Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
No vsem vam zagovornikom ukrepov.....

Palčkajte otroke, nataknite jim maske, morda celo v skafandre jih dejte oblečt.........
Lahko se slepite, kak doprinos k epidemiji prinaša testiranje otrok.......
In upam, da ko bo prva prilika, da jih boste med prvimi cepili, ker vlada ve kaj je dobro za nih in vas.....

In ko bolnišnice zaradi tega ne bodo nič bolj prazne, povečajte testiranje vaših otrok.

Za anekdoto:
Usrali smo se v hlače, vlada z ukrepom testiranja otrok, preoblači majico.

In glede tega, da me napadate, da bom pustil testiranje ipd...... Ja, ga bom. Sam znam izbirati, katere bitke je smiselno boriti (iz principa, pač ne bom skakal, iz letala brez padala). Spoštujem veliko večino ukrepov, pa v 2 letih epidemije, se mi tudi še ni uspelo okužiti, pa preživim mesečno vsaj 20 do 30 in več ur, po različnih bolnišnicah, ZDjih in intenzivnih negah po slovenijj, zaradi svoje službe.

Morda se jaz motim, vendar bomo videli, kolikšen bo dejanski doprinos in koliko časa bo to obstalo.
Ker po drugi strani, bo velik del necepljenih starostnikov še vedno držal za vrat celotno državo in gospodarstvo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.330
113
Kaj? Vsi ti glupi ukrepi so za stiskanje obroča okoli necepljenih. In druge pač ni. In vsa eu ima isto sceno. Mi smo pac balkan in je vse drama - mene nebo noben jebo, razen ko bom na masino priklopljen - style.
Kitajc bi take v taborisca poslal, sam to pa ni lepo.

Opcija še je, da greš na taborjenje z družino v beloruske gozdove.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
No vsem vam zagovornikom ukrepov.....

Palčkajte otroke, nataknite jim maske, morda celo v skafandre jih dejte oblečt.........
Lahko se slepite, kak doprinos k epidemiji prinaša testiranje otrok.......
In upam, da ko bo prva prilika, da jih boste med prvimi cepili, ker vlada ve kaj je dobro za nih in vas.....

In ko bolnišnice zaradi tega ne bodo nič bolj prazne, povečajte testiranje vaših otrok.

Za anekdoto:
Usrali smo se v hlače, vlada z ukrepom testiranja otrok, preoblači majico.

In glede tega, da me napadate, da bom pustil testiranje ipd...... Ja, ga bom. Sam znam izbirati, katere bitke je smiselno boriti (iz principa, pač ne bom skakal, iz letala brez padala). Spoštujem veliko večino ukrepov, pa v 2 letih epidemije, se mi tudi še ni uspelo okužiti, pa preživim mesečno vsaj 20 do 30 in več ur, po različnih bolnišnicah, ZDjih in intenzivnih negah po slovenijj, zaradi svoje službe.

Morda se jaz motim, vendar bomo videli, kolikšen bo dejanski doprinos in koliko časa bo to obstalo.
Ker po drugi strani, bo velik del necepljenih starostnikov še vedno držal za vrat celotno državo in gospodarstvo.
Če kljub svojemu prepričanju zvesto slediš ukrepom in boš enako poslal otroke na palčkanje v šolo, kjer morajo cel dan nositi maske, si ista ovčica kot vsi ostali. V bistvu, še slabši. Petelinjenje na forumu je tvoja max ideja, kako vladi kazati sredinec in se boriti proti neumnim ukrepom. Patetik.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Dajte se no “poklat” med sabo …

Dejatvo je, da je - no da so, vlade ornk zahebale s PR v drugem valu (deloma v prvem) in da so bistveno premalo upoštevale stroko (pravo stroko - ne tisti del, ki je znal biti najbolj glasen).
Zdaj je pa “srenja” razdeljena na dva pola - in eni se derejo bolj kot drugi. To pa namesto, da pripelje do neke rešitve, samo poglablja razdor.
Heba je, ker bi morali:
1. najti način prepričati starejšo generacijo, da se precepi
2. prepričati, da se je treba samozaščitno obnašati (pranje rok, fizična distanca, deloma tudi socialna distanca (ne riniti na vsako fešto)), tudi maske kjer je večja koncentracija ljudi
3. spremeniti mentaliteto - junak ni tisti, ki gre polmrtev na šiht. Heba je, ker smo balkanci in potem nekateri znajo take “fraj odsotnosti” izkoriščati
4. mlajše generacije (od 50+ in potem navzdol) “pregovoriti”/“prepričati”, da je smiselno se cepiti
5. ukrepi in omejevanje “po potrebi” - a tudi to premišljeno in samo v skrajni sili, saj bi točka 3. morala pokriti večji del

A za tak pristop je že zdavnaj odpeljal vlak …

disclaimer: cepljen, skoraj vsa širša familija tudi (mati in sestra ne - pravita, da si naj preberem na FB in pogledam na YT … ).
Trenutno doma z virozo, čakam ponedeljek za termin za PCR, HAGT (narejen doma) negativen …
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi, Matey in sad

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
356
239
43
Idrija
Sem gledal ta teden oddajo skupaj zmoremo.V spominu mi je ostal stavek Alenke Zupančič Žerdin,da smo se enostavno vdali v usodo ,da tako pač je.Da politiki,kradejo,lažejo sprejemajo odloke ,ki so skregani in z logiko ter znanostjo,ter za nobeno stvar ne odgovarjajo
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Če kljub svojemu prepričanju zvesto slediš ukrepom in boš enako poslal otroke na palčkanje v šolo, kjer morajo cel dan nositi maske, si ista ovčica kot vsi ostali. V bistvu, še slabši. Petelinjenje na forumu je tvoja max ideja, kako vladi kazati sredinec in se boriti proti neumnim ukrepom. Patetik.

Tud ok. Idiotom vam pač ni jasno, da trenutno razen petelinjenja ni mogoče kaj več (razen skoka iz aviona brez padala).

Jaz svoja prepričanja in mnenje vsaj povem na glas (na forumu in širše,pač kolikšen imam doseg). Se ne slepim, da bom spremenil svet ali ukrepe. Bolj se mi smilijo tisti, kateri vedo, da to početje nima smisla, pa se obenem ne vprašajo, zakaj to sploh počnemo, temveč zvesto sledijo.

Tako da dragi Janez40 ,patetik si kvečjemu ti, ko z praznim pogledom in prazno glavo, nemo čakaš, kaj ti bo gospodar serviral.
Sicer tudi jaz z petelinjenjem po forumu in v svoji družbi ne bom spremenil ničesar. Se pa vsaj zavedam, da to, kar trenutno počnemo ni vredu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Dokler bo tako stanje(komentar iz rtvslo)…:


V jedilnici hotela se 200 gostov naenkrat prehranjuje brez mask. V hotelskem bazenu se jih kopa 200 brez mask. 80% njih starejših od 60 let.
Važno, da sedemletniki v razredu sedijo z maskami.

…Ne bi smel noben razsoden ucitelj, ravnatelj, minister in stars podpirat tega fasizma v solah.
Naj prvo stisnejo 60 + letnike, potem pa gredo po starostni lestvici dol, ne pa obratno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Protestno naj se tvoji otroci šolajo od doma.
Pa še kolesariš lahko :evil:

Če to nebi ekonomsko ogrožalo moje družine, ter rušilo 14let truda, katerega vlagam v "biznis", bi ja.

In še enkrat, ko boste uvideli, da so šolarji ba repu problemov, boste morda razumeli moje pisanje in mnenje. Trenutno tolčemo po šolarjih, striktno in samo zato, ker pač lahko.
Bedakom se vam pa zdi še fajn, ker en Trigger trenutno ne more nekaj spremenit in se vi lahko po forumu norčujete.

Dejanski problemi pa ostajajo, bolnišnice se filajo, bedaki se pa še vedno smejete Triggerju..........
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Tud ok. Idiotom vam pač ni jasno, da trenutno razen petelinjenja ni mogoče kaj več (razen skoka iz aviona brez padala).

Jaz svoja prepričanja in mnenje vsaj povem na glas (na forumu in širše,pač kolikšen imam doseg). Se ne slepim, da bom spremenil svet ali ukrepe. Bolj se mi smilijo tisti, kateri vedo, da to početje nima smisla, pa se obenem ne vprašajo, zakaj to sploh počnemo, temveč zvesto sledijo.

Tako da dragi Janez40 ,patetik si kvečjemu ti, ko z praznim pogledom in prazno glavo, nemo čakaš, kaj ti bo gospodar serviral.
Sicer tudi jaz z petelinjenjem po forumu in v svoji družbi ne bom spremenil ničesar. Se pa vsaj zavedam, da to, kar trenutno počnemo ni vredu.
Ti si v bistvu heroj, saj biješ bitko z nami nevedneži in nam razlagaš kakšni bedaki smo.
Tak kot je heroj bil tisti madžarski politik, ki je na ves glas javno udrihal proti homoseksualcem, potem so ga pa dobili na gej partyu.
Ti si pravi čistokrven, ultra pameten in izredno načelen junak, ki veš kaj je prav in to tudi na glas poveš, doma pa svoje otroke siliš točno v tisto, za kar veš in prepričuješ cel svet, da ni prav.
Ampak ti si strateški heroj, saj ti znaš izbrati bitke. Dokler se te bitke seveda ne vpletejo v načrte za dopust na Pagu, pa za službo in DVE podjetji, takrat postanejo seveda te bitke nepomembne, saj te froci so nepomembni, ne? Biznis je važen, froci bodo že potrpeli.
Res, pravi novodobni heroj si ti, heroj za tipkovnico, heroj, ki zna RAZMIŠLJATI in JAVNO OZNANJATI SVOJO HRABROST, ki je PETELINJENJE PO SPLETU. Pravi darjan si ti.

Še na to mi odgovori: kdo je bolj butast: nekdo, ki otrokom naloži nekaj v kar verjame, da bo pomagalo ali nekdo, ki ve, da je nekaj za otroke škodljivo in ne bo nič pomagalo, ampak jih ZAVESTNO sili v to, saj te pa je biznis pomembnejši od otrok.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.751
-8.632
113
Če to nebi ekonomsko ogrožalo moje družine, ter rušilo 14let truda, katerega vlagam v "biznis", bi ja.
Torej ni tako hudo, če tako zlahka pozabiš na svoje principe.

Naredi še korak dlje in ne najedaj tistim, ki nimajo nič pri tem.

P.S. Ja, tvoje petelinjenje se nam pa dejansko zdi fajn. Kup zmerjanja drugih, sam pa narediš popolnoma enako, kot ostali :evil:
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Dokler bo tako stanje(komentar iz rtvslo)…:


V jedilnici hotela se 200 gostov naenkrat prehranjuje brez mask. V hotelskem bazenu se jih kopa 200 brez mask. 80% njih starejših od 60 let.
Važno, da sedemletniki v razredu sedijo z maskami.

…Ne bi smel noben razsoden ucitelj, ravnatelj, minister in stars podpirat tega fasizma v solah.
Naj prvo stisnejo 60 + letnike, potem pa gredo po starostni lestvici dol, ne pa obratno.
Sicer bi z maskami bolj tezko jedli. :sprasujemse:

Drgac pa izkusnja izpred nekaj dni v bolj poznanih slovenski termah. Pri prijavi nobeden niti ne vprasa po PCT, kamokoli preveri. :obesise:
Po hotelu 80% gostov brez mask, enako v dvigalih,...
V samopostrezni restavraciji pri izbiri hrane le redko vidis koga z masko,......katastrofa, najvec brez mask prav slovenski in hrvaski gostje.
Italijani so po vecini uporabljali maske.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
sad pa tudi jest5

Ja, ekonomski interes moje družine je krepko nad mojim principom.

Sam tudi ne mislim, da so maske in palčka nekaj najhujšega kar se lahko zgodi mojim otrokom. Nista iz sladkorja, pa niti ju to ne bo "travmatiziralo" ali karkoli podobnega. Otroka tudi nista napumpana z nobeno anti propagando. Še poizkusili smo teste, da bi učiteljem in pedagogom olajšali delo (niso oni krivi za to, in jebanje z moje/naše strani, ne bo iz tega nobene dodane vrednosti).

Problem pri meni je samo vrstni red katerega postavljajo vladajoči.

Če bi predhodno naredili vse, da bi "omejili kritične", in bi bil to en od ukrepov proti koncu, bi ga B.P. sprejel. Da pa to sprejmejo, brez da bi poizkusili vplivati na resnično problematičen del populacije, je pa mimo.....