Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Posnetek zaslona 2021-09-25 143955.png
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Eni Alter mojstri epidemiologije (ki jim je matematični doseg križni račun, pa takšni, ki en kratek trend ekstrapolirajo na 160% prekuženost, in ki pričakujejo barvne semaforčke za ukinitev ukrepov) bi morali 100× napisat Fafangla na tablo: kolektivna imunost ni matematična konstanta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Covid: Immune therapy from llamas shows promise

Prof Naismith, who is one of the lead researchers and director of the Rosalind Franklin Institute in Oxfordshire, explained that coronavirus-infected rodents treated with the new nanobody nasal spray fully recovered within six days.

The treatment has, so far, been tested only in those lab animals, but Public Health England said it was among the "most effective SARS-CoV-2 neutralising agents" it had ever tested.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Našega soseda ki je našel 100 izgovorov zakaj se ne cepit, najbolj pogost je pa bil da on je tolk odporen da bo to za njega samo prehlad so v četrtek zvečer odpeljali v UKC z rešilcem. Covid dobil teden dni nazaj. Me zanima kaj bo imel za povedat ko pride nazaj.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Našega soseda ki je našel 100 izgovorov zakaj se ne cepit, najbolj pogost je pa bil da on je tolk odporen da bo to za njega samo prehlad so v četrtek zvečer odpeljali v UKC z rešilcem. Covid dobil teden dni nazaj. Me zanima kaj bo imel za povedat ko pride nazaj.
Če bo še prišel nazaj.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Našega soseda ki je našel 100 izgovorov zakaj se ne cepit, najbolj pogost je pa bil da on je tolk odporen da bo to za njega samo prehlad so v četrtek zvečer odpeljali v UKC z rešilcem. Covid dobil teden dni nazaj. Me zanima kaj bo imel za povedat ko pride nazaj.
kje in kako se je nalezel ?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Našega soseda ki je našel 100 izgovorov zakaj se ne cepit, najbolj pogost je pa bil da on je tolk odporen da bo to za njega samo prehlad so v četrtek zvečer odpeljali v UKC z rešilcem. Covid dobil teden dni nazaj. Me zanima kaj bo imel za povedat ko pride nazaj.
Nič. Ali po toči zvoniti je prepozno.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
ljudje smo skozi zgodovino našega obstoja razvili občutke kaj je za nas vredu in kaj ni. Za covid cepivo ima očitno 60+ % ljudi občutek da nekaj s tem ni vredu. Kljub vsakodnevnim bombardiranjem RTV hiš z oddajami o covidu, ki bolj pomotoma kot namenoma omenijo kaj slabega o cepivu in cepljenju.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
ljudje smo skozi zgodovino našega obstoja razvili občutke kaj je za nas vredu in kaj ni. Za covid cepivo ima očitno 60+ % ljudi občutek da nekaj s tem ni vredu. Kljub vsakodnevnim bombardiranjem RTV hiš z oddajami o covidu, ki bolj pomotoma kot namenoma omenijo kaj slabega o cepivu in cepljenju.

Res je, takšne "občutke" ljudje dobijo, ko prebirajo naslove lažnih oz. anticepilsko vzetih izven konteksta novic na FB-ju. Predlagam ogled dokumentarca The Social Dillema (na YT je zgolj trailer).
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K in sad