Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Medtem v at skoraj 12k okuzb, pa so precepljeni, se testirajo, preverjajo pct…
Kdaj bo naumil svet da to pac ni nacin?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.131
349
83
Dobro je napisala. Jaz sem predstavnik staršev enega razreda OŠ. Nekateri forsirajo, da pošljemo sporočilo ravnatelju, kao v imenu razreda. Ne pustim. Kdor želi lahko pošlje sam, obenem pa sem pozval naj ne težijo ravnatelju, ker ne bodo nič pri njemu dosegli, niti ni nič kriv.

Pa do tega položaja si prišel brez da bi odprl temo na alterju? Sram te bodi...

Drugače pa sožalje otrokom in predvsem staršem.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Medtem v at skoraj 12k okuzb, pa so precepljeni, se testirajo, preverjajo pct…
Kdaj bo naumil svet da to pac ni nacin?
Štetje okužb je popolnoma zgrešeno, ker je že dolgo jasno, da se okužujejo necepljeni in cepljeni. Žal. Virus ima prosto pot in, če se nočemo zapret, jo bo imel tudi v prihodnosti. Edina važna postavka je stanje v bolnišnici, kar mi recimo ne gre skupaj z ukrepi na Danskem, kjer so bolnice praktično prazne (ravno zaradi cepiv), medtem ko zaradi okužb delajo že čisto paniko. Če pa so ob 85% precepljenosti polne tudi bolnice do vrha in še čez, potem pač cepiva ne rešujejo nič in smo nazaj na začetku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Štetje okužb je popolnoma zgrešeno, ker je že dolgo jasno, da se okužujejo necepljeni in cepljeni. Žal. Virus ima prosto pot in, če se nočemo zapret, jo bo imel tudi v prihodnosti. Edina važna postavka je stanje v bolnišnici, kar mi recimo ne gre skupaj z ukrepi na Danskem, kjer so bolnice praktično prazne (ravno zaradi cepiv), medtem ko zaradi okužb delajo že čisto paniko. Če pa so ob 85% precepljenosti polne tudi bolnice do vrha in še čez, potem pač cepiva ne rešujejo nič in smo nazaj na začetku.
Na Danskem je pred kratkim začelo naraščanje okužb. Bolnice se filajo s 2-3 tedenskim zamikom.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Glej tuljo opozarjajo kaj nas čaka, rečmo najslabši scenarij , umirajo starši sončkov, učitelji ...a sonček nebo imel še večje travme ? Normalen otrok in starš so do sedaj to spedelan brez problema , oz. so bili lahko oboji veseli ker so bili več časa skup.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Je pa sedaj že jasno, da je pomembna tista ploščina pod krivuljo, saj se spomniš anede?

Spomnim se, da sva debatirala o tem (prosto po spominu imam, da nisi nikoli resno elaboliral celotne zadeve, kljub temu, da sem te vprašal, mogoče si pa sem spregledal).

ploščina pod krivuljo = kumulativno število okuženih/umrlih/...

A se pogovarjamo o prekuženosti populacije?

Daj v dveh, treh stavkih povej: kaj točno misliš s ploščino pod krivuljo (katero krivuljo) in kakšni so sklepi.

PS: Kaj sem jaz takrat razlagal - da so si v prvem valu krivulje dovolj podobne, da lahko vzameš kar višino krivulje za opis situacije ni nujno da gledaš površine pod krivuljo) in da lahko iz višin sedemdnevnih podatkov okuženih dobro napoveduješ število hospitaliziranih in umrlih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Ja ploščina pod krivuljo pomeni število prebolelih. Ta del tebi nikakor ni bil jasen in ti očitno tudi sedaj ni.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Ja ploščina pod krivuljo pomeni število prebolelih. Ta del tebi nikakor ni bil jasen in ti očitno tudi sedaj ni.

En korak naprej, smo si na jasnem o čem govorimo - skratka prekuževanje je ključ do uravnavanja epidemije.

Še AndY1 je obupal nad tem (oziroma je preveč zaposlen s promoviranjem ivermectina).

A lahko ti elaboriraš v dveh, treh stavkih, kako lahko to trditev podkrepiš s dejanskimi kazalniki/podatki.
Za primerjavo lahko vzameš Slovenijo, kakšno skandinavsko državo, kakšno zahodnoevropsko državo in kakšno mediteransko državo in podatke (ploščina pod krivuljo :fredi: :fredi: :fredi:), ki bodo vsi kazali v isto smer - države, ki so se hitro prekužile, so jo potem v vseh ostalih valovih zelo dobro odnesle, oziroma vse države, ki so bile neprekužene so jo v nadaljevanju zelo slabo odnesle.

Jaz do sedaj teh podatkov še nisem videl, bi jih pa z veseljem pogledal.

PS: Jaz sem še vedno mnenja, da prekuženost ni pravilen pristop do uravnavanja epidemije, ter da razlike med državami izhajajo iz drugih faktorjev, ne pa od stopnje prekuženosti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
In kako bi šlo po tvoje? Se zapret v kevder za dve leti? Saj vidiš, da polno cepljeni zbolevajo, sicer v velikem procentu blago, ampak zbolevajo pa, tako da "obračanje krivulje" do nule očitno ni delovalo.
Andy v prekuževanje ni dal C zadeve in bi uravnaval epidemijo z Aspirinom po novem, tko da ne mene tlačit v njegove blodnje.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
mene zanima zakaj prirejajo stevilke.

danes izvedel za moza in zeno letnik 1939 in 1942 oba umrla v razmaku 18ur za kovidom.
pa bila sta polno cepljena aprila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113

Malo se pa vseeno bunijo. Srecno.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR

Malo se pa vseeno bunijo. Srecno.
Jebemu, feniks je vstal. A ti je tipkovnca crknla al si kje protestirou prou gajstn? ;) :nazdravje:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in darjan