Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
S Pfizerjem sem se trikrat cepil. Opažam, da se mi je rep, tisti spredaj, malo podaljšal in včasih tudi otrdi. Ta nezaželeni stranski pojav so potrdile tudi znanstvene študije o katerih se najdejo filmčki na YT. Ker takega nezaželenega efekta po cepljenju, ki je posebej izrazit pri mlajših moških, nikomur ne privoščim, cepljenja nikakor ne priporočam. :p
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
S Pfizerjem sem se trikrat cepil. Opažam, da se mi je rep, tisti spredaj, malo podaljšal in včasih tudi otrdi. Ta nezaželeni stranski pojav so potrdile tudi znanstvene študije o katerih se najdejo filmčki na YT. Ker takega nezaželenega efekta po cepljenju, ki je posebej izrazit pri mlajših moških, nikomur ne privoščim, cepljenja nikakor ne priporočam. :p

Že nekaj časa so pisali da je bilo na japonskem odkrito da danes zaženejo čipe, a se ti že kaj pozna, ker meni wifi še vedno dela samo 100/20.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
S Pfizerjem sem se trikrat cepil. Opažam, da se mi je rep, tisti spredaj, malo podaljšal in včasih tudi otrdi. Ta nezaželeni stranski pojav so potrdile tudi znanstvene študije o katerih se najdejo filmčki na YT. Ker takega nezaželenega efekta po cepljenju, ki je posebej izrazit pri mlajših moških, nikomur ne privoščim, cepljenja nikakor ne priporočam. :p
Poglej se še od zadaj, če ti slučajno ne raste kosmati rep. Od osla. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
67a1b42449272f58d279-bitenc.png


Zanikovalcu virusa rešili življenje

 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Sanje trenutne vlade
nekdo v madžarski vladi se je naučil slovensko:
"Zaradi naraščajočega števila okužb s koronavirusom se je madžarska vlada odločila, da delodajalcem dovoli, da od svojih zaposlenih zahtevajo cepljenje proti covidu-19 zaradi zagotavljanja varnosti delavcev.
Kot je sporočil vodja kabineta predsednika vlade, je cilj ukrepov k cepljenju spodbuditi čim več ljudi."
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Zakaj te pa ta odlok ni prisilil, da bi šel še po drugi odmerek? In sedaj se še vedno voziš 30 km na plačljivi test?
oddaljenost plačljivega testa se je zmanjšala iz 47 km na sprejemljivejših 25 km.
Predvsem pa ne grem po 2.dozo dokler mi funkcionalnosti leve roke ne spravijo nazaj na stanje pred cepljenjem, kar, po dosedanjih informacijah, lahko traja nekaj mesecev, potem pa bomo videli kakšna bo situacija. Sem pa že od treh dr. zvedel da "to sigurno ni od cepljenja". Kot da imam jaz kaj od tega da trdim da je. Imajo pa zgleda oni da trdijo da ni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Sem pa že od treh dr. zvedel da "to sigurno ni od cepljenja". Kot da imam jaz kaj od tega da trdim da je. Imajo pa zgleda oni da trdijo da ni.
No potem pa bi morda - glede na to, da ti o zdravstvenih zadevah nimaš pojma in posledično tudi sanjaš o neki zelo nujni napotnici za zdravstveno obravnavo svoje težave, zdravniki pa imajo o tem kar veliko pojma in glede na to, da kot zgoraj navedeno ti nimaš nič od tega, če trdiš da tvoja težava izvira iz cepiva - že lahko kupil to kot resnico in se nehal obremenjevat ter s tem naredil sebi & svojim živcem veliko uslugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
a to piše da je na oddelku 40% cepljenih, na intenzivni pa 24% cepljenih ? Vse to kupljena potrdila o cepljenju, predvidevam ?
Kot (pre)velikokrat tudi zdaj slabo predvidevaš. Tudi dejansko polno cepljene osebe se lahko znajdejo v bolnici in na intenzivni, saj imaš kot cepljen načeloma okoli 75% možnosti, da ne pride do komplikacij kar seveda pomeni, da imaš tudi cca.25% možnosti da pride do komplikacij.
Se pa me polno cepljenimi res najdejo tudi fiktivno polno cepljeni, ki so zaradi tega daleč od zaščitenega za primer najhujšega, zasluga za to gre pa raznim brezdomcem, narkomanom, ponarejevalcem in denarja željnim zdravnikom.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
No potem pa bi morda že lahko kupil to kot resnico
to so bila mnenja na daljavo, brez pregleda, ker do osebnega zdravnika še nisem prišel; 8.dan po cepljenju sem po telefonu zvedel samo to da "bo že minilo, v 14 dneh ali pa več, odvisno od človeka", 30. dan pa da je na dopustu.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
a to piše da je na oddelku 40% cepljenih, na intenzivni pa 24% cepljenih ? Vse to kupljena potrdila o cepljenju, predvidevam ?
A to če prideš v bolnico s potrdilom od cepljenja od nekoga drugega, ali to potem tistega drugega štejejo za bolnega?
A če umre, pa za drugega napišejo mrliški list?
Sprašujem za prjatla.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
a to piše da je na oddelku 40% cepljenih, na intenzivni pa 24% cepljenih ? Vse to kupljena potrdila o cepljenju, predvidevam ?
Osnove statistike.

ALi so bolniki v bolnici reprezantativen vzorec.
40% cepljeni pri tem, da je več kot 50% populacije cepljenih, kar pomeni, da je premalo cepljenih v bolnišnici. Vendar.
V bolnici so večinoma starejše osebe, kjer je precepljenost načeloma višja (do 20 let skoraj nepomebna), kar pomeni, da bi moralo biti še več cepljenih kot 50% biti v bolnišnici.
Pri 24% v intenzivni je to še bolj izrazito.

Izgleda da cepljene ima statistično pomemben (pozitiven) vpliv.

PS. Seveda - posamezniki umirajo. Nekateri tudi cepljeni. In nekateri zaradi cepljenja. Vendar nekateri zadanejo tudi sedmico. PA nihče ne dobi BMW sedmico, ker je kupil loto listek, mora najprej prinesti potrdilo, da je zadel.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Kot (pre)velikokrat tudi zdaj slabo predvidevaš. Tudi dejansko polno cepljene osebe se lahko znajdejo v bolnici in na intenzivni, saj imaš kot cepljen načeloma okoli 75% možnosti, da ne pride do komplikacij kar seveda pomeni, da imaš tudi cca.25% možnosti da pride do komplikacij.
Se pa me polno cepljenimi res najdejo tudi fiktivno polno cepljeni, ki so zaradi tega daleč od zaščitenega za primer najhujšega, zasluga za to gre pa raznim brezdomcem, narkomanom, ponarejevalcem in denarja željnim zdravnikom.
Samo to pa je res zajeb, da se kao cepiš in pol fašeš kovid