Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.426
9.366
113
Ker aveš, najprej je treba porihtat balkan, ki ga omenjaš v sosednji temi, šele potem se lohk vprašamo, a res rabmo testirat prvo triado v šoli, kar je res tehnično mal težje izvedljivo. Moji mulci nimajo težav, podobno kot jih prej niso mel z bralnimi značkami, pregledi uši in podobno. Se zdaj vsaj približno razumeva v tej temi?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.663
113
Zdaj pa razni darjani in Ybt-kojikurci pri pisdimaterni nehate že bluzit in začnite glave uporabljat. Če jih ne znate, pa pod giljotino z njimi.
Otroci so skupine ki se daleč najbolj mešajo med seboj, se stem kužijo in to prenašajo domov. Ne rečem da bodo vsi otroci pomrli. Trenutno imamo v našem kolektivu 5 okužb, in sleherno okužbo je domov prinesel njihov otrok. Osnovnošolec, srednješolc, ni pomembno.
Pa kurci zabiti na kozlaje mi že grete z vašim bluzenjem.

P.s.
Pa sory za vse kletvice, težki časi so za mano...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Imam 11 in 13 let stara mulca.
Sama se testirata po urniku. Ploščice se samo položijo na kuhinjsko mizo in to je to.

Če bi bila mlajša bi pa pač pomagal
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Prva dva razreda itak starsi pripeljejo v solo. Naj naredijo tako, da starsi testirajo prva dva razreda na licu mesta v šoli pred poukom. Od tretjega dalje pa res ni noben problem.
Kje? Zunaj pred solo pod deznikom?
V razredu? Pa poleg otrok izpistavljati se starse okuzbi?
Ce starši ne bi delali revolta glede testiranja (ker ga delajo vecinoma samo zaradi preteklih ukrepov vlade), bi se lepo doma testiral in zdrava šola. Tako pa je ze s daj cetrtina uciteteljev odsotnih. Preistali oa bodo poleg rednega ucenja izvajaki se testiranje in pouk na daljavo za tiste ki se ne bodo testiral. Najbolje da naredi zoom konferenco pri rednem pouku.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Zdaj pa razni darjani in Ybt-kojikurci pri pisdimaterni nehate že bluzit in začnite glave uporabljat. Če jih ne znate, pa pod giljotino z njimi.
Otroci so skupine ki se daleč najbolj mešajo med seboj, se stem kužijo in to prenašajo domov. Ne rečem da bodo vsi otroci pomrli. Trenutno imamo v našem kolektivu 5 okužb, in sleherno okužbo je domov prinesel njihov otrok. Osnovnošolec, srednješolc, ni pomembno.
Pa kurci zabiti na kozlaje mi že grete z vašim bluzenjem.

P.s.
Pa sory za vse kletvice, težki časi so za mano...

Zanimivo ker so bile pred kratkim počitnice in do počitnic je bilo med otroci manj okužb kot po počitnicah ko je nastal takoj val:
pocitnice.png


... le kako to da je 2. novembra kar naenkrat naraslo število okuženih otrok? Inkubacijska doba virusa je povprečno 5-6 dni, torej so se okužili med počitnicami. Pa ja niso ilegalno hodili v šolo kot mi v zadnjem lockdownu v gostilne in sedaj na skrivna martinovanja (pa koline pridejo, pa veseli december)? Titi otroci, titi šola. Čimprej zapret ker statistika jasno kaže trend ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Zanimivo ker so bile pred kratkim počitnice in do počitnic je bilo med otroci manj okužb kot po počitnicah ko je nastal takoj val:
Poglej priponko 50209

... le kako to da je 2. novembra kar naenkrat naraslo število okuženih otrok? Inkubacijska doba virusa je povprečno 5-6 dni, torej so se okužili med počitnicami. Pa ja niso ilegalno hodili v šolo kot mi v zadnjem lockdownu v gostilne in sedaj na skrivna martinovanja (pa koline pridejo, pa veseli december)? Titi otroci, titi šola. Čimprej zapret ker statistika jasno kaže trend ...
Meni je povsem logično, da je bilo več okužb po počitnicah. Tri dni se ni moglo niti priti do testa, nabralo se je testirancev, razne toplice so bile nabito polne. In ne boš verjel, na počitnicah nisi zaprt v stanovanju.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Meni je povsem logično, da je bilo več okužb po počitnicah. Tri dni se ni moglo niti priti do testa, nabralo se je testirancev, razne toplice so bile nabito polne. In ne boš verjel, na počitnicah nisi zaprt v stanovanju.

Govora je o tem da so šole izvor okužb in leglo virusa. Dokler so bili otroci v šolah je bil graf covid okužb stabilen. Torej otroci sami po sebi niso kvarili oz. večali epidemije. Ko so šli na počitnice oz. ko so prišli z njih se je pa slika spremenila. Meni je povsem logično da je to posledica druženja doma v zasebnem krogu, obiskih sorodnikov, toplic ipd. v času počitnic.

In ja prenos okužb iz šolarjev na starše je bil po počitnicah izrazit, enako kot med šolarji samim. Ampak povod je bil v počitnicah. Starši ki danes zbolevajo so okužbo dobili od otrok ki so se okužili v počitnicah, drugače ne gre ker je inkubacijska doba s takim zamikom.

Point je da vsi kazalci letos, ko je pouk končno "normalen", kažejo da šole niso bile nikoli in še vedno niso gonilo epidemije, čeprav smo jih imeli do sedaj zaprte najdlje v EU in se zaprtje spet obeta. Dejansko se kaže celo obratna stvar, da so otroci doma bolj razpuščeni in je zapiranje šol kontraproduktivno. Vsaj tako kažejo vse analize na podatkih ki so na voljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in AndY1

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Tukaj spet brcaš v kamn.

Da iz obiskov in druženja med počitnicami potegneš, kako bodo otroci razpuščeni ob morebitnem pouku na daljavo :valjamse:

Vsekakor so več v skupini kjer je trenutno največ širjenja virusa. Trenutno se daleč največ znanih okužb zgodi v skupnem gospodnijstvu/znotraj družine.

Drugače otroci do 15 let niso nek problem, jim lahko preprečiš druženje če imaš lockdown in pouk na daljavo. Pa še njih se naveličaš če traja to več kot 14 dni in jih pošlješ do kolegov da imaš mir. Najstniki (SŠ) pa verjemi da po 14. dneh državnega hausaresta ne bodo ostali doma. In ja to je normalno in zdravo, ker psihično zdravje je pomembno in otroci se morajo družit. Če jim druženja ne zagotavlja šola (to zadosti enim 100% potreb, enim pa manj, ampak še vedno veliko) iščejo druženje drugje (kjer ni samotestiranja, ni učiteljev, ni mask ...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.426
9.366
113
V bistvu bi zdaj, gledano čisto iz epidemiološkega vidika, zelo prav prišel en lockdown za čas ene inkubacijske dobe, da se številke malo umirijo. Sam klinc je zdaj otroke poslat na šolanje od doma, ker si jih prejšnje šolsko leto držal bistveno predolgo doma. Pa smo spet pri v prazno ustreljenih metkh. Izvidnico smo strelal z rafali, zdej pa municije zmanjkuje, ko prihaja glavnina.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.624
6.868
113
Torej prisli smo do “spoznanja” da so za hospitalizacije krivi tisti ki sirijo okuzbe in ne tisti ki zbolevajo in filajo intenzivne? In zdaj bi se zapiralo prve in ne slednje?

hmmm….
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
V bistvu bi zdaj, gledano čisto iz epidemiološkega vidika zelo prav prišel en lockdown za čas ene inkubacijske dobe, da se številke malo umirijo. Sam klinc je zdaj otroke poslat na šolanje od doma, ker si jih prejšnje šolsko leto držal bistveno predolgo doma. Pa smo spet pri v prazno ustreljenih metkh. Izvidnico smo strelal z rafali, zdej pa municije zmanjkuje, ko prihaja glavnina.

Je Fafangel včeraj med vrsticami nekaj takega povedal. Celo ponudil svoj odstop če bi kaj pomagalo in da se čuti krivega za to kar je nastalo. Pa realno je on kriv samo toliko da ni udaril prej po mizi, samo je vedel da bi ga najbrž takoj odslovil in bi moral papirje prekladat namesto da bi pomagal tam kjer je potreben. Tako da tisti "reset" ki ga je včeraj parkrat omenil sam razumem v tem da bi morala reset naredit glava in potem bi mogoče sledilo ljudstvo. Torej odstopit bi morala komplet strokovna skupina, direktor NIJZ, del politike (recimo da je minister za zdravje tu v igri, ni pa prvi po mojem mnenju) in potem se z novimi prijemi lotit stvari iz nule brez napak in upat da bo ljudstvo sledilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in bizi