Zavarovanje nepremičnine - kje?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Zavarovanje sem sklepal cca 10 let nazaj ( 10 letno obdobje ). Takrat so punujali 3 variante zavarovanja. Vem da imam tisto najvišjo ( najdražjo ). Moram pa preveriti na polici, ki jo imam doma.Je pa izliv zavarovan ( talno ) saj so le to priznali - vendar samo tam kjer je mesto izliva / poškodbe ( 1 m2 ). Da pa to ugotoviš kje spušča, pa moram razmonirati tako kot si napisal praktično skoraj vse :( .

Da ne bom samo kritiziral.
Cca 5-10 let nazaj nisem imel pripomb - bi jih takoj priporočal. Imel sem škodi, ki pa sta šli brez problemov in zatikanja skozi - kapljalo pri radiatorskem ventilu - namočilo parket. Priznali tisti kvadrat parketa in nato lakiranje celotne površine, vključno z demontažo in montažo vgradnih omar ( parket je bil tudi pod omarami )
V drugem stanovanju izpust vode pri tuš kabini. Sosedi priznali škodo, prav tako sanirali mojo škodo. Edino soseda je morala prvo prijaviti svoji zavarovalnici, nato pa je njena zavarovalnica kontaktirala mojo. ( To so bile škode cca 13 let nazaj ).

Inderektni udar strele - skurilo računalnik in kamero. Nesel na servis, dobil zapisnik o škodi in so le to nakazali - do višine 750 eur.

Zadnje tri leta pa se mi sploh ne da ubadati z njimi ( manjše škode kot so razbitje stekla ), saj nikoli ne vem ali bodo škodo priznali ali ne.

Sem pa pri njih imel zavarovane 4 nepremičnine. Letna premija cca. 700 eur za vse 4. Sedaj imam samo še eno - pa še to ukinem drugo leto.

Kam se seliš?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz nisem car, ti si pač navaden gobezdač in idiot. In žal mi je da nas takšni ljudje zastopajo v JU. Zato pa je pri nas tako kot je. Grozljivka. Nič se ne premakne nikamor in vsi prepotentni.
Nisi nič povedal, kaj si izvedel v teh 22minutah pogovora.
Če ti toča zlomi 1/4 strešnikov na strehi, pa ti strešniki niso več dobavljivi, kaj bodo naredili? Boš imel 3/4 starih strešnikov in 1/4 malo drugačnih novih strešnikov?
Če ti vlomilec vlomi skozi okno, za katero se ugotovi, da je bilo "na kip", imaš to krito, ali moraš okna pravilno zapirati?
Če ti poči cev v kopalnici, koliko keramike ti bodo priznali?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Nebi videl, nimam strešnikov :valjamse:

Veš da za kip pa nisem vprašal, nimam navade oken puščati na kit, v te namene imam prezračevanje. Vso keramiko, seveda.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Aja te še zanima kaj bo če slučajno ta keramika takrat več ne bo dobavljiva kot npr. tvoji strešniki? :bonk:
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Kam se seliš?
Trenutno imam Merkur zavarovalnico in Savo.
Pri Merkur-ju sem imel tudi manjši nesporazum, ki sem ga rešil. Pri obnovi kuhinje na vikendu ( kompletna zamenjava le te ) sem pri čiščenju razbil ( dejansko razbila žena :) ) notranjo steklo pri vgradni pečici. Ko sem dal zahtevek za nakup nove notranje šipe so le tega zavrnili, saj pečice ni demontirala uradna useba, ki je za to pooblaščena :). Po par telefonskih klicih so nato priznali škodo. ( cca 60 eur ) .
Vedno je potrebno brati drobni tisk, oz. prej poklicati agenta, da pove kako napisati škodni zahtevek. Zavarovalnice se obesijo na vsako vejico :) .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pol pa tak ne vem, kaj si se 22 minut pogovarjal. Aja, nič ne rabim, samo hvalim se! :valjamse:

Evo JU nakladač, tudi pri WS takoj vežejo na premoženjski oddelek, so zelo prijazni in ustrežljivi, prav tako je na koncu rekel da če me bodo zanimale še kakšne dodatne informacije naj kar pokličem. Očitno je to samo naključje a? In samo zate nakladača sem vprašal kaj se zgodi če mi vtrgajo 3m2 keramike na tleh in takšne več ni za dobiti. Pol si ga najebal, ali se sprijazniš z šahovnico ali pa si dokupiš ostale :fredi:
 

Priponke

  • Screenshot_20210722-140424_exDialer.jpg
    Screenshot_20210722-140424_exDialer.jpg
    155,4 KB · Ogledi: 105

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Malo se umiri, da ne bom začel pisat kakšnih zgodbic, ki jih je enkrat ena Karmen pripovedovala.
 
  • Haha
Reactions: shift

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Trenutno imam Merkur zavarovalnico in Savo.
Pri Merkur-ju sem imel tudi manjši nesporazum, ki sem ga rešil. Pri obnovi kuhinje na vikendu ( kompletna zamenjava le te ) sem pri čiščenju razbil ( dejansko razbila žena :) ) notranjo steklo pri vgradni pečici. Ko sem dal zahtevek za nakup nove notranje šipe so le tega zavrnili, saj pečice ni demontirala uradna useba, ki je za to pooblaščena :). Po par telefonskih klicih so nato priznali škodo. ( cca 60 eur ) .
Vedno je potrebno brati drobni tisk, oz. prej poklicati agenta, da pove kako napisati škodni zahtevek. Zavarovalnice se obesijo na vsako vejico :) .

Kar se pa tiče tebe in WS. Sem mu navrgel tvoj primer "kot situacijo" in mi je zatrdil da je to nemogoče da bi sicer moral pogledati tvoj primer da pa je praktično skoraj nemogoče. Nadomestijo ti VSE kar je bilo "gor vtrgano", nič več, nič manj in to v istem cenovnem rangu.
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Kar se pa tiče tebe in WS. Sem mu navrgel tvoj primer "kot situacijo" in mi je zatrdil da je to nemogoče da bi sicer moral pogledati tvoj primer da pa je praktično skoraj nemogoče. Nadomestijo ti VSE kar je bilo "gor vtrgano", nič več, nič manj in to v istem cenovnem rangu
Ko pridem domov bom prilepil cenilni zapisnik ( moram ga poiskati ) in njihov odgovor. Prilepil pa sem ponudbo, kjer se vidi, da gre za 5 m2. Oz. odgovor c/p iz maila. Izvajalca sem prekril z XXXX :

Spoštovani,



sporočamo vam, da predračun št. 202/47 XXXX za sanacijo izliva vode zaradi neskladja z ugotovljenim obsegom škode v celoti zavračamo. Vljudno vas prosimo, da nam posredujete natančno specificiran predračun skladen s cenilnim zapisnikom in navedbo vseh merskih enot in količin.

V primeru dodatnih vprašanj smo vam vedno na voljo.



lp



Matjaž Novak

Cenilec/ Loss Adjuster



VIENNA INSURANCE GROUP

Wiener Städtische Versicherung AG

Schottenring 30, A-1010 Dunaj, Avstrija

Wiener Städtische zavarovalnica

Podružnica v Ljubljani

Cesta v Kleče 15

1000 Ljubljana



Tel: +386 1 583 64 09

Brezplačna tel. št.: 080 12 68

Fax: + 386 1 583 64 01

email: skode@wiener.si
 

Priponke

  • ponudba.JPG
    ponudba.JPG
    68,9 KB · Ogledi: 167

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
A na tej točki si odnehal? Namreč iz tega dopisa ni jasno razvidno kaj jim ne ustreza? Morda so hoteli natančneje specificiran račun?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
PiŽđa za bluzila temo....

Obadva imata bolj ali manj prav :)

Predno boš pri Generaliju prišel do nekoga iz strokovne službe, sploh pa končna stranka.... zelo težko...

Grawe je majhna zavarovalnica (zato zelo osebna)in pri njih pridet do nekoga iz strokovne službe je čisto nekaj drugega,
verjamem da tudi končna stranka če se malo znajde pride do ustrezne osebe...
WS ne priporočam, ker komplicirajo pri škodi.
1. Spustilo mi je talno gretje - priznajo samo tisti kvadrat kjer je le to spustilo. Da se ugotovi kje točno teče je potrebno pri meni razbiti celo kopalnico z estrihi in zamenjati kačo. Ploščice priznajo samo 1 kvadrat. Ko je od talnega kapljalo v klet na pohištvo ( omaro ) so priznali samo dimenzije namočene stranice.
2. Z dimnika mi je vihar odnesel dimniško kapo in poškodoval enterit streho. Cenilec je poškodbo slikal od spodaj. Za zamenjavo entrit plošče moram odkriti pol strehe, priznali pa cca 400 eur.
3. Moje podatke o zavarovanjih so pošiljali njihovim zastopnikom, ki delajo preko S.P.-ja. brez mojega dovoljenja
4. Za udar strele so aparati zavarovani samo do 750 € ( vsaj na moji polici, lahko da se je sedaj kaj spremenilo )
5. Na vikendu čez zimo spustila pipa in zmrznila voda na ploščicah Posledica dvignjen cca. 1 kvadrat ploščic ter uničena pipa. Ker je vikend nenaseljen je zmrzal izvzeta iz zavarovanja, čeprav prav zaradi tega plačujem višjo premijo ( ker je nenaseljen ) .

V glavnem imel na več nepremičninah WS, sedaj imam še samo na hiši in čakam da poteče 10 letna premija ( hvala bogu drugo leto ).
Problem je če so preveč pikolovski pri detajlih, sicer so pakete vmes že dobro prenovili in po kritjih niso slabi.

Saj polico lahko odpoveš, imaš 6 mesečni odpovedni rok, napišeš dopis da odstopaš/prekinjaš polico, po pol leta je prekinjena, če ni bilo vmes škode, se premija sorazmerno poračuna.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Zdaj nevem kaj misliš ti pod "strokovno službo" ampak brez težav te vežejo povsod na oddelek kjer ti nekoga potisnejo na slušalko.
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Na cenilnem je napisan 1 m2 estriha in keramike. Na predračunu je 5 m2, ker se mi zdi logično, da moram zamenjati celotno kačo. Moram najti cenilni zapisnik ( ko pridem domov), da bo lažje za primerjati. Smo pa prišli tako daleč, da ko bo izvedena sanacija, se mora sproti slikati in pokazati na katerem metru spušča talno. In priznali bodo samo tisto kvadraturo. Sedaj sem izklopil talno in imam gretje preko radiatorja ( lestev ). Imam pa časa 3 leta da to uredim.
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
PiŽđa za bluzila temo....

Obadva imata bolj ali manj prav :)

Predno boš pri Generaliju prišel do nekoga iz strokovne službe, sploh pa končna stranka.... zelo težko...

Grawe je majhna zavarovalnica (zato zelo osebna)in pri njih pridet do nekoga iz strokovne službe je čisto nekaj drugega,
verjamem da tudi končna stranka če se malo znajde pride do ustrezne osebe...

Problem je če so preveč pikolovski pri detajlih, sicer so pakete vmes že dobro prenovili in po kritjih niso slabi.

Saj polico lahko odpoveš, imaš 6 mesečni odpovedni rok, napišeš dopis da odstopaš/prekinjaš polico, po pol leta je prekinjena, če ni bilo vmes škode, se premija sorazmerno poračuna.
Res jo lahko odpovem, moram pa vračati popust, ki sem ga dobil pri sklenitvi zavarovanja. Kljub njihovem popustu sem pri drugi zavarovalnici zavaroval z dosti nižjo letno premijo. Primer vikenda : pri njih 180eur s popustom, druga zavarovalnica 120€. Po nudenju zavarovanja sta obe tu-tu. Nekaj nudi ena več, nekaj druga.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Saj to mene ravno skrbi. Pri teh aluplast ceveh, pa ne samo talno gretje, tudi vodovod so v oz. podestrihom narejeni spoji in spusti lahko kadarkoli. Vsi pa vemo da je voda hudič. Da nikoli ne spušča tam kjer bo nastal madež. To kar si napisal ne morem verjet. Morda imaš tisto najbolj osnovno zavarovanje in ti zavarovalni zneski po določenih škodah niso dopuščali več kot pa da so ti pokrili tisti kvadrat? Rad bi videl to obrazložitev. Namreč da prideš do rešitve pri takšni škodi je treba prvo nekoga angažirat da ti pride iskat napako, druga zadeva je štemanje (parketov, keramike, estriha). Zamenjava cevi ter zopet spraiti zadeve nazaj v prvotno stanje. Treba je pogledati kaj si sploh imel zavarovano?

Zavedati se moraš, da zavarovanje krije tiste stroške ki so "minimalno" potrebni za vzpostavitev v prejšnje stanje, piskati moraš dobrega izvajalca, ki ima
orodja za iskanje napake, stroški iskanja so tudi vključeni (do nekega zneska) je pa pogosto, da ko slišijo, da bo zavarovalnica plačala, cena storitve podvoji,
sicer potem zavarovalnica zavrne račun, da je ta storitev predraga (cenik obrtne zbornice) in potem je zavarovalnica kriva ker noče plačati dvojne cene,
tega je full veliko.

Sam sem imel izkušnjo, ko so prišli delat cenitev za popravilo vrat po vlomu... pove ceno... in potem med debato pride ven, da je zavarovano, je gladko
rekel da če bo pa zavarovalnica plačala bo pa višja cena in jo je gladko podvojil!

Ploščice... koker koli obrneš, bo zavarovalnica plačala samo toliko ploščic, kot jih je potrebno za sanacijo, tudi če ne dobiš enakih in bo zgledalo drugače,
kot je trenutno stanje... Se seveda zgodijo izjeme, ampak so bolj kot ne izjeme, kopalnice ti ne bodo prenovili zaradi počene cevi in ne bit pol razočaran
in jezen ba zavarovalnico.

Najbolj nujno je, da ste skoz na vezi z cenilcem in da se stvari ne delajo po svoje, škodo plača zavarovalnica, zato mora iti po navodilih in postopkih
in ne tako kot se tebi zdi da bi moglo biti. Vse kar se dela, slikat, shranit, takoj javit če se kaj več najde itd...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pojma nimam kaj ste nabluzili imam pa sveže izkušnje z Generalli: iz radiatorja kapljala voda par dni in ker ni bilo nikogar doma je dvignilo cca pol manjše sobe parketa. Sem jim poslal slike, internetno prijavo škode, napisal, da je dvignilo cca 12m2 parketa + to kar je pod omarami. So lepo vse priznali - nov parket, brušenje, lakiranje. Vse skupaj je bilo 11,5 m2 cela soba, oz. kabinet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Štima vse skupaj... ampak vse te zavarovalnice skoz poudarjajo da je pomembno da si skoz v stiku/navezi z celnicem, da ga obveščaš o postopku sanakcije itd... a si vmes klical cenilca, mu razložil situacijo? Če si mu, kaj je rekel na to?