Zavarovanje nepremičnine - kje?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Najbolj nujno je, da ste skoz na vezi z cenilcem in da se stvari ne delajo po svoje, škodo plača zavarovalnica, zato mora iti po navodilih in postopkih
in ne tako kot se tebi zdi da bi moglo biti. Vse kar se dela, slikat, shranit, takoj javit če se kaj več najde itd...

Ja saj o tem govorim... da si na vezi in ti sproti argumentira kako in kaj. Še boljše če ti zavarovalnica sama predlaga "strokovnjaka" za odkrivanje napake v takšnih primerih. Sploh ni problema ampak če skleneš dobro zavarovanje ga delaš enkrat. To ni avtomobil. In če ti plačaš zavarovanje 500€ namesto 150€ so tudi pričakovanja drugačna in prav je da so stvari jasne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pojma nimam kaj ste nabluzili imam pa sveže izkušnje z Generalli: iz radiatorja kapljala voda par dni in ker ni bilo nikogar doma je dvignilo cca pol manjše sobe parketa. Sem jim poslal slike, internetno prijavo škode, napisal, da je dvignilo cca 12m2 parketa + to kar je pod omarami. So lepo vse priznali - nov parket, brušenje, lakiranje. Vse skupaj je bilo 11,5 m2 cela soba, oz. kabinet.

Ja saj, drugega kaj niso imeli za naredit v tem primeru. Ne govorimo o "klasičnih" primerih, govorimo pač o določenih nedorečenih situacijah ki so v neki sivi coni. Ker ko kličeš na zavarovalnico, vprašaš in ti zaposlen na oddelku ne zna pojasniti ali je takšna škoda zagotovo krita ali ni in ti odvrne da so se vedno ugodno dogovorili (kao še vedno smo se) s cenilcem v podobnih primerih... potem je to malo problem če ne poznaš svojega produkta ki ga tržiš. No in ne trdim da je Generalli slaba zavarovalnica ampak ravno to se je meni zgodilo. Imel sem takrat nekaj specifičnih vprašanj npr., kako je z zavarovanjem atike pri strehi, če mi jo toča zbije in še enih par vprašanj in so me kr vezali en k drugemu in kljub temu nisem dobil enoumnega odgovora. Kot sem rekel, epilog je bil bolj v stilu: "saj se bomo dogovorili če bo prišlo do takšnega primera". Ampak takrat tega še v praksi nisem rabil ker je to bilo zgolj osnovno, gradbeno zavarovanje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kovinska obroba pri ravni strehi. Kar je gori na strehi me ne boli ker ne vidim in nima nobene druge funkcije če je zbita, ko pa sem na zgornji terasi pa jo gledam in če mi jo zbije me je pač zanimalo kaj to pomeni zame. Evo ti sliko, primer...
 

Priponke

  • atika.jpg
    atika.jpg
    23,3 KB · Ogledi: 145

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Kovinska obroba pri ravni strehi. Kar je gori na strehi me ne boli ker ne vidim in nima nobene druge funkcije če je zbita, ko pa sem na zgornji terasi pa jo gledam in če mi jo zbije me je pač zanimalo kaj to pomeni zame. Evo ti sliko, primer...
Sem na hitro pogledal pogoje pri zav. Sava. C/P :

09. Toča (1) Toča je padavina v trdnem stanju, ki nastaja v obliki ledenih zrn ali kroglic. (2) Zavarovanje krije škodo, ki nastane, kadar toča z udarcem poškoduje predmet zavarovanja tako, da ga razbije, prebije, okruši ali pa predmet zavarovanja zaradi udarca toče poči ali zgolj spremeni obliko. V primeru spremembe oblike se škoda obračuna tako, da se prizna manjvrednost stvari, na katerih je prišlo do spremembe oblike. Krita je tudi škoda, ki nastane zaradi zamakanja padavin skozi odprtine, ki jih je napravila toča.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Štima vse skupaj... ampak vse te zavarovalnice skoz poudarjajo da je pomembno da si skoz v stiku/navezi z celnicem, da ga obveščaš o postopku sanakcije itd... a si vmes klical cenilca, mu razložil situacijo? Če si mu, kaj je rekel na to?
Me je pol ure po prijavi poklical, vprašal če mislim, da je tudi pod omarami dvignilo, sem rekel da ne vem, ampak verjetno da. In je rekel, ko boste sanirali nam pošljite račun - to je to. Aja odbili so nam 100€, ker imamo 100€ lastne udeležbe. ;)

Če pa jim teoretiziraš, pa ne vem kaj pričakuješ kot teoretiziranje nazaj. :rolleyes:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
V primeru spremembe oblike se škoda obračuna tako, da se prizna manjvrednost stvari, na katerih je prišlo do spremembe oblike.

Aha in kako si to razlagaš? Izplačajo ti pavšal ker verjetno ti obrazložijo da kljub temu da so udrtine je osnovna funkcija pleha še vedno nespremenjena.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Me je pol ure po prijavi poklical, vprašal če mislim, da je tudi pod omarami dvignilo, sem rekel da ne vem, ampak verjetno da. In je rekel, ko boste sanirali nam pošljite račun - to je to. Aja odbili so nam 100€, ker imamo 100€ lastne udeležbe. ;)

Če pa jim teoretiziraš, pa ne vem kaj pričakuješ kot teoretiziranje nazaj. :rolleyes:

Kolegu je tudi 1m nazaj poičila cev za masažno kadjo. Oba štoka poplavljena ker jih ene 6-7 ur ni bilo. Vsi štoki (masiva) za stran, parketi v zraku, skratka vsa masiva na tleh napita... Tudi prišel iz cenilec iz Save pa so korektno rešili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Aha in kako si to razlagaš? Izplačajo ti pavšal ker verjetno ti obrazložijo da kljub temu da so udrtine je osnovna funkcija pleha še vedno nespremenjena.
Verjetno imajo kašne tabele, ki ti izračunajo starost kritine in procent poškodbe na kritini glede na ceno nove in nato dobiš razliko - to je moje laično mišlenje. Lahko pa je od palca :) in sposobnosti pogajanja. Ne bi vedel. To bo moral kakšen zavarovalničar odgovoriti, če je že imel podoben primer.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
Kovinska obroba pri ravni strehi. Kar je gori na strehi me ne boli ker ne vidim in nima nobene druge funkcije če je zbita, ko pa sem na zgornji terasi pa jo gledam in če mi jo zbije me je pač zanimalo kaj to pomeni zame. Evo ti sliko, primer...

Pri "plehu" na strehi je odvisno od poškodb, če so manjše lepotne ti ne bodo menjali, če je pa močno poškodovano, ne samo lepotno pa se menja...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No ker pri Grawe in WS trdijo da bodo zamenjali da ni problema. Toliko o povrnitvi v "prejšnje" stanje. Gospod, stvar je treba narediti takšno kot je bila v času zavarovanja. Pa ja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
No ker pri Grawe in WS trdijo da bodo zamenjali da ni problema. Toliko o povrnitvi v "prejšnje" stanje. Gospod, stvar je treba narediti takšno kot je bila v času zavarovanja. Pa ja.
Najprej se zjasni, kdo ti je to pisno obljubil. Agent, cenilec, ali strokovni sodelavec, ki pogoje določa? Če imaš zgolj ustno, pa itak šteje isto kot da ti jaz to obljubim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne skrbi, ko bo zadeva tako daleč da se bom odločil za določeno zavarovalnico in njen produkt, bom pisno poslal na info stvari ki me zanimajo in bom dobil pisni odgovor vsaj poskusil ga bom izsiliti. Trenutno samo zbiram informacije in delam primerjave. Obljubil mi ni cenilec, niti agent, pač pa nekdo izmed sodelavcev na oddelku za premoženjska zavarovanja pri Grawe mi je ušlo ime, pri WS ga vem. Prvo so me vezali na oddelek kjer se je javila ženska, sem ji povedal kaj me zanima pa je slušalko dala sodelavcu ki se kao bolj spozna oz. je specializiran za to. Pa sploh ni v tem poanta. Poanta je v tem da sem pripravljen plačati "drago", verjetno precenjeno zavarovanje in bi pač rad vedel kaj vse imam zajeto in pri takšnem zavarovanju mi nihče ne bo rekel da sem pikolovski in da kompliciram kaj šele da preveč zahtevam. To je vse. Ne maram mutenja nikjer. Naj se pač zjasnijo. To JA, to NE. Nevem zakaj je to tako težko. Pa niti nisem toliko jezen na te ljudi tam ker da mi ne bi hoteli povedat po resnici, najbolj mi gre na ku*** da verjetno še sami ne vedo prav oz. da ne poznajo dost dobro svojih produktov ali pa si jih pač razlagajo po svoje in ne upajo obljubljati in jamčiti nekih stvari. Zato pa ni vsak za vse.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Da se imam takole sekirat si raje postavim rezervno nepremičnino.
Saj se ne sekira za brezveze. Takšni so tudi običajno največji škodljivci na zavarovalnicah in zato pogosto menjavajo agente in zavarovalnice. Imajo naštudirano vse vnaprej, kaj in v kolikšni meri se mora nekaj zgoditi. Ne vem pa, če je to vredno pri premoženju, ki ga premorejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.091
3.034
113
Saj se ne sekira za brezveze. Takšni so tudi običajno največji škodljivci na zavarovalnicah in zato pogosto menjavajo agente in zavarovalnice. Imajo naštudirano vse vnaprej, kaj in v kolikšni meri se mora nekaj zgoditi. Ne vem pa, če je to vredno pri premoženju, ki ga premorejo.
Recept, ki ga potem zavarovalnice preslikajo na vse zavarovance.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
Ne skrbi, ko bo zadeva tako daleč da se bom odločil za določeno zavarovalnico in njen produkt, bom pisno poslal na info stvari ki me zanimajo in bom dobil pisni odgovor vsaj poskusil ga bom izsiliti. Trenutno samo zbiram informacije in delam primerjave. Obljubil mi ni cenilec, niti agent, pač pa nekdo izmed sodelavcev na oddelku za premoženjska zavarovanja pri Grawe mi je ušlo ime, pri WS ga vem. Prvo so me vezali na oddelek kjer se je javila ženska, sem ji povedal kaj me zanima pa je slušalko dala sodelavcu ki se kao bolj spozna oz. je specializiran za to. Pa sploh ni v tem poanta. Poanta je v tem da sem pripravljen plačati "drago", verjetno precenjeno zavarovanje in bi pač rad vedel kaj vse imam zajeto in pri takšnem zavarovanju mi nihče ne bo rekel da sem pikolovski in da kompliciram kaj šele da preveč zahtevam. To je vse. Ne maram mutenja nikjer. Naj se pač zjasnijo. To JA, to NE. Nevem zakaj je to tako težko. Pa niti nisem toliko jezen na te ljudi tam ker da mi ne bi hoteli povedat po resnici, najbolj mi gre na ku*** da verjetno še sami ne vedo prav oz. da ne poznajo dost dobro svojih produktov ali pa si jih pač razlagajo po svoje in ne upajo obljubljati in jamčiti nekih stvari. Zato pa ni vsak za vse.
Super če boš dobil zagotovilo, ampak se mi zdi, da boš dobil z takim teženjem zavrnitev za sprejem v kritje :rolleyes:
Bodo rekli, naj gre raje drugam, z takimi so vedno samo težave...

Ukvarjanje z škodo, ki se morda bo ali ne bo zgodila, ki ne bo vplivala na funkcionalnost strehe, samo malo na lepotni izgled
in to ti je najpomembnejše merilo ali boš sklenil zavarovanje?
A nebi morda poiskal varianto/material (debelejši) ki ne bo tako dovzeten na poškodbe toče in se v osnovi z boljšo izvedbo
izognil takim težavam?

"pripravljen plačati "drago", verjetno precenjeno zavarovanje"
takšne imamo najraje, ki že v osnovi pove da je drago in precenjeno in ima odnos da ja to itak nateg, prosim sploh ne skleniti predragega in precenjenega zavarovanja, ne rabiš ga in oni ti ga naj raje ne prodajo, verjetno so bila tudi vsa obrtniška dela predraga in precenjena?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj se ne sekira za brezveze. Takšni so tudi običajno največji škodljivci na zavarovalnicah in zato pogosto menjavajo agente in zavarovalnice. Imajo naštudirano vse vnaprej, kaj in v kolikšni meri se mora nekaj zgoditi. Ne vem pa, če je to vredno pri premoženju, ki ga premorejo.

Hahaha o ja, seveda sem škodljivec in to zato ker hočem izvedet kaj kupujem. Jasno da sem. Moj deda pa sigurno ni, pri 78-ih letih je do sedaj menjal samo eno vetrobransko steklo na Seat Ibizi, pa še to so mu porinili kopijo. Verjamem da je on premium stranka, vsekakor!!! In tukaj si ga fejst mimo vsekal, v življenju sem pri svojih skoraj 40-ih zamenjal zgolj eno zavarovalnico. Nimam jaz težav z škodami. Rad pa imam da ko le ta nastopi da je sanirana.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Super če boš dobil zagotovilo, ampak se mi zdi, da boš dobil z takim teženjem zavrnitev za sprejem v kritje :rolleyes:
Bodo rekli, naj gre raje drugam, z takimi so vedno samo težave...

Ukvarjanje z škodo, ki se morda bo ali ne bo zgodila, ki ne bo vplivala na funkcionalnost strehe, samo malo na lepotni izgled
in to ti je najpomembnejše merilo ali boš sklenil zavarovanje?
A nebi morda poiskal varianto/material (debelejši) ki ne bo tako dovzeten na poškodbe toče in se v osnovi z boljšo izvedbo
izognil takim težavam?

"pripravljen plačati "drago", verjetno precenjeno zavarovanje"
takšne imamo najraje, ki že v osnovi pove da je drago in precenjeno in ima odnos da ja to itak nateg, prosim sploh ne skleniti predragega in precenjenega zavarovanja, ne rabiš ga in oni ti ga naj raje ne prodajo, verjetno so bila tudi vsa obrtniška dela predraga in precenjena?

Primož, brez zamere, se osebno poznava, sva tudi že kaj poslovala, veš da nisem neumen niti slab človek. Ne jemlji tega osebno saj ne leti nate, ne mečem vseh in vsega v isti koš, morda imam zgolj smolo z osebami katere sem kontaktiral in me določeni odgovori žal niso prepričali. Verjemi, ne gre za nobeno teženje in prav tako verjemi, nihče me ne bo zavrnil, sem predobra stranka, škodna bilanca je zelo dobra in letno familiarno pustimo dvema zavarovalnicama kar nekaj lepih plač (Grawe in WS).

Pusti zdaj ti to atiko, najbrž ne poznaš toliko zadeve in hkrati ne poznaš zadeve v povezavi z moji situaciji. Gre za atiko, ki je v določenem delu zgradbe služi tudi kot ograja. Torej ne gre zgolj za funkcijo atike temveč tudi funkcijo ograje oz. nekega zaključka torej v tej točki dobi atika tudi drugo funkcijo. A bi ti imel na terasi stolčeno ograjo? Saj funkcija je enaka, ograja je ograja kajne? Pa ja. Material je pač takšne kot je in kot je po standardu predviden za to in tak je tudi povsod kjer sem videl. Pa mislim da si napačno presodil, sploh ni poanta v tem plehu, problem je v tem da se nihče ne zna prav izjasniti. Vsi samo gonijo frazo da se stvar povrne v stanje kot je bila pred sklenitvijo. A res? In ja, v življenju je fajn če se ukvarjaš z stvarmi ki se ti potencialno lahko zgodijo. Jaz imam v glavi pač nabor nevarnosti za katere mislim da se mi lahko (lažje) zgodijo. Tudi pri avtomobilskem zavarovanju vsak zavaruje to kar mislim da ga bo potencialno prej doletelo. Tako je tudi prav da oceniš tudi pri premoženju kje misliš da te lahko najprej ali najlažje doleti škoda. Ne gre se zato da bi se ukvarjal s tem, pač rad bi sestavil dobro in kvalitetno zavarovanje kjer bi rad enoumno vedel kaj imam pokrito in potem bi to rad vsako leto zgolj podaljševal, brez nadaljnega ukvarjanja. Se opravičujem če sem zato naporen ker hočem vedeti kaj kupujem in kaj plačujem.

Kar se tiče cene zavarovanja, to je moje osebno mnenje in če ga ti sprejmeš potem odlično, če ga ne sprejmeš pa tudi OK. Sam veš da so osnovna zavarovanja vedno najcenejša (price performance), vsak dodatek/update kaj šele premium različice so pač temu primerna nabijačina, kot vse ostalo na trgu in vsak tak dodatek je gledano na koncu leta za zavarovalnico samo plus saj zato se pa konec koncev tudi forsirajo te "full opcije". Osnovna bela štruca je ploceni, čemažev kruh pa je nabijačina. Pa je res proizvodnja toliko dražja? ;) To če bom pa jaz sklenil predrago, precenjeno, podcenjeno in ali bi ga moral ali ne je pa popolnoma moja stvar, a ne? To je bila sedaj ena takšna čist nepotrebna pripomba namreč na trgu kjer je nekaj zavarovalnic in kjer sploh ni neke hude konkurence in alternative pa res imam izbiro kajne? Bom protestiral in ne bom zavaroval hiše a ne? :valjamse:

Kar se pa tiče obrtniških del je pa tako, k sreči sem še ujel zadnji trenutek oz. zadnji val "realnosti". Če bi začel pol leta kasneje bi me živega požrli ti "majstri". Ne samo da so precenjeni, so nesramno dragi in prav tako nesramno se v povprečju tudi obnašajo. Ko pa ni posla so pa kot pičke, ponižni, dostopni, ažurni, fleksibilni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej