Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.922
10.326
113
Po rtv slo en komentar ki pokaže pravo bedo posameznikov - že tu n alaterju par glasnih pacijentov pa potem misliš da jih je 50%.:
Kot pričakovano samotestiranje normalno poteka. Spet se je dajalo preveč pomena in medijske pozornosti redkim posameznikom, ki so proti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos in Jabe

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.414
9.365
113
To o zakonih je mogoče tudi res, ampak spisat dober zakon je eno, sprejetje le-tega pa čisto nekaj drugega. Poleg tega sprejemanje nekega splošnega zakona bi bilo v trenutni situaciji lahko slabo, če se zadeve kot vidiš, lahko zelo hitro spreminjajo. Mislim da nobena država ni sposobna sprejeti nek tak ultra zahteven zakon v doglednem času, verjtno bo tele zadeve s covidom prej konec, kot bo takšen zakon sprejet. Zato se to rešuje z odloki.
Ja, z odloki. Sam odlok mora imeti zadaj zakon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Tako je, saj zakon načeloma imamo, ugibam da nek zelo splošen, kajti če bi bil zelo podroben, potem bi odlokov ne potrebovali.

Osnovna razlika med zakonom in podzakonskim aktom, kot je odlok, je v tem, da zakon sprejme zakonodajna veja oblasti (parlament), odlok pa izvršna veja oblasti (vlada). Če zakon ureja pravice in obveznosti državljanov, odlok ureja zgolj podrobnosti, kot sta številčno ovrednotenje zakonskih določb ali njihova neposredna izvedba, pojasnjuje Ude. Pri tem opozarja, da jasne razmejitve, kaj bi moralo biti v zakonu in kaj v odloku, ni.

 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Po rtv slo en komentar ki pokaže pravo bedo posameznikov - že tu n alaterju par glasnih pacijentov pa potem misliš da jih je 50%.:
Kot pričakovano samotestiranje normalno poteka. Spet se je dajalo preveč pomena in medijske pozornosti redkim posameznikom, ki so proti.
Na žalost so ti redki medijski posamezniki nesorazmerno razporejeni tudi v medijski srenji, zato tudi takšna pozornost temu.

Ujel na Val202 anticepilske blodnje o testiranju, kako se 5-letniki niso sposobni samotestirati (mimogrede, 5-letniki ne hodijo v OŠ), in potem blodnje Nataše Pirc Musar, da testi itak niso namenjeni mlajšim od dvanajstih let.

Jasno je navedeno da lahko 12-let in starejši samostojno izvajajo test, da pa naj mlajši od 12 let opravljajo test pod nadzorstvom odrasle osebe (ni potrebno da je zdrastveni kader ampak je navedeno da mora biti odrasla oseba). Identična navodila so bila podana šolam. Otroci naj sami opravijo test, učitelji pa naj bodo prisotni.

Vidim, da kar razsaja sindrom, da se pravniki (Andraž Teršek, Nataša Pirc Musar) neizmerno spoznajo na vse, predvsem na medicino in epidemiologijo.

Tukaj sem se spomnil na izjavo sodnika Boštjana M. Zupančiča. Ko sem jo slišal, se mi je zdela nedostojno vulgarna za sodnika na Evropskem sodišču za človekove pravice, sedaj ko gledam, kaj se dogaja pri nas, ja pa kar opis stanja. "Vem za konkretne primere ljudi, ki so bili retardirani in so naredili pravno fakulteto, ker jih nihče ni vprašal, koliko je dva in dva. Potem so takrat na isti način prihajali skozi pravosodni izpit."
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.414
9.365
113
Tako je, saj zakon načeloma imamo, ugibam da nek zelo splošen, kajti če bi bil zelo podroben, potem bi odlokov ne potrebovali.



Imamo v bistvenem delu neustavnega. V tem je vsa težava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

SirFartsalot

Fizikalc
23. okt 2021
202
108
43
Nejprej predstavi svoje kompetence, potem se lahko pogovarjamo o placi. Aja sej res, ti zvis v svojmu svetu, kjer ti firma, da kes preden vedo kaksna znanja mas.
Ah daj ga no srat.
To da mirsi ni kompetenten za take stvari je jasno, kot tudi nisva ne jaz ne ti in še kdo drug tle na tabli.

Ampak. Žalostno je, da je trenutna stroka dokazala da je še manj kompetentna kot nekateri tukaj. Ali to, ali pa res zgolj lajajo po nareku janezka in jemljejo plačilo za to ter posledično škodujejo celotnemu narodu.
Kaj je huje, pa sam presodi :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Če se vam zdi tole testiranje otrok tako potrebno, zakaj niste otrok testirali sami že spomladi (kolikor je bilo šole), pa od septembra naprej?
Pravilno, da se starši uprejo zlorabi otrok v politične namene.
kdo pa pravi, da nismo testitali otrok nonstop? če jih ti nisi, niti ne testiraš sebe, ti povem, da ti nisi vsa država, kot je nekdo rekel
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Po rtv slo en komentar ki pokaže pravo bedo posameznikov - že tu n alaterju par glasnih pacijentov pa potem misliš da jih je 50%.:
Kot pričakovano samotestiranje normalno poteka. Spet se je dajalo preveč pomena in medijske pozornosti redkim posameznikom, ki so proti.

Obvestilo danes.

Učenci, za katere ste nam starši soglašali, so izvedli samotestiranje. Hvala vsem staršem, saj so bili otroci večinoma dobro seznanjeni s samim postopkom, namenom in tudi praktično izvedbo. Pojavljale so se kakšne manjše težave, predvsem v prvi triadi, ki pa so jih učenci hitro in uspešno rešili ob spodbudi in pojasnilih učiteljic. V pripravljenost je bila na šoli tudi ................, če bi nastale nepričakovane težave, a je bila na srečo brez dela. Smo ji pa hvaležni za pobudo in sodelovanje. Sam sem poskušal obiskati večino oddelkov, tako da sem se seznanil z realno situacijo po oddelkih. Lahko mirno rečem, da sem bil zaradi odzivov večine otrok veliko bolj pomirjen, kot sem bil v prejšnjih dneh.

Ubogi otroci, ki imajo starše, ki jih lahko vidimo po FB. To je edini dejanski problem, ki obstaja glede samotestiranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Imamo v bistvenem delu neustavnega. V tem je vsa težava.
Večina, če ne celo vsi zakoni, nam tako ali drugače omejujejo naše pravice do nečesa. Seveda si lahko puritanc in se nanašaš na neustavnost, ampak v konkretnem primeru neustavnost česa je tako zelo problematično? Tudi jaz imam po ustavi zagotovljeno pravico do neogrožanja mene, moje družine, tako fizični, psihično kot tudi zdravstveno, ki pa ga določena skupina ogroža. Konflikt interesov? Ali kako naj to imenujemo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.414
9.365
113
Večina, če ne celo vsi zakoni, nam tako ali drugače omejujejo naše pravice do nečesa. Seveda si lahko puritanc in se nanašaš na neustavnost, ampak v konkretnem primeru neustavnost česa je tako zelo problematično? Tudi jaz imam po ustavi zagotovljeno pravico do neogrožanja mene, moje družine, tako fizični, psihično kot tudi zdravstveno, ki pa ga določena skupina ogroža. Konflikt interesov? Ali kako naj to imenujemo?
Kaj bi ti meni zdaj pravzaprav rad povedal? Tudi prehitri voznik te ogroža in če ga želiš sankcionirat, rabiš zadaj zakon.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.414
9.365
113
Obvestilo danes.

Učenci, za katere ste nam starši soglašali, so izvedli samotestiranje. Hvala vsem staršem, saj so bili otroci večinoma dobro seznanjeni s samim postopkom, namenom in tudi praktično izvedbo. Pojavljale so se kakšne manjše težave, predvsem v prvi triadi, ki pa so jih učenci hitro in uspešno rešili ob spodbudi in pojasnilih učiteljic. V pripravljenost je bila na šoli tudi ................, če bi nastale nepričakovane težave, a je bila na srečo brez dela. Smo ji pa hvaležni za pobudo in sodelovanje. Sam sem poskušal obiskati večino oddelkov, tako da sem se seznanil z realno situacijo po oddelkih. Lahko mirno rečem, da sem bil zaradi odzivov večine otrok veliko bolj pomirjen, kot sem bil v prejšnjih dneh.

Ubogi otroci, ki imajo starše, ki jih lahko vidimo po FB. To je edini dejanski problem, ki obstaja glede samotestiranja.
Ne, dejanskih problemov in dilem je bilo več, na žalost so jih reševali prepozno in že spet so jih reševali in rešili tam, kjer se teh stvari ne rešuje. Podobno je bilo z izvedbo pouka na daljavo, pa še kakšno stvarjo. Sam ne, dajmo se obesit na par idiotov in pozabit, da imamo ministrico za šolstvo, ki je ultra nesposobna skupaj s svojimi sekretarji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.414
9.365
113
Ampak ti govoriš o neustavnem zakonu, ne pa da zakona sploh ni.
Razlika je pa? Samo razumevanje razmer je vodilo do tega, da so bile določene stvari razveljavljene in ne odpravljene. Seveda se je pa vseeno zlila in se še zliva gnojnica po ustavnem sodišču, saj se s tem najlažje prikrije lastno nesposobnost. Časa za urediev ZNBja in podlage za zakonite odloke je bilo dovolj, samo če ti ni jasno, da problem obstaja, ga težko rešiš oziroma sploh začneš reševat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Razlika je točno v tem ali zakon je ali ga ni. Ali je boljše slab zakon ali noben? Drugače pa problem seveda obstaja, ampak je to sedaj že bolj političen problem. Sicer pa zakone potrebuje peščica ljudi, ki odstopajo od normale oziroma povprečja. Rabiš ga za prehitre voznike, tisti ki vozijo normalno ga ne rabijo, itd. Se pravi, večina ljudi, ki premorejo vsaj trohico ZKP jim ta ZNB ne bo prinesel nič pomembnega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.414
9.365
113
Razlika je točno v tem ali zakon je ali ga ni. Ali je boljše slab zakon ali noben? Drugače pa problem seveda obstaja, ampak je to sedaj že bolj političen problem. Sicer pa zakone potrebuje peščica ljudi, ki odstopajo od normale oziroma povprečja. Rabiš ga za prehitre voznike, tisti ki vozijo normalno ga ne rabijo, itd. Se pravi, večina ljudi, ki premorejo vsaj trohico ZKP jim ta ZNB ne bo prinesel nič pomembnega.
Bingo. Manjšina serje klanfe in te je treba v red spravit, zdravopametni se nekak držijo nekih osnovnih zadev. Seveda pa tudi ne bi škodilo, če bi naša vlada odloke vseeno mal prespala, preden bi jih dala ven. ZNB bi bil pa že davno lahko pod streho, seveda bi morala biti zato volja.
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
A res? To je baba čula baba rekla. A imaš kakšne dokaze za te stvari?

Recimo testi so se prodajali na bolhi ker so jih dobili otroci/družine, ki so prebolele covida pa so jim vseeno pripadali. Nesposobnost državnih evidenc na prvem mestu, dajat teste nekomu ki je prebolevnik in se ne rabi testirat (to okoli prodaje je druga stvar, samo če jih nebi dobili jih nebi prodajali).
ja to je slišal na televiziji in je postala resnica, ker je bilo 30 testov na bolhi...