Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
sad pa tudi jest5
Sam tudi ne mislim, da so maske in palčka nekaj najhujšega kar se lahko zgodi mojim otrokom. Nista iz sladkorja, pa niti ju to ne bo "travmatiziralo" ali karkoli podobnega. Otroka tudi nista napumpana z nobeno anti propagando. Še poizkusili smo teste, da bi učiteljem in pedagogom olajšali delo (niso oni krivi za to, in jebanje z moje/naše strani, ne bo iz tega nobene dodane vrednosti).

Problem pri meni je samo vrstni red katerega postavljajo vladajoči.
Zanimivo razmišljanje. Jaz tudi menim, da bi lahko še kakšen ukrep prej sprejeli, hkrati pa še vedno menim, da bo tudi ta ukrep pomagal preprečiti nekaj okužb. Recimo primer: moj froc je sedaj v karanteni, ker so starši zboleli in froca poslali v šolo. Šele ko je froc zbolel, je ostal doma. No, če bi testirali prejšnji teden, bi froca v ponedeljek zjutraj domov poslali in cel razred ne bi bil v karanteni, da ne pišem o tem, da sedaj čakamo ali bo naš kaj dobil ali ne. Zaradi takih debilov imamo sedaj take ukrepe. Točno take kot si jih zaslužimo.
Ampak glavno, da ste nekateri glasni po spletu in mešate drek, da še bolj smrdi, kot bi bilo treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Zanimivo razmišljanje. Jaz tudi menim, da bi lahko še kakšen ukrep prej sprejeli, hkrati pa še vedno menim, da bo tudi ta ukrep pomagal preprečiti nekaj okužb. Recimo primer: moj froc je sedaj v karanteni, ker so starši zboleli in froca poslali v šolo. Šele ko je froc zbolel, je ostal doma. No, če bi testirali prejšnji teden, bi froca v ponedeljek zjutraj domov poslali in cel razred ne bi bil v karanteni, da ne pišem o tem, da sedaj čakamo ali bo naš kaj dobil ali ne. Zaradi takih debilov imamo sedaj take ukrepe. Točno take kot si jih zaslužimo.
Ampak glavno, da ste nekateri glasni po spletu in mešate drek, da še bolj smrdi, kot bi bilo treba.

Kaj je narobe pri izražanju mnenja?
Če bi dali danes staršem na izbiro, ali test in maska ali nič. Kaj misliš, kak bi bil rezultat?

Pa daj, odgovori mi še na to, koliko misliš, da se bo zmanjšala obremenitev SBjev in intenzive, na račun testov v šoli (v primerjavi z tem kar smo imeli oz še imamo do srede).
Morda kaka karantena manj, ali pa še to ne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Pa daj, odgovori mi še na to, koliko misliš, da se bo zmanjšala obremenitev SBjev in intenzive, na račun testov v šoli (v primerjavi z tem kar smo imeli oz še imamo do srede).
Morda kaka karantena manj, ali pa še to ne.
Za razliko od tebe, jaz nisem ultra strokovnjak na vseh področjih in priznam, da nimam pojma.
Vem pa, da bi moj froc bil danes na dveh nogometnih tekmah (ki jih je komaj čakal) in da bi normalno hodil v šolo drugi teden, če bi bili testi v izvedbi že v ponedeljek. Pa včeraj bi bil tudi na obisku pri dedku in babici.
Ampak tebi take stvari itak nič ne pomenijo, nje. Važno, da se meša drek.

Pa še kratek komentar, kakšne ljudi imam za starše sošolcev mojega otroka. Iz šole dobimo obvestilo o karanteni za drugi teden (pač za šolske dni). In očitno so nekateri ''sončki'' od staršev bili vsi veseli, da bo lahko otrok za vikend še skakal okrog, ker je odrejena karantena samo od ponedeljka naprej. Tako da je učiteljica čez par ur poslala jasno navedeno, da za otroka velja karantena od takrat naprej. Juheeeej.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.330
113
Mi vsi imamo srečo, da da ne vladajo pravi zajebanci, da ki bi epidemijo zatrli v 1 mesecu.
Tretjinski lockdown ne plačan po 10 dni. V V enem mesecu se vsi očistijo.
Prehod meje samo v pct in samo za nujo.
Vse javne zadeve zaprte en mesec neplačani. pač davek na bolezen.
Ce se kdo malo zabuni ta mesec, takoj delovno taborišče 10 let. Hitra sodisca. Nekega bluze ja v parlamentu ni en mesec.
Rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
5. apr 2015
1.385
710
113
Verjetno delajo zdaj pritisk na otroke oz. starše, da bodo čez x mesecev uvedli cepljenje za otroke od 6ega leta dalje, saj bo kvazi lažje kot tedensko testiranje in maske.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Za razliko od tebe, jaz nisem ultra strokovnjak na vseh področjih in priznam, da nimam pojma.
Vem pa, da bi moj froc bil danes na dveh nogometnih tekmah (ki jih je komaj čakal) in da bi normalno hodil v šolo drugi teden, če bi bili testi v izvedbi že v ponedeljek. Pa včeraj bi bil tudi na obisku pri dedku in babici.
Ampak tebi take stvari itak nič ne pomenijo, nje. Važno, da se meša drek.

Velike upe polagaš na tele teste.
Tu enostavno predpostavljaš, da bi takle test v šoli, bil pravilo izveden in da bi pokazal pozitivno. Morda bi, morda bi bila pa samo zajebancija v razredu in neko "frajerišenje".

Sam zelo razumem testiranje otrok, ko kažejo znake bolezni ali imajo kake simptome. Če starš pošlje vidno bolanega otroka v šolo/vrtec, je pa itak druga zgodba, katero ne bo nobeno testiranje rešilo (morda tisto v ponedeljek, ker sreda in petek ne rešujeta več razreda pred karanteno).

In kaj boš naredil, ko bo Janez ali nekdo z vrha rekel, če od 1 razreda dalje ne bo pikice, bo šolanje od doma?
Če se ne bo slišal glas kritikov že pri malenkostih kot so sedaj, verjemi, da nas v prihodnosti ne čaka nič dobrega.
Nisem teoretik zarot, vendar nas je v skoraj 2 letih epidemije marsikaj pričakalo. Večina nemo sprejema, ker je to pač "potrebno" in se ne spodobi/sme kritizirat. Vse v imenu virusa, pa naj bo smiselno ali ne (občine, maske v gmajni, zaprte šole in storitve,.....).

Glej, tu mi2 ne bova prišla skupaj. Sam menim, da bo testiranje šolarjev dodalo par % boljšo epidemiološko sliko. Ampak, glede na to, da bi nam ukrepi, kateri bi delali veliko razliko ne pridejo na misel prvi (omejevanje necepljenih starejših) , je pa najmanj žalostno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Velike upe polagaš na tele teste.
Tu enostavno predpostavljaš, da bi takle test v šoli, bil pravilo izveden in da bi pokazal pozitivno. Morda bi, morda bi bila pa samo zajebancija v razredu in neko "frajerišenje".

Sam zelo razumem testiranje otrok, ko kažejo znake bolezni ali imajo kake simptome. Če starš pošlje vidno bolanega otroka v šolo/vrtec, je pa itak druga zgodba, katero ne bo nobeno testiranje rešilo (morda tisto v ponedeljek, ker sreda in petek ne rešujeta več razreda pred karanteno).

In kaj boš naredil, ko bo Janez ali nekdo z vrha rekel, če od 1 razreda dalje ne bo pikice, bo šolanje od doma?
Če se ne bo slišal glas kritikov že pri malenkostih kot so sedaj, verjemi, da nas v prihodnosti ne čaka nič dobrega.
Nisem teoretik zarot, vendar nas je v skoraj 2 letih epidemije marsikaj pričakalo. Večina nemo sprejema, ker je to pač "potrebno" in se ne spodobi/sme kritizirat. Vse v imenu virusa, pa naj bo smiselno ali ne (občine, maske v gmajni, zaprte šole in storitve,.....).

Glej, tu mi2 ne bova prišla skupaj. Sam menim, da bo testiranje šolarjev dodalo par % boljšo epidemiološko sliko. Ampak, glede na to, da bi nam ukrepi, kateri bi delali veliko razliko ne pridejo na misel prvi (omejevanje necepljenih starejših) , je pa najmanj žalostno.
Kaj boš pa ti naredil, če bo cepljenje otrok pogoj za šolanje? Enako kot sedaj, boš pizdakal po forumu, otroke pa cepil, ker je biznis pred njimi. Toliko o tvoji načelnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Je blo izven solskih pocitnic, si ne predstavljam kako je bilo med pocitnicami

Sicer pa bi lahko vlada ukrepala prej in recimo "zamrznila" uporabo bonov za te zadnje krompirjeve pocitnice
Zakaj ze? Mi smo lanske lepo zapravili za krompirjeve. Bili smo v dezeli term, pa jih nismo obiskali.
V app so nas sicer povprasali po pct, en izme odraslih je moral podpisati izjavo (najbrz v imenu vseh) da izpolnjujemo pct(s tem se je ponudnik izognil odgovornosti najbrz), obroke smo pojedli v jedilnici za 50 + ljudi, pa nas vec kot tri familije hkrati nismo bili notri, dolocene obroke smo sami kuhal.
Se najvecje tveganje je bil obisk vulkanije.
Sicer spet samo vprasanje po PCT, ljudi v zaprtem prostoru kar nekaj, ampak vsi z maskami.
Noci carovnic v Rakičanu pa smo se izognili, takoj ko smo videli gneco na parkingu, vrsto pred vhodom (baje si lahko testiranje opravil pred vhodom) itd.
Dva tedna je minilo, zbolel ni nihce. Ce bi zbolel, potem bi ga pokasiral v vulkaniji, ali pa ker sem prijel kljuko vrat, rocaj stopnisca....
Gnece se je dalo lepo izogniti, pa kljub temu nekaj videti in koncno zapraviti te bone, ce nam ze poleti ni bilo usojeno..
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.415
113
Pomurje
Ti si v bistvu heroj, saj biješ bitko z nami nevedneži in nam razlagaš kakšni bedaki smo.
Tak kot je heroj bil tisti madžarski politik, ki je na ves glas javno udrihal proti homoseksualcem, potem so ga pa dobili na gej partyu.
Ti si pravi čistokrven, ultra pameten in izredno načelen junak, ki veš kaj je prav in to tudi na glas poveš, doma pa svoje otroke siliš točno v tisto, za kar veš in prepričuješ cel svet, da ni prav.
Ampak ti si strateški heroj, saj ti znaš izbrati bitke. Dokler se te bitke seveda ne vpletejo v načrte za dopust na Pagu, pa za službo in DVE podjetji, takrat postanejo seveda te bitke nepomembne, saj te froci so nepomembni, ne? Biznis je važen, froci bodo že potrpeli.
Res, pravi novodobni heroj si ti, heroj za tipkovnico, heroj, ki zna RAZMIŠLJATI in JAVNO OZNANJATI SVOJO HRABROST, ki je PETELINJENJE PO SPLETU. Pravi darjan si ti.

Še na to mi odgovori: kdo je bolj butast: nekdo, ki otrokom naloži nekaj v kar verjame, da bo pomagalo ali nekdo, ki ve, da je nekaj za otroke škodljivo in ne bo nič pomagalo, ampak jih ZAVESTNO sili v to, saj te pa je biznis pomembnejši od otrok.
V bistvu si ti sam sebe opisal za bedaka.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
V bistvu si ti sam sebe opisal za bedaka.
Imaš prav.
S takim razmišljanjem si sedaj opisan za bedaka in si čuden. Ker ne verjameš tisoč in eni teoriji zarot, si glavni strokovnjak za vse, daleč boljši od tistih, ki so neko stvar študirali 30 let in zviška gledaš na ostale ''ovce'', ki verjamejo takim. Da se recimo daš še cepit, si pa itak top of the top ovca, 4x ostrižena okrog in okrog in še kastrirana zraven.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.415
113
Pomurje
Imaš prav.
S takim razmišljanjem si sedaj opisan za bedaka in si čuden. Ker ne verjameš tisoč in eni teoriji zarot, si glavni strokovnjak za vse, daleč boljši od tistih, ki so neko stvar študirali 30 let in zviška gledaš na ostale ''ovce'', ki verjamejo takim. Da se recimo daš še cepit, si pa itak top of the top ovca, 4x ostrižena okrog in okrog in še kastrirana zraven.
No vidiš, da si gladko našel v svojem opisu.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.415
113
Pomurje
Triger vam piše, da bo upošteval ukrepe, vendar so ti dejansko bedasti in nesmiselni.
Vi mu ne pustite niti lastnega razmišljanja.

Razumem lukeca da se bori z drekom, samo mu sporočam, da se šolstvo zelo slabo bori že zadnjih 20 let(predvsem s starši). Daj si priznaj, da se večini gladko jebe za izobraževanje in vzgojo otrok. To da nimate avtoritete ste si sami krivi. Popuščate v bitki, tako kot popuscate v borbi z neumnimi ukrepi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Triger vam piše, da bo upošteval ukrepe, vendar so ti dejansko bedasti in nesmiselni.
Vi mu ne pustite niti lastnega razmišljanja.
Eno je lastno razmišljanje, drugo je pa stalno mešanje dreka (je sam napisal, da povsod to javno razglaša), hkrati pa dela isto. No, vsaj to je končno potem priznal.
Sedaj si pa predstavljaj ovco, ki bere take sestavke na FB in ne ve, da triger bo pa vseeno vse naredil kot ukrepi zahtevajo. In kam potem tako sranje pripelje. Točno tam, kjer smo.

In ja, tudi jaz menim, da bi lahko vlada prej povlekla še druge ukrepe, ampak hkrati se zavedam, da se bo nekaj prenosa s takim ukrepom vseeno ulovilo in preprečilo. In dokaz za to imam iz prve roke. In to dokazuje samo to, da imamo točno tako vlado kot si jo zaslužimo. Debilno ljudstvo, debilni vladarji. Samo nekateri se imate za nekaj več, ker glasno drekate po tipkovnici. To je pa tudi ves domet, ki ga zmorete. Poleg YT in FB doktorata.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.751
-8.632
113
Pofočkaj se, ko boš to res naredil. Govorjenje kaj bi, če bi, bolj malo velja, to namreč zmore vsek ;)