Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.438
361
83
Po rtv slo en komentar ki pokaže pravo bedo posameznikov - že tu n alaterju par glasnih pacijentov pa potem misliš da jih je 50%.:
Kot pričakovano samotestiranje normalno poteka. Spet se je dajalo preveč pomena in medijske pozornosti redkim posameznikom, ki so proti.
pri nas 3. razred: 2 sta manjkala, pri kolegu 1
Pa pri vas?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.254
2.413
113
Pomurje
Pri nas 8 razred, 3.

Dva ni bilo, tretji brez pooblastila. Starša zunaj čakala kaj bo, maldenič 13 let padel v jok, učiteljica popustila, ostal pri pouku. Kriza kakšen presing na otroka s strani staršev
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.180
-2.014
113
Pri nas 8 razred, 3.

Dva ni bilo, tretji brez pooblastila. Starša zunaj čakala kaj bo, maldenič 13 let padel v jok, učiteljica popustila, ostal pri pouku. Kriza kakšen presing na otroka s strani staršev
Ni presing na otroka s strani staršev ampak s strani države. Niso se starši spomnili prisilnega testiranja otrok, in ne pogojujejo starši ustavne pravice do šolanja otroka z nekim ničvrednim in nezanesljivim testom, ampak to počne država.


Samo je vedno kriv nekdo drug kajne, samo tisti, ki si izmišljuje butaste odloke nikoli.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.412
9.364
113
Ni presing na otroka s strani staršev ampak s strani države. Niso se starši spomnili prisilnega testiranja otrok, in ne pogojujejo starši ustavne pravice do šolanja otroka z nekim ničvrednim in nezanesljivim testom, ampak to počne država.


Samo je vedno kriv nekdo drug kajne, samo tisti, ki si izmišljuje butaste odloke nikoli.
Ti si resno usekan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ, ena resnična pravljica za "vas mularijo": v mojih otroških časih, če smo se skregali na dvorišču mularija in smo šli domov tožit, smo jih A-fasali še doma ali/in B-so nam mirno rekli; sami se zmenite med sabo.

Danes se starši niso sposobni sami zmenit s sebi enakimi, ampak pošljejo otroka, da se "pogovori" z "oblastjo". :bonk:
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.254
2.413
113
Pomurje
Ni presing na otroka s strani staršev ampak s strani države. Niso se starši spomnili prisilnega testiranja otrok, in ne pogojujejo starši ustavne pravice do šolanja otroka z nekim ničvrednim in nezanesljivim testom, ampak to počne država.


Samo je vedno kriv nekdo drug kajne, samo tisti, ki si izmišljuje butaste odloke nikoli.
Pišem kako je bilo.
Doma se samotestitamo tudi ko ni bilo obvezno.

Ko bo pa obvezno cepljenje takrat pa sem tudi jaz na okopih
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
pri nas ob 9:00 ni bilo nobenega učenca v šoli. imeli so namreč športni dan ;)
edit: so se pa vsi (kateri so imeli soglasje) testirali zjutraj ob 8:20 pred odhodom na pohod.

v 7. razredu pri starejši smo vsi starši podpisali soglasje za samotestiranje, v 4. razredu pa velika večina (učiteljica ni hotela povedati številke kolk jih ni dalo soglasja).
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Ni presing na otroka s strani staršev ampak s strani države. Niso se starši spomnili prisilnega testiranja otrok, in ne pogojujejo starši ustavne pravice do šolanja otroka z nekim ničvrednim in nezanesljivim testom, ampak to počne država.


Samo je vedno kriv nekdo drug kajne, samo tisti, ki si izmišljuje butaste odloke nikoli.
Kako nezanesljiv, mar ni ravno tvoja teza, da epidemijo širijo cepljeni, ker niso testirani?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ah daj ga no srat.
To da mirsi ni kompetenten za take stvari je jasno, kot tudi nisva ne jaz ne ti in še kdo drug tle na tabli.

Ampak. Žalostno je, da je trenutna stroka dokazala da je še manj kompetentna kot nekateri tukaj. Ali to, ali pa res zgolj lajajo po nareku janezka in jemljejo plačilo za to ter posledično škodujejo celotnemu narodu.
Kaj je huje, pa sam presodi :)
Premal casa si tle…
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ni presing na otroka s strani staršev ampak s strani države. Niso se starši spomnili prisilnega testiranja otrok, in ne pogojujejo starši ustavne pravice do šolanja otroka z nekim ničvrednim in nezanesljivim testom, ampak to počne država.


Samo je vedno kriv nekdo drug kajne, samo tisti, ki si izmišljuje butaste odloke nikoli.
andy.png
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Stanje po Sloveniji. V vsaki šoli par primerov čudnih staršev, sicer pa kar v redu, glede na medijsko poročanje zadnje dni.


Obvezno samotestiranje na novi koronavirus je danes v šolah po navedbah povprašanih ravnateljev povečini steklo brez večjih težav, tudi pri najmlajših. Učencev, ki so zaradi nestrinjanja staršev s samotestiranjem ostali doma, je malo, točne podatke o tem še zbirajo. So pa ponekod starši nestrinjanje izrazili s shodom pred šolo.

»Otroci so to dobro sprejeli, težav, tistih vidnih, danes ni bilo. Učenci so testiranje izvedli z dobro voljo, tisti mlajši so to vzeli kot zabavno stvar, kar zadovoljna sem tudi s tem, koliko otrok danes še ni prineslo soglasja staršev. Tu izstopa morda posamezen razred, ostali pa so to lepo sprejeli,« je dodala.

»Niso protestirali, želel je le razpravljati z menoj. Veliko nisem želela razpravljati. Povedala sem mu le, da mi je žal, da izkoriščajo otroke za svoj upor proti vladnim ukrepom in povedala, da bosta otroka prišla pred šolo. Tako se je tudi zgodilo, nato pa je skupina odšla,« je povedala za STA.

»Ko sem jih vprašala, če je bilo hudo, so večinoma dejali, da je bilo zabavno ter da jim je jasno, zakaj se morajo testirati, saj želijo ostati zdravi,« je še dodala ravnateljica ptujske šole.

»Pogledali so si filmček, pogovorili so se, učiteljice so jim pokazale, kako se to naredi. Veliko učencev je dejalo, da to že znajo, saj to redno delajo doma, tako da bi bilo nobenih težav. Izidi so bili vsi negativni,« je za STA povedala ravnateljica Eva Raušl.



Skratka, otroci nimajo takih težav, kot izbrane ravnateljice na RTVSLO in POP TV.