Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.914
2.501
113
Mal težko si pod 12 let na wax/antiwax. Pa pustiva zdej bedake, z odločbami in oh in sploh. Ti bodo vedno problem. Prva triada je dejansko problem, ker oni se pa res ne morjo samotestirat. Sekretar pač bluzi.
sej je blo tukaj gor, da gre 8-letnica raje v zapor. Je prebrala kar so ji napisali!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Zdaj pa razni darjani in Ybt-kojikurci pri pisdimaterni nehate že bluzit in začnite glave uporabljat. Če jih ne znate, pa pod giljotino z njimi.
Otroci so skupine ki se daleč najbolj mešajo med seboj, se stem kužijo in to prenašajo domov. Ne rečem da bodo vsi otroci pomrli. Trenutno imamo v našem kolektivu 5 okužb, in sleherno okužbo je domov prinesel njihov otrok. Osnovnošolec, srednješolc, ni pomembno.
Pa kurci zabiti na kozlaje mi že grete z vašim bluzenjem.

P.s.
Pa sory za vse kletvice, težki časi so za mano...
Spihaj se kje drugje, kot da pošiljaš na javnem forumu ljudi na giljotino.


Uporabniki dobivajo ban za manj, ti ga seveda ne boš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.623
6.868
113
Glede samotestiranja otrok v šoli vlada uvaja nekaj sprememb. Med drugim se začetek zamakne na sredo, 17. novembra, prav tako bo potrebno soglasje starša oziroma skrbnika, tisti, ki se ne bodo testirali, pa se bodo šolali od doma.

In kako bo sel otrok domov? Lahko sola pred vhodom zavrne otroka?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
827
113
to je zdej samo predpriprava za nove neumnosti ... so si sami čas podaljšal do srede.
je kje kakšna razlaga - zakaj se datum testiranja prestavi?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
to je zdej samo predpriprava za nove neumnosti ... so si sami čas podaljšal do srede.
je kje kakšna razlaga - zakaj se datum testiranja prestavi?
Ne. Mogoče več časa za pripravo šol in za starše, da dvignejo teste. Sedaj bodo šole potrebovale še soglasje staršev, če ga ne bodo dali pa se bo moral otrok šolati od doma. Močno sumim, če bo v razredu več takih, da bo šola mirno celo razred dala na šolanje od doma pa bo spet polno zaprtih in nič krivih otrok.

Dodano s tem testiranjem v skupnem prostoru v šoli še bolj vplivajo na širjenje okužb in karantene, kar je popolnoma nelogično. Namesto, da bi se otroci testirali še preden pridejo skupaj v razred (najbolje doma ali pod kontrolo nekje ločeno v šoli - vem, težko izvedljivo), bodo sedaj prišli skupaj v razred, se testirali, našli eno okužbo in bum, cel razred spet v karanteno. Če bi pozitivnega ujeli prej (doma?), ne bi šel ne na avtobus, ne v razred in karantene ne bi bilo.

Skratka občutek imam, da so ukrepi zanalašč usmerjeni v zapiranje razredov v karanteno in v šolanje od doma, ne pa v zmanjševanje okužb še preden sploh pridejo v šolo. Zahvala gre predvsem jebivetrskim staršem, ki otrok doma ne testirajo kljub zastonj testom in so porinili sedaj vse pod kontrolo v šolo, čeprav bo rezultat veliko slabši kot, če bi se testirali v izolaciji že prej.

Zamerim seveda šolam to, da jamrajo nad izvedbo odlokov in ne nad samo neumnostjo odloka. In ministrstvo za šolstvo, ki je popolnoma izgubilo stik s svetom že zdavnaj. A gospa ministrica je že pojedla svoj francoski rogljiček, medtem ko šolstvo kolapsira nad neumnostmi, ki jih je podpisala, preden je spakirala kufre za Pariz? Naj se ji zatakne.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
to je zdej samo predpriprava za nove neumnosti ... so si sami čas podaljšal do srede.
je kje kakšna razlaga - zakaj se datum testiranja prestavi?

Ti jst povem, že po uredbeni plati ni razvidno od kje bodo ti testi prišli. Prej je bilo določeno da jih poberejo za učence po lekarnah, kar se je tudi naredilo in sedaj ko se bo testiralo v šolah je problem ker je en kup teh testov pri učencih doma, en kup po lekarnah čaka na prevzem, vlada pa ni določila od kje se jih sploh zagotavlja. Oz. če bi bilo tako kot je potem bi jih morali učenci od doma nosit, kar pa je jasno da ne bo ok ker od 100 učencev jih bo doma testerje pozabilo 20, enih 20 jih bo pa na poti v šolo pometalo v luže in/ali kako drugače oskrunilo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
S testi je kar yeba ja. Mi rnpr. smo ostali brez, ker jih je v bližnjih lekarnah zmanjkalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.334
113
testiralo se bo v šolah predvsem zato, ker raja pač blefira. In se doma nebi, bi pa teste prodajala...taki so šli prvi v lekarno.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ko se bodo testirali v gostilnah ali jih zaprli se bomo pogovarjali naprej. cisto vse delujejo do 22h potem pa privat do 00 in dalje, razdalje ni, mask ni, pct pomeni pijan cel teden.... in to vse, tudi cepljene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

luka51

Guru
16. avg 2007
14.312
5.600
113
je kje kakšna razlaga - zakaj se datum testiranja prestavi?
Ker so nedonošeni antiwaxersi, mojega otroka se noben ne bo dotikal (razn te ko gremo v poreč na morje, te ga še jaz nastavim, da bo mirn) debili pošiljali svašta groženj ravnateljem, pa grozili s protesti pred šolo zjutraj, grozili učiteljem, da jih bojo tožli, pošiljali dr facebook in yt (to mislim dr prava) izjave
In zdaj bojo nafukali vsi. Zaradi teh kretenov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
"Hvala bogu" je imho takšnih kretenov veliko veliko manj kot polovica državljanov, so (ste?) pa res glasni kot polovica, to pa ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Ker so nedonošeni antiwaxersi, mojega otroka se noben ne bo dotikal (razn te ko gremo v poreč na morje, te ga še jaz nastavim, da bo mirn) debili pošiljali svašta groženj ravnateljem, pa grozili s protesti pred šolo zjutraj, grozili učiteljem, da jih bojo tožli, pošiljali dr facebook in yt (to mislim dr prava) izjave
In zdaj bojo nafukali vsi. Zaradi teh kretenov.

Nafukali bodo otroci, zaradi kretenov in idiotov, kateri nočejo videt, da otroci niso problem v epidemiji kovida.

Imamo 30% necepljenih 60+ letnikov kateri veselo filajo bolnišnice, pa ni niti 1 jebenega ukrepa za take. Drsat po mulariji, to pa kar naprej.

Bo testiranje v šoli kaj spremenilo?
Bo zaradi tega kak manj na aparatih in v bolnišnici?
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.326
8
38
47
Okolica južne LJ.
KSZ

Današnje pismo "naše" ravnateljice:


Spoštovani starši,

na vas se obračamo s prošnjo po sodelovanju in pomoči pri izvajanju pouka v šoli.

Vlada je v četrtek, 11. 11. 2021, sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo Covid 19 (Uradni list RS št. 174/2021 in 177/2021).

V ponedeljek, 15. 11. 2021 bo pouk potekal tako kot do sedaj. Prosimo vas, da pred prihodom v šolo izvedete doma s svojim otrokom samotestiranje (in ga o tem poučite), saj tako preprečujemo širjenje okužbe dalje.

Od srede, 17. 11. 2021, bo potekalo obvezno samotestiranje vseh učencev s hitrimi testi trikrat tedensko (ob ponedeljkih, sredah in petkih) v prostorih šole. Učenci se bodo testirali sami ob prisotnosti učitelja ali drugega strokovnega delavca.


Starši prevzamete teste za samotestiranje učencev v lekarnah, učenci jih prinesejo s seboj v šolo. V šoli testov za samotestiranje učencev nimamo na voljo.

Če vaš otrok izpolnjuje pogoj prebolevnosti (6 mesecev o pozitivnega testa PCR) ali cepljenja, prosim o tem obvestite razrednika, saj se mu v tem primeru ni potrebno samotestirati.

Testiranje bo potekalo tako, da se bodo učenci prvič (v sredo, 17. 11. 2021) samotestirali po protokolu šole, ki bo skupaj z izjavo staršev o samotestiranju objavljen naknadno.

Prosimo vas, da se v naslednjih dneh z otrokom pogovorite o tem, kako samotestiranje poteka, pri čemer vam je lahko v pomoč video na naslednji povezavi:
. Priporočamo, da otrok samotestiranje ob vaši prisotnosti poskusi tudi sam izvesti.

V Sloveniji je že dovolj nestrpnosti, razdvojenosti in sovražnosti v družbi. Ni potrebno, da to prenašamo tudi v šolo. Pisma z grožnjami, sporočila raznih civilnih iniciativ in podobno, ne pripomorejo k rešitvi skupne situacije, v kateri smo se znašli vsi.

Kljub težkim razmeram si strokovni delavci želimo, da pouk poteka v šoli, v varnem in spodbudnem okolju. To nam bo uspelo le z vašo podporo in pomočjo ter dobrim medsebojnim sodelovanjem večine od vas še naprej, za kar se vam zahvaljujemo.

Tako vas prosimo, da nam pomagate in svoje osebne interese ter prepričanja postavite na stranski tir, dokler skupaj ne premagamo virusa.

V primeru dilem ali vprašanj, pokličite v šolo, da se dogovorimo za pogovor.

Stopimo skupaj in ohranimo zdravje!



Lep pozdrav v imenu vseh zaposlenih na OŠ
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Ker so nedonošeni antiwaxersi, mojega otroka se noben ne bo dotikal (razn te ko gremo v poreč na morje, te ga še jaz nastavim, da bo mirn) debili pošiljali svašta groženj ravnateljem, pa grozili s protesti pred šolo zjutraj, grozili učiteljem, da jih bojo tožli, pošiljali dr facebook in yt (to mislim dr prava) izjave
In zdaj bojo nafukali vsi. Zaradi teh kretenov.
Ko minorna skupinica necepljenih drži za jajca Lukeca... :aplauz: neprecenljivo.
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Razvajeni najstniki imajo baje še malo perspektive v živlenju, stari zadrgnjeni desci pa ne več. :cheer: