Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Kot gugl doktor sem prepričan, da si že slišal za pojav, znan po imenu delta(+). Delta je postala VOC šele letošnjega maja, čeprav Evrokrat tako rad opozarja, da so jo sekvencirali že lani. Pri alfi bi bila verjetno spodnja meja 60 % precepljenosti dovolj za normalizacijo. Pri delti(+) bomo morali zlesti bolj na 85 %.

Ihan ima prav, ko pravi, da je to zadnja covidna zima. Ker bo delta(+) dejansko obdelala celotno populacijo. Vprašanje je samo, za kakšno ceno.
Ja naši so projekcije precepljenosti in famoznih 60% dali ven začetek poletja, sej prej niso imeli niti strategije cepljenja in so bluzili kot kure brez glave. Janša je z dopusta pa čivkal že o 70%. Zdej smo na 85% ok, dobro da vem.

Delta+ bo šla v delta++, dokler je delta je ok. Problem bo ko se pojavi Irski, Islandski ali pa Potrugalski sev. Te države imajo precepljenost 90%+ in sev ki bo šel od tam bo 100% imun na cepiva, tako da Ihan se o koncu epidemije moti.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
O 60 % se je govorilo prej. O strategiji cepljenja ne bi, ker ne obstaja.

Dokler drug sev po kužnosti ne preseže delte(+), bo ta izpodrinila ostale. Kar se dogaja nekje od maja naprej. Po opravljenem prekuževanju bo stvar končana, epidemije bo konec. Tudi cepljeni bomo (ali smo že) dali delto(+) čez, zato za nove seve ne bo gostitelja.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ja naši so projekcije precepljenosti in famoznih 60% dali ven začetek poletja, sej prej niso imeli niti strategije cepljenja in so bluzili kot kure brez glave. Janša je z dopusta pa čivkal že o 70%. Zdej smo na 85% ok, dobro da vem.

Delta+ bo šla v delta++, dokler je delta je ok. Problem bo ko se pojavi Irski, Islandski ali pa Potrugalski sev. Te države imajo precepljenost 90%+ in sev ki bo šel od tam bo 100% imun na cepiva, tako da Ihan se o koncu epidemije moti.
Ne glede na sev te vsaj zaenkrat pred hudim prebolevanje cepivo (in prebolevnost z vsemi verzijami virusa) dobro ščiti. Vsaj zaenkrat so vsi sevi prišli iz necepljenih okolij/držav - bolj kot virus kroži, več je možnosti mutacije. S cepljenjem kroženje omejujemo. Seveda pa ni nobenih garancij.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
O 60 % se je govorilo prej. O strategiji cepljenja ne bi, ker ne obstaja.

Dokler drug sev po kužnosti ne preseže delte(+), bo ta izpodrinila ostale. Kar se dogaja nekje od maja naprej. Po opravljenem prekuževanju bo stvar končana, epidemije bo konec. Tudi cepljeni bomo (ali smo že) dali delto(+) čez, zato za nove seve ne bo gostitelja.

Pa sej veš da je covid samo še en od poznanih in da bratski virusi (koronavirusi) ki spadajo med prehladne viruse dejansko mutirajo v X obliko nekajkrat na sezono tako da jih celo naš imunski sistem ne more zanesljivo blokirat. Zato je tudi naš imunski sistem dobil prilagoditve ki pri tovrstnih virusih zanalašč pozablja in ne nudi trajne zaščite.

Če se je človeški imunski sistem po par 10k letih naučil tega, pa znanosti (ne bom rekel stroki) je to poznano, potem je iluzorno mislit da bo drugo leto konec. Rečeno je bilo da bo konec že ko bo na voljo cepivo, pa vidimo da še zdaleč ni tako in trenutno obolevajo cepljeni skoraj enako kot necepljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in SamSvoj

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Bi pritrdil Utisevalec glede novih sevov.
Delta+ zgleda ne dela razlike cepljeni/necepljeni.
Harati je zacela v UK kjer so med prvimi zaceli z mnozicnim cepljenjem/ med prvimi dosegli visoko stopnjo precepljenosti.

Kdo ve kaksni mutiranci lahko nastanejo v PT, IS,...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Ja kaj pa tisti, ki so se cepili pred tabo? A pri njih bo to potem na dan mrtvih ali bo kar generalno vse posekalo najkasneje do božiča? In kaj se bo pa zgodilo v primeru, da boš polno cepljen tik pred božičem? Bo dalo cepivo samo sebe na "fast forward"?

Oni bi glede na link morali biti sedaj že vsi okuženi. Ne vem moja stara dva sta bila cepljena aprila pa sta še kar negativna. Nekaj je očitno narobe z njima. Tiste za božič cepljene pa čaka karantena očino druge leto tik pred dopustom :evil:.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Za vse. Cepic , typo...

Če se nočete ceputo oz. virus ne obstaja potem ni potrebe da se takšne vozi v bolnišnico zaradi covida.
In ne mi.mešat zlome in nevem še kaj.
 
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Da, ker so cepljeni prevzeli svoj del odgovornosti (glede na anticepilce so si vbrizgali strup) in rešujejo zdravstvo z manj navala na njih kot necepljeni. Necepljen ni naredil nič, mnogi med njimi pa še indirektno ogromno škodo s teorijami zarote in prepričevanjem neodločenih, da se niso cepili.
Največ je k nezaupanju v cepljenje pripomogla slovenska "stroka", tipa Beović, Krek.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Necepljen ni naredil nič, mnogi med njimi pa še indirektno ogromno škodo s teorijami zarote in prepričevanjem neodločenih, da se niso cepili.
neodločenih ni.
Kdor se je odločil da se gre cepit zaradi strahu pred covid, se je šel že zdavnaj.
Kdor se je odločil da se ne bo cepil, se ne bo cepil.
Ostanemo še skupina tistih, ki se v normalnih pogojih ne bi šli cepit nikoli, a smo bili zaradi razmer, ki nam jih je ustvaril vladni odlok 15.09.2021, v to prisiljeni
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
neodločenih ni.
Kdor se je odločil da se gre cepit zaradi strahu pred covid, se je šel že zdavnaj.
Kdor se je odločil da se ne bo cepil, se ne bo cepil.
Ostanemo še skupina tistih, ki se v normalnih pogojih ne bi šli cepit nikoli, a smo bili zaradi razmer, ki nam jih je ustvaril vladni odlok 15.09.2021, v to prisiljeni
Bogi, bogi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
neodločenih ni.
Kdor se je odločil da se gre cepit zaradi strahu pred covid, se je šel že zdavnaj.
Kdor se je odločil da se ne bo cepil, se ne bo cepil.
Ostanemo še skupina tistih, ki se v normalnih pogojih ne bi šli cepit nikoli, a smo bili zaradi razmer, ki nam jih je ustvaril vladni odlok 15.09.2021, v to prisiljeni
Zakaj te pa ta odlok ni prisilil, da bi šel še po drugi odmerek? In sedaj se še vedno voziš 30 km na plačljivi test?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.320
3.418
113
Zakaj te pa ta odlok ni prisilil, da bi šel še po drugi odmerek? In sedaj se še vedno voziš 30 km na plačljivi test?
Sedaj si je zrihtal kodo od kolega kateremu jo je posodil kolega!!!

Take imamo.
Treba vse stare kode preklicati, pa novi certifikat naložiti, za tiste računalniško nepismene pa naj jih tiskajo v lekarni.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
to ne gre skupaj,
pravite, da noben ne preverja PCT pogoja,
zdej pa da z izposojenimi/fake kodami hodijo naokrog

sicer pa, za nepreverjanje/falsiranje PCT pogojev gre zasluga Prelesnikovi, pa medijem, kot tudi sodiscu in opoziciji
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Oni bi glede na link morali biti sedaj že vsi okuženi. Ne vem moja stara dva sta bila cepljena aprila pa sta še kar negativna. Nekaj je očitno narobe z njima. Tiste za božič cepljene pa čaka karantena očino druge leto tik pred dopustom :evil:.

Jaz sem bil tretiran nikakor sploh. Pa sem še kar negativen. Kaj za vraga pa zdaj to pomeni? Pa se ne skrivam v kevdru, niti ne polivam z razkužili, ne hodim okoli v skafandru ....

Aja, ščitijo me cepljeni okoli mene ..... :evil::valjamse::valjamse: