Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Ocitno bo res treba narediti v praznih garazah stozic hladilnico.(ce bo rlorenk.zima je niti ne bomo rabil) da nas bo streznilo.
Nekako razumem da smo bili brezbrizni v obdobju ko je bilo malo okuzb (poleti....), Zdele pa....
Kaj zdaj bolj prepreči sirjenje okuzb pa ne bom pameten.
Ali je to nosnja mask ( blago, kirurske ffp2.... Vidimo avstrija da ni ravno uspešna)
Ali je socialna distanca(nobenega objemanja, poljubljanja itd ob raznih praznovanjih)
Ali bi obrnilo krivuljo odgovorno testiranje vseh ki grejo od doma (tudi cepljenih! Kako je s prebolelimi ne vem, ce lahko zbolijo za drugim sevom , leto ali vec kasneje)
Samo PCT preverjanje v tak obliki kot je bilo sedaj nima pomena. Tudi z osebno ne.
Ali lahko preverjam z app PCT ne da se logiram s certifikatom v app Z-vem?
Zna priti do tega da bom moral to nekoga v familiji nauciti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Tudi danci so nazaj uvedli kovid potrdilo. Pac virus je tu in bo ostal, ustavilo ga ne bo nic, se najmanj pa neumno siljenje otrok v testiranje in nosenje mask.
Lahko bi sicer uvedli policijsko uro za 65+, in strogo karanteno, ampak ocitno se nismo tako dalec.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Ocitno bo res treba narediti v praznih garazah stozic hladilnico.(ce bo rlorenk.zima je niti ne bomo rabil) da nas bo streznilo.
Nekako razumem da smo bili brezbrizni v obdobju ko je bilo malo okuzb (poleti....), Zdele pa....
Kaj zdaj bolj prepreči sirjenje okuzb pa ne bom pameten.
Ali je to nosnja mask ( blago, kirurske ffp2.... Vidimo avstrija da ni ravno uspešna)
Ali je socialna distanca(nobenega objemanja, poljubljanja itd ob raznih praznovanjih)
Ali bi obrnilo krivuljo odgovorno testiranje vseh ki grejo od doma (tudi cepljenih! Kako je s prebolelimi ne vem, ce lahko zbolijo za drugim sevom , leto ali vec kasneje)
Samo PCT preverjanje v tak obliki kot je bilo sedaj nima pomena. Tudi z osebno ne.
Ali lahko preverjam z app PCT ne da se logiram s certifikatom v app Z-vem?
Zna priti do tega da bom moral to nekoga v familiji nauciti.
Jaz bi rekel, da je največji problem to, da se je vse skupaj razpustilo. Veliko prebolelih/cepljenih/testiranih se obnaša kot prej, nobene socialne distance, nič. Ker pač si zdrav in to je to. Pa ni res. Po moje bi se lahko precej zajezilo s striktno socialno distanco, maskami, umivanjem rok. Ampak to ovcam in sončkom dopovedat ne gre ravno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Jaz bi rekel, da je največji problem to, da se je vse skupaj razpustilo. Veliko prebolelih/cepljenih/testiranih se obnaša kot prej, nobene socialne distance, nič. Ker pač si zdrav in to je to. Pa ni res. Po moje bi se lahko precej zajezilo s striktno socialno distanco, maskami, umivanjem rok. Ampak to ovcam in sončkom dopovedat ne gre ravno.
Striktna socialna distanca gre na kratki rok. Ta metek je že zdavnaj zapustil saržer, ker so s tem pretiraval. Žal. Preber kdaj Fafangela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Da ti vidis dolg nos pri zlahti ko smo rekli da ne gremo v hišo na tatarca (dogovorjen obisk vnaorej, ob lepem popoldnevu) in da se lahko zunaj na dvorišču družimo. Imeli so enega pozitivnega ki sicer ni bil med nami, ampak ....kot kaze sedaj po 10 dneh se okužba ni raznesla med sodelavce in posledicno zlahto.
Ce bi bil pa nekdo od njih kuzen, nas bi bilo skoraj 15 v prostoru za.mizo bi pa zdele tenko lahko kdo piskal.
Tatarca je potem vsakdo dobil za domov in smo ga doma namazal. Jbg, ni se nam dal na vecer piknik miz ven postavljati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Da ti vidis dolg nos pri zlahti ko smo rekli da ne gremo v hišo na tatarca (dogovorjen obisk vnaorej, ob lepem popoldnevu) in da se lahko zunaj na dvorišču družimo. Imeli so enega pozitivnega ki sicer ni bil med nami, ampak ....kot kaze sedaj po 10 dneh se okužba ni raznesla med sodelavce in posledicno zlahto.
Ce bi bil pa nekdo od njih kuzen, nas bi bilo skoraj 15 v prostoru za.mizo bi pa zdele tenko lahko kdo piskal.
No to ni striktna socialna distanca, ampak pametno druženje. Kakorkol pa obrneš, bomo šli vsi skozi to večkrat, to je zdaj že jasno, zato tista "obračat krivuljo" ni več aktualna, ker imamo na voljo možnost, da bolj varno pridemo v stik s covidom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Odpovedal sem se tudi kar nekaj druzabnim dogodkom, tudi na odprtem.
Ze septembra pred pct preverjanjem smo bili pod nekim sotorom na praznovanju, pa smo bili vecina kar z maskami. In smo res bili brez njih samo ko smo jedli in pili. Nekega mnozicnega plesa in podobno pa itak ni bilo.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Striktna socialna distanca gre na kratki rok. Ta metek je že zdavnaj zapustil saržer, ker so s tem pretiraval. Žal. Preber kdaj Fafangela.

Se ne strinjam, žal je bilo v prevelikem delu relevantne javnosti (del politike, mediji) prisotno apriori nasprotovanje vsem ukrepom (toksična kombinacija inherentega anticepilstva in nasprotovanja po politični liniji).
Lahko si pogledaš nemško predvolilno kampanjo, tudi naši mediji so poročali o tem - obstajal je "tihi dogovor" da protikoronski ukrepi niso del predvolinlne kampanje in o tem se ni debatiralo (pustimo politčne outsiderje ob strani). Ker je bilo jasno, da bodo v naprotnem vsi izgubili.

Če bi ponotranjili, da je virus naravno dejstvo, ki ga bomo mukotrpoma premagali (da ne bo magične reštive, ne vitamin D, ne hidroksiklorokin, .... pravzaprav tudi cepiva ne - vsaj kar se tiče kolektivne imunosti) je tudi "striktno socialno distanco" izvajat večkrat, v valovih.
Se pa strinjam, da je v trenutni situaciji to iluzija, samo rad bi opozoril na vzrok in posledice.
(Je pa res da ne gledam televizije, tako da mi kakšen Jelko ni mogel dvigniti pritiska, in bi mi ga verjetno dvignil, če bi ga gledal).

Ob vseh teh debatah se mi vedno rola po glavi komad od
EMKEJ-a:
Veš kaj bi ti mogo.

veš kaj bi ti mogo
spustit svoj ego - jebe te mnogo
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ocitno bo res treba narediti v praznih garazah stozic hladilnico.(ce bo rlorenk.zima je niti ne bomo rabil) da nas bo streznilo.
Nekako razumem da smo bili brezbrizni v obdobju ko je bilo malo okuzb (poleti....), Zdele pa....
Kaj zdaj bolj prepreči sirjenje okuzb pa ne bom pameten.
Ali je to nosnja mask ( blago, kirurske ffp2.... Vidimo avstrija da ni ravno uspešna)
Ali je socialna distanca(nobenega objemanja, poljubljanja itd ob raznih praznovanjih)
Ali bi obrnilo krivuljo odgovorno testiranje vseh ki grejo od doma (tudi cepljenih! Kako je s prebolelimi ne vem, ce lahko zbolijo za drugim sevom , leto ali vec kasneje)
Samo PCT preverjanje v tak obliki kot je bilo sedaj nima pomena. Tudi z osebno ne.
Ali lahko preverjam z app PCT ne da se logiram s certifikatom v app Z-vem?
Zna priti do tega da bom moral to nekoga v familiji nauciti.
Bo kar bo. Cepiv je dovolj, postelj in osebja manj. Ne gre se samo za covid gre se tudi za vse drugo, od slepiča gripe, raka in poškodb.
Tako da prvo poglej sebe ker po pisanju nisi cepljen. Če se motim se pa opravičujem. Si bil dosti po bolnišnicah in stavim da nimaš želje še ležat kje na intenzivni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
827
113
Obstaja mobilna aplikacija zVem, kjer po začetni aktivaciji ne potrebuješ nobenega certifikata.
Obstaja mobilna aplikacija zVem, kjer po začetni aktivaciji ne potrebuješ nobenega certifikata.
mal offtopic - a se da na iphonu dodat dva "obraza" za odklepanje telefona? k me z masko "ne prepozna" :p
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Hvala vam, ravnatelji, učitelji, otroški psihologi...
Hvala, da ste tiho in dovolite takšno nadlegovanje otrok.
Hvala, da "rešujete" življenja, znižanjem ko nam maltretirate otroke z povsem nesmiselnimi in škodljivimi testi in maskami.
Hvala. Ne bom pozabil, ko boste spet preobremenjeni in podplačani.
Upam, da vam je lepo v službi in mirno spite, ko gledate zamaskirane otroke in predavate skozi masko.
 

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
Hvala vam, ravnatelji, učitelji, otroški psihologi...
Hvala, da ste tiho in dovolite takšno nadlegovanje otrok.
Hvala, da "rešujete" življenja, znižanjem ko nam maltretirate otroke z povsem nesmiselnimi in škodljivimi testi in maskami.
Hvala. Ne bom pozabil, ko boste spet preobremenjeni in podplačani.
Upam, da vam je lepo v službi in mirno spite, ko gledate zamaskirane otroke in predavate skozi masko.
Verjemi, da ravnatelji niso tiho. Danes so imeli sestanek z Ministrstvom za šolstvo. Ravnatelji so v večini nasprotovali tem ukrepom, a se ministrstvo ne premakne za milimeter. Tako da so po 2 urah sestanek prekinili brez dogovora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Se ne strinjam, žal je bilo v prevelikem delu relevantne javnosti (del politike, mediji) prisotno apriori nasprotovanje vsem ukrepom (toksična kombinacija inherentega anticepilstva in nasprotovanja po politični liniji).
Lahko si pogledaš nemško predvolilno kampanjo, tudi naši mediji so poročali o tem - obstajal je "tihi dogovor" da protikoronski ukrepi niso del predvolinlne kampanje in o tem se ni debatiralo (pustimo politčne outsiderje ob strani). Ker je bilo jasno, da bodo v naprotnem vsi izgubili.

Če bi ponotranjili, da je virus naravno dejstvo, ki ga bomo mukotrpoma premagali (da ne bo magične reštive, ne vitamin D, ne hidroksiklorokin, .... pravzaprav tudi cepiva ne - vsaj kar se tiče kolektivne imunosti) je tudi "striktno socialno distanco" izvajat večkrat, v valovih.
Se pa strinjam, da je v trenutni situaciji to iluzija, samo rad bi opozoril na vzrok in posledice.
(Je pa res da ne gledam televizije, tako da mi kakšen Jelko ni mogel dvigniti pritiska, in bi mi ga verjetno dvignil, če bi ga gledal).

Ob vseh teh debatah se mi vedno rola po glavi komad od
EMKEJ-a:
Veš kaj bi ti mogo.

veš kaj bi ti mogo
spustit svoj ego - jebe te mnogo
Politilka in zdravstveni problem nikakor ne bi smela it skupaj.

Je pa sedaj že jasno, da je pomembna tista ploščina pod krivuljo, saj se spomniš anede? In da je bil mimosun, ker smo zaprli preveč stvari za pre dolgo, pa polivanje z razkužili pa maske na polju nidani. In ja, striktna socialna distanca z zaprtjem družbe večkrat za čas ene inkubacijske dobe. Mi smo bli pa zaprti v občine koliko časa? Šolal smo otroke od doma koliko časa? pa poicijska ura, pa zajebavanje ljudi z bureki, gluposti za cel vagon. Tako da so žal vsi metki postrelani, ves denar zafrčkan, večina žal v prazno.