Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Še en dokaz da so na rtv slo totalno zblojeni.
Posnetek zaslona 2021-11-13 152230.png
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Daj, potem pa pojasni zakaj bi bili lahko samo zaradi testov v šoli?
Zato ker je neki bedak na vladi tako rekel in zagrozil.
No vidiš, da razumeš, če hočeš. Vlada ti ponudi opcijo, da ga maš doma ali v šoli. Pa če se strinjaš al ne ko tak bo. Če ti še ni jasno, da so jim ble vse slabosti prikazane, vse kaj bo težko izvedljivo itd.
Ampak ti boš vseeno izbral opcijo, da otrok ni v šoli. V isti sapi boš pa pizdil kak smo meli po nepotrebnem šolanje na daljavo in kaka škoda se dela frocom.
Enim vam res nič ne paše, ne bi palčke, nebi pikeca, nebi ukrepov, ne bi šel v bolnico pomagat, ne bi razmišlal, ... Edino kaj bi je pizdil po forumu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.622
6.868
113
Pase zato ne, ker ni potrebno in je cisto nelogicno.
S katerim ukrepom sili vlada v cepljenje 60+? Samo na otroke se spravlja, ker se pac lahko. Ze pri JU jim je US stopilo na prste, tu pa zgleda uciteljem pase taksno stanje
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
No vidiš, da razumeš, če hočeš. Vlada ti ponudi opcijo, da ga maš doma ali v šoli. Pa če se strinjaš al ne ko tak bo. Če ti še ni jasno, da so jim ble vse slabosti prikazane, vse kaj bo težko izvedljivo itd.
Ampak ti boš vseeno izbral opcijo, da otrok ni v šoli. V isti sapi boš pa pizdil kak smo meli po nepotrebnem šolanje na daljavo in kaka škoda se dela frocom.
Enim vam res nič ne paše, ne bi palčke, nebi pikeca, nebi ukrepov, ne bi šel v bolnico pomagat, ne bi razmišlal, ... Edino kaj bi je pizdil po forumu.

Se pravi, ko bo tebi janez rekel jej drek zaradi kovida ga boš? Pomaga sicer ne ničemur, smo pa tako rekli.
Waw, res waw............

In šole bi bile lahko odprte z palčkami in maskami ali celo brez. Na problem prezasedenosti bolnišnic (zaradi tega uvajamo pravzaprav vse ukrepe), ne vpliva pa praktično nič.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.622
6.868
113
Eni dajejo obcutek kot da so dejansko hvalezni vladi da je pustila sole odprte, ker na terenu je ocitno izredno stanje in ne vem kaj se vse…
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Se pravi, ko bo tebi janez rekel jej drek zaradi kovida ga boš? Pomaga sicer ne ničemur, smo pa tako rekli.
Waw, res waw............

In šole bi bile lahko odprte z palčkami in maskami ali celo brez. Na problem prezasedenosti bolnišnic (zaradi tega uvajamo pravzaprav vse ukrepe), ne vpliva pa praktično nič.
Sem te že vprašal, pa odgovora nisem dobil razen praznih besed v rangu antivaxerjev.

Kaj naj povprečen starš z otrokom v OŠ naredi od srede naprej? Starš ve, da maske in testiranje nima posebne pameti, enako bodo v karanteni, enako bodo okuženi, itd. Vlada je postavila pogoje od katerih ne odstopa. Otrok gre lahko v šolo ob opuštevanju trapastih pogojev ali ostane doma pred zaslonom. Druge opcije ni.

Kaj naj torej starš naredi? Konkretno prosim. Ne nakladaj o starejših, ki se ne cepijo, itd. Ker nima nobene veze s sredo.

Ti bi v obdržal otroka zaprtega doma pred zaslonom in pustil službo, ker nadomestila ne dobiš? Ali bi ga poslal v šolo, kjer bo delal po navodilih? Ali bi naredil kaj tretjega, kar bo spremenilo sredo kako?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Eni dajejo obcutek kot da so dejansko hvalezni vladi da je pustila sole odprte, ker na terenu je ocitno izredno stanje in ne vem kaj se vse…
Občutki nimajo veze. Pogoji so taki kot so, pa se lahko z njimi strinjamo ali ne. Lahko protestiralo, pisarimo, prosimo, nima veze, vlada je naredila po svoje. Kot starš otroka imaš le dve možnosti. Katero bi izbral ti?

Dajte antivaxerji končno neko rešitev v kontekstu dogajanja. Ne bo dovolj nabijanje kako je vse neumno, kako bi morali živet po starem brez ukrepov, hkrati pa niste za to naredili nič. In hkrati to ne rešuje ničesar v sedanjosti. Ker opcije opusti vse ukrepe NI na mizi.

Starš ima dve opciji. Otrok v šolo pod pogoji ali doma. Katero bi ti izbral?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos, p4pe in Ted

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Sem te že vprašal, pa odgovora nisem dobil razen praznih besed v rangu antivaxerjev.

Kaj naj povprečen starš z otrokom v OŠ naredi od srede naprej? Starš ve, da maske in testiranje nima posebne pameti, enako bodo v karanteni, enako bodo okuženi, itd. Vlada je postavila pogoje od katerih ne odstopa. Otrok gre lahko v šolo ob opuštevanju trapastih pogojev ali ostane doma pred zaslonom. Druge opcije ni.

Kaj naj torej starš naredi? Konkretno prosim. Ne nakladaj o starejših, ki se ne cepijo, itd. Ker nima nobene veze s sredo.

Ti bi v obdržal otroka zaprtega doma pred zaslonom in pustil službo, ker nadomestila ne dobiš? Ali bi ga poslal v šolo, kjer bo delal po navodilih? Ali bi naredil kaj tretjega, kar bo spremenilo sredo kako?

Kaj pa naj bi naredil?
Imam 2 šoloobvezna otroka, oba bosta nosila maske in oba se bosta samotestirala.
Obema sem pojasnil kako in kaj, pa skupaj smo preizkusili samotestiranje, da bosta vedela kaj jih čaka (6 in 9 let). Tudi za to stanje ne krivim učiteljev/ravnatelja/.....
Njim bom poizkusil čim bolj olajšati zadevo.

Poleg službe, imava z ženo še 2 podjetji in si ne morem privoščiti izostanka in šolanja na domu.

To pa ne pomeni, da ukrep podpiram in da se z njim strinjam. Sam ne vidim problema, da bi neki učitelj ali strokovni delavec testiral mojega otroka. Verjamem da obstaja še veliko hujšega, kot je to testiranje in maskiranje.
Mi je pa vseeno debilen ukrep, kateri razen tega, da ima sam sebi namen, ni merljivega učinka.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Kaj pa naj bi naredil?
Imam 2 šoloobvezna otroka, oba bosta nosila maske in oba se bosta samotestirala.
Obema sem pojasnil kako in kaj, pa skupaj smo preizkusili samotestiranje, da bosta vedela kaj jih čaka (6 in 9 let). Tudi za to stanje ne krivim učiteljev/ravnatelja/.....
Njim bom poizkusil čim bolj olajšati zadevo.

Poleg službe, imava z ženo še 2 podjetji in si ne morem privoščiti izostanka in šolanja na domu.

To pa ne pomeni, da ukrep podpiram in da se z njim strinjam. Sam ne vidim problema, da bi neki učitelj ali strokovni delavec testiral mojega otroka. Verjamem da obstaja še veliko hujšega, kot je to testiranje in maskiranje.
Mi je pa vseeno debilen ukrep, kateri razen tega, da ima sam sebi namen, ni merljivega učinka.
No si vse povedal. Strinjaš ali ne, naredil boš kot želi vlada. In v enakem košu smo vsi, pa se lahko tukaj razpočijo junaki o neumnih ukrepih. Še vedno jih bodo upoštevali, ker opcij drugih ni.

Oziroma je. Lahko se junaki toliko časa pritožujejo, jamrajo in nagajajo, da nas bodo vse zaprli domov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.234
113
junaki v narekovajih, kot heroj, ki je iskal eno stacuno brez varnostnikov z eno revco na blagajni, da je zajebaval brez maske...

z jajacanjem samim po sebi ni nič narobe, ampak kako se pa eni tega lotijo je pa zelo narobe. kanalizirajo preko svojih otrok zakamuflirano v "neizmerno skrb". ta je sploh junaška.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Kaj pa naj bi naredil?
Imam 2 šoloobvezna otroka, oba bosta nosila maske in oba se bosta samotestirala.
Obema sem pojasnil kako in kaj, pa skupaj smo preizkusili samotestiranje, da bosta vedela kaj jih čaka (6 in 9 let). Tudi za to stanje ne krivim učiteljev/ravnatelja/.....
Njim bom poizkusil čim bolj olajšati zadevo.

Poleg službe, imava z ženo še 2 podjetji in si ne morem privoščiti izostanka in šolanja na domu.

To pa ne pomeni, da ukrep podpiram in da se z njim strinjam. Sam ne vidim problema, da bi neki učitelj ali strokovni delavec testiral mojega otroka. Verjamem da obstaja še veliko hujšega, kot je to testiranje in maskiranje.
Mi je pa vseeno debilen ukrep, kateri razen tega, da ima sam sebi namen, ni merljivega učinka.
Tko nekak je to.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Haha to je bla pa zmaga :) ded pametn po forumu ko nevem kaj kak se uklanjamo vladi itd, a v sredo mu grejo froci v šolo maske nosit in se palčkat ker more delat :)
Torej si popolnoma ista ovca kot mi vsi :)
Lepo si se self-ownal.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.622
6.868
113
Postarji so rekli ne pct, zakaj ucitli ne enako? Deci kovid ni nevaren, nosenje mask je bedarija ker je noben ne nosi pravilno, kaj sele prva triada. Whats the point torej? Razen da se gre spet za neumno izsiljevanje vlade
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Postarji so rekli ne pct, zakaj ucitli ne enako? Deci kovid ni nevaren, nosenje mask je bedarija ker je noben ne nosi pravilno, kaj sele prva triada. Whats the point torej? Razen da se gre spet za neumno izsiljevanje vlade
In če bi se, bi imeli šolanje od doma, nad katerim bi spet jamral. V drek bi pa stlačili vse otroke in starše. Ni vse A ali B.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Haha to je bla pa zmaga :) ded pametn po forumu ko nevem kaj kak se uklanjamo vladi itd, a v sredo mu grejo froci v šolo maske nosit in se palčkat ker more delat :)
Torej si popolnoma ista ovca kot mi vsi :)
Lepo si se self-ownal.

Se zavedam da sem v tem primeru nemočen. In še enkrat, ne vidim nekega smisla v palčkanju in maskiranju, za razliko od drekojedcev tvojega kova?

Sistem in država, sta toliko močnejša, da trenutno ne moreš prav veliko. Če se pokaže, da šolanje od doma, ne bo šlo zakonsko skozi v primeru ne testa in maske ,(kar ni nemogoče že do te srede) verjemi, da bodo moji, prvi kateri tega ne bodo izvajali.

Drekojedci pa lahko drsate vaše otroke do onemoglosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Ytbnd