Zavarovanje nepremičnine - kje?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pozdravljeni, mene pa zanima a je kdo pred časom slučajno kaj analiziral domska zavarovanja, natančneje zavarovanje hiše/novogradnje. Doma imam nekaj prospektov, splošnih pogojev sicer še nisem šel skoz ampak vseeno me zanimajo vaše izkušnje. Niti ne gre toliko kdo ima najboljšo ceno, pomembno je kdo ima največ vključeno pod najboljšimi pogoji in predvsem kdo ne komplicira pri morebitnih škodah. Ko pomislim imaš na novi hiši milijardo faktorjev ki jih je možno zavarovati... No pa me zanima če je kdo kaj bolj detajlno primerjal...?

LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
?
To je isto kot, da jaz vprašam: ejga, en avto bi kupil, je kdo kaj primerjal, kaj je najboljše?
Daj, če že hočeš odgovor, vsaj malo truda vloži v vprašanje, opiši situacijo in predvsem, kaj od tistega milijona možnosti želiš.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Delal sem hitro primerjavo pred sklenitvijo pri zavarovanju in Wienerstaetische je bila boljša izbira kot Sava - več kritij in višja zavarovalna vsota pri isti cifri. Hotel sem pa imeti zavarovano vse - WS ima odličen paket...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja saj pri WS imajo moji doma zavarovanih nekaj nepremičnin, sem pred leti delal neko analizo in so bili takrat kar dobri. Imam sicer na mizi tudi brošuro od Grawe, dokaj podobna zadeva, morda nekje malenkost manjša kritja (tudi ne povsod), imajo pa v brošuri med nevarnostmi navedene tudi določene bombončke... nevem ali so to triki in ali WS tudi to vključuje in pač nima eksplicitno zapisano ali... Npr. zavarovanje zunanje enote TČ do 5000€ in podobne fore.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
?
To je isto kot, da jaz vprašam: ejga, en avto bi kupil, je kdo kaj primerjal, kaj je najboljše?
Daj, če že hočeš odgovor, vsaj malo truda vloži v vprašanje, opiši situacijo in predvsem, kaj od tistega milijona možnosti želiš.

Predvsem me zanima kako je z nadstandardno opremo. V hiši je vse nadstandard, od keramike do parketov, to sanitarne keramike... do vrat itd. itd... pa me zanima, v primeru kakšne izliva vode ali kaj... kako reagira zavarovalnica če ti napihne parket za 130€/m2. A boljše navest v opombe police zname in modele parketov/keramike in ostalega in poslikat (v primeru ognja) ali... Da te potem ne posiljujejo z standardnimi zadevami. Isto ko sem imel 15 let nazaj še na takratnem Adriaticu primer da mi niso plačali xenon žarometa ker ni bilo v polici zavedeno da ima avtomobil xenon. Pa čeprav ga je avtomobil po šasiji imel in čeprav bi premija bila enaka. Zanima me tudi kako je s kritjem alarmnih in videonazornih naprav. Se pravi če mi vlomilni stolčejo kamere, odnesejo snemalnik itd. O tem nisem našel nikjer nič. Potem gledam lom stekla.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če si picajzl, vzameš najvišji paket pri katerikoli zavarovalnici, pa še kak strojelom zraven. Pa se ne sekiraš in pozabiš na neka nemogoča pričakovanja, da ti bodo vsako neumnost in neumno malenkost kar krili, sploh če ne izvira iz požarnih in elementarnih nevarnosti.
Ali pa vzameš osnovno požarno kritje in dodaš nevarnosti, ki bi ti lahko povzročile ogromno škodo. Premija bo 5x nižja, se pa ne ubadaš z zavarovalnico z nekimi škodami za par 100eur, ker takšne malenkosti najbrž ne ogrožajo tvoje eksistence.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Malenkosti me ne zanimajo, se nimam volje ukvarjati z njimi. Imam pa rad da če mi npr. spusti talno gretje ali vodovod (danes ko je vse to na spojke skupaj stiskano) da mi ne pizdijo ker ko/če se ti kaj takšnega zgodi je to iskanje lokacije napake, je to trganje xy m2 estriha, trganje xy m2 dragega parketa, je to mnogo ur dela itd... Drugače pa ja, sprašujem itak zgolj za primerjavo med najvišjimi paketi pri vseh zavarovalnicah. Npr. gradbeno zavarovanje imam trenutno Generalli ker so mi takrat najmanj komplicirali glede nekih stvari. Saj pravim, pomembno je tudi katera zavarovalica je najmanj komplikatorska.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ne vem, kaj je zate komplikatorstvo. Običajno komplicira stranka, ki pričakuje več kot je samoumevno, da mu sploh lahko pripada.
Pri Generali so ti najmanj komplicirali pri sklepanju ali pri škodi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Garfildd

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Malenkosti me ne zanimajo, se nimam volje ukvarjati z njimi. Imam pa rad da če mi npr. spusti talno gretje ali vodovod (danes ko je vse to na spojke skupaj stiskano) da mi ne pizdijo ker ko/če se ti kaj takšnega zgodi je to iskanje lokacije napake, je to trganje xy m2 estriha, trganje xy m2 dragega parketa, je to mnogo ur dela itd... Drugače pa ja, sprašujem itak zgolj za primerjavo med najvišjimi paketi pri vseh zavarovalnicah. Npr. gradbeno zavarovanje imam trenutno Generalli ker so mi takrat najmanj komplicirali glede nekih stvari. Saj pravim, pomembno je tudi katera zavarovalica je najmanj komplikatorska.
Iz prakse povedano se zatika pri malenkostih, ker stranke smatrajo da to bi zavarovalnica morala plačati ipd...

Najbolj pomembno pravilo pri premoženjskih zavarovanjih je: da je zavarovano zgolj tisto, kar je navedeno da je zavarovano.

Očitno gradiš novo hišo in točno veš koliko te kaj stane, kar je odlična podlaga da boš vedel kakšna je dejanska gradbena vrednost tvoje nepremičnine in koliko te bo prišla vsa oprema in ne bo prišlo do podzavarovanja, kar se dogaja, ko se hoče šparati pri premiji.
Pri obravnavi škode se iz poškodovanih delov že kar dobro oceni v katerem cenovnem razredu so poškodovane stvari, vsekakor je pa še bolje imeti kakšne
račune in slike, sploh če kakšne stvari izginejo, da lahko dokažete njihov obstoj.

Grawe ima odličen paket za hiše, najraje ga prodam stranki, saj imam res dobre izkušnje z obravnavo in izplačili škod.
-izliv vode iz talnega gretja, krita je tudi škoda zaradi pomanjkljivosti tesnil (spojev), krijejo zamenjavo 1 zanke!
-kraja zunanje enote TČ do 5.000€, na dejansko vrednost - obračun amortizacije, bo razlika ali ti ukradejo 2 leti staro ali pa 8 let staro...
-indirektni udar strele na inštalacijah, na polno zavarovalno vsoto (pri nekaterih imaš omejeno na 1. riziko... npr 1.500€)

Pri Generali bodi pozoren, ker oprema je v osnovi zavarovana na prvi riziko, kar poceni zavarovanje, vendar če pride do večje škode dobiš
max izplačano toliko kot je ZV na 1. riziko.

Sava, če želiš imeti krit indirektni udar tudi za TČ, moraš dozavarovati strojelom TČ, prav tako moraz za krajo TČ, dodati "vlom" TČ

WS ima ugodno doplačilo za strojelom TČ, edini imajo tudi krito škodo zaradi "izbuha" iz kamina

Triglav, drag z kar nekaj vključenimi franšizami (izliv vode, indirektni udar strele...)
Če hočeš imeti krito razbitje steklokeramične plošče, moraš dodati lom (nevem kako se že reče kritju pri njih) z franšizo 75€ (če se nemotim
krit imaš tudi lom (razbitje) televizorja v tem paketu...

Povsod je nekaj plusov in minusov...
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
WS ne priporočam, ker komplicirajo pri škodi.
1. Spustilo mi je talno gretje - priznajo samo tisti kvadrat kjer je le to spustilo. Da se ugotovi kje točno teče je potrebno pri meni razbiti celo kopalnico z estrihi in zamenjati kačo. Ploščice priznajo samo 1 kvadrat. Ko je od talnega kapljalo v klet na pohištvo ( omaro ) so priznali samo dimenzije namočene stranice.
2. Z dimnika mi je vihar odnesel dimniško kapo in poškodoval enterit streho. Cenilec je poškodbo slikal od spodaj. Za zamenjavo entrit plošče moram odkriti pol strehe, priznali pa cca 400 eur.
3. Moje podatke o zavarovanjih so pošiljali njihovim zastopnikom, ki delajo preko S.P.-ja. brez mojega dovoljenja
4. Za udar strele so aparati zavarovani samo do 750 € ( vsaj na moji polici, lahko da se je sedaj kaj spremenilo )
5. Na vikendu čez zimo spustila pipa in zmrznila voda na ploščicah Posledica dvignjen cca. 1 kvadrat ploščic ter uničena pipa. Ker je vikend nenaseljen je zmrzal izvzeta iz zavarovanja, čeprav prav zaradi tega plačujem višjo premijo ( ker je nenaseljen ) .

V glavnem imel na več nepremičninah WS, sedaj imam še samo na hiši in čakam da poteče 10 letna premija ( hvala bogu drugo leto ).
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne vem, kaj je zate komplikatorstvo. Običajno komplicira stranka, ki pričakuje več kot je samoumevno, da mu sploh lahko pripada.
Pri Generali so ti najmanj komplicirali pri sklepanju ali pri škodi?

Pri sklenitvi gradbenega zavarovanja. Nisem imel škode nobene, nisem podvržen temu. To so zgolj nekateri. Mi pa Generalli ne diši ker ko jim zastaviš kakšno koli malo bolj kompleksno vprašanje te vežejo do 10ih različnih ljudi in nihče ti ne zna dati nekega fiksnega suverenega odgovora.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pri sklenitvi gradbenega zavarovanja. Nisem imel škode nobene, nisem podvržen temu. To so zgolj nekateri. Mi pa Generalli ne diši ker ko jim zastaviš kakšno koli malo bolj kompleksno vprašanje te vežejo do 10ih različnih ljudi in nihče ti ne zna dati nekega fiksnega suverenega odgovora.
Zanimivo, ker stranke načeloma nimajo dostopa do strokovnih služb zavarovalnic. Za vsa pojasnila in tolmačenje pogojev strankam je pristojen izključno zastopnik/agent.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
1. Spustilo mi je talno gretje - priznajo samo tisti kvadrat kjer je le to spustilo. Da se ugotovi kje točno teče je potrebno pri meni razbiti celo kopalnico z estrihi in zamenjati kačo. Ploščice priznajo samo 1 kvadrat. Ko je od talnega kapljalo v klet na pohištvo ( omaro ) so priznali samo dimenzije namočene stranice.

Saj to mene ravno skrbi. Pri teh aluplast ceveh, pa ne samo talno gretje, tudi vodovod so v oz. podestrihom narejeni spoji in spusti lahko kadarkoli. Vsi pa vemo da je voda hudič. Da nikoli ne spušča tam kjer bo nastal madež. To kar si napisal ne morem verjet. Morda imaš tisto najbolj osnovno zavarovanje in ti zavarovalni zneski po določenih škodah niso dopuščali več kot pa da so ti pokrili tisti kvadrat? Rad bi videl to obrazložitev. Namreč da prideš do rešitve pri takšni škodi je treba prvo nekoga angažirat da ti pride iskat napako, druga zadeva je štemanje (parketov, keramike, estriha). Zamenjava cevi ter zopet spraiti zadeve nazaj v prvotno stanje. Treba je pogledati kaj si sploh imel zavarovano?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Zanimivo, ker stranke načeloma nimajo dostopa do strokovnih služb zavarovalnic. Za vsa pojasnila in tolmačenje pogojev strankam je pristojen izključno zastopnik/agent.

Pa kaj bi zdaj ti rad a ti misliš da je to kakšno ministrstvo? Spet igraš idijota a? Pokliči na zavarovalnico, katerokoli, povej da te zanima določeno zavarovanje, da imaš specifično vprašanje katerega ti agent ne zna pojasniti in te bodo takoj zvezali k nekomu. Ravno bil pol urce nazaj na liniji z nekom pri Grawe. Zelo prijazen, odgovori kot iz topa. Očitno imaš težave samo ti, predvsem v glavi. Se opravičujem če si agent Generallija in ti po njem pljuvam ampak toliko zmede kot je tam, nisem doživel nikjer. Morda so pa takrat imeli težave ker je bila ravno združitev v teku?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
WS ne priporočam, ker komplicirajo pri škodi.
1. Spustilo mi je talno gretje - priznajo samo tisti kvadrat kjer je le to spustilo. Da se ugotovi kje točno teče je potrebno pri meni razbiti celo kopalnico z estrihi in zamenjati kačo. Ploščice priznajo samo 1 kvadrat. Ko je od talnega kapljalo v klet na pohištvo ( omaro ) so priznali samo dimenzije namočene stranice.
2. Z dimnika mi je vihar odnesel dimniško kapo in poškodoval enterit streho. Cenilec je poškodbo slikal od spodaj. Za zamenjavo entrit plošče moram odkriti pol strehe, priznali pa cca 400 eur.
3. Moje podatke o zavarovanjih so pošiljali njihovim zastopnikom, ki delajo preko S.P.-ja. brez mojega dovoljenja
4. Za udar strele so aparati zavarovani samo do 750 € ( vsaj na moji polici, lahko da se je sedaj kaj spremenilo )
5. Na vikendu čez zimo spustila pipa in zmrznila voda na ploščicah Posledica dvignjen cca. 1 kvadrat ploščic ter uničena pipa. Ker je vikend nenaseljen je zmrzal izvzeta iz zavarovanja, čeprav prav zaradi tega plačujem višjo premijo ( ker je nenaseljen ) .

V glavnem imel na več nepremičninah WS, sedaj imam še samo na hiši in čakam da poteče 10 letna premija ( hvala bogu drugo leto ).

Smo meli Adeiatic, nam je v steni spustil vodovod. So nam priznali med drugim tudi barvanje komplet stene in nekaj kvadratov menjave parketa, ki sploh ni bil poskodovan.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pa kaj bi zdaj ti rad a ti misliš da je to kakšno ministrstvo? Spet igraš idijota a? Pokliči na zavarovalnico, katerokoli, povej da te zanima določeno zavarovanje, da imaš specifično vprašanje katerega ti agent ne zna pojasniti in te bodo takoj zvezali k nekomu. Ravno bil pol urce nazaj na liniji z nekom pri Grawe. Zelo prijazen, odgovori kot iz topa. Očitno imaš težave samo ti, predvsem v glavi. Se opravičujem če si agent Generallija in ti po njem pljuvam ampak toliko zmede kot je tam, nisem doživel nikjer. Morda so pa takrat imeli težave ker je bila ravno združitev v teku?
Nisem agent, sem v JU, delam pa s posredniki, ki se prijavljajo na razpise za sklepanje zavarovalnih poslov z državo (sicer na lokalnem nivoju) in poznam pogoje zavarovalnic precej dobro. Vem pa, da kot stranka nimam dostopa do strokovnih služb nobene zavarovalnice, tako da je to navaden bullshit, da te agent veže nekomu v tehniko oz. strokovno službo, da ti tolmači pogoje. :valjamse:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pozabi, nisma se smisla s tabo prerekat potem pa nevem s kom sem jaz danes 22 minut govoril :valjamse:
 

Priponke

  • Screenshot_20210722-120100_exDialer.jpg
    Screenshot_20210722-120100_exDialer.jpg
    160,3 KB · Ogledi: 189

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Saj to mene ravno skrbi. Pri teh aluplast ceveh, pa ne samo talno gretje, tudi vodovod so v oz. podestrihom narejeni spoji in spusti lahko kadarkoli. Vsi pa vemo da je voda hudič. Da nikoli ne spušča tam kjer bo nastal madež. To kar si napisal ne morem verjet. Morda imaš tisto najbolj osnovno zavarovanje in ti zavarovalni zneski po določenih škodah niso dopuščali več kot pa da so ti pokrili tisti kvadrat? Rad bi videl to obrazložitev. Namreč da prideš do rešitve pri takšni škodi je treba prvo nekoga angažirat da ti pride iskat napako, druga zadeva je štemanje (parketov, keramike, estriha). Zamenjava cevi ter zopet spraiti zadeve nazaj v prvotno stanje. Treba je pogledati kaj si sploh imel zavarovano?
Zavarovanje sem sklepal cca 10 let nazaj ( 10 letno obdobje ). Takrat so punujali 3 variante zavarovanja. Vem da imam tisto najvišjo ( najdražjo ). Moram pa preveriti na polici, ki jo imam doma.Je pa izliv zavarovan ( talno ) saj so le to priznali - vendar samo tam kjer je mesto izliva / poškodbe ( 1 m2 ). Da pa to ugotoviš kje spušča, pa moram razmonirati tako kot si napisal praktično skoraj vse :( .

Da ne bom samo kritiziral.
Cca 5-10 let nazaj nisem imel pripomb - bi jih takoj priporočal. Imel sem škodi, ki pa sta šli brez problemov in zatikanja skozi - kapljalo pri radiatorskem ventilu - namočilo parket. Priznali tisti kvadrat parketa in nato lakiranje celotne površine, vključno z demontažo in montažo vgradnih omar ( parket je bil tudi pod omarami )
V drugem stanovanju izpust vode pri tuš kabini. Sosedi priznali škodo, prav tako sanirali mojo škodo. Edino soseda je morala prvo prijaviti svoji zavarovalnici, nato pa je njena zavarovalnica kontaktirala mojo. ( To so bile škode cca 13 let nazaj ).

Inderektni udar strele - skurilo računalnik in kamero. Nesel na servis, dobil zapisnik o škodi in so le to nakazali - do višine 750 eur.

Zadnje tri leta pa se mi sploh ne da ubadati z njimi ( manjše škode kot so razbitje stekla ), saj nikoli ne vem ali bodo škodo priznali ali ne.

Sem pa pri njih imel zavarovane 4 nepremičnine. Letna premija cca. 700 eur za vse 4. Sedaj imam samo še eno - pa še to ukinem drugo leto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun