakodnevno testiranje. Pride otrok v torek iz šole in reče, da se niso testirali, ker tisti štirje še niso dobili potrjenega PCR testa.

pa jaz to vidim kot pozitivno.... prej se prekužimo prej bo konec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ja res..
Od 28 učencev se jih 6 ni okužilo. Desetinke procenta.

Pri nas je bil do sedaj razred 5x v karanteni, pa se ni okužil niti 1x nihče dodatno.......in kaj sedaj. Vsekakor ima pa NIJZ točne podatke o tem, samo v javnost jih za sveto dušo ne bo dal........

In po kovid sledilniku se da zelo enostavno "slediti" številu okužb po šolah in celo razredih. Če primerjamo po koliko razredov je bilo v karantenah je izplen fantastično jasen.
Že samo ulovljenih okužb pri testiranju dejansko v šolah ni bilo nikoli za več kot slab procent glede na celoto. Potrjenih dodatno v času karanten, razen redkih izjem (do omikrona v sredi decembra) pa tudi ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
C+c+p jih je pa koliko? Jaz poznam 2, to je pa pod 1%. Mirno lahko trdimo, da spadajo v skupino ljudi na katerih cepivo nima efekta, ni bilo učinkovito. Koliko jih poznaš pa ti?
Tale omikron je kar precej pomešal štrene, tako da je tudi status CCP v porastu. Res pa je, da je P po CC lažji kot samo P ali pa PP.

V družini imamo primer težkega asmatika, ki ima status CCCP. Je pa res, da je bil P tudi pri njem samo diagnosticiran in povsem asimptomatski.

Poznam pa tudi punco s statusom PPP.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Januarja 2020 je bilo v šoli 6 od 22 učencev.
In takrat je bilo teh 22 resnično bolnih. Brez potrebe po iskanju bolezni

Nekateri so kot kaže prepričani, da so se bolezenski izostanki delavcev in šolarjev pričeli z kovidom.
Mislim da je bilo leto 2016 ali 17, ko bi iz 10 oddelkov v lokalni OŠ skupaj spravil za 1 razred in pol učencev...
Ampak danes je kovid kuga, katero je treba z vsemi sredstvi potolči in zatreti.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in jonny77

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Nekateri so kot kaže prepričani, da so se bolezenski izostanki delavcev in šolarjev pričeli z kovidom.
Mislim da je bilo leto 2016 ali 17, ko bi iz 10 oddelkov v lokalni OŠ skupaj spravil za 1 razred in pol učencev...
Ampak danes je kovid kuga, katero je treba z vsemi sredstvi potolči in zatreti.....
Ah daj no, a še poznaš kakšno bolezen v zadnjih 20 letih, ki je v dveh letih povzročila dnevno 10 mrtvih?

Malo se lahko nehamo sprenevedati o tem, da je povzročil sranje in en kup smrti. Se pa strinjam, da je stanje z Omikronom precej drugačno kot je bilo prej in glede na dnevno število okuženih sorazmerno malo takih, ki imajo resne posledice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in p4pe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ah daj no, a še poznaš kakšno bolezen v zadnjih 20 letih, ki je v dveh letih povzročila dnevno 10 mrtvih?

Malo se lahko nehamo sprenevedati o tem, da je povzročil sranje in en kup smrti. Se pa strinjam, da je stanje z Omikronom precej drugačno kot je bilo prej in glede na dnevno število okuženih sorazmerno malo takih, ki imajo resne posledice.

Če bi merili po istih merilih kot smrti "s covidom" bi bil to vsak prehlad.

Sicer pa dejmo v sklopu teme ...

RSV virus doseže 100% otrok do 5 leta v razvitem svetu oz. ima realno obhodni čas 2-3 leti med splošno populacijo. To po domače pomeni da vsak od nas, vsaka 2-3 leta zboli oz. je okužen z RSV virusom. Vsak, in vsaka 2-3 leta ponovno.

Trenutno je na pediatrični še od jeseni (in še vedno) precej več otrok hospitaliziranih zaradi RSV kot zaradi covida. Bognedaj da bi začeli s hitrimi testi še RSV gledat v šolah in pošiljat na podlagi tega razrede v karanteno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ah daj no, a še poznaš kakšno bolezen v zadnjih 20 letih, ki je v dveh letih povzročila dnevno 10 mrtvih?

Malo se lahko nehamo sprenevedati o tem, da je povzročil sranje in en kup smrti. Se pa strinjam, da je stanje z Omikronom precej drugačno kot je bilo prej in glede na dnevno število okuženih sorazmerno malo takih, ki imajo resne posledice.

Ti je lepo Utisevalec napisal, če bi upoštevali kriterij kot pri kovidu je to skorajda vsak prehlad.

Tudi grip, viroz, pljučnic bi bilo ogromno, če bi jih tako zavzeto iskali kot kovid. Ampak, da si nekoč dobil bolniško oz bolovanje, ti je moral diagnozo postaviti zdravnik ali pa si moral kak simptom pokazati.... Danes?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Verjetno enako, če si imel simptome gripe, hudega prehlada ipd, si poklical zdravnika, po telefonu ti je povedal, da se oglasiš pri njemu ko boš boljši, povedal si mu da potrebuješ bolovanje in si ga dobil. Vsaj tako gre to pri mojem, verjamem pa da ni pri vseh enako in nekateri ne dobijo bolovanje zlepa ne. Upam pa, da je korona to spremenila, ker meni osebno res ni bolj nagravžnega kot da sodelavec 1m stran od mene kiha in smrka vse naokrog. Pač upam ,da bo sedaj vsak lahko tudi za gripo pa prehlad uspel dobit bolovanje. Sicer pa ko smo že ravno pri simptomih, obstaja asimptomatski prehlad in gripa?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Koliko slisim je še vedno dovolj posebnih staršev ki po koncu karantene ne potestirajo sončka in potem prvi dan pouka test in spet eden pozitiven in spet karantena...no sedaj samo za tega.
Sam a je res tako težko pred poukom doma potestitrat ?