Biftek (tatarski)

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Sem imel pred dvemi tedni tako.
Pa ni bilo kupca niti za trideset. Nekaterim se je čudno zdelo zakaj je niso dobili po 6.
Tudi v redu, je ostala doma. Pa (se) ne delam tatarca.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Evo biftka... Ni bilo plučne not, bil je pa vseeno dober, oziroma narejen po okusu, ki nama odgovarja. Verjetno komu nebi bil, vendar... No v bistvu je drugi dan boljši.
Not je čebula, kisle kumare, kapre, slanik, feferon, česen (ja nama odgovarja), rdeča paprika (sladka in pekoča), sol, poper, mal konjaka, olivno olje.
2342657-IMG_7570.JPG
 

Priponke

  • 2342657-IMG_7570.JPG
    2342657-IMG_7570.JPG
    29,8 KB · Ogledi: 502

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Tatarc brez pljučne je kot čebula brez Če, postane samo še bula.....

Zate, ko o hrani ne veš nič. Tatarski biftek izhaja iz časa tatarov. Delali so ga tako, da so meso mehčali po konjskim sedlom. In verjetno so uporabljali samo pljučno:)

tukaj pa si napacno poucem..to so samo fame....tatarski bistek je dejansko francoski

https://en.wikipedia.org/wiki/Steak_tartare
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Tudi jaz sem tako slišal, da izvira iz Francije ..... no ja vsaj za pa šteto vemo, kako je nastala ..... mladi Gavrilovič je hodil po mesriji in iz tal pobiral zavrženo meso , smeti od mesa in govoril " eeee pa šteta ovo bacit " In nastala je PaŠteta.
smile-1.gif


No malo heca.

Sicer sem danes probal Hoferjevega, daleč od vrhunskega a nikakor slab, zelo soliden sploh za tako ceno, vendar gurmansko samo sprejemljiv, nikakor pa top, pa nikakor slab, da se razumemo.
 
Nazadnje urejeno:

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Tatarc brez pljučne je kot čebula brez Če, postane samo še bula.....

Zate, ko o hrani ne veš nič. Tatarski biftek izhaja iz časa tatarov. Delali so ga tako, da so meso mehčali po konjskim sedlom. In verjetno so uporabljali samo pljučno:)

tukaj pa si napacno poucem..to so samo fame....tatarski bistek je dejansko francoski

https://en.wikipedia.org/wiki/Steak_tartare

Tudi to sem že slišal... Če se malo zakoplješ v internet, boš našel vsaj pet možnih izvorov....
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Je kdo jedel biftek npr. v Argentinotu? Ali pa kakšno drugo gostilno če se priporoča, po možnostiv Lj.

v Poreču vem za enega TOP,ampak ni ravno "usput"
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Matofil, čez 2 tedna ti prodam za 40€ frišno pljučno, ker si gurman boš z veseljem dal toliko za njo, meso pa je futran le s travo in senom.

Dobim v Ljubljani res bio bio , poznam za okoli 34 -36 ojrof kilo. Lahko me kontaktiraš na ZS pa se kaj zmeniva.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
No testiral Kodilo po res ugodni cni 18,8 eura za kg in lahko rečem samo zelo zelo dober tatarc sicer ni iz pljučne, vendar NI pekoče začinjen, (skratka ostre začimbe NE povozijo okusa mesa, kot pri večini konkurence, ko svoj slab tatarec zakrivajo z pekočimi začimbami) , Sem zelo pozitivno presenečen, povozi marsikateri veliko dražji tatarec po okusu...., upam, da ga ne bodo kasneje močneje začinjali ....... oziroma uporabljali slabo meso + močne začimbe, kar delajo ostali. Naj ostane tak, kot je !!!
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Evo jem homemade biftek 100% pljučne... škoda mesa, za prvič mati ne bi smel dat pljučne.

Kaj hujšega mi ni glede na to, da že skor 14 dni jem sosedovo pljučno v različnih oblikah.
evil.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.958
1.102
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
No testiral Kodilo po res ugodni cni 18,8 eura za kg in lahko rečem samo zelo zelo dober tatarc sicer ni iz pljučne, vendar NI pekoče začinjen, (skratka ostre začimbe NE povozijo okusa mesa, kot pri večini konkurence, ko svoj slab tatarec zakrivajo z pekočimi začimbami) , Sem zelo pozitivno presenečen, povozi marsikateri veliko dražji tatarec po okusu...., upam, da ga ne bodo kasneje močneje začinjali ....... oziroma uporabljali slabo meso + močne začimbe, kar delajo ostali. Naj ostane tak, kot je !!!
Sprobal pred par dnevi, se kar strinjam.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Tudi jaz sem tako slišal, da izvira iz Francije ..... no ja vsaj za pa šteto vemo, kako je nastala ..... mladi Gavrilovič je hodil po mesriji in iz tal pobiral zavrženo meso , smeti od mesa in govoril " eeee pa šteta ovo bacit " In nastala je PaŠteta.
smile-1.gif


No malo heca.

Sicer sem danes probal Hoferjevega, daleč od vrhunskega a nikakor slab, zelo soliden sploh za tako ceno, vendar gurmansko samo sprejemljiv, nikakor pa top, pa nikakor slab, da se razumemo.

Katerega Hoferjevega, Z'dežele ali Košaki? Ker jaz pravkar jem tega Z'dežele in je po mojem okusu med boljšimi od teh tatarcev iz marketov. Kupil sem prejsnji teden Kodila v Sparu in ni bil vreden "nič", za 18,xx €/kg.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
meni iz Hoferja ta v črni posodici kot malo boljša pašteta... preveč fino mlet, brez strukture, poln začimb za maskiranje... pač kolko para tolko muzike.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
meni iz Hoferja ta v črni posodici kot malo boljša pašteta... preveč fino mlet, brez strukture, poln začimb za maskiranje... pač kolko para tolko muzike.

x 2 - čist zanič, pri nas ga ni hotel nihče jest.